Matt Scudder je bývalý newyorský policajt a vyliečený alkoholik, ktorý pracuje ako súkromný detektív bez licencie a zázemia. Svoje služby ponúka tým, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžu obrátiť na políciu. Jedným z nich je aj drogový díler Kenny Kristo, ktorý si detektíva najme, aby našiel zločincov, čo mu uniesli a brutálne zavraždili manželku Carrie aj napriek tomu, že im zaplatil výkupné. Scudder začne postupne odkrývať stopy vedúce k únoscom a zisťuje, že tento zvrátený zločin nie je jediným a rozhodne ani posledným, ktorý v uliciach New Yorku spáchali. Sérioví vrahovia mladých žien, ktorí svoje obete rafinovane mučia, sa chystajú opäť zaútočiť a Scudder, ktorý sám stojí mimo zákona, sa im rozhodne čeliť osamotený, na vlastnú päsť a všetkými, hoci aj nelegálnymi prostriedkami. Nečakanú pomoc však získa od svojho nového malého šikovného priateľa, ktorým je svojrázny čierny bezprizorný chlapec TJ. V neľútostnom súboji s časom a presilou tentoraz pôjde aj o jeho vlastný život. (TV JOJ)

Nethar

Vysloužilý policista se nesměle postaví dvěma drsnejm únoscům zabijákům. Vcelku klišovité zpracování, ale furt lepší než třeba Non-Stop, který jsem s Liamem viděl nedávno. Snad se ještě rozhodne natočit něco pořádnýho. ()

Marys

Liam Neeson v ďalšej svojej nespočetnej úlohe. Záporáci dosť o ničom, zábery z klubu anonymných alkoholikov rušivé a hoci to malo občas hodnoty dobrej detektívky, ako celok to nepresvedčilo. ()

ArthasKarfa

Pekelně napínavá a drsná záležitost. Podobně jako 8MM je celá zápletka postavená na únosech a dynamickém zvratu událostí během vyšetřování, které odkrývá zrůdnosti a krvelačnost únosců, kteří se neštítí ničeho. Skvělá hudba podbarvuje ponurou a neutěšenou atmosféru deštivého NY. Je to ten film, na podzimní večer a trochu smutnou atmosféru, kterou přiživí a roznítí svou ponurostí. ()

filipvrbik

Atmosféra dobrá, hutná, ale jinak spíš průměr. Děj mi přišel poměrně fádní s pár světlými okamžiky. Neeson hraje v pohodě, ale tak yžádný zázrak, bohužel se mi moc nelíbil konec...50% ()

Erik7595

Prvá polovica klasická priemerná detektívka s občasnými momentami skvelej atmosféry. V posledných asi 40 minútach film prepne do intenzívnejšieho módu, Neeson sa konečne naserie a začne velmi dobrá zábava s hutnejším napätím a dobrou atmosférou. Finále skutočne dojem vylepšil, ale stále to nevidím na výrazný nadpriemer. Neeson ale výborný ako vždy. Len mi tam pripadala navyše dejová línia s Astrom, ktorá uberala filmu na depresívnej a temnejšej atmoške. 6/10 ()

Olaf7

Člověk by z toho dojemného vztahu mezi malym intošem a protřelym pistolníkem nejradši zamáčknul slzu a šel na pivo - toto melodrama si Scott Frank mohl odpustit...Pátráme po vrahounech, kvůli kterejm nám hupne i jeden ulítlej holubář, ale celý je to podávaný takovym způsobem, že nám je ve finále úplně buřt, jestli ono dobro zvítězí, nebo ne. Kluci se tu naháněj, střílej po sobě, z malýho intoše je rázem vyšetřovatel, do toho aby to bylo cool, tak máme drogový dealeary, a na oko se zdá, že tu je všechno co je potřeba, ale chyba lávky. Kde nic neni, tam ani smrtka nebere. Peru dvě hvězdy ze soucitu. ()

Illy

Když je něco natočeno podle Lawrence Blocka, tak to ani špatné být nemůže, že? Je to můj oblíbenec, klasická ameriská drsná škola. A tenhle snímek se fakt povedl, není co řešit. Scudder ztvárněný Neesonem nemá chybu, dobrá režie a atmosféra ... takhle dobrá detektivka tu dloooouho nebyla. ()

PhillM.

Prší. Prší a to má strejda Liam rád, protože se může vydat na lov různých ouchylů. A že tihle stojí za to. Zadumaně drsné, táhle brutální, hustě krvavé. Pan Neeson má tolik charismatu, že by snad i z filmů Andy Warhola udělal strhující a napínavou podívanou. Zvláště když telefonuje :-) ()

Flopik

Vedel som, že to nebude klasická akčná Neesonovka asi aj preto sa mi to celkom páčilo. Je to čisté krimi bez akčných scén, teda sú 2 ale len minimalistické. Je to dosť pomalé a aj napriek tomu, že vrahovia vraždia brutálne tak to režisér nevedel poňať lepším spôsobom a film sa nevyhol nudným pasážam. Dúfal som v lepší koniec, no ako vygradovanie deja bol slabý. U mňa za 3* Neeson filmu pomohol. ()

Matli

Určitě mě tento film nepohltil tak, jak jsem očekával, ale na druhou stranu hodně slušná krimi do které Liam pasuje jako prdel na hrnec. Za zkouknutí to určitě stojí, ale podruhý to už vidět nechci a ne kvůli tomu, že vím jak to dopadlo. 62% ()

dawe787

Napínavý krimi-thriller v čele s Liamem Neesonem, který bude postupně rozpletávat záhadné zmizení několika žen a bude hledat stopy k vrahům. ()

Bozvav

Drsná a napínavá krimi, jejíž jedinou nevýhodou je místy šíleně táhnoucí se děj. Akce dobrá, Neeson výborný, hudba zdařilá, jen se to na můj vkus hodně táhlo. Za mne 4 slabší hvězdy, tedy 75%. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (viac)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)