Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

FFilipCZ

iMánii neholduji. Nevlastním ani iPad, ani iPhone, nemám dokonce ani telefon s dotykovým displejem. Přijde mi to prostě celé padlé na hlavu. Už to přestává být technologickou vychytávkou a začíná se to stávat spíše stylem a trendem - i když to možná Steve Jobs chtěl (?). Ale cesta a život tohoto velikána, který stvořil Ukouslé jablko a nebo filmové studio Pixar, které už má na triku mnoho výborných animáků a kraťasů, mě velice zajímá a rád jsem si doplnil vzdělání. ()

EastWicka

Na Ashtonovu čelist i Ashtona celého se sice moc pěkně kouká, ale když se z filmu o Stevenu Jobsovi o Stevenu Jobsovi nedozvím prakticky nic (co ho pohánělo, čeho se děsil, co se v něm odehrálo během té ve filmu jen naznačené proměny), je to dosť akože... nanič.... Vše, co se na ve filmu odehrávalo, už lépe shrnulo asi tak 500000 dvouodstavcových článků, které o technologickém géniovi loni vyšly. ()

maddy

Po tých nenadšených, resp. dosť rozporuplných ohlasoch som čakal podstatne väčší prúser. Priznám sa, že Stevena Jobs a jeho nesporné zásluhy síce z médií poznám a uznávam, ale nikdy pre mňa nebol až tak významný človek, aby som sa dopodrobna musel oboznamovať s jeho životopisom. Preto na akékoľvek posudzovanie toho, či sa film dostatočne zaoberá jeho súkromným životom alebo či nevynecháva nejaké zásadne fakty, nie som kompetentný. Rovnako ani nie som zarytý fanúšik Apple (aj keď niekoľko zariadení vlastním), ale ani Microsoftu a pod., takže preto budem brať situácie, ktoré tento biografický snímok prezentuje ako východiskové. S výsledným filmovým produktom som totiž viac menej spokojný. Napodiv sa zameriava prevažne na éru vzniku Applu a nakoniec výtvor prvého revolučného domáceho počítača Apple II. Do Jobsovho súkromia odskakuje len okrajovo na lepšie vysvetlenie jeho charakteru. Zrozumiteľne podáva mnoho faktických informácii, prezentované myšlienky sú inšpirujúce a celé tempo filmu je napriek objemnejšej stopáži veľmi energické, zároveň skvele funguje ako akýsi „self-motivačný film“. Nakoniec tak veľmi príjemne strávené dve hodinky plné názorov, s ktorými prevažne 100%-ntne súhlasím. Ashton Kutcher po dlhej dobe od The Butterfly Effect v ďalšej zaujímavej a vynikajúco zvládnutej úlohe. Vadí mi tak prevažne len prílišná skratovitosť a oklieštenosť celého snímku. Chápem, že na celý Jobsov životopis rozhodne nebol čas, ale takto pôsobia občas niektoré jeho rozhodnutia, správanie, nápady jemne vytrhnuté z kontextu bez nejakého širšieho zdôvodnenia (ten kto pozná Jobsov životopis podrobne si však určite sám doplní súvislosti). Zároveň mi je trocha ľúto, že film končí v podstate v období 90. rokov, keď som ešte o Applu nemal ani poňatia a éra (2000+ / iPod, iPhone, Mac ...), ktorá by mi snáď najviac zaujímala je okrem úvodného prológu vynechaná úplne. Spolu so zameraním sa na nečakané Jobsovo úmrtie by to v závere mohlo na plátno priniesť hromadu emócii, čoho sa film v podstate dobrovoľne vzdal z mne nepochopiteľných dôvodov. CELKOVO: 3,5* o niečo lepšie ako mierne fádny a obyčajný životopisný Hitchcock (3*) z 2012, ale zase poriadne ďaleko od do detailov premysleného The Social Network (4*). Tento krát však čisto subjektívne dávam aj tú štvrtú hviezdu, nakoľko s Jobsovým počínaním, názormi, rozhodnutiami sa stotožňujem a tento film ich nijako neznevážil, ale odprezentoval na decentnej úrovni. ()

baribal

jOBS neukazuje jaký Jobs byl, je to jen přikrášlená pohádka o tom, jak si Steve vzal zpět co mu bylo ukradeno. Život Jobse obsahuje mnohem důležitější okamžiky, než jsou ve filmu - křičení do telefonu, křičení na zaměstnance, křičení na kamarády - jeho perfekcionismus, nemoc a genialita tady moc vidět nejsou. Možná že mu Kučera podobný trochu je, ale do takového filmu on prostě nepatří. ()

Pontius

Skoda, ze je Jobsovi podobny zrovna Kutcher. Horsi volba pro tenhle zanr snad ani neexistuje. IT filmy umi asi jen Fincher. Tohle nemelo zadny naboj, jen par ostrych slov od borce z reklamy na Lenovo. ()

pan.Kaplan

Film se jmenuje "Jobs", takže jsem očekával, že to bude o Stevu Jobsovi. Místo toho se film měl jmenovat třeba "appLe", protože byl hlavně o začátcích Applu a o tom, jak Jobs tu firmu budoval atd. Čekal jsem zmínku o Pixaru - nebyla jediná. O jeho NeXT tam byly snad dvě tři věty. Film je vlastně taková mozaika slepených střípků bez toho aby tyto střípky jakkoliv pasovaly k sobě. Wozniak odchází a říká: Tohle už není pro mě - ale ve filmu není jediná scéna, která by k tomuto jeho rozhodnutí vedla. Navíc, podstatnou část filmu není jasno, jestli je Jobs CEO nebo jen vývojář nebo co vlastně. Ten, kdo nemá nastudovaný jeho životopis se v tom ztrácí. K Ashtonu Kutcherovi – možná je jeho fyzická podoba věrná, ale některá jeho gesta a styl chůze spíš připomínalo parodii Steva Jobse, než jeho ztvárnění. Je otázka, jestli je to vina samotného Kutchera, nebo nezkušeného režiséra Sterna, který mu měl říct: Hele Kačer, zkus to trochu méně. ()

Hannibal92

Na tomhle filmu mě mrzej hlavně 2 věci. 1) nebylo to až do smrti Jobse, nebo několik mělo let před smrtí, nebo aspoň do vydání toho posranýho Ipodu. Přišlo mi, že se tam ta prezentace na začátek vrazila a než se film dokončil, tak se na to úplně zapomělo zůstal z toho dějově nic neřikající výkřik. 2) vynechání některých, celkem podstatných částí Jobsova života. Čekal jsem že to bude hlavně o životu Steva Jobse a ne jen o vzniku a chodu Applu. I když ono to vlastně ani o Applu nebylo. Spíš bych řekl že to bylo srhnutí životních okamžiků, ve kterých se vyskytoval Jobs i Apple. Ostatní události, kterých se účastnil buď jen Jobs, nebo jen Apple jsou prostě odignorované. Co musím uznat je, že Kutcher je naposto úžasný Jobs a v určitých částech života je mu až neuvěřitelně podobný. [Cinestar Anděl] ()

Z0oMb3E

Presvedčiť vypatlanú nánu o tom, čo je a nie je kúúl, nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Obzrite sa však okolo seba, koľko iPič s iPodom v ušiach a zaťatým pohľadom do iPhonu pobehuje vo vašom okolí. A je jedno koľko z nich skončí pod kolesami poľských globeTrotlov, značka Epl stíha dopĺňať stavy. Tento film však nie je určený pre ne! Film je určený pre hordy škaredých vychudnutých trotlov s neprekonateľným nutkaním osahať sa už pri letmom pohľade na odhalenú matičnú dosku či dokonca dokonale vytvarovanú pájku na plošnom spoji. My ostatní s akým takým sexuálnym životom tu však vidíme jen hordu geekov v zastrčených károvaných košeliach a otrasného prehrávajúceho Kučera v predklone. A pracovitý Pišta rotuje v hrobe. ()

kareen

Navzdory zdejšímu hodnocení, překvapivě dobrý film. Představuje Stevena Jobse jako vizionáře a hnací jednotku společnosti Apple a je opravdu podnětné sledovat jeho nadšení pro věc, jeho neutuchající potřebu vytvořit něco více než jen běžný produkt, posunout zas o něco dál hranice lidského umu a představivosti a víc než jeho konkurenti dát prostor kvalitě. V pozadí pak jen v minimálních náznacích probleskuje Stevenův soukromý život, větší prostor je dán jeho vztahům s přáteli a kolegy. Za sebe mohu jen říci, že ačkoliv mám moc ráda lidi, kteří se umí pro něco nadchnout a strhnout pro to ostatní, v soukromí bych Jobse znát asi nechtěla. Co se týče hereckého projevu Ashtona Kutchera, není špatný a sedí i typově, přesto bych si na jeho místě uměla představit ještě tak o třídu lepšího herce. Je to samozřejmě velký sympaťák a scény, kdy se zaujetím představuje své vize (je to americké, takže emocionálně vyšponované až běda, ale co, tohle jim zkrátka jde) mu vyloženě sednou, horší je to v dramaticky vypjatých momentech nebo když má hrát tvrďáka, kterému nesejde na tom, zda citově ublíží jiným lidem. Ani to však nemohlo zkazit můj zážitek z výborně natočeného, poutavého filmu. ()

Vxxx

Eeeeee nůůůďo. Chtěla jsem dát 4*, protože to bylo vlastně zajímavé, dozvěděla jsem se něco nového a herecké výkony byly taky dobré (až na Kutchera. Já toho člověka prostě moc nemusím a tohle jsem mu nevěřila teda ani skrz prsty). Nicméně.. návrat Jobse do Applu, podkreslený lehkým piánkem a studenti, co na místě vyplivnou poezii, kterou jsou schopní napsat jen scénáristé... to byl takový kýč, že to prostě nešlo. 3* A asi ten film už nikdy vidět nepotřebuji... ()

javak810i

Když jsem se se dozvěděl pár měsíců po tom, co Steve zemřel, že se o něm chystá film, pomyslel jsem si, že se jen producenti snaží vydělat na jeho smrti. Je jasné, že kdyby tento snímek přišel v jinou dobu, tak by návštěvnost byla asi jiná. Ale i tak musím po jeho zhlédnutí připustit, že jsem mu trochu křivdil. Film "jOBS" se nám nesnaží podat všechny informace co nejvěrohodnější cestou (to se raději podívejte na Piráty ze Silicon Valley), nýbrž tak, aby byly přístupné všem. Zdaleka se nedočkáme kompletního životopisu, ale dozvíme se důležité události z Jobsova života před tím, než se stal světově (a pro "naši" generaci) slavným díky iPodu a dál. Pochválit musím jednoznačně povedený casting. Kutchera sice moc nemusím, ale na roli Steva se hodil dobře a svým hereckým výkonem mu rozhodně neudělal ostudu. Mainstreamový životopis, ale mě se líbil. "Jaké to bylo?" Na 4*! ()

Tayen

Ale jo, vůbec to nebylo špatné. A i když má film přes dvě hodiny, přišlo mi toho spousta nevyřčeného, že se neprojevila ta pravá Jobsova povaha, kterou dokáže popsat i 64 stránková kniha zjednodušené anglické četby. Kutcher byl fajn, problém jsem měla se střihem a scénářem - spousta mezer, sem tam jsem se ztrácela. Přesto se mi to líbilo stejně jako Fincherův Social network, který byl vypiplanější, přesto nijak dokonalý. Překvapilo mně jak je Kutcher ve filmu mladému Jobsovi podobný. ()

Ellmariachi

Věřím tomu že být a vyrůstat za velkou louží, tak mám z filmu daleko víc. Jenže já jsem Čech jak poleno. Pokud bych měl říct značku, kterou mám z Ameriky nejradši bude to McDonald's díky burgrům a Apple by jste hledali v mé top ten marně. I tak mě ale tenhle snímek zajímal a když jsem na něj narazil v TV neváhal jsem. Ashton pokud nehraje cukříky, tak ho celkem můžu a občas mě dokonce i baví. Nevím jak moc se film drží skutečných reálií, ale docela mě to sedlo. Chvílemi to mělo slušný tempo a náboj. Dozvěděl jsem se i některé zajímavé informace, které možná zapomenu ale pro teď je mám. Celkově se na to dívá v pohodě,ale jak jsem začal tak skončím. Jsem čecháček, takže iphony jsou na mě moc drahý a proto jsem si k filmu a ani k Jobsovi nevytvořil za celou dobu žádné pouto. 65 procent. ()

fremy

Přijde mi, že jOBS nemá výpovědní hodnotu. Hrstka střípků Steveova života, jenž se možná ani do jednoho filmu nemohou vejít, je složená jako písmenková polévka bez souvislé věty. Přesto je film koukatelný. ()

GodComplex

Bavilo me to. Tohle tema je pro me neskutecne vyzivne a obzvlast zacatky pocitacu a prelom 80. a 90. let pro me maji obrovske kouzlo. Tenhle film sice neni jeden z tech sofistikovanejsich na dane tema, ani to neni treba tak dramaticke jako Fincherova Social Network, spis se jedna o odpocinkove bio, trosku suche, ale pro me to jen to tema stejne utahne. Ashton Kutcher sice fakt neni Steve Jobs a obcas to pusobi az smesne, ale snazi se. Minimalne je videt, ze si nastudoval chuzi a gesta na jednicku. Jsem zvedavy co predvede pristi rok Danny Boyle na stejne tema a stale me mrzi, ze Fincher a Bale odstoupili, to mohlo byt dokonale. 7/10 ()

speedy3

I přestože nemám Ashtona Kutchera rád a vždy jsem ho bral jen jako "přeslaženého" neherce, musím uznat, že svou roli zvládnul bravurně. Po Butterfly Effect konečně další role, kde ukázal, že když chce, tak hrát umí. Nejsem zarytý "applista" ani "androidista", ale nutno říct že ve světe PC a mobilních technologií nelze Jobsovi upřít velký kus práce. "Vykreslení" Jobse ve filmu, mu ale více uškodilo než pomohlo. Zasloužil by si lepší film, zaměřený na to, čím opravdu "změnil svět" a ne jen mezihry, na které se film zaměřuje. 3,5* ()

Freemind

Jak tuhle ubohost můžete srovnávat s Fincherovou "Social Network"? Kdyby Jobs řídil vznik tohoto dílka, tak jako první jde do kytek režisér. Celou dobu sledujeme legendu o technologickém vizionáři a odvážném objeviteli, a přitom film samotný je standardní a fádní jako levné audio z tržiště. Sentimentální, nostalgická, mainstreamová kravina. Cukr a smyčce. ()

numi

Hodně plochý film, který jede po dálnici milníků první poloviny kariéry Stevea Jobse stošedesátkou. Na téměř všech důležitých bodech přibrzdí (chybí ale Pixar a vztah k Dylanovi, východním náboženstvím či vegánství je zbagatelizován na bezvýznamnost, přitom jde o důležité aspekty formující Jobsovu osobu a jeho motivace), ale bohužel neodkrývá pozadí a strhující příběhy za nimi. Vytrácí se tak souvislosti a scénář působí dojmem, že nevznikl na základě Jobsova životopisu, ale jeho profilové stránky na Wikipedii. Kutcher je v prvních pěti minutách nesnesitelný, ale v celku akceptovatelný. Nejde ale o špatný film - stále dokáže vzbudit emoce, Jobsův charakter naznačuje přesně a po faktické stránce jako seznámení s příběhem jinak smýšlejícího génia poslouží vřele. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)