Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

Kothy

A je to tu. Joss Whedon mě opět nezklamal a odvedl skvělou práci. Náš tým hrdinů se zase dává dohromady, aby zachránil svět. Tentokrát se i o pár členů rozrostli. Bojuje se opravdu po celém světě. Natáčecí lokace jsou docela pestré. Hned od první scény mi naskočila husí kůže a věděl jsem, že to bude stát za to. V Sokovii totiž musí získat Lokiho žezlo z rukou barona von Struckera. Poprvé se také setkávají s dvojčaty Scarlet Witch a Quicksilverem. Kromě této země se ještě podíváme do Johanesburgu, Soulu, Londýna, Osla a samozřejmě do New Yorku. Tony Stark ho chce použít k dokončení projektu Ultron. Pomáhá mu i Bruce Banner. To se ale samozřejmě zvrtne a Ultron chce zničit celý svět. Dvojčata byly opravdu super. Ze začátku mu pomáhají. Hodně se mi líbily fóry ohledně Kapitánovy slušné mluvy a Thorova kladiva. Nešlo si nevšimnout neustálého vzájemného poštuchování mezi Kapitánem Amerikou a Tonym, které za rok vyústí ve filmu Civil War. Bitky byly taky úplně úžasné. Kromě té závěrečné se mi asi nejvíc líbila Hulk vs. Hulkbuster. Ze všeho nejvíc mě ale zaujal Vision. Ten byl opravdu skvěle udělaný. Bylo taky zajímavé sledovat, jak se postupně rozvíjí vztah Black Widow a Hulka. Líbilo se mi, že tam zahrnuli i vedlejší postavy jako jsou: Peggy Carter doktor Erik Selvig nebo Heimdall. :) Nemohli chybět ani War Machine a Falcon. I smrt jednoho z hrdinů mě docela překvapila. Každopádně jsem s výsledkem spokojený a s Thanosem se uvidíme ve finálních částech. Taky byl velký prostor věnován Kamenům nekonečna. Konec mě ale trochu zklamal. Jinak Stan Lee se opět předvedl. ;) "On je rychlý, ona divná." :D ()

boshke

Nevím, co jsem čekal. Respektive čekal jsem asi přesně to, co jsem dostal - další verzi už x krát u Marvelu viděného. Humor dobrý (ač to jejich vzájemné nahrávání působí někdy až moc účelově), záporák opět tragický (nevím, co jiného jsem mohl od Marvelu čekat), akce nudná (ty tam jsou doby, kdy jsem byl odvařený z toho, že někdo jednou ranou roz**dá půlku města). Šestice "starých" Avengerů už pro mne vyčpělá, proto jsem uvítal oživení v podobě Scarlett Witch a Quicksilvera, který zcela nepochopitelně hned odešel do věčných lovišť. Létající letadlovou loď v jedničce jsem ještě bral, létající město už Whedonovi nežeru. Plechoví panďuláčci tam byli úplně k ničemu, červenáčka snad ani nebudu komentovat. A jestli to, co bylo ukázáno na konci filmu, má být nový tým Avengers, tak potěš pánbůh. Ale co, penízky budou vydělaný, postavičky s Avengerama nakoupený a všichni až na pořád si stěžujícího boshkeho budou šťastní... 50% ()

Filmmaniak

Ideální popcornová podívaná, která nabízí to nejlepší, co můžete čekat od hollywoodského mega-blockbusteru za 250 milionů dolarů. Akce je přehledná a skvěle natočená, humor inteligentní a místy i příjemně sofistikovaný, záporák charismatický a mezi postavami je bravurně fungující chemie. Není to sice úplně dokonalé, ale zábava je to prvotřídní. Smál jsem se lépe a víc nahlas než u kdekteré komedie a užíval si tu nářezovou akci a stovky úžasných detailů. Zkrátka a jednoduše pecka a nářez. Delší recenze ZDE. ()

pm

Nemám myšlení Gilla Deleuze, takže to až tak neberu, prostě jsem čekala víc v jiném směru. Nejlepších nakonec bylo těch pár civilních scén a vtipných dialogů, což je málo. Podprůměrná bída, kde doufám, že snad to nepůjde tímto směrem dál. A postrádám Lokiho a bude mi chybět Pietro Maximov. Toť vše. ()

Ratemus

Pokud má být závěr každé fáze MCU tím nejlepším, tedy Avengers, tak toto bylo šlápnutí vedle, jelikož tím nejlepším druhé fáze byl druhý Kapitán. Jak udělat něco lepšího po tak skvělém prvním díle? Film utíká hrozně rychle, je plný akce a humoru, ale chybí tomu ten x faktor, to wow, které vás posadilo na prdel při sledování Guardians of the Galaxy, Avengers 1 nebo Captain America 2. Ultron je neslanej a nemastnej a strach z něj tedy vůbec nejde, to už byl lepší Malekith ve druhém Thorovi. V komiksech je Ultron jeden z nejsilnějších a nejhorších nepřátel Avengers a zde je křehký jak z papíru s armádou pičusů který se rozsypou pouhým vánkem. Ultron má být stroj na zabíjení a ne na silné řeči, protože jestli byl v něčem opravdu silný, byly to chytré řeči no a po deseti vteřinovém boji, bylo po Ultronovi. Možná je dobře, že Whedon Avengers 3 nenatočí a předá to bratrské dvojici, která udělala výborného druhého a třetího Kapitána. Takže pokud jsem dal prvnímu dílu pět hvězd, zde musim ubrat, už jen za špatné ztvárnění Ultrona, jeho NEepického konce a celkovému vykreslení, opakováním klišé a humoru tam, kde být nemá. Avengers 2 je nudnej film a patří k největšímu zklamání roku a tomu nejnepovedenějšímu, co Marvel udělal, pokud se budu chtít pobavit, sáhnu radši po prvním díle. Je škoda, že se film komiksem inspiroval pouze názvem, spíš se to mělo jmenovat, Two days of Ultron. ()

nash.

Mám pocit, že někteří, i kdyby dostali modré z nebe, budou říkat, že mohlo být ještě modřejší a minule určitě modřejší bylo. Pro mě je dvojka Avengerů splněný klukovský sen. Velkolepé epické bitvy, spousta úžasných hraček, několik překvapení, bombastické finále, zkrátka podívaná, při které se klukovské srdce tetelí blahem a ani na okamžik se nenudí. Přesně takhle jsem kdysi dávno při čtení comicsů toužil, aby jejich filmové adaptace vypadaly. A potěšeno bylo i mé starší já. Do všech těch megařezanic se podařil nacpat plný ranec přesvědčivých emocí, každá z postav dostala dostatek prostoru, který dokonale využila, každá z nich je funguje sama za sebe i v rámci celku, každá se dokázala zase o kousek víc stát skutečným člověkem. Všechno do sebe zapadá a dává smysl, téma vlastní chyby a dobrých úmyslů, které obrátí proti je výborně zpracované a graduje až velkému finále a skvělé tečce setkání v zapadajícím slunci. Akce, humor i emoce jsou vyvážené a zručně poskládané, a i to, že se ubralo vtípků a hláškování kupodivu filmu prospělo. Zkrátka a dobře.. Wow, tak tohle byla fakt hustá jízda. Na začátku mě vtáhla, a na konci vyplivla nadšeného, ukojeného a nabuzeného na další film. ()

silentname

Druhý film Avengers je opäľ podľa mňa radosť sledovať. Všetci naši obľúbení hrdinovia sú späť. A opäť uvidíme Iron-Mana, Kapitána Ameriku, Thora, Hulka a ostatných. V tomto filme som si ale najviac obľúbil Hawkeyea a Scarlet Witch. Jednoznačne sú tu dvoma najlepšími postavami, ktoré tomu dodávajú veľa. Aspoň teda podľa mňa. Efekty sú skvelé, len občas mám pocit, že sú vcelku postrehnuteľné a v minulom filme si dali záležať o niečo viac. Na druhú stranu je ale akcia skvelá a film je radosť sledovať. Čo ma však mrzí najviac je ale samotný Ultron. Je to zaujímavá postava, ale nie podľa mňa mohli z neho vyťažiť viac. Napriek tomu si však myslím, že ide o veľmi dobrý film od štúdia Marvel, ktorý stojí za to vidieť. Len som asi z neho nie až tak nadšený ako drvivá väčšina. ()

PetrPan

Zatímco jedničku jsem opětkoval, Ultrona mám chuť vyodpadovat. Nevím, zda je to tím, že se mi marvelovky začínají zajídat a jejich vesmír mě přestává brát. Možná ale i tím, že Avengers se od prvního dílu posunuli od prosté zábavy k pokusu o epický příběh. Zůstává však jen u toho pokusu, ono kde nic není, ani smrt nebere. Místo zábavné smršti s hláškujícími postavami, z které čiší obrovský nadhled, tedy přesně to, co jsem ocenil u předešlé části, se tu divákovi podbízí ploché, klišovité a roztříštěné drama o rozervaných charakterech a slabůstkách superhrdinů. A z tohohle pohledu mi bohužel nejvíc lezl krkem Bruce Banner, z něhož se nám tu vyklubal manipulovatelný slaboch s psím pohledem. Připočtu-li si k tomu i fakt, že jeho Hulk tu skandálně dostane na prdel od plechovky, moje zklamání se opravdu začíná blížit k odpadovým nížinám. Nakonec smířlivé dvě, tajně totiž doufám, že War of Infinity se superlotrem Thanosem a prsteny moci bude stát opět za pozornost. Snad. ()

cukorek

Už v prvej časti Avengers som apeloval na isté nedostatky a v tomto pokračovaní ich bohužiaľ pribudlo ešte viac. Na čo narážam? Na nezmyselný vzájomný boj medzi medzi Hulkom a Iron Manom, na ich intrigy páchajúce za chrbtom ďalších avengers a úplne nevhodný, umelo ponúknutý návrat Furyho, ktorý sa už v minulej časti rozlúčil. Ďalej stroskotal aj dej a takmer ani v kúsku filmu som nenašiel nič inovatívne, nič čo by už nebolo v predošlej časti či v sólových projektoch jednotlivých hrdinov. Začínam mať pocit že režisér Joss Whedon mal šťastie len prvým výstrelom a ďalej triafa úplne vedľa. Napriek tomu za obľúbené postavy dávam 60%, ale nie som si istý či v budúcnosti ešte siahnem po ďalšej časti. ()

Yoshitsune odpad!

Je tu jeden velký omyl, který koluje o fanoušcích Marvelu a to je to, že všechny filmy, komiksy, hry a vše co se toho týká, musíte bezmezně milovat a hodnotit kladně, ať už se vám to líbí či ne. Je to velký omyl, né li lež, né všechny Marvel filmy, komiksy a hry dosahují vysoké kvality a tenhle film budiž toho důkazem. Že i fanoušek, jakým já sem, hodnotím tenhle film, tak jak jej hodnotím, filmu by se dalo vyčíst ledacos, šílený střih v akčních scénách, dějová nepřehlednost, hysterický hlavní záporák, nulový vývoj postav, nezajímavé dialogy a zvláštní filtr na kameře a mohl bych pokračovat. Dost věcí, by se i dala odpustit, nad něčím by se dala mávnout ruka a u hodně věcí, by se přivřeli oči, kdybych tenhle film, měl hodnotit objektivně, dal bych mu dvě hvězdičky. Ale u tohohle filmu, nelze být objektivní a to z toho důvodu, co vše se objevilo, na internetu, že natáčení bylo peklo, režisér urážel herce a štáb, zmatek kam se podíváš a ve finále, režisér prohlásil, že nenávidí svůj film. Je jedno, jak moc špatný film natočíte, je jedno, co si o něm myslí kritici a běžný diváci, ale vždycky si člověk má stát za tím co dokázal, má být na sebe pyšný a hrdý, že něco dokázal, že něco stvořil, nehledě na kvalitu. Tenhle film budiž důkazem, že jen protože jste něčeho fanoušek, ještě neznamená, že to musíte slepě milovat, nemusíme. ()

Happens

To je to, o čem mluvím celou dobu. Digipřeplácanost je na vyšší úrovni, už není moderní pěstní souboj, ani házení aut přes celé město, dnes budeme házet městem po sobě. Vše lítá ve vzduchu a snaží se to nacpat diváka do plechové plechovky s hřebíky a klepat s tím. Je to takový Matrix III přeplácanosti, který ale nalezneme u všech nových filmů. Na to, že Ironman měl mít přednější roli, tak mi přišel upozaděný, pár dobrých hlášek, ale celkově nezaujalo. ()

Rocky62

Bohužel tentýž případ, kdy se kvality prvních dílů neopakují. Vše, co jsme v Avangers ocenili (vtip, dynamika, akce, hláškující hrdinové, nadhled) se vytratilo do neznáma. Fungují snad efekty a některé velkolepé nálety, jinak vše ostatní je jedno velké klišé nesoucí tradiční znaky průměrného blockbusteru, viz Transformers. ()

eLeR

Vďakabohu za spomalené zábery, lebo dosť často som strácala prehľad kto koho zabil, ako ho zabil, kto koho zachránil a tak ... ešte viac akcie a bolí ma z toho hlava. Poprosím spomaliť. 3,5* ()

Larrysbride

Tak po tak ledové sprše, jakou mi drtivá většina recenzentů nachystala, jsem čekala zklamání. Avšak to se naštěstí nekonalo! Budme upřímní - je Age of Ultron lepší než tolik oslavovanájednička? Jistě že ne. Ta nastavila latku až příliš vysoko. Avšak jestli bych první díl ohodnotila na 130%, AoU je velmi solidních 95%. Marvel nám chtěl před Civil War holt představit až příliš nových postav a připomenout ještě více starých známých, což se na snímku muselo podepsat, i tak jde však o jeden z nejlepších komiksových filmů (nejen) současnosti, který beze sporu potěší každého fanouška! (Viděno: IMAX 3D) ()

klerik

No ja som milo prekvapený. Komiks, kde sa objavý Ultron nemá najlepšiu povesť, takže možno aj preto ma prekvapilo, že tento film má celkom dobrý príbeh. Nie je to len akčná mlátička, ako napovedali prvé recenzie (či ako bola +/- jednotka). Vzťahy medzi postavami dobre fungujú, čo je pre mňa základ (a na čom u mňa zlyháva napr. X-MEN 2). Akcia je natočená dravo a stále v nej vidno radosť z toho, že Whedon môže robiť veľkofilm (rovnaká energia ako keď sa Abrams dostal k natáčaniu tretej M:I). STRÁŽCOVIA GALAXIE priniesli nový vietor, ale druhí Avengeri ukazujú, že aj klasickí marvelácki hrdinovia sú stále životaschopní... ()

Chrustyn

Standardní pokračování, které trpí vším, čím pokračování novodobých blockbusterů. Více akce, více hrdinů, nová chemie mezi původními hrdiny, ale i větší nevyváženost a taková tvůrčí onanie. Pořád je to ale zábavná akční jízda, která procvičí divákovi smysly při sledování toho divokého kolotoče. ()

SeBig

Přišlo mi jakoby scénář psal úplně někdo jinej než u jedničky z dobrých fóru a narážek se to proměnilo v tak trochu dětinske rádoby vtípky. To ale nemění moc nic na tom, že si to drží furt stejnou laťku akce, Ultron sice není hustej jako Loki, ale evendžrum dá zabrat. Dobré, ale slabší než jednička. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)