Matt Scudder je bývalý newyorský policajt a vyliečený alkoholik, ktorý pracuje ako súkromný detektív bez licencie a zázemia. Svoje služby ponúka tým, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžu obrátiť na políciu. Jedným z nich je aj drogový díler Kenny Kristo, ktorý si detektíva najme, aby našiel zločincov, čo mu uniesli a brutálne zavraždili manželku Carrie aj napriek tomu, že im zaplatil výkupné. Scudder začne postupne odkrývať stopy vedúce k únoscom a zisťuje, že tento zvrátený zločin nie je jediným a rozhodne ani posledným, ktorý v uliciach New Yorku spáchali. Sérioví vrahovia mladých žien, ktorí svoje obete rafinovane mučia, sa chystajú opäť zaútočiť a Scudder, ktorý sám stojí mimo zákona, sa im rozhodne čeliť osamotený, na vlastnú päsť a všetkými, hoci aj nelegálnymi prostriedkami. Nečakanú pomoc však získa od svojho nového malého šikovného priateľa, ktorým je svojrázny čierny bezprizorný chlapec TJ. V neľútostnom súboji s časom a presilou tentoraz pôjde aj o jeho vlastný život. (TV JOJ)

sedm.1

Thrillery mám skutečně velmi rád. Nicméně jsem skálopevně přesvědčen, že prostě thriller jen jako thriller nemůže obstát. Aby na mě totiž thriller skutečně zabral na plný koule, musí být něčím zvýrazněn. A je jedno, zdali to je temnota, drsnost, syrovost, nekompromisnost, ale bez čehokoliv takového to pak prakticky většinou sklouzne „už“ jen ke kriminálce a se zmiňovaným žánrem to už má jen minimum společného. A to je právě případ tohoto filmu, který není prakticky ničím zmiňovaným oživen, či zpestřen a je to škoda o to víc, že ústřední zápletka k tomu vybízela více než dostatečně. Nevím tedy, zdali se tvůrci obávali přitlačit na pilu, nebo chtěli filmem oslovit co nejširší publikum, ovšem funkčnost a efektivnost celé té podívané je vážně slabá. Zápletka je každopádně sama o sobě ale docela slušná, nejvíc jí tedy shazuje ona minimální stylovost, vizuální podoba a absolutní absence zvratů, ovšem výrazných scén je tu naštěstí poměrně dost, nicméně i ony jsou až otravně často narušovány velice slabými a až zcela zbytečnými momenty a vlastně i postavami, kdy například přítomnost postavy mladého, otravného, černouška je naprosto mimo. Akce je jinak také docela málo, daleko větší prostor dostala dramatičnost a nejednou i pokusy o emočno, ovšem ani jedno z toho též moc neklapalo. Závěrečné vyústění mě ovšem naštěstí bavilo, ale celkový dojem z celé té podívané to u mě už nezachránilo. Samozřejmě velmi výrazným prvkem filmu je pak současný král drsňáků, Liam Nesson, který sice na jednu stranu hraje stále ty samý týpky, ale já osobně mu to žeru pořád na maximum a on tyhle chlápky jednoduše umí jako nikdo. Mezi náhrobními kameny je tak zkrátka sice slušná podívaná, která určitě nenudí, ale nemohu si pomoct, z daného scénáře se dala prostě vytřískat daleko působivější podívaná, než tomu ve výsledku nakonec je. ()

KoRner

Dobrý krimi s temnou atmosférou a presným Neesonom. Len tomu chýba trochu surovosti, aby diváka šokoval. Mal na to, ale akoby sa tomu film zámerne vyhol. ()

Indy

Solídny žánrový film v old-schoolovom štýle ... nie je to síce žiadna zásadná záležitosť, ale dobrý záver a stabilne výborný suverén Liam Neeson posúvajú film do ľahkého nadpriemeru. Určite by pomohlo, keby tvorcovia trochu pritvrdili, mnohé scény by sa tak viac zavŕtali do hlavy. 7/10 ()

joora1

Zas je tu starý dobrý Liam. Přímočarý, nekompromisní a s telefonem u ucha. Akce tu není moc, což není vůbec na škodu, protože je to celé taková pátračka, konverzačka. Čekal jsem trošku větší propletenost příběhu s důstojnou závěrečnou akcí, což bylo tak napůl, ale nevadí. Minipříběh Matt vs.TJ byl podle mě malinko navíc a neviděl jsem v něm přínos. Ale ten film měl atmosféru, jakou jsem dlouho u žádné kriminálky neviděl a to prostě musím ocenit. ()

klukluka

Někdy- zcela vzácně- mě film tak strhne, že na něm nemám snahu hledat mouchy. Odnáším si z něj subjektivní dojem, že tam žádný nebyly. O MNK to neplatí, přesto to bylo hodně slušný. Obešel bych se například bez toho malýho černouška, příčetnej dospělej člověk by se ho od podobně krutých záležitostí snažil držet dál. A jestli se tady soukromýmu očku bez licence podařilo dohledat 3 související případy vražd během jediné návštěvy veřejné knihovny, tak o jeho příčetnosti nelze pochybovat a je třeba se spíš ptát, jak se policie mohla chtít zbavit někoho tak geniálního. Lapálie s narkomafiány, kteří kolem sebe neměli nikoho, kdo by uměl střílet, beru jako snahu oprostit se od jednoho hluboce zakořeněného filmového klišé. Podobné pokusy vítám. Naopak mi vadily umělecké postupy typu zpomalovaček, voice overů apod. Zbytečný kudrliny, síla je vždy v jednoduchosti. ()

bloodline

Veľmi prapodivné dielo s abstinentujúcim pocitom výnimočnosti a originality(?). Neeson zaručuje kvalitu a komerčnú pozornosť, ale v jeho prípade netreba pokúšať osud s každým priemerným námetom, ktorý ani neprekvital napätím ani nenapínal surovosťou. Veď aj Ferrari znižuje produkciu áut v záujme zachovania väčšej exkluzivity značky a takýmto móresom by sa pán Neeson mal inšpirovať pri selektovaní hereckých ponúk. Rozhodne nečakajte drtiča údov a všetkého, čo sa dá zlomiť, ani vrahov, z ktorých tuhne aj kostná dreň v žilách, ani atmosféru, pri ktorej by sa vám krvi nedorezal ani Jack the Ripper. Záver hodil záchranné koleso, ale sprasilo ho nejaké dvanásť bodové desatoro anonymných alkoholikov čo každý priemerný pijan omočí v krčme po prvom pol deci. 3 a 1/2* ()

ti88na

Príbeh a zápletka sú fajn aj Liam Neeson je tradične fajn, ale nemôžem filmu odpustiť, že ma dva razy uspal a mala som pocit, že cez hodinu a štvrť sa ani neprebojujem. No podarilo sa, dopracovala som sa k záveru, ktorý bol tak trochu odfláknutý, čakala som tam nejaký zaujímavý zvrat alebo prekvapenie, ale nič také sa nekonalo. Dvaja ústrední záporací mohli byť veľmi zaujímaví, ale vôbec neboli využití a dostali minimum priestoru, čo filmu trochu uberalo z atmosféry. Epizóda s malým černošským pomocníkom bola úplne zbytočná. Hoci sa tomu bránim, ale príliš sa mi to nedarí musím skonštatovať, že postavy a filmy Liama Neesona začínajú byť všetky na jedno kopyto a pripomínajú mi Jasona Stathama, pričom u Liama je to veľká škoda. ()

ChrisBa

Zrejme som to trochu nadhodnotil štyroma hviezdami v dôsledku toho, že detektívky náramne chýbajú v dobe návalu samého sci-fi. Ide o poctivú vyšetrovačku s charizmatickým Neesonom v hlavnej úlohe, so zvrátenými záporákmi a množiacimi sa mŕtvolami. Bohužiaľ nedosahuje tento film takých kvalít, aby som bol unesený. Chýba tomu väčšia zápletka, možno ešte väčšie pritlačenie na pílu a väčšia hĺbka. No aj tak poteší ponurou temnou atmosférou a určite neurazí. ()

HArna

Bavil jsem se, naštěstí je tento film o dost odlišný než poslední Neesonovi akčňáky, zde hraje prim hlavně atmosféra, která je temná. Film je celkem drsný a Liam je opět výborný. Trochu zpackaná druhá půlka, ve které je dost hluchých míst. Jinak jsem si přál, aby si Neeson s hlavními padouchy na závěr "pohrál" víc, škoda - 60% ()

Fary

Uz se mi tyhle filmy s Neesonem nejak zajidaji. Porad na jedno brdo. Opily polda, ktery sam vyklepe bandu nebo hordu maniku. Zadny dalsi pribeh, zadna hlubsi myslenka, nic. Sem pro jistotu jeste frkli maleho cernouska, ktery mu pomaha - to je novinka. Nuda a nechutnost v delce 113 minut. :-/ :( ()

Hanys_

Neesonovi takovéhle role fakt sedí, ale u mě tenhle detektivní thriller moc nezabodoval. Závěr v baráku je parádní, ale do té doby spíš průměr. ()

Retik

Vcelku pěkná akce a sympatické obsazení, jemuž vévodí Liam Neeson, ale kdyby místo něj dali Stevense, bylo by to rohodně živější. Velmi slušný rozjezd, ketrý vás rozhodně nažhavý na to co se bude dít dál, jenže to by se něco dít muselo. TJ byl sice kámoš do deště, jenže nemůžu pochopit jak můžou strkat deseti-letýho prcka ke každej druhej akci (nic se mu samozřejmě nestane) a myslet si, že ten film budu brát nějak vážně. Konečná akce sice nebyla špatná, ale vzhledem k téměř dvouhodinové stopáži, to bylo jen poslední plácnutí tonoucího. 6/10 ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (viac)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)