Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

lobo87

Remeselne perfektný film. McQuarrie sa ukazuje ako veľmi kvalitný režisér pre tento žáner. M:I opäť nesklamalo. Cruise podniká bláznivé kúsky (lietadlo...), Rebecca Ferguson pridala dokonalú ingrediencu v podobe krásy, šarmu a nebezpečenstva a Pegg to celé tak nejak odľahčuje. Tento tím šliape na výbornú a dúfam, že v rovnakom zložení sa s nimi ešte aspoň raz stretneme. Kým Cruise ešte vládze... 75% ()

Vasyl

Z Pegga se stal hlavní technik holyvůdu? Dobrý, ale kdyby tady na csfd byla desítka nejmíň oblíbených, stejně v ní Cruise bude, možná i nejníž. ()

nattyxh

Nejlepší díl? Místy jsem se občas ztrácela v ději (je Rebecca pro nebo proti Cruisovi) ale jinak vynikající. Obsazení je skvělé, Tom Cruise by přežil i výbuch jaderný bomby pár metrů od něj, ve filmu ,,umřel,, 3x po sobě (viz Peggova hláška ,,Ty chceš řídit? Vždyť si byl před chvílí mrtvej?") Simon Pegg je dokonalej, hraje úžasně a od minulýho dílu, kde byl takovej počítačovej mág, teď je z něj pravej teréní agent a dává si to hodně dobře. A se svýma hláškama neskutečně perlí. Jeremy Renner mi tam trošku chyběl, chyběly mi tam jeho akce. Scény z Maroka a Rakouska byly úžasný. Fakt se tohle hodně povedlo. ()

wallax

My name is Hunt, Ethan Hunt! Presne takto si predstavujem x-té pokračovanie ságy. Piate pokračovanie Missie Imposibilnej bolo NAŠLAPANÉ. To čo mi odoprel (posledný) James Bond a jeho xy-tý diel, to mi dala MI aj s úrokmi. Akčné, dobre natočené i zahrané, napínavé aj humorné. Scenár príjemne rozvetvený a aj zápletka zaujímavá. Žiadna nuda...a keď prišlo na akciu tak tá bola skutočne bombastická. PS: Skvelá reklama na výrobky firmy Microsoft, najmä Surface produkty. Go Ethan Go! ()

srolyma

Tahle série prostě nezklame. Možná se tenhle díl může zdát trochu úspornější, co se týká akce, ale zase tak tragické to není. Role agentů Tomíkovi pořád ještě sedí, a když se podívám, kdo všechno ve svém věku ještě hraje akční role, tak může mít před sebou ještě pár dalších pokračování bez toho, aby to začalo působit trapně. ()

zzzzzjjjjj

Zatím nejlepší díl Mission Impossible. Tom Cruise stále vypadá na max. 40, mládne nám jako Benjamin Button, svou hranatou postavou se do této role hodí jako nikdo. Bonda, ztvárněný Danielem Craigem doslova miluji, avšak tento akčňák mě uchvátil ještě více. Co víc dodat, škoda alespoň nominován na Oscara být mohl. 84%. ()

Petr_24

První díl sezazen z trůnu, jelikož páté pokračování se mi líbilo nejvíc ze všech. Za mě čité 4 hvězdy, na víc to bohužel nemá. ()

jack_scott

No, Tom Cruise dokáže pořád ledacos, ale ve filmu je jeho postava fakt až přehnaně supermanovská. Celé to působí občas jako typický "blockuster ala komix", jako třeba Avangers. Špatné to není, kouká se na to dobře....Ale akční scény nejsou všecko. Podle mě to není nic extra. *** a půl hvězdičky a 70% ()

AndrewNewman

Čo sa k sérií pridal talentovaný Pegg je tam okrem akcie aj dávka nefalšovaného humoru,vďaka ktorému sme si aspoň na chvˇilku zaspomínali na staré dobré buddymovies. Zatiaľ posledná časť Cruisovej série je remeselné nadherná,akcia je skvelá a k tomu vám prdelku či nožičku ukazuje neskutočne sexi Rebecca,ktorú by ste obrábali celý deń.Ale stále tomu chýba niečo čo by ma prinútilo nasekať tomu plný počet. Zrejme to bude tá dejová prekombinovanosť čo človeka odrádza od toho dať si repete. A teda ak je to pre mňa film,ktorý ma neláka natoľko aby som si ho pozriel ešte minimálne raz,tak to pre mňa nieje film na čistých 5 hviezd. ()

Skytavka

Trošku předimenzované... Ne, že by mi to moc vadilo(u Bondovek, nebo Mission Impossible klasika), ale vyjímečné to taky ničím nebylo. Můžu dát klidně i 4, ale dávám 3. 78% je skoro moc...:). A jo- už vím! Takovej frajerskej noťas měli, ale kyslíkovou bombu ne? No to běžte do pr.... ()

Eywa11

Mission Impossible je už pomaly záruka vysoko nastavenej latky. Aspoň pre mňa zatiaľ nepodliezla svoj obvyklý štandard. Akčné, miestami vtipné, hlavný záporák fajn. 🙂 ()

vodkasesemte

Děs a hruza. Kurva. Kdo mi to smazal? Po vynikající trojce (a asi i čtyřce) takovej slepenec. Jediný, co stojí za chválu, je pár honiček a záběru na prdelku britský pichny - jak správně Píše VERBAL. Tak za tři, hlavně kvuli tý kočičce s britským přízvukem. Musím to někdy dospat, bylo tam pár odkazu na NWO, ale ve srovnání třeba s Bondem dost málo - Lets see what you are made of - Hřbitov - Kancl - Hezky ho zabodla, ale moc jsem jí to nevěřil 2020 - Where is flight 606? - Halo 5 - Polygraph - 25:20 Zachary 11/17 - You want drama? Go to the opera - Join the IMF. See the world. On the monitor. In the closet - Ilsa Faust - In case you didnt follow through. One man to kill the Chancellor, the other one to kill you (se to hezky vysvětlilo) - A test. Second one I have failed thanks to you - We have a tail - You have everything you need to find me - Shoot to kill - Your life depends in them believeing you. It will go easier if you tell them what they want to hear - Former KSA, German intelligence. Missing, presumed dead - Former Mosad (měl oči jako kamarád, Vincent Cassel) - You saying these accidents are somehow connected - That missing plane was carrying the Secretary of the World Bank. That fire bankrupted a global arms corporation. That wreck triggered a civil war. These are no accidents. They are links in a chain. The work of a single organization, the Syndicate - A rogue nation, trained to do what we do, imbued with a new sense of purpose. Destroy the system that created them regardless of whos in their way - Are you questioning my loyalty or my ability? Trust me or kill me - Proč k nim chce? - Special Activities Division (nd) - Solomon Lane, former British intelligence - They dont want anyone knowing the Syndicate was created by one of their own - Its impossible - Gate analysis. The step beyond facial recognition. These cameras actually know how the agent walks, how he talks, how he moves, right down to his facial tics - Physical exertion. The more you exert yourself, the faster you consume oxygen - Satelite overwatch covering all seven continents. DNA profiling, facial recognition, drone surveillance, drone strikes - Its possible to pull facial recognition off a scatch? For mere mortals, no. For me, I could have done this at home - What makes you think this so-called ledger is authentic? Why would he ever let you have it if it was? Did you never stop to consider that he may want me to have it? Misinformation, manipulation, its what he does - Lane lies to you, you sell these lies to Hunt - There are no allies in statecraft, only common interests - Ethan Hunt is a man without country - You are a rogue assassin, a target of opportunity - Red Box. The British government uses them to transport state secrets - Triple-encrypted. You are not getting into that thing unless you have fingerprints, rential scan and the voice phrase spoken by a specific individual - We are going to find Lane (to měli udělat na začítku) - You are still alive bcs I believe in your potential. But I growing impatient - You are terrorist. If that were true, my goal would be to spread fear - I helped my government kill many innocent ppl and more. Killing to keep things as they were. And now I am killing to bring about change - Lane, Atlee, your government, my government, they are all the same. We only think we are fighting for the right side bcs thats what we choose to believe - Its only a matter of going - Recruit former agents from other nations, supply them with a new identity, and use them to surgically remove our enemies, both at home and abroad (Syndicate) - Save it for the public inquiry - Hunt is uniquely trained and highly motivated. A specialist without equal, immune to any countermeasures (doufám, že má taky problémy se spánkem) - There is no secret he cannot extract. No security he cannot breach. No person he cannot become (jasně, že je to ten šéf bezpečnosti) - Hunt is the living manifestation of destiny - Desperate times, desperate measures - Human nature. My weapon of choice - Human life didnt matter anymore - You blame the system for what you are, instead of yourself. You wanted revenge, but Rome wasnt destroyed in a day - Lets see what you are made of - Hezky ho zabodla, ale moc jsem jí to nevěřil - I can neither confirm or deny details of any operation () (menej) (viac)

blondboss

Piate pokračovanie tejto legendárnej série som očakával s napätím. Hlavne som chcel vedieť, či dokážu tvorcovia udržať laľku vysoko a opäť sa im to podarilo. Dokonca o chlp lepšie ako pri štvorke. Tom Cruise je pán herec a jeho kaskadérske kúsky naozaj stoja za to, už len preto, že sa nenechá zaskakovať. V tomto diele oceňujem pointu a prešpekulovaný dej, klišé momenty síce nezmizli, ale k tejto sérii to už tak akosi patrí. A azda len preto o jednu hviezdičku menej, inak ale veľmi slušný blockbuster. 80 % ()

Blazis34

Znovu skvělá akce, akční honičky na motorkách, geniální nápady a zajímavé zápletky. Tom Cruise neztrácí elán a další díl Mission Impossible je toho důkazem. Čtyři hvězdy - 75%. ()

PaTeXx

Opět stejná písnička. Jsou tu lokace nebo pasáže, které vás vyloženě baví (motorky, opera, podvodní sekvence), ale zbytek je jednoduše nuda. McQuarrie naprosto přesně navázal na práci Brada Birda. Neposunul se totiž v ničem. ()

koza3

Jelikož jsem v rámci jednoho týdne sjel všechny předchozí díly, tak se mi to všechno slévá do jednoho velkého Ethana. Moc nemám co bych vytknul, ale ani nic co bych vypíchnul. Pěkné dílo, lehce nadprůměrné. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz