Potom, čo o sebe dá vedieť nechvalne známy tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemetrasenie o sile 9 stupňov Richterovej škály, vydávajú sa pilot prieskumného a záchranného vrtuľníka (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s ktorou už dlhšiu dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachrániť svoju jedinú dcéru. Ale ich zložitá cesta na sever je len začiatok. A keď si už myslia, že to najhoršie majú za sebou... tak veľká dráma sa len začne. (Continental film)

Brejlil

Na tyhle filmy má patent Roland. U něj někdy humor vyvažuje patos. Tady dlouho patos nebyl, pak ale někdo rozvinul americkou vlajku na Golden Gate Bridge a to byl přímý zásah. Humoru bylo pomálu, vlastně skoro žádný. Problematickou linku extrémně sobeckého super elitního záchranáře naštěstí scénárista zneškodnil likvidací vrtulníku, protože přiznejme si, bez něj se v labyrintu trosek nedá dělat nic. Tuto likvidaci musel scénárista nahradit spoustou náhod a naprostých nesmyslů. Kromě Dwaynea neměl kdo co hrát a tak taky nehrál. Zvláště Saša měla jednostejný vykulený výraz, ať už koukala na hroutící se mrakodrapy, vybuchující domy nebo nesměle nadrženého Bena. Ovšem ta si to vynahrazovala fyzickými přednostmi. Carla nějak neměla ani to. Tak proč stojí za to, vidět ten film? Destrukce a akce. Oboje je vymazleně provedené a je na tom vidět každý dolar. Skoro.Zvláště scéna, kdy kamera proletí San Franciscem do restaurace, kterou zrovna zemětřas radikálně přestavuje, je lahůdková. A ani další si s ní nezadají. Nápaditost trikařů, odhodlání výtvarníků a tvrdá práce stavěčů scény je vidět. Ani zvukaři nezaháleli. Za tohle stojí San Andreas vidět. ()

Gulde

Nechápu tady to vysoké hodnocení. Bohužel již během prvních tří minut filmu si člověk mohl udělat obrázek o tom, co ho následující zhruba hodinu a tři čtvrtě čeká. Nepochopím ty neustálá klišé, ten neskutečný nerealismus...cožpak to ještě někoho táhne? Evidentně asi ano, ale mne z toho vynechte. ()

sedlo03

Prosím vás, více stereotypně a kýčovitě to neumíte?! Katastrofické filmy jsou jak přes kopírák, akorát grafika se zlepšuje. ()

Martinius

film uväzneny vo vlastnej instantnosti. predvidatelna je kazda scena, zomrie len ten, kto ma, boh zo stroja zachranuje tym dobrym zivoty, vsetko skonci rozburane, ale dobre. okrem toho posobia protagonisti ako narychlo najati pornoherci zaskoceni potrebou improvizacie. ale vzdy lepsie ako bayov armageddon :) ()

Flopik

Zase som si tu prečítal pár tých (inteligentných komentárov) a zase musím nesúhlasiť.Čo viac by ste chceli od katastrofického filmu ? Rečnícka otázka pretože ja som tam videl všetko.Akčné až až , v podstate 5 min rozhovor a hneď nato niečo a to niečo ( zemetrasenie alebo tsunami ) sú fakt veľkolepé.Hudba super , koniec klišé ale tak čo, vôbec to nevadí.Postavy sympatické a Alexandra strašne sexi ja som maximálne spokojný . ()

Gore

Trikové katastrofické sekvence jsou natočené skvěle, horší to pak je s chováním postav a příběhem, který už ani není snad klišé, ale nějaká kategorie C. Příběhově to sklouzává pomalu k odpadu, ale ty katastrofické scény to alespoň zvyšují k průměru. ()

arcticsky

Co se dá ještě vymyslet v katastrofickém filmu? Nutně se člověk setkává s klišé skoro na každém kroku. Takže zbývá hodnotit masážně destruktivní scény a ty jsou opravdu pěkné. Dále je film i dobře obsazen - žádná nesympatická dřeva jak to občas bývá ale samé fotogenické typy. Takže jsem spokojen... ()

Hepy13

No jo Disasters Movies to je přesně moje krevní skupina! A to i přesto že tyto klišé tu už byly tolikrát (1-Matka/Otec rozvádějící se. 2 - Novej manžel se ukáže jako zmrd. 3-Společná starost o dceru v pozadí katastrofy dá oba zase dohromady). Pobíhající američani v panice křičící stokrát ''Oh, my God'' a bortící budovy, toho nebudu mít nikdy dost. Asi jsem se měl dát na dráhu demoličního inženýra. A díky bohu za to že Dwayne Johnson místo mlácení mezi provazy vstoupil do Hollywoodu. Skoro všechny filmy ve kterých se objeví mě vždycky hrozně moc baví (ten jeho úsměv musej ženy milovat :-) ()

mateas.matt

Scenarista si rekl, ze proc nesmichat par katastrof do jedne s jednim borcem, co umi ovladat helikopteru, letadlo, auto, lod, ma velky svaly a vlastne celou nahodou v rozborenem velkem meste najde svoji dceru a par dalsich. Ano, i toto je skutecne.. ted uz jen tornado, vybuch sopky, velky meteorit s ruskym satelitem co by padal na zem. No hey, ale padajici budova v neodchazejici vlne tsunami taky dobry. "Tati, tohle nedokazu" a o chvilu pozdeji rozjeta matka na clunu proti budove - asi nejakcnejsi scena... a pokud se ptate, jestli to clun prezil, tak ano, dokonce i s celnim sklem. Tedy, az do druheho projeti... No, podle me je to slusna ztrata casu.. ()

husokachna

Wau. A přitom první asi dvě minuty a jejich nabourám se/nenabourám mě tak navnadily. Vypadalo to, že bychom si mohli necelý dvě hodiny příjemně hrát s klišé katastrofických filmů. Ale potom BOOM, Z Rock musí jít dolů, protože super borec záchranář (ale menší než Z Rock) z Iráku/Iránu/Itálie (co se tam perou) nechá ruku mezi nárazníkem a ocelovým lanem (vyjebanec alert). A pak už to letí do kopru rychlostí utrženého rotoru. Rozpadající se rodina CHECKED, trauma CHECKED, nový táta, který vypadá jako sympaťák, ale...CHECKED, zachraň dítě, zachráníš rodinu CHECKED, vědec, kterému nikdo nevěřil CHECKED, obětující se asiat vrhající (doslova) dítě do bezpečí a sám hynoucí/tonoucí se stébla nechytí CHECKED, ultra průsery střídající mega průsery CHECKED, láska pučící v každém počasí CHECKED a na závěr deset minut bez kyslíku a můj mozek pořád drží CHECKED a jako třešnička na dortu (Meruňka) We will rebuilt, jakože se Z Rock jmenuju. To, že nej bůh zachránář Z Rock musí nechávat chcípat stovky lidí, jak si tak brázdí San Franciskem na člunu, to máme asi zdvořile opomenout a že triky (na TV) nestojí za moc (OK v kině to asi mohlo být fajn) taky. Tohle moc neříkám, ale fakt si myslím, že takhle bych to napsal i já. A pokud ani akce ani napětí taky nestojí za moc, co zbývá? Z Rock, kterej jede na půl plynu. A to nestačí. ()

Echelon1

Ako decko som mal napozerané všetky katastrofické filmy (bez ohľadu na kvalitu) a dokumenty naspamäť, sníval som, že budem lovec tornád/meteorológ, seizmológ či vulkanológ...Síce mi film pripomenul detstvo, z môjho "čím viac deštrukcie, tým lepšie" som už proste vyrástol. Scenár kombinujúci všetky možné klišé žánru, efekty občas nič moc (na 110 mil., fantastický Deň po tom ich má podstatne lepšie), záverečný záber na US vlajku, tsunami i keď zemetrasenie na mori ani nebolo, k tomu i skrz to prehnane veľká, ale to tu má cenu riešiť? Otázka je, dopadne Geostorm lepšie? ()

beniczech

Taková ta jednohubka pro chvíle, kdy nemáte chuť přemýšlet, kdy chcete zapomenout na fyzikální zákony a na vše okolo - v těchto chvílích San Andreas pobaví, místy vás udrží v napětí a nabídne epické pohledy na zbídačené dílo lidského pokolení. Splnilo očekávání. /55%/ ()

petikacka

Proboha jak se tohle může někomu líbit?...Dwayne je sympaťák, ale ten děj?...Kdyby to bylo alespoň trochu uvěřitelné...Tohle prostě není pro mě...Za mě 50% ()

Druury

tak.. připadalo mi to jako film 2012 druhý díl 2015. Film, kde se během sekundy všechno rozmrdá.. ani nevíme pořádně jak, proč.. v pozadí není žádný silný příběh ať už romantický nebo jakýkoliv.. takže nám těch lidí vlastně ani neni líto a j nám u prdele kdyby někdo hebnul.. jen v klidu koukat na ty počítačový triky, který teda tak špatný nejsou. Jen se divim tomu, že katastrofický filmy typu Drtivý dopad, nebo Armageddon jsou daleko, daleko, daleko dál a to vznikly téměř o 15 let dříve. zkrátka něco je s tímhle žánrem špatně a čím více počítačových triků, tím hůře. Jedinej člověk který by mohl napravit tomuto žánru reputaci by podle mě byl Christopher Nolan s jeho stylem a mottem čím méně pc triků, tím lépe. za mě 2* ()

warrenur

Slabsi priemer, kedze dej som predvidal od zaciatku po koniec takmer bez vynimky. Pociatocne "havarkove" efekty ma vystrasili, ale tie dalsie velkolepe, boli uz vydarenejsie. Johnson nemenny, superzena Gugino tiez neprekvapila. Akurat na Saskine velike svetlomodre duhovky sa da stale pozerat. :) ()

Matli

Film plnej akce a efektů, co víc si vlastně přát a uplně bych si to dokázal představit v kině, takže bych se nebál plného hodnocení, jen pár detailů mi přišlo trošku přehnaných a Dwayne mi přišel málo nařachanej:-) Určitě je parádní podívaná od které se člověk nehne a kór v HD. 78% ()

Wardan

Na velkém plátně ve 3D, nebo ještě lépe ve 4DX, to musí být zajímavý zážitek. Zvláště v těch několika dlouhých sledovacích záběrech to může asi velmi efektivně navodit dojem, že jste tam uvnitř společně s postavami. Doma na obrazovce ten film ale v podstatě ztrácí smysl, protože jinak nemá moc, co nabídnout. Radši berte Emmerichovo 2012, to je mnohem lépe zkonstruované. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (viac)

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (viac)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (viac)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (viac)