Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

m.a.t.o.

Autor ľúbivých farebných pohyblivých obrázkov Antoine Fuqua je síce rutinér, no akciu zvláda s prehľadom, a hlavne to film ako taký drží nad vodou. Butler ide na plné obrátky a treba povedať, že sa naozaj s ničím (alebo skôr s nikým) neserie. Celkom ma potešilo, že alkáidovských záporákov nahradili záporáci severokórejskí. Inak je to len ďašia bezmozgová rubačka s deravým scenárom, poslabšími efektami a debilnými amerikoidnými rečičkami. Fanúšikovia akcie budú viac-menej uspokojení, divák, ktorý hľadá vo filmoch hlbší zmysel asi nie. Po Die Hard 5 však Biely dom padol vhod. 55 % ()

Roseinka

Tak dneska jsme vyrazili do kina na dva filmy - Pád bílého domu a Oblivion (v tomto pořadí). U tohoto filmu mi nezbývá říct než fantastické!! Je mi úplně jedno, jak je to proamerické, protože proti nim nic nemám a naopak se v amerických filmech vyžívám, takže proamerika je mi ukradená (ale spoustě uživatelům zde ne, proto si myslím, že hodnocení není vyšší - zatím - i když si ho film zaslouží). Tak PERFEKTNÍ vizuální podívanou jsem dlouho neviděla. Akce po celý film byla skvělá a emoce? Co jsem spočítala - plakala jsem tak 6x. Téma terorizmu je pro mě hodně citlivé a vždy to psychicky moc nezvládám, když vidím v reálu nějaký teroristický útok, takže tahle stránka filmu pro mě byla trošku šokem - tím, jak to bylo drastické, realistické a děsivě aktuální. Každopádně Gerard Butler vždycky byl jedním (pro mě) z nej hereckých borců a tyhle role mu vždycky úžasně sednou, protože on dokáže zahrát všechno. Stejně tak obsazení prezidenta a zlounů velice potěšilo. Musím také zmínit soundtrack - nádherný. Správně zvolená muzika ve správnou dobu, takže tím víc byla umocněná ta emoční stránka filmu. Pád Olympusu jsem si naprosto a bez výhrad užila. Troufám si říct, že tenhle film s tématikou útoku/unesení prezidenta je ten nejlepší, co jsem kdy viděla. Takže 100% bezkonkurenčně. ()

Lukyn007

3 hvězdy dávám jenom za Gerarda Butlera. Fakt mě v tý roli přesvědčil, že dokáže kopat zadky. Ale bohatě by mi stačilo, kdyby tam v Bílém domě běhal se sekáčkem v ruce Casey Ryback :) Přišlo mi to jako další sequel "Under Siege" :) 50% ()

ghatos

První hodinu to ještě jde, potom však je amerického neomaleného kýče tolik, že už to vyloženě bolí. Pozitivem je Rick Yune a ta akce občas taky ujde. Daleko horší jsou digitální triky a celková všeobepínající idiocie (humoru tam mohlo být více). PS: Začátek je jak z ukázkové parodie. Prezident je namakaný sportovec - intelektuál. Vystrouhané ksichty z ochranky jsou citlivý tvrďáci a prezidentův syn je ukázkový rozmazlený parchant. 50%. ()

MiGi87

Docela slušný akčňák, i když chování profesionálních vojáků a agentů je tady neuvěřitelně připitomělé. Zvláštní je, že dva obdobné filmy (tohle a White House Down) vychází v jednom pololetí, asi ušetřili za kulisy a scénáristi si taky navzájem trochu vypomohli, každopádně WHD z toho u mě vyšel se 4*, tohle jen se 3*. Co do realističnosti je WHD mnohem ale mnohem uvěřitelnější. Hostage situation a vyjednávání vs. frontální útok, krytí se při střelbě vs. vybíhání do volného prostoru... Jeden z režisérů tohle moc nezvládl a byl to právě ten z OHF. ()

R1CH1E

Film, který selhává na základní myšlence. Prostě jsem nezežral samoný úvod, ve kterém se do nejvíc střežené budovy v Americe dostane během 10 minut skupina teroristů, zvládne ho dobít a následně úplně bez problémů ubránit. Pak už nepomůže ani solidní akce a tempo od té nahořklé pachuti neuvěřitelnosti. A to celkem zamrzí, protože kdyby byl ten úvod trochu míň k smíchu, byl bych nadšený. ()

blackJag

Fuqua dal svou verzí dobití Bílého domu Emmerichovi na prdel. Butler je badass k pohledání, dětičky tu nemají své zastoupení (nebo ne dlouho) a tolik headshotů do dámských kebulí v jednom filmu už jsem taky dlouho neviděl (pokud vůbec někdy). Tohle mě bavilo. 75% ()

dragon94

Velmi dobrý akční film, se špičkovou atmosférou a skvělím hereckým obsazením, který sází na klasické oldschool věci známé z jiných filmů. Filmu se daří diváka udržet přilepené k obrazovce celé 2 hodiny .. a ani na chvilinku nenudí ...ovšem nějakou originalitu tady nečekejte.. spíše je to všechno slepenec vše možných klišé... Samotná dějová linka je poměrně efektně natočená, ale ve finále když se nad tím zamyslíte tak celkem chudá, ale toho si během sledování filmu nevšimnete to až pak když se nad tím zamyslíte.. Myslím, že to bylo trošku všechno uspěchaný mohli trošičku protáhnout to hledání kluka či pohyb po bílém domu a ničení nepřátel... I tak je to velmi dobře natočený film s opravdu dechberoucí atmosférou, který vás jistě nudit nebude... a každý správný fanda akčních filmů jeho shlédnutím neprohloupí, ale musíte počítat že je to film skvělí pouze na jedno shlédnutí. :-) 4* 75% ()

Autogram

Dva útoky na Biely dom v jednom roku sa môže zdať priveľa, ale sú úplne rozdielne. V obidvoch nájdeme množstvo pátosu a vlastenectva, americkú vlajku v rôznych podobách, ale kým ten Emmerichov je zábavný a vôbec sa neberie vážne, v tomto sa nezničiteľný hrdina tvári akoby to bolo naozaj až do konca a ešte si užijeme vážny prezidentov prejav pri ruinách stavby. Trochu humoru a nadhľadu by filmu nezaškodilo. Šikmooký terorizmus je celkom nová vec, len aby to dotknutá strana nezobrala tiež vážne. ()

Kosmik 1

"Jak ses měl? - Chybí mi tajné služby, nejlepší léta mého života. - Taky nám tu chybíš. - Pořád bych tě nakopal. - Hehe a v čem? V dominu?" Jedna z úvodních hlášek, než se strhne bitva o White House. Ta je ale pekelně krutá a vyžíval jsem se v akcích obou stran. Opravdu to stojí za to. Jediné, u čeho jsem se musel smát bylo, jak se agenti cpali z Bílého Domu, jen aby vzápětí mohli lehnout pod kulometem namířeným přímo na vchod. Jakoby se prali o to, kdo padne za Ameriku dřív. :-) No prostě úsměvný moment. Krom tohoto ale nemám, co bych vytknul. Gerard Butler v roli, která mu byla šitá na míru a dokonale ji zvládnul a ukázal, jaký je bijec. Akce je zde víc než dost, stejně tak těch emočních momentků. Pro mě parádní podívaná. Myslím si, že film je zde podhodnocen jen kvůli přehnanému amerikanismu, zvláště při konci. A ač s tím souhlasím, tak na to stejně seru. :-) 85% ()

mkubalikova

Také jsem doufala, že dám za dvě a připojím se ke skupině dvouhvězdičkových hnidopichů, ale sorry kluci, já si tu patetickou, staromilskou, osmdesátkovou jízdu užila. 70% P.S. Skála meets Přepadení v Pacifiku meets Smrtonosná past meets Komando meets Prezidentův muž meets... ()

Guzo

Stejně jako většina se nevyhnu porovnání dvou tematicky identických snímků. Zatímco ale White House Down je spíše buddy movie, kde se sází na hlášky a chemii dua Tatum-Foxx, Olympus Has Fallen je Buttlerova one-man show a celé to stojí a naštěstí nepadá (i když doslovně ano) na něm. Který ze snímků je lepší posuzovat nehodlám, mně sedly oba do nálady a oba se mi líbily. ()

Ravi

Film má sestupnou tendenci, což je jediné, co by tento druh filmů mít neměl, ale bohužel často má. Není to žádná nová Smrtonosná past, ani nový druh akčního nářezu. Je to klasická óda na americkou vlajku doprovázené poplácáváním sebe sama po zádech. Jediné, co Vás vytrhne z tohoto konceptu je syrový děj, který se však s postupující stopáží stává čím dál méně syrovým. 40% = 2/5 ()

KASUGI

Chtěl jsem dát max. jednu hvězdu, ale čekal jsem až na srovnání s tím "druhým" filmem. Včera jsem tu Emerichujovinu viděl a říkám, zlatý Olympus! ()

drackula

Raz za čas je potrebné absolvovať aj takýto akčný výplach. A Butler je pre tieto "jeden proti všetkým" filmy ako stvorený. Ak zabudnem na fakt, že kopa scén bola pritiahnutých za vlasy, dalo sa na to pozerať. Najmä dobitie Bieleho Domu bolo super. Prekvapujúco, mi nejako zvlášť nevadil patriotizmus a pátos, ktorý sa tam objavoval snáď v každom zábere. Nejako som cez to povzniesol. Milá jednohubka. 60% ()

Dagoussek

Kašlete na dlouhé a negativní komentáře k tomuto filmu. Ať měl jakkékoliv chyby, tak já jsem si to užívala. Našla jsem zde vše, co bych od filmu očekávala. Napětí, akce, doják a hlavně Gerarda Butlera, který mě dostal. ()

Jaro.Krafcik

Začiatok ozaj skvelý a vtrhne do deja ale potom to celé upadlo. Akčné je to však stále dosť. Rozmýšlal som či nakoniec nedať tejto Americkej "blbosti" len priemer, no dám viac,lebo bavilo. Pre tých ktorým vadia filmy o amerike radšej nepozerať, alebo odporúčam film útok na biely dom, tiež na tento spôsob. 4* ()

Pecival

Lahodně béčková, tím správně oplzlým patosem akčním mazanice, kde je víc headshotů než v průměrné hře counter striku. Butler je rozhodně sympaťák, škoda nevyužitého Eckharta, který se celý film ech zarputile šklebí, ale ke konci to ani nikomu nenandá. Tady Fuqua málo opisoval, stačí si vzpomenout na hrdinného stíhače-prezidenta Pullmana a jsme doma. Jinak je to samozřejmě příběhové a dialogové peklo, na závěrečný nakopávací mozek jsem měl naštěstí už uvařenej mozek, ale jinak fajn. To nejtupější z čistých osmdesátek s padající prostřílenou vlajkou ve slow motionu. Tak co chcete víc? Škoda zbytečně zběsilého střihu u pěstních bitek. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)