Matt Scudder je bývalý newyorský policajt a vyliečený alkoholik, ktorý pracuje ako súkromný detektív bez licencie a zázemia. Svoje služby ponúka tým, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžu obrátiť na políciu. Jedným z nich je aj drogový díler Kenny Kristo, ktorý si detektíva najme, aby našiel zločincov, čo mu uniesli a brutálne zavraždili manželku Carrie aj napriek tomu, že im zaplatil výkupné. Scudder začne postupne odkrývať stopy vedúce k únoscom a zisťuje, že tento zvrátený zločin nie je jediným a rozhodne ani posledným, ktorý v uliciach New Yorku spáchali. Sérioví vrahovia mladých žien, ktorí svoje obete rafinovane mučia, sa chystajú opäť zaútočiť a Scudder, ktorý sám stojí mimo zákona, sa im rozhodne čeliť osamotený, na vlastnú päsť a všetkými, hoci aj nelegálnymi prostriedkami. Nečakanú pomoc však získa od svojho nového malého šikovného priateľa, ktorým je svojrázny čierny bezprizorný chlapec TJ. V neľútostnom súboji s časom a presilou tentoraz pôjde aj o jeho vlastný život. (TV JOJ)

Bagr_007

Vynikající žánrovka. Řemeslně precizní. Neeson přesný (nejen při míření). Ale ten film se bohužel vykouří z hlavy neuvěřitelně rychle. Slabší 4 hvězdy. ()

Dagoussek

Líbilo se mi hodně na pozadí vyprávění celého příběhu každé postavy a celé mi to pak přišlo napínavé a tajemné. Rozuzlení případu bych očekávala více hrozivější. ()

blackJag

Viděl jsem už několikrát a na atmosféru se v tomto filmu dá spolehnout. To, co ve druhé a třetí štaci chybělo Bryanu Millsovi, spolehlivě doručí Matt Scudder. Ze scény, ve které psychouši dávají blondýnce "vybrat", mě mrazí kdykoliv si na to vzpomenu. 80% ()

Styxos

Čekal jsem, že to bude parádní. Ale tohle překonalo veškerá moje očekávání. Mezi náhrobními kameny (A Walk Among the Tombstones) je pro mě (zatím) film tohohle roku. Neeson je ultimátní. A chci další filmy se Scudderem. ()

Hollohlaway

Super atmosféra a nálada, v tom filmu snad pořád prší. Neeson v dobré formě, scénář neškobrtá a odsýpá jedna radost. Je to sice lehčí zápletka, ale dostatečně dramatická. A byť konec je trochu bez dechu, jedná se o kvalitní podívanou. ()

tommmy89

Tak sa mi zdá, že L. Neeson je už pomaly tak trošku superhero, kde sa vždy všetko na konci na dobré obráti ! Nacvičené pohyby v bitkách, jasný scenár bez akéjkoľvek zápletky, akčná nádielka a dych vyrážajúce scény. Ovšem, všetko by bolo tak, keby som to nemyslel tak trochu ironicky :) Neesonove 96 hodinovky sú úplne iným materiálom, ako je "Mezi náhrobními kameny" - je to dosť cítiť aj na kvalite a scenári. Už pri popise si môžete teda všimnúť, že sa jedná o krimi, čo vlastne je aj pravda. Pán detektív bude riešiť vraždu .... bla bla bla - poznáte to. Okrem toho, že na konci sa všetci postískajú a odoberú domov, trošku mi tam nevoňalo pár scén, ako je dievčatko na cintoríne s odrezanými prstami (ti jebe?), skok típka zo strechy (vôbec som to nečakal, prekvapivo však skočil, beťár jeden) a mnoho ďaľších na ktoré si teraz nevspomeniem a myslím, že ani nechcem, lebo film bol skrátka dosť nudný, ale ako bežná rutinná detektívka - to by šlo :) ()

jefff

Neeson je v krimi Mezi náhrobními kameny sympatický soukromý detektiv, který není přehnaně drsnej, ostrej ani zlej. Je to dobrej detektiv s lehce pohnutou minulostí se kterou se skromně vypořádává. Celkově je tenhle krimi/thriller dobře natočený a slušně napínavý. Není to sice nějaký žánrový skvost, spíš kvalitní dělník žánru, kterých je potřeba až až. Rozhodně film, na který se rád znovu podívám. ()

Jello Biafra

Vyslúžilý policajt Liam Neeson sa vydává po stope dvojici úchýlných sadistov, ktorí unášajú mladé ženy a následne ich chladnokrvne vraždia. Temná noirová detektívka s depresívnou atmosféra a mnohými silnými momentmi. Liam Neeson samozrejme ako vždy exceluje a jeho rola životom ošľahaného fízla mu dokonalo sadla. ()

Šakalík

Nebavilo. Přestože Liam Neeson má stále ještě charisma na rozdávání a jeho uhrančivý hlasový projev zaručeně upoutá divákovu pozornost, v ponuré detektivce s pomalu plynoucím dějem to jaksi není ono. Dost uměle působí některé motivy (problémy s alkoholem) a koneckonců i postavy (TJ), bez kterých by se film klidně obešel. Naopak výborná je dvojice hlavních záporáků, kteří svou přirozenou zvráceností nahánějí husí kůži. Bohužel finální konfrontace Scuddera s nimi je velmi krátká a vyčpělá a film z průměrnosti rozhodně nevytáhne... ()

netahlo

Paradni old school krimi s preciznim Neesonem, ktery se pro tyto role zachmurenych, zivotem unavenych, drsnych chlapku ze stare skoly, proste narodil. Atmosfera mraziva, tempo pozvolne, ale opravdu poctive odvedena filmarska prace. ()

Lukoboss

L. Neeson má těchto rolí poměrně dost, ale není se čemu divit. Jemu tady ti bývalí detektivové, agenti a policajti, kteří si občas přihnou, prostě sedí a pak jen nastane ta chvíle, kdy se z něj s ledovým klidem a projevem stane totální řezník. I když tady to s tím zabíjením není vyhnaný do extrému a vlastně to vůbec nevadí. Se svým noir nádechem to působí velice dobře, tempo je jakoby rozvláčný (Neeson pomalu chodí, mluví, nikam se nežene, ale chladnokrevně si jde za svým), ale přitom film nenudí a nemá vyloženě slabou chvilku (jo, asi 2x jsem si řekl "ehm, tohle by tam teda být nemuselo...", ale jinak nic). A jak se dívám, tak začátkem roku nás čeká třetí díl 96 hodin, takže se máme zase na co těšit. ()

BMAJTZ

Liam Neeson aka old badass motherficker i po haldě podobných filmů stále funguje. Bohužel jinak není co říct, v jeho posledních filmech se nejedná o nic vyjimečného. ()

kenkaku

Trošku jsem měl strach, že se dočkám nechutné recyklace (zase chudika má trauma, zase bumbá, zase je drsnej... takový "96 hodin 4: non-stop"). Ono to ale celé dostane tak trochu jiné obrátky a rozměr. Není to o tom, že někdo útápí minulost v chlastu ale... vlastně on chlastat přestane (a to proto, co díky chlastu podělá). Mnohem víc se tady hraje na napětí a sklíčenou atmosféru, než na ram-pam-pam akci (i když na tu taky dojde). A to že se prochází mezi náhrobky není metafora. nenechává za sebou jednu mrtvolu za druhou. To mě taky překvapilo. Ten film je prostě samé překvapení. Nesáhl si ale až na plný počet, protože ta atmosféra je možná temná až moc (nevím), co ale vím určitě, je že mi nesedl ten šroubovaný konec. Připomněl mi co jsem nesnášel na akčňácích ze zlatých osmdesátých ;). ()

pavcas

Jedno se Liamu Neesonovi prostě nedá upřít, jemu ty role vysloužilejch poldů, beroucích spravedlnost do vlastních rukou jdou. A i když je to po stopátý stejný nebo podobný schéma, stejně vás to prostě baví, protože Liam s tím svým životem znaveným pohledem ve strhaný zarostlý tváři pokaždý nakope zadek tomu komu je potřeba. Sice je pak zralej na měsíční pobyt v nemocnici, o odvykačce ani nemluvim, ale dá to. A vy to dáte s ním. V tomhle případě se jako detektiv bez licence vydává po stopách ujetejch vrahů, který za svoje oběti inkasujou výkupný, ale zpátky je stejně vracej po kouskách. Musí se tady ale vypořádat i s vědomím, že ti co si ho najali, nemají taky docela tak čistý ruce. Slabší 4* ,ale pořád dost dobrá zábava. ()

Gyrphos123

Jo, tak tohle jsem nečekal... nebo jako čekal jsem, že by to mohlo být dobrý, už jen z toho důvodu, že zde hraje můj oblíbenec Liam Neeson, ale myslel jsem si, že to bude něco s rychlejším tempem, jak ve filmech s Liam známe. Nebudu říkat bohužel, protože tohle byl sice opak toho, co jsem čekal, ale příjemný. Většinou nemám rád mysteriozní filmy, jsou nudný, ale tohle mi prostě sedlo. Liam byl skvělej, atmosféra, která byla navozena hlavně výbornou, fakt úžasnou hudbou, z které jsem skoro slintal blahem. Násilnost tu taky nechyběla, takže paráda. Je tu sice něco, co mě nepovoluje dát 5 hvězd, nevím ještě co.. ale i tak je tohle fakt výbornej snímek. Jsem spokojen :) ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (viac)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)