Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Dawe2

Taková pohádka pro dospělé. Ale celkem hezky jim to šlape. Musím pochválit naprosto vynikající zvuk. Koneckonců i vizuál, plynulost v pohybech. Herecky super. 80% si to asi zaslouží. Kouká se na to celkem dobře, ale prostě je to strašně nereálná pohádka :-). ()

david141474

Co se týče kaskadérských kousků pana Cruise, musím semknout, protože scéna s letadlem, to se jen tak nevidí. No a naháněčky na motorkách, to je taková třešnička na už tak solidním kaskadérským dortu. Tohle je první díl, kde se objevila skvělá Rebecca Ferguson jako Ilsa Faust. Zároveň je to poslední díl, kde se objeví Jeremy Renner, protože Avengers, že jo. No soundtrack je pořád solidní a pořád neskutečně chytlavej. No a taková scéna jako byla třeba infiltrování se do nějakýho tajnýho archivu byla božská a každá chyba by mohla stát postavy život ve vězení, takže ani o solidní atmosféru nebyla nouze. V tomhle filmu byl představen nejlepší záporák ságy Solomon Layne. Dát na Benjiho bombu byl solidní plán na poražení Hunta, nakonec to dopadne jako vždycky. No a taková scéna ve vídeňský opeře ke božská, dokonce se zde objevil Robert Maaser, kterého můžem znát z letošního filmu od Netflixu Krev a Pot, kde podal solidní výkon. Musím říct, že Luther měl v tomhle filmu solidní knírek. 8/10 Že by jeden solidní záporák? ()

PTuranyi

Akčná jazda podľa najlepších tradícií Jamesa Bonda. Tom Cruise má šarm a svoju rovnako akčnú bond girl. Chýba už len Q. Atraktívne destinácie, nemožné misie, efektné naháňačky. Realita musí ustúpiť efektný problémom a ešte efektnejším riešeniam. Všetko však ide ako po masle a film udržuje atmosféru a napätie. Nechýba však ani vtip hlavne zo začiatku. 70% ()

marekspanel

Nevím, tohle jsem ani po hodině nedokázal sledovat se zájmem, ani o postavy či akci. Přišlo mě to nějak zmatené a bez smyslu, s velmi průměrnými dialogy. Tom Cruise je Tom Cruise a nemohu ho vůbec oddělit od reálného člověka a vnímat jako postavu. To se mu povedlo jen v Magnólii či Interview s upírem (možná). ()

eliss_

Slušnej akční nářez. Řekla bych, že se jedná zatím o nejlepší blockbuster roku. Velkou hvězdu přidávám za honičku na motorkách! Bomba! ()

Snakefinger

Nevím které Mission Impossible je nejlepší. Všechny jsou vynikající a každé je něčím jiným a novým. Tady je to spíše hra trochu na Jamese Bonda 007 a ta Ethanovi Huntovi naprosto sedne. Geniální honička Marockou Cassablankou a pak po Marocké dálnici, dechberoucí action, chvíli nedýcháte, i když víte, že to stejně vše dobře dopadne. Já se bavil naprosto královsky. ()

Gluminator

Celkem slušná podívaná se slušnou dávkou humoru. Akce nechyběla a nebyla zas nějak přehnaná. Krásná Rebecca Ferguson tomu dodala šmrnc. 80% ()

JB001

Sci-fi Na hraně zítřka mne nechalo chladným resp nijak mne to nezaujalo. Proto jsem byl zvědav na další pokračování Mission Imposssible s tím, že jsem si nějak nedovedl představit, že nastavovaná kaše mi bude tak chutnat. Rogue Nation mne uchvátil po všech stránkách a už se těším na podzimního Bonda. Daniel Craig to bude mít těžké, protože Tom Cruise nasadil laťku hodně vysoko... ()

Methew

WÁU! Sofistikovanosť, a teda aj kvalita tohoto deja sú priam impozantné. Film som videl v kine a je to niečo úplne geniálne a zároveň iné ako predošlé časti. Lepšie, hlbšie a prepracovanejšie. Vidno, že réžiu a aj scenár mal na starosti jeden človek, očividne značne kvalitný a schopný, ktorý do toho dal naozaj všetko a dokázal to perfekcionisticky prepojiť. Pevne dúfam, že ďalší diel bude mať tiež on na starosti a dotiahne ho ešte do svižnejšej formy, čo by už vyústilo zas do novších a prepracovanejších rozmerov. ()

MamoulianX

Super příběh i postavy, ale akce veškerá žádná, ještě o fous horší než předešlý díl a mimochodem podruhé už se na to ani nemusíte dívat, protože už budete všechno vědět, film na jedno použití. ()

MotMotkovich

Prvních 60 minut totální nuda a poprvé v zivotě jsem uvažoval o odchodu z kinosálu. Naštěstí se druhá polovina rozjela a ja se chytil. Je smutné, že většinu nových filmů zachraňují známí herci, bez nichž by to stálo totálně za nic. ()

tereza.k

Skvělý, konečně se to někam pohnulo, už ten minulý díl se mi zamlouval a dneska nádherný zážitek, to jsem nečekala. Šla jsem na dementní střílečku prakticky z nudy a najednou to mělo i děj, humor, akci, logiku (adekvátně ke stylu filmu samozřejmě) Herci si dle mého skvěle sedli a konečně už to neni film o jednom člověku. No co dodat,, spokojenost, jenom chvílemi trošku moc upovídané a doufala jsem že ta "agentka" zemře, ale nevadí i tak 4* naslouženě. ()

milada008

Podle mě zatím jasně nejlepší Impossible ( uvidíme jak bude vypadat šestka ). V kině jsem se po celou dobu bavil, film neměl hluché místo a pokud jo, tak bylo vyplněno vtipnými hláškami. Dlouho jsem se ta nezasmál. Proto uděluji poctivé a zasloužené čtyři hvězdy. ()

horrormaker

Podľa mňa ( možno aj iných ) je to zrejme najlepši diel z celej série ( aj ked jednotka je tiež výborná, ale toto je nemožné zrovnávať ). Akcie dosť a to fakt skvelej a dobre vymyslenej ( Opera, motorky... ). Hneď od úvodu to pekne vťahuje, ale v druhej tretine je to hneď správne naladené, že by sa testosterón dal aj krájať! Tom Cruise stále výborný, ostatní majú tiež veľa priestoru, záporák dobrý. Finále bolo super, ale chýbalo mi tam možno o dve minúty stopáže naviac. Ale ja tomu viac už nevytknem. Hlavne sa mi aj páčilo, že nieje to až tak vykalkulované ako veľa iných filmov. Dajaký ten zvrat, môže byť, som rád, že som to mohol vidieť na vlastné oči. Everything is possible, only for IMF!! =D. A som zvedavý, čo na to POMO. ()

bigmatko

akciu piateho dielu nemožnej misie výborne vystihol komentar hlavného sudcu v úvode filmu, keď vyslovi záver, že práca IMF sa podobá na kombináciu náhod a ich výsledky na štastie. nuž ale o tom je celá misia. každé nasadenie Hunta je spleť náhodných fyzicky nemožných výkonov, ktorých precízne naplánovanie vždy počíta s každou aj tou najmenšou zmenou v konaní protivníka. MI5 je plná akcie, neskutočných kúskov, ktoré hraničia alebo v niektorých prípadoch aj prekračujú fyzikálne zákony a reálne možnosti ľudského tela ale práve bez týchto extrémov by Hunt nebol Huntom a skolila by ho hneď prvá akcia lebo by spadol z lietadla, ktorého sa držal pri plnej rýchlosti holými rukami a bolo by po filme. ale Tom Cruise proste musí prežiť všetko a pri tom samozrejme je stále schopný aj hláškovať a vytvárať vtipné situácie. kombinácia rýchlych akcií a humoru je zárukou dobrého akčného filmu a MI5 túto kombináciu dokonale splnila. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz