Kosovo 1999. Albánski civilisti sú vystavení krutostiam srbských vojakov. Americké tajné jednotky sa blížia. Jeden z amerických vojakov, Aaron Hallam (Benicio Del Toro), v troskách zničeného domu zneškodní srbského dôstojníka. Vyznamenajú ho Striebornou hviezdou, ale čin ho prenasleduje ako nočná mora. Po rokoch sa ako strážca oregonskej divočiny dostane do konfliktu s lovcami, ktorí sa vybrali na jelene s ostreľovačským arzenálom. Tí po ňom začnú strieľať, ale proti vycvičenému zabijakovi nemajú šancu. Aaron po nich skočí ako šelma a zabije ich. Nie sú to však jeho posledné obete. Špeciálna agentka FBI Abby Durrellová (Connie Nielsenová) sa zúfalo snaží vraha vypátrať. Povolá jediného muža, ktorý by jej mohol pomôcť – poručíka vo výslužbe Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten sa snaží zabudnúť na svoju minulosť, keď učil vojakov zabíjať, a odmietne. Keď však uvidí fotografie obetí, pochopí, že zabíjal jeho najlepší žiak, a teda aj on sám nesie zodpovednosť. Aarona zatknú, ale z väzby ho vydajú tajným agentom – pozná priveľa tajomstiev a nesmie prehovoriť. Skôr, ako ho agenti stihnú nechať „zmiznúť“, im však zmizne sám. FBI nasadí ďalších agentov, ale vojnový veterán Bonham trvá na tom, aby prenasledovanie nechali len naňho... (TV JOJ)

MaideN-SK odpad!

Ďalšie veľké sklamanie. Človek by očakával niečo zaujímavé a nápadité, ale márne. Rambo I v modernejšom prevedení. Útek z auta som síce čakal, ale že to bude tak trápne, to teda nie. Tiež ma dojal záver, kde Tommyho tak dorezali, že by nemal šancu stáť na nohách viac ako tri minúty, ale samozrejme to všetko dokázal ešte dokončiť. Nič inovatívne a nič zaujímavé sa tam za celý čas neudialo a pozerať sa ako jedného chlapa loví polovica štátu, ma naozaj nebavilo. Na záver vyvstáva otázka: keď im ušiel super vojak, prečo naňho neposlali troch iných? ()

regin

Námět dobrý, akční scény ujdou, bohužel na mě Del Toro přehrává, jak může. Jinak v kostce takový miniminirambopredátorový béčkáček. ()

Salman

Zklamalo mě to. Zklamal mě režisér, scénárista a Lee Jones...víceméně canc s prvky propagandy, dvě hvězdy za světlejší momenty v lese a výkon Del Torra... ()

avantgardx odpad!

Tommy Lee Jonesovi jsou role jako je tato šity na míru a nějaké ty filmy s ním jsem si docela užil, obvzláště jestliže jsem měl zrovna chuť na něco nenáročného. Ovšem tento film, to už je trochu moc, je to totální klišé, budiž, ale tohle navíc budilo dojem neskrývaného klišé a lacinost a naivaita z toho čučely ze skoro každé scény. Ani jsem se nedodíval. ()

solver

Tenhle film mě velmi zklamal, nebyl uvěřitelný. T. Lee Jones nejen našel jehlu v kupce sena, on i věděl, kde se přibližně nalézá, aby se v něm nemusel hrabat. ()

harmonikar

Samotný príbeh nieje nijak prevratný,podobných filmov tu už bolo viacero.Jedinečný je však štýl Williama Friedkina,ktorý ja mám veľmi rád.Ešte čo sa týka príbehu,tak ten je až surovo jednoduchý,orezaný až na kosť,boj o holý život.Je úžasné sledovať Tommyho Lee Jonesa a Benicia Del Tora ako sa vžili do svojich postáv.Tommy Lee Jones nemusí povedať ani slovo,na vyjadrenie toho čo sa odohráva v jeho vnútri mu postačí výraz v tvári,alebo reč tela.Williama Friedkina inšpiroval k natočeniu tohto filmu chlapík menom Tom Brown,s ktorým sa zoznámil 10 rokov pred začatím natáčania.Tom Brown bol aj poradcom pri nakrúcaní.Je expertom na prežitie v divočine a v New Jersey prevádzkuje školu v ktorej učí svojich žiakov stopovať a prežiť v divočine.Okrem toho pomáha pri hľadaní zločincov na úteku a pohrešovaných osôb.Napísal aj viacero kníh na túto tému.Vo filme je perfektne zvládnutá bojová choreografia.Pri súbojoch na nože bolo použité filipínske bojové umenie.Výborné sú aj scény odohrávajúce sa v mestskéj ,,divočine" Portlandu. ()

magic0

Dlouho jsem tento film neviděl, nebylo na co koukat tak šup s ním do DVD.A musím dodat, že stále to stojí za to to vidět. něco mezi uprchlíkem a rambem I. Ale v surovém a realistickém podání. Bravurní výkon T. L. Jonese. Uvodní scéna s vlkem vtáhne do příběhu a už to jede jedním dechem, pak přijde výcvik a najednou jsme na konci filmu.Jen více takovýchto filmů. ()

Filatov

Tohle opravdu vypadalo jako moderní a málo povedená kopie Ramba. Co vyzdvihuju byla atmosféra lesa a scény v něm, ty byly opravdu na dobré úrovni. K hereckýmu obsazení by šlo dodat ve zkratce asi jen to - totálně sympatický Tommy Lee Jones a v opaku totálně nesympatický Benicio Del Toro. Děj hrozně chvátal takže výroba nožů pro závěrečnou bitvu působila opravdu nepřirozeně, ale závěrečný souboj byl dobrý takže propadák to nebyl. ()

injoy

Mám tyhle filmy, jeden proti jednomu rád. Takových filmů moc není.... a tak i přesto, že to neni kdo ví co, dávám 4 hvězdy. ()

Pythonator

Zajímavá myšlenka, zda si lovci nezaslouží smrt tak jako jejich nebohá kořist. Vykonavatel a odpravovatel lovců je zde sice tak trochu vyšinutý, ale musí se mu nechat, že nezabíjí nevinné děti či jiné oběti, ale vybírá si jen magory co běhají s puškama po lese a mastí si ego tím, jak sem tam skolí nějakou tu šelmu nebo vysokou. Takovému šílenci já dokážu fandit a je mi sympatičtější než labužník Hannibal. Starouš Tommy Lee Jones po něm šel jako za časů Uprchlíka a akce a napětí tak nemohly chybět. Finální duel na nože je neskutečně dobře natočená brutální krvavá "kdoskoho" podívaná, na kterou se nezapomíná. Rozhodně jeden z nejlepších filmových soubojů. Až mi z toho běhal mráz po zádech, jak se po sobě oháněli noži a schytávali jeden zářez za druhým. Ne, že bych si v takovém násilí liboval. Spíš se mi to hnusilo a děsila mě představa, že jsou lidé schopni tak chladnokrevně zabíjet. ()

Spike86

Dobří herci Del Toro a T. L. Jones zde bohužel nedostali moc prostoru k rozehrání hereckého koncertu. Je to pouze plochá "two men show" s pěkným prostředím, padnoucí hudbou a velmi efektními bojovými scénami s bojem na blízko. Bohužel tyto scény nedrží vzájemně moc pohromadě v jednom kompaktním celku. Chybí zde nějaká nosná příběhová linka, omáčka, která by to celé spojila. 60% ()

matej.perun

Skoda, ze film nema skoro ziadne tempo a vlastne jeho jedinym hybatelom je len ocakavanie finalneho duelu medzi dvoma hlavnymi postavami. Totiz takato - pre mna - stavnata tema (nemilosrdna drzkovacka ulimate survival borcov na noze uprostred divociny) by si teda zasluzila viac pozornosti venovanej postavam a pribehu. Nastastie sa to v poslednej tretine stoci "na noze" a clovek si uzije jeden z najlepsich stretov "ucitel vs ziak" aky filmove platno pozna - nehra sa tu na efektne sermovacky ci eye-candy momentky alebo macho saskovanie. Podava sa krvavy, spoteny a spinavy boj o prezitie v jeho najnaturalistickejsej podobe. PS - i ked Benicio aj Tommy patria do vyssej hereckej ligy, v tomto pripade sa hra skor slabsi priemer, ktory vsak s takto napisanym pribehom asi vyssie ambicie mat ani nemoze. ()

Martinko991

Strašná somarina pri prvej scéne s bielym vlkom som to mal vypnúť. Hrozný film orginalita žiadna, nelogickosť postáv, jediné plus Benicio Del Toro vďaka ktorému som tento film vôbec zapol. ()

Peroon666

Podobná kokotina, jako Revenant. Takovou hromadu nesmyslů aby člověk pohledal...za jak dlouho si asi tak myslíte, že vytečou tři litry krve (z celkových cca 5ti, co člověk má) po takových sekancích??, bezúhonný skok do vody z dobrých 60m, neustálý wellness s vodou tak okolo 5°C, v líté honičce v klidesu ukovaný nůž a nachystaná past, kterou by trvalo sestrojit tak půl dne.......no do prdele....mně tohle prostě vadí... ()

fricek12

Ještě jsem neviděl, aby si hledaný muž na útěku našel čas k tomu, aby si ukoval vlastní nůž a nastražil hromadu pasti, a to všechno během jednoho přeletu pátracího vrtulníku... Z Tommyho teče krve jak z vola, má rozřezaný břicho nazkrz, ale je vidět, že to není žádná herečka - nedá to na sobě znát :-) ()

FauSSt

Podivuhodne ze tak slusne obsadenie sa nechalo zatiahnut do takejto sracky a to nevraviec o takej reziserskej kapacite ako je Friedkin. ()

Sa.sa

Kvalitní film o vycvičeném zabijákovi, který se vymknul kontrole.... Tak to dopadne když se vypustí mezi normální lidi a jak to tak dopadá.... ()

galil

Rambo: First Blood které se ale neuvěřitelně vleče. Každá nelogická honička/naháněčka mě nutí film zastavit a jít dělat něco užitečnějšího. Říká se, že dobré prace střihače si nikdo nevšimne. Já ale většinu času přemýšlel proč tam jsou ty zbytečné, matoucí, rušivé a nicneříkající záběry. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

Ve věku 87 let zemřel legendární režisér William Friedkin známý nejlépe pro své nezapomenutelné klasiky Francouzská spojka a Vymítač ďábla. Režisérův skon potvrdil děkan Chapman University a známý… (viac)