Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

adamix

Národ grázlov nie je zlý triler a dokonca je to prvý film, ktorý som videl zo série Mission Impossible. Herci Cruise, Pegg, Renner sú tu dobrý a aj Marcellus Wallace ujde :) Herečka Ferguson mi tam nepasuje a dej strašne brzdí a hlavný záporák je viac-menej smiešny, ako vražedný. Veci tu idú celkom v pohode ako sa na pravý triler patrí. Sú tu autonaháňačky, akcia, sem-tam aj napätie a aj trochu humoru ( Pegg :)). No zas je tu ten suchý dej, ktorý je skoro pri každom akčňáku. Nič viac a ani nič menej. Normálne by som dal 3*, ale pridám ďalšiu hviezdu za to, že som to pozeral zo svojim naj kamošom. Ale inak vskutku vydarené a taký priemerný popcornový triler. Dávam 4* a 70%. ()

hadoskorpion

Jeden z najlepších Mission Impossible skvele zahrali spoiler najzaužívanejšie bolo to to na tom syndikát vlastne vytvorení MI6 a premiérom krycia akcia koniec spoileru k tomu vynikajuci koniec najlepšie ()

Zolky

Opäť premyslený, kvalitne natočený diel, ktorý diváka upúta a zabaví. Ja som tiež nebol výnimkou, no aj tak si myslím, že je trošku nadhodnotený. Rezervy tam stále sú a dokonalé to určite nie je. Sklamaný som ale rozhodne nebol. ()

Unka

Málokterá série stará už skoro 20 let zraje jako víno spolu s hlavním představitelem... v podstatě mě žádná nenapadá... Tohle byla JÍZDA, od počátečního letadla přes průlet do vody po neuvěřitelně zábavnou a obdivuhodně realistickou honičku na motorkách a sexy střílečky s Rebeccou Ferguson. Palce nahoru za obsazení, nápady, tempo, které nepolevilo, vtip... má to všechno, co má správný letní akční hit mít. Plus v rámci série rozhodně mnoho navíc. Londýn ve spojení se Simonem Peggem a hlavním padouchem mi velmi evokovaly sérii Sherlock - Benjie je skoro kopie Johna Watsona, a Lean je úplně jak Magnussen. Rebecca je rozhodně nejsympatičtější ze všech ženských hrdinek, nejlépe zahraná a dodávala filmu potřebnou ženskou šťávu. Jsem ráda, že Tomík po akční sci-fi pecce Na hraně zítřka opět nezklamal ()

kiros179

Ethan Hunt v podání Toma Cruise stále baví a samotný Tom se drží stále ve skvělé formě. Ze začátku trochu slabší, ale postupem času film skvěle graduje a musím uznat, že jsem dlouho neviděl tak skvěle natočenou automobilovou (motocyklovou) honičku, absolutní vrchol celého filmu. Kdyby nebylo slabšího začátku a poněkud jalové hudby, dávám plný počet. James Bond má letos velice slušnou konkurenci :) 85% ()

DassemUltor

Byl jsem na tom s bratrem v kině a po skončení říkal: nic moc, dal bych tak 2 až 3 hvězdy. Prý že je to furt to samý dokola tyhle filmy a nemělo to nápad. No.. já tedy tak úplně nesouhlasím. Asi chápu co myslel tím "furt stejný" tedy nějaký zlá globální tajná organizace a potom banda těch dobrých co zachrání svět. To už tady bylo hodněkrát a asi ještě znova bude. Nicméně přestože to je "furt to samé" záleží na tom, jak to uděláte. A tady se to povedlo skvěle! Krásný mix humoru, špionství a akce, která mě už dlouho tak nechytla za koule. Scéna s motorkami měla opravdu tah na branku a narozdíl od třeba FF nebo Avengers jsem cítil napětí. Jediný další film, který tohle ve mě letos vyvoval byl Mad Max, ale to je už zase trochu jinačí kafe.. :) Takže podle mě neváhejte: ano, je to furt to stejné, ale tohle se povedlo a je to příjemná letní zábava. Jo a ještě jsem zapoměl! Scéna v opeře byla prostě epická, jestli tam nebyla nápaditost, tak už fakt nevím. :) ()

BardDeLune

Já jsem nadšením bez sebe. Jsem fanynka, takže jsem na film jednoduše musela, ale na druhou stranu jsem od něj tentokrát nic nečekala. O to víc jsem byla překvapená. Film se ani jednou nezastaví a od první do téměř poslední scény je film nadupaný akcí a to vynikající akci. Co musím zmínit a z čeho jsem byla hotový je úprava zvuku, každý moment byl nazvučen s presizností, která se mi vryla pod kůži a zaplesala mé hudební duši, to už tolik soundtrack nezvládl. Skvělé je také nové doplňující obsazení, jako velká fanynka Sean Harrise jsem byla opravdu ráda a Rebeca Fergusson? Nádherná a úžasná. Já jsem nadšená. 90% ()

MartinTerran

Mission Impossible opět dostál svému jménu a opět předvádí téměř nemožnou operaci, která se skládá z menších neméně náročných. S příběhem si tvůrci dost ohráli a je v celku zajímavý, komplexní a i trocha té originality se zde najde. Film je vtipná akční jízda jak se patří, no a i zde se samozřejmě najde pár přemrštěných scén či situací. Herecky je film díky obsazení velmi zdařilý. Hodnocení: 80/100. ()

Ludo444

Parádny mix starého s novým. Kvalitný špionážny thriller s modernou akciou. Navyše filmy ako Mission Impossible a hercov ako Tom Cruise si je treba začať vážiť, pretože filmy s kaskadérskymi kúskami začínajú byť v dobe kedy sa točí aj obyčajná jazda autom oproti zelenému plátnu nedostatkové zbožie (lietadlo!). ()

Romeroo

Tak nějak se mi po pár úvodních minutách filnu nabídlo srovnání s Kingsmanem, v něm Národ Grázlů prohrává především v humorné části, která je pro mě až moc gumová a ohýbaná směrem k divákovi ve stylu: "teď se musíš zasmát"...jinak po akční stránce vše v pořádku. Další vychytávky fungovaly poměrně dobře a scénka v opeře byla výtečná, škoda, že přišla tak brzy. ()

sniperjozef

Dle mého názoru naprosto nejlepší díl! Výborná kombinace akce, psychologie a děje. Jsem rád, že hlavní roli má stále Tom Cruise, je v osobním životě stejný ma*or jako Ethan Hunt ve filmu a tak ho dokáže zahrát naprosto autenticky. Zmíním také, že je výborně zvolený záporák, který mi připomíná britského špiona za dob studené války. Provádí taky stejné prasárny jako záporák za dob studené války a když se tohle dá dohromady s akcí napěchovaným filmem, vyjde z toho tahle skvělá podívaná. Dávám 4* (80%). ()

RyanRainheart

Konečně po dlouhé době 100% akčňák, který si na nic nehraje a neběhá v něm hrdnina, co se zmenšuje, létá či má nějaké nadpřirozené schopnosti. Toma Cruise sice až tak moc nemusím, ale už kvůli tomu, že točí takovéto filmy jsem ochotná lecos zkousnout a jít na něj do kina. Zatím se mi to vždy vyplatilo. No a Rebecca je úžasná ženská, taková by snad chtěla být každá, alespoň já ano. Za mě maximální spokojenost. ()

Michal687

Zkrátka to pravé letní lehce povrchní pohlazení. Ovšem i na oddychovku se zde objevují obrazově překvapivě sofistikované momenty, které mě doslova nadchly. Scéna v opeře dokonale vypaluje Bondovský rybníček tím, že předvádí vrcholně napínavou situaci s naprostou lehkostí a nadhledem, která je vlastní starým Bondovkám. Paradoxně tato scéna ve mě vyvolala více napětí a obav o neznámé postavy, než konec filmu kdy jsme se asi měli strachovat o Toma. To že film podle mě ke konci trochu ztrácí dech je taky jediné co bych vytknul. Příběh tak nějak ignoruji, protože to je u těchto filmu podružný detail, který zaujal naposledy v jedničce. Ještě také nesmím zapomenou pochválit zajímavou hru s hlavním hudebním motivem, kdy mě od dob jedničky výrazněji zaujala i hudba. ()

vipeerr

První díl, ghost protocol a teď i rogue nation u mě stojí ze všech Impossible misí na první příčce vedle sebe. Cruise je stále ve formě a co předvádí za kousky mě neustále udivuje. Skvělá kombinace akce, myslošuků a napětí. Základní trojice i spolu s Hawkeyem (J. Renner) spolu tvoří tak zábavný avšak profesionální tým bláznů kterým nešéfuje nikdo jiný než sám Ethan. Za mě 80% ()

Olafsson

Neurazí ani nenadchne... Má to spád to se musí nechat ale jinak mě to z postele nezvedlo ani nenabídlo momenty mrazení v zádech či radostného nadšení... Velmi předvídatelný děj až na pár vyjímek (spoilovat nebudu). ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz