Jednoduchou, no zároveň poriadne desivou odpoveďou americkej vlády na večne aktuálnu otázku ako vyriešiť alarmujúco stúpajúcu krivku kriminality je už na prvé počutie znepokojivo znejúca legalizácia všetkých zločinov. V praxi to, žiaľ, znamená presne to, čo to sľubuje - na jednu jedinú noc v roku sa Amerika nie príliš vzdialenej budúcnosti zmení na najnebezpečnejšie a najkrvavejšie miesto na Zemi! Pretože, ak sa vás niekto... Hocikto... Rozhodne v túto neslávnu noc zmrzačiť, znásilniť či zabiť, nikto vám nepríde na pomoc. Polícia, záchranka, hasiči – všetci majú počas „Očisty“ štátom nariadený nútený pohov. Znie to šialene, no funguje to. A vďaka tomu je život v tejto už nie tak žiarivej niekdajšej kolíske demokracie vo všetky ostatné dni v roku ako splnený sen. Len sa ho musíte nejakým zázrakom dožiť.... Sandinovci, ktorí zrejme i vďaka tomu, že hlava rodiny James (Ethan Hawke) predáva bezpečnostné systémy, patria k horným desaťtisíc, sa cítia byť tento rok v podstate v bezpečí. No len do chvíle, keď sa pred ich dverami nečakane objaví neznámy votrelec a oni pochopia, že táto noc... Bude pekelne dlhá! (TV Markíza)

mazadlo

Takhle to dopadá, když se z dobrého nápadu rozuměj grepu plného šťávy vymáčkne jen polovina a druhá se vyhodí do koše. Zatímco na začátku máme solidně postavený sci-fi horor nápad a dokonce nám sem přivádí velmi sympatického záporňáka jsme již na konci plně přesvědčeni, že tohle divadýlko bylo naprosto nad rámec toho, co mohla režie a potažmo i kamera zmáknout. O kameře se zmiňovat nebudu. Ony podivné pasáže ve kterých se lejno s mákem děje střihané do protahovaného oooooh prostě už nefungují ani na děti a je mi jedno, že někdo bude tvrdit, že to tady sedělo jako muška zlatá na vajíčkách. Abych se vrátil k samotné myšlence. Tu spláchnete do dvojího rekta hned jakmile se parchanti dostávají do domu. Velký záporák končí velice brzy u krbové římsy a je střídán olalalala dalším záporákem a dalším a dalším. Ono vůbec každá scéna ve které nějaký hrdina filmu dostává robertka do zadku končí tím, že toho zlého někdo čirou náhodou rozstřílí na hadry. A pánové a dámy...to je ostuda. Divák není bujarý rozkrok paní Jarmily od vedle a tohle prostě nestačí. Škoda ale protože nápad je to dobrý a dvě hvězdy za to. Za to ostatní zdviženej prostředníček. ()

Gumrice

Tady je hezky vidět, co je člověk schopen udělat pro ochranu svojí rodiny. Jak se z něj najednou stává vrah, aniž by měl na výběr, jak se v takové situaci správně zachovat. Jinak ten námět je docela šílenej, nevím, jestli bych byla pro, aby to opravdu takhle fungovalo. Tohle by asi nechtěl nikdo, kdo je trochu normální a má strach o své blízké. Ale oceňuju tu myšlenku. ()

mosnak

Opravdu zajímavý nápad. Bohužel jde vidět,že tvůrci neměli dostatek peněz na to,aby z toho dokázali vymáčknout vše co jde. Jedná se vlastně o vyřizování účtů se sousedy. Skvělé by bylo,kdyby šlo o skupinu lidí,která se snaží útect v okolí nočního města. Takhle je to jen... udělané, jak bych řekl... na půl! V realném světě toto samozřejmě nikdy nemůže fungovat. Je to těsně pod průměrem - 40% ()

Kejf.

Trochu to na me pusobi jako vykradacka Posledniho domu nalevo, Funny Games a Oni. Napad je to dobrej, ale myslim, ze se z toho vyzdimat daleko vic. Diky kratky stopazi (ktera mi ve finale prisla jeste kratsi) to cely nejak uteklo a pripadalo mi to jako bych zkoukla jednu epizodu nejakyho serialu. Komentar pisu bezprostredne po zhlednuti filmu, takze predpokladam, ze uz zitra nebudu vedet, ze jsem to videla. Proste zklamani... ()

Santino7

Námet vskutku zaujímavý a hlavne originálny, o to horšie to však dopadlo pri samotnom prevedení. The Purge by som kľudne mohol rozdeliť na dve úplne odlišné (teda vlastne ani nie) polovice. Tej prvej by som dal pracovný názov "čakanie", pretože film som ešte úplne nezatratil a stále som vcelku trpezlivo - i keď už trochu znudený priebehom filmu - čakal, kedy sa dostaví to hlavné. Zhruba v polovici to vyzeralo, že sa konečne dočkám. Lenže prakticky okamžite to začalo zlyhávať čo sa týka napätia, kde to jednoducho nefungovalo. A nepomohla tomu ani všadeprítomná absencia svetla, minimálna viditeľnosť podľa môjho názoru tiež skôr uškodila. Ako písal Lima, v kľúčových momentoch boli použité dokola samé klišé prvky (keď ho hľadáš, zákonite bude za tebou... aké otrepané!), len s minimálnymi obmenami, proste nanajvýš odfláknutá práca, ktorú tentokrát nespasilo ani herecké obsadenie. Ethan Hawke až prekvapivo nevýrazný, miestami mi dokonca až vadil, no a zvyšok podarenej rodinky iba priemer. O niečo lepšie to bolo medzi "záporákmi", v tomto ohľade sa casting celkom vydaril. To je však na záchranu celku veľmi málo. A je to škoda, pretože potenciál tam DeMonaco naozaj mal oveľa väčší (originalita, rovina sociálnej kritiky národa atď). Čakám, že tohtoročným pokračovaním si aspoň čiastočne napraví pošramotenú reputáciu a vyvaruje sa viacerým chybám, ktoré pochovali jednotku. God bless America... 50% ()

peto580

je to ozaj zaujímavý námet. Spracovanie tiež nie je najhoršie nebyť toľkých WTFčiek čo všade boli a toho dementého decka ktoré ja sám ako otec by som obesil v ten deň. Ale ako oddychovka príjemne a vôbec to nesklamalo hoc potenciál bol omnoho väčší :) ()

Ollie235

Na tento film mě nalákal především nápad, který je sice sám o sobě absolutní kravinou, ale alespoň mu nelze upřít originalitu. Každopádně jsem měl pocit, že něco takového může být solidním příspěvkem do hororového žánru. Bohužel jsem se mýlil. Drtivá většina toho, co se ve filmu odehrává vůbec nedává smysl, postavy se chovají zcela nelogicky (a to i s přihlédnutím k tomu, že s tím u hororu počítám) a vlastně celé to vyznívá strašně hloupě. A nejhorší na tom všem je, že jsem se nebavil. Nesmírné zklamání. P.S.: Bohatá rodina, která ví, že se jednou ročně odehrává něco takového si nepořídí nějaký pořádný úkryt? Pfff! ()

Silviaxx

Hoci som ozajstnú zápletku tušila už po prvej asi polhodinke filmu, tak ma to proste bavilo! Psychopatický študentíci so šialenými maskami, dostatok akcie aj napätia. Síce aj pár slabších scén, ale také sú snáď v každom filme. Ako celok na mňa spravil dojem a dostatočne bavil. ()

Ad4mson

Ano, příběh je strašná pitomost, ale když se nad tím člověk zamyslí, mrazí mě ještě teď. Šíleně zvrácenej snímek a pokud nic jinýho, tak jsem se výborně bavil. ()

Gulde

Ten námět, jo, zajímavej, ač po troše zamyšlení to vlastně vůbec nedává smysl, ale to nelogický zpracování od začátku až do konce to potopilo úplně. ()

Johny303

Zlegalizovat na jednu noc v roce vraždu? No tak to je přece konečně pořádně originální téma na thriller. A když navíc dostane divák možnost sledovat příběh rodiny, která má být (a myslí si, že je) v tuto noc chráněná nejlépe ze všech a přitom jí paradoxně a nečekaně zavaří hloupé dítě, které jednoduše vpustí lovnou zvěř do svého tábora bezpečí a udělá tak z toho místa přesný opak - centrum běsu, nenávisti, falešné spravedlnosti... prostě obléhanou pevnost, do které se snaží dostat nelítostní barbaři a těm v tu noc nestojí v cestě nikdo, ani zákon - pak je o zábavu postaráno. Moc se mi to líbilo. ()

DuanBerry

Jít na film jen na základě traileru se nevyplatí, to si budu pamatovat. Očista trpí nešvary jako vystřiženými z béčkových filmů a mezi béčkové filmy se patrně záhy odporoučí. Velmi originální námět autoři nedokázali ani v nejmenším zužitkovat, a že se pro to nabízel skutečně velkolepý prostor... Mohli rozehrát psychologické drama par excellence, které by sice neaspirovalo na senzační mainstreamový thriller, ale nabízelo by třeba aspoň vhled do psychiky člověka, který se urve z řetězu společného mravu i individuání morálky a jako zvíře se hrne za svými pudovými cíly. Tomu se snímek nepřiblížil ani na hon a je to škoda, hlavní záporák potenciál ve svém ksichtu měl a Ethan Hawke nebyl taky marný. Ve snímku je spousta scén lacině předvídatelných. Když už čekáte, že se nějaká postava objeví, zalknete se zklamáním, protože se skutečně objeví a nestane se to jednou. K poměrně vysokému hodnocení jses se odvážil jen proto, že jsem jednou dvakrát měl radost, že někdo dostává na držku a také mě zaujal nikterak vyčnívající ale slušný hudební doprovod. ()

jerenymo

Normálně bych dal dvě hvězdy,ale potěšilo mě, že se Ethan svou brokovnicí ujišťoval sprškou broků zda je ten či onen patřičně nasměrován do onoho světa. ()

Flopik

Tak takto ma už dlho žiaden film nenasral.Celkom som sa tešil na dobre zvládnutý thriller. No a ani to som nedostal.Neskutočne dlho trvalo kým sa niečo stalo.A to hľadanie sa v tme bolo neskutočne nudné bez nejakej akcie. No a keď konečne prišli na scénu útočníci pokapali rýchlo a bez nejakej drámy. No a potom prišiel zvrat ktorý ma prekvapil.SPOILER: keď ich zachránil zen Černoch tak som len dúfal že ich zato popravia. Nie som žiadny psychopat ale zaslúžili by si to. No a čo sa stalo ona ich nechá žiť.To ma tak neskutočne nasralo že som proste z pôvodných 3 chcel dať 1. Takže sklamanie, nuda, a neskutočne nasratý tak sa dajú definovať moje pocity pri tomto filme. 2* a 40%. ()

Thomas_xxxxx

Horor so sci-fi podtónom. Avšak natočený veľmi napínavým spôsobom, ktorý diváka nenechá vydýchnuť počas celého svojho trvania. V podstate ani nemám čo vytknúť. Celkom príjemné prekvapenie od nie veľmi známeho režiséra. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (viac)