Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

JackBurda

Takže, na jedný straně máme fajn hlavního hrdinu a ok efekty. Na druhý straně tu máme špatnou kopírku Pádu Bílýho domu, ubohý pokusy o humor, nejtrapnější bandu blbounů (ehn ehn teroristů), non-stop kopírování smrtonosní pasti (jen v tílku atd.), hodinky zastavující kulku. Co dál akce? Je pg13, ale to umím přežít. Takže akce, je podělanej JOKE! Pořád se zklouzává po stolech, podlaze a pálí se do prázdna a ''komando'' teroristů( kterejch je sotva dvanáct) vystřílej ochranku Bílýho domu bez jediný ztráty, ale hlavního hrdinu s prezidentem minou i z pěti metrů. Hlavní hrdina sice všechny sejme, ale je to celkem amatér (bejvalej voják? Ani náhodou.). Jako, hlavní hrdina mi tolik nevadil a byl ok, předved jednu hezkou bitku. Ovšem jeho dcera, byla na přesdržku, furt všechno ví a nakonec z ní udělali hrdinku, WTF? No, není to úplná katastrofa, ale oproti perfektnímu Olympu je to shit. ()

WolfIssen

Tak blbý a navíc pseudonacionalistický film jsem v podstatě i čekal. 11-ti letá holka si potají natáčí po zuby ozbrojenou jednotku vycvičených žoldáků a ještě to stihne dát na internet. Přitom by z takových chlapíků byl připrdlý kdejaký speciální agent. No prostě patos jak celé USA, uvažoval jsem o 1* , ale některé akce nebyly k zahození, třeba ta s vrtulníkama :-) ()

Pitryx

Bože, ty vlastenecké kecy snad nebyly třeba. Ale nutno přiznat i pár velmi veselých hlášek. Pokud protrpíte první půlhodinu, dostane se vám sice ucházející podívané, ale některé scény jsou prostě děsné. Prvních patnáct minut bych fracka Emily třískal přes hubu v jenom kuse. Jinak pokud jste viděli smrtonosnou past, tak si místo Channinga dosaďte Bruceho a máte šestku jak vyšitou. Nebo sedmičku? No, já se celkem mimo ten úvod bavil, takže dávám hodnocení v té vyšší třídě. ()

borohub

Typický scénář, ultra vycvičená skupina teroristů zaútočí na Bílý Dům a shodou náhod jim do toho hodí vidle nějaký bývalý mariňák, který je v okolí jen náhodou. Aby to mělo ještě větší grády, tak jedno z rukojmích je shodou náhod i dcera tohoto "zachránce", tvůrce musím pochválit že asi více nesympatickou herečku už vybrat nemohli. Ale i přesto musím uznat, že jsem se dost dobře bavil. Jasně je to jako přes kopírák, nechybí typický patos a šťastný happy end se světovým mírem, je to akční béčko, ale co si budeme nalhávat, podobné filmy asi nikdy neomrzí. Bavili mě záporáci, ten jeden týpek mi dokonce připomínal Bidena :D Za co musím strhnout hvězdu je politicky korektní nádech, který tento film bez pochyby má. 70% ()

PlayEasy

Tak Emmerich slušně překvapil. Natočil totiž takovou novou Smrtonosnou past (naštěstí neobsadil Willise:-). Celé se to odehrává na jednom místě, je to čistá akce a prostě nás to fakt bavilo, takže očekávaný patriotistický konec filmu pro tentokrát odpouštíme, prostě jsme si to užili a to je u akčních filmů hlavní kritérium, že... 75% ()

PlysovyMacko

Tento film má extrémne vysoký level zabavnosti. Skvelá akcia, prestrelky, výbuchy. Nevadí mi, že je to variácia na Smrtonostnu pascu, že teroristi obsadili suverénne biely dom, ale nevedia v tej istej budove chytiť prezidenta, ani že Channing je nepriestrelny. Stále sa niečo deje a Jason Clarke ako šéf teroristov ma jednu z najlepších roli. ()

Tomacek

Hudba jak z Transformers a vizuál jak z Plán útěku. Když se zpětně zamyslím, tak jsem se bavil. Channing Tatum je sympatický jako vždy, a skvěle se na něj kouká...teda dokud nezačne přeskakovat ploty a nebo dokud nezačne utíkat teroristům co mají v rukou raketomet. V těchto momentech tam je totiž 596tisíc štřihů a každý z jiného úhlu a vy tak máte jedinečnou možnost vidět jedno velké hovno. Po boku byl však Jamie Foxx a pro něj, dámy a pánové, já mám velkou slabost a za mě to tahal úplně brutálně. Hlavně po komediální stránce. Bohužel se tady postavy občas chovají nelogicky, což je docela závažný fakt, když se jedná o útok na BÍLEJ DŮM. Každopádně jak jsem řekl, film je dobrá podívaná na večer před spaním, ale žádný velký nadprůměr to u mě nevyvolalo. Stojí za zhlédnutí a dávám ***. ()

LordMack

Pecka! Takhle měla vypadat nová smrtonosná past. Je totiž jasný, že běhat tam místo Tatuma Bruce, tak jsou z toho lidi úplně vodvařený. Takhle na tom budou hledat akorát chyby. Moc velká škoda. Poznámky, že je to moc předvídatelné atd..., snad ani není možné brát vážně. To je jako by si člověk stěžoval, že nečekal, že se tam bude střílet :) Jo a Olympus mě docela bavil, ale tohle je dle očekávání o třídu výše. ()

mata77

Už som sa začínala báť, že toto leto neuvidím akčný vypalovák, ktorý by stál za zmienku. Ak si tento film pozriete s určitým nadhľadom, o zábavu máte postarané. Herci sú sympatickí, zraniteľní a majú reálne životné problémy. Tatum síce pôsobí ako prehnane rodinný typ, bol to ale patetický úmysel filmárov. Scenár je plný vtipného hláškovania, či drobných odkazov a to od hlavných až po vedľajšie postavy. Dej sa nesnaží nasilu tlačiť na vážnu strunu a občas dokonca hraničil s paródiou. Všetko je ale celkom slušne vyvážené, s dôrazom na stupňovanie napätia. Určite som dostala viac, ako som čakala. V rámci Emmerichovej tvorby toto patrí k tým lepším filmom. ()

Blazis34

White House Down je slušná akce s výborným hereckým obsazením. Už při zjištění, že se bude jednat o film, který nabídne útok na Bílý dům jsem se těšil. Mám rád akce spojené s reálným prostředím, které všichni známe. Je zajímavé, že během jednoho měsíce šly do kin dva filmy s totožnou tématikou, a to útok na nejstřeženější místo světa. Nabízí se tudíž srovnání s filmem Pád Bílého domu. Nechci říkat, který mi přijde lepší, každý má své pro a proti. White House Down je akčnější a s více efekty, ale zase na druhou stranu méně reálný a méně promyšlený. Všeobecně nemám rád ten klasický americký scénář, kdy jeden frajer zlikviduje celý arzenál ozbrojených protivníků, ale budiž. Jinak tento film chválím, líbilo se mi i jak byla budova Bílého domu zrealizována a jak bylo vše důvěryhodně natočeno. Dávám 70% - slabší čtyři hvězdy. ()

route60

Byl jsem asi na jiném filmu a budu za hnidopicha ale pro mě je to opravdu příšerné zklamáni a přitom má film vše co k tomuto žánru patří hromadu akce mladého Amerického hrdinu:) a jeho nafoukanou dceru atd. ale já jsem se při sledováni tohoto díla mnohokrát usmál tam kde bych to nečekal třeba scéna s tankem je komedie sama o sobě tank s papíru nemá chybu a stokrát viděné zápletky šílený patos, zrada ve vlastních řadách ó jak nový nápad nám Roland Emmerich pán destrukce zase předvedl, ale naštěstí to není vele tupost jako nedávný Pád Bíleho domu, i tak Hollywoode jde to s tebou z kopce, ale to není nic nového že? ()

BradleyT

Tenhle film celkem solidne prekvapil, obzvlaste kdyz predpokladate, ze se neco stane a ono nic :-) a pak zase a zase - konecne film co upustil od sablonovitych kecu a kycovitych dojemnych momentu. Bravo. ()

Raptor

Poměrně slušná akce, jen jsem celej film litoval, že toho protivnýho spratka nepodřízl někdo hned na začátku filmu, aby tam tak hystericky neřval ... ()

davistercz

Pro mě je to osobním zklamáním. První polovina filmů byla dokonalá, ale jak už všichni známe.. prostě něco se musí pokazit. Děj začal být tak nudný, že jsem málem umřel nudou, strašlivé scény, málo akce a ještě k tomu ta malá pištějicí holka. Doufám, že až budou dělat podobné filmy, tak si ty děti odpustí.. kazí to pak celý průběh a kvalitu filmu. ()

Mattin

Neprešlo ani pár týždňov a je tu ďalší film s tématikou obsadenia Bieleho domu. Gerarda Butlera vystriedal charizmatický Channing Tatum a na počudovanie sa tento film môže zaradiť k prekvapeniam roka. Ak privrieme oči nad pár logických nedostatkov (ako napríklad stiahnuté okienko na prezidentskom "The Beast" autíčku) a miestami nepodarených vizuálnych efektov (ale fakt je ich iba pár), máme tu slušnú starú školu, akčňák 80-90. rokov. Uvedomelý záporak ktorý nemá čo stratiť a ide mu o "vyšší" cieľ, partu high-trained žoldákov ktorým ide iba o peniaze a samozrejme hlavného hrdinu ktorý sa do celého kolotoča priplietol len tak náhodou a nahradí "Secret Service" ako prezidentov štít. Bohužial Channing Tatum nie je Bruce Willis, ani Denzel Washington či Harrison Ford, nie že by to bola výčitka, ale iný hlavný hrdina zo starej školy by predsa pridal aj tu poslednu hviezdu k hodnoteniu. Na druhú stranu bol Tatumov výkon aj napriek mladíckemu kukuču presvedčivý v čom mu dopomohlo aj podanie deja do humornejšej roviny a miestami až Willisovskými hláškami a.k.a. Smrtonosná pasca. Film určite odporúčam, pobaví vás, zaujme, neurazi. Btw výber Jamieho Foxxa ako prezidenta USA je tiež celkom vtipná voľba :)) ()

darth_swan

Velká očekávání (vzhledem k obsahu komentářů a mému obdivu k Johnu McClaneovi jsem čekal pětkový film) zůstala nenaplněna a nová Smrtonosná past se nekoná. Přestože ve filmu oba hlavní hrdinové výborně hlásí a celá akce je skutečně taková oldschool, nemá to potřebný šmrnc. Zároveň není možné přehlédnout ani spoustu absurdních scén - RPG zásahem zepředu zneutralizuje tank Abrams, příliš jednoduché sestřelení Air Force One, nízký průlet helikoptér městem, extrémně rychlé zaměření/střelba bez zaměření Javelinem (navíc Javelin vždy zasahuje shora, nikoliv ze strany - primárně je totiž určen k ničení tanků) apod. Oproti Die Hard jich prostě bylo moc. Channing Tatum hraje co to jde, ale proti Willisovi je to přece jenom pořád mladý smrkáč, takže mu jeho otcovskou roli prostě nevěřím... A opisovat všechno, co v Die Hard fungovalo, je pochopitelné, ale proč se hlavní hrdina musí jmenovat zrovna John Cale (v Die Hard John McClane)? A to bílé tílko hlavního hrdiny? Seriously, až tak? Bavil jsem se, o tom žádná, ale celkově dávám (nostalgie hraje svou roli) slabší 4*. V porovnání s Pádem Bílého domu u mě prohrává. // Co mě zaujalo: Práce s nožem/noži v podání hlavního hrdiny. ()

Mooney21

Prednedávnom som si pustila podobný film...ale musím povedať, že tento bol podstatne lepší. A nie je to Channingom Tatumom :D Idea filmu je už pomaly otrepaná, avšak spracovanie tomu dodalo šťavu. :) ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)