Sherlock a Watsonová

• Česko Jak prosté (viac)
TV spot 1
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvorcovia:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (viac)

Keď sa jeho úspešný, no zároveň tiež veľmi komplikovaný život v rodnom Londýne vďaka jeho drogovým excesom doslova rozsypal na prach, rozhodol sa výstredný Angličan Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller) začať odznova na, ľudovo povedané, druhom konci sveta – v New Yorku! Po absolvovaní nevyhnutnej odvykačky mu vrátiť sa späť do života pomáha nielen jeho nová práca zvláštneho poradcu newyorskej polície, pod vedením kapitána Tobiasa Gregsona (Aidan Quinn), s ktorým sa pozná už nejaký ten piatok, ale predovšetkým bývalá skvelá chirurgička, dnes životná koučka Dr. Joan Watsonová (Lucy Liu) – jeho pestúnka, domáca, bodyguardka a asistentka v jednom. Hoci Joan mala podľa pôvodných plánov Sherlockovho otca len dohliadať na jeho uzdravovanie a zabrániť jeho prípadnej recidíve, netrvá dlho a stane sa pre svojho klienta nenahraditeľnou spoločníčkou a prekvapivo i (teda obzvlášť pre Sherlocka) rovnocennou partnerkou vo vyšetrovaní jednotlivých prípadov. A je nepochybne len otázkou času, kedy si vďaka svojmu extravagantnému klientovi, šéfovi, spolubývajúcemu a partnerovi v jednom uvedomí, že ju jej nový život po jeho boku a spolupráca s políciou baví oveľa viac, než by kedy predpokladala. A že možno práve to je ten chýbajúci kúsok skladačky jej života, ktorý konečne zapadne na svoje miesto! (TV Markíza)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (37)

Přelomový příběh (2013) (S01E21)

"Plán vydělat miliony zrušením statutu památky u staré budovy a vražda domácím spotřebičem. Zřejmě stíháme živý intelekt." Tato epizoda mě nadchla. Jednak tím, že Sherlock tentokrát hláškami skutečně nešetří, ale taky charismatem Morana, vražednými metodami Gottlieba a intelektuální převahou Moriartyho. Takhle to mám rád. ()

Řízení rizik (2013) (S01E22)

"Rád bych Vás najal. Ne jako vraha, i když myslím, že byste v tom vynikl." Pracovní spojení Sherlocka s Moriartym slibovalo víc, než nakonec nabídlo, ale ten závěr byl skvělý. Hned jsem měl chuť na další díl, což znamená, že tady někdo odvedl dobrou práci. Buď to byl scénárista nebo Moriarty. Ono je to asi jedno, protože i scénárista tady patrně pracuje pro Moriartyho. ()

Žena (2013) (S01E23)

"Konečně jsme našli majitele. Moc se od něj asi nedovíme. Je mu devět a žije v Rakousku." Musím se přiznat, že Moriartyho tahání Sherlocka za ocas mě hodně bavilo. Nicméně těch flashbacků bylo na můj vkus moc a některé se úplně nepovedly. Ovšem identikit pana Stapletona byl dokonalý. Jen jsem se trošku obával odhalení Moriartyho totožnosti, protože se to celkem nabízelo a nejsem si zcela jistý tím, že předchozí děj ještě pořád dává smysl. ()

Heroin (2013) (S01E24)

"Zdálo se, že je tu konečně mozek soupeřící s mým. Cosi komplikovaného a krásného, abych to zničila ... aspoň bez další analýzy." Tak se nám Moriarty odkopal(a). Na jednu stranu je to dobře, na druhou stranu vylezl(a) z nory a dal(a) by se chytit za čumák. To je šance pro Sherlocka. Nebo pro Watsonovou? Ono je to jedno, já si to užil, ale trošku mě mrzí, že nebyly odhaleny Moriartyho tvůrčí rezervy. Nicméně nepochybuju o tom, že na ně ještě dojde. ()

Krok devátý (2013) (S02E01)

"Šest chlapů z oddělení na tom případu dře a vy vyhrajete sledováním holuba?" A co se teprve dá zjistit z fotky láhve s mlékem a z hřebíku. Sherlock to v Londýně se svými sázkami na sebe zase rozjel, jeho bratr Tlusťoch Mycroft vyšetřování naštěstí příliš nezdržoval a oslovení tajemného Langdale Pikea přes bezpečnostní kamery mě dost pobavilo. A nyní mě omluvte, jdu si vytisknout 3D jadernou bombu pro svou osobní ochranu. ()

Řešení neznámé (2013) (S02E02)

"Může být milion dolarů důvodem k vraždě?" Já se v tom tak nevyznám, ale tipnu si, že může. Jenže tady jde o víc a to o problém P versus NP. V tom jsem náhodou odborníkem skoro stejným jako Sherlock, takže jsem si dovolil chvilku tápat, jestli někdo nezapomněl přenést jedničku. To je samozřejmě vtip, protože já jsem se pro práci s Turingovým strojem narodil, takže jsem si tentokrát vraha snadno vypočítal. Nicméně matematika mě baví, takže mě bavila i tato epizoda. ()

Nepřítel státu (2013) (S02E03)

"Chcete se celou noc hádat na internetu?" No jistě. Jak jinak se dá najít Dezinformátor? I mě to inspirovalo, takže se jdu přihlásit na Jamajské molo a nechám se kyberšikanovat od Všech. Tak jako teoretický vrah prezidenta Sherlock. Tohle mě bavilo - Sherlock v defenzivě, bezradní agenti FBI i CIA a pachatel je v New Yorku nebo ve Venezuele a nemá si na co dávat sýr. Jinak si myslím, že Belgičani nejsou žádní přeborníci ve vrchcábech. Ovšem mohu se mýlit. ()

Únik (2013) (S02E04)

"Jestli je tu obvinění, že jsem chamtivý kretén s vážně pochybnými názory ... jsem vinen." Tak už to ve světě byznysu bývá, ale málokdo se dokáže tak jedinečně odhalit jako pan Jeffries. Ten mě svým přiznáním pobavil. A taky mě zaujalo vyšetřování, protože bylo poměrně spletité a zasáhlo i do Sherlockovy minulosti. ()

Dávná historie (2013) (S02E05)

"Jako druh máme tendenci být zabiti nejbližšími - přáteli, manželi, obchodními partnery." Mě tedy poněkud zklamalo, že tady je vrah jasný na první poslech. Takhle dementně totiž nikdo nevinný nemluví. Je to však má jediná výhrada, protože tady máme zavražděného vraha a hledáme oběť. To bylo zábavné, jak byl Sherlock zklamaný tím, když případné oběti nacházel živé. Ovšem vrcholem bylo odhalení totožnosti sexuálního draka fotografa Tonyho. To jsem se opravdu nasmál. ()

Nečekaná dohoda (2013) (S02E06)

"Nepřirozené uspořádání, které nutí účastníky k nezdravé monogamii." Tak to je ten spletitý trik manželství? Já s tou Holmesovou teorií v podstatě souhlasím, ale nesmím to říkat nahlas, takže raději dělám, že jsem ji neslyšel. Jinak mě rodinné problémy kapitána Gregsona nebavily a to úvodní zábavné broušení deduktivních schopností v cele to nedokázalo zachránit. ()

Markýza (2013) (S02E07)

"Tohle je strašný, jedovatý tvor. Naštěstí už s ní nemusím spát. Abych se jí zbavil, jen musím odejít." Markýza alias Vévodkyně mě hodně bavila. O takovou potvoru člověk často nezakopne. Naprosto chápu Sherlocka, že se s ní vyspal, když byla bratrovou snoubenkou. Taky bych to pro něj udělal, tedy kdybych mě bratra. Tolik lidskosti jsem v Sherlockovi nečekal. Ano, bavil jsem se. ()

Krev není voda (2013) (S02E08)

"Televize jsou blbé bedny. Videa jsou pomocníci blbců. My jsme blbci." Vyšetřování případu mě tentokrát moc neuspokojilo, protože se řešení poměrně nabízelo, ale to kolem bylo kouzelné. Třeba Mycroftův gambit mě zaujal, úvahy o dojení losů mě rozesmály a naprosto souhlasím s Sherlockovým názorem, že ritualizace a fetišizace jídla je ta nejnehoráznější ztráta času, co znám. Proto se luxusní restaurace budou muset nadále obejít bez mé přítomnosti. Majitelé neplačte, sami jste si to způsobili svými miniaturními porcemi za nehorázné ceny. ()

Ve střehu (2013) (S02E09)

"Pokud má někdo problém s tím, jak používám nástroje, které mám k dispozici, ať Holmese s Watsonovou nebo kávovar ... tam jsou dveře." Tak tady se kapitán Gregson ukázal jako chlap a toho si cením. Sherlock zaseklý v binárním módu myšlení mě taky bavil a jeho hrátky se sériovým vrahem rozhodně nepostrádaly napětí. ()

Záchvěv strachu (2013) (S02E10)

"Já odpovídám na otázku ... jen přesněji, než jste zamýšlela." Sherlock před soudcem lhal tak květnatě, že to bylo úžasné. I já jsem začal věřit tomu, že v New Yorku si lidé nechávají otevřené dveře do bytu a trestní rejstřík se dá najít na internetu. Mimo soud však stál za zmínku jen zmatený rytíř či špinavá dohoda s třetí stranou, neboť situace kolem Bella mě moc neuspokojovala. ()

Interní audit (2013) (S02E11)

"To, co tu máme, je fušersky provedená lež." Ani jsem netušil, jak mi Bell bude při vyšetřování chybět. Zamotané to sice bylo, ale kromě zjištění, že skejťáci mluví idiotštinou, jsem nic mimořádného nezaznamenal. ()

Žena, nebo ďábel (2014) (S02E12)

"Ona je hádanka zahalená tajemstvím v záhadě, s níž jsem spal." Moriarty je zpět na scéně, její společná chemie se Sherlockem funguje skvěle a já bych od ní opravdu nechtěl dostat lekci z diskrétnosti. ()

Vše v rodině (2014) (S02E13)

"Zákony mafie mě zajímají asi jako zločinné kousky zednářů nebo druidů." Naštěstí na mafii tu máme specialistku Watsonovou, Bell přiložil svou chromou ruku k vyříznutí policejní rakoviny a na Sherlocka zbyly pokusy. Mě tedy nejvíce pobavil jeho patnáctiminutový útok nožem na vepřové koleno, ale i domácí výbuchy mě docela inspirovaly. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (viac)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (viac)

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (viac)