Jednoduchou, no zároveň poriadne desivou odpoveďou americkej vlády na večne aktuálnu otázku ako vyriešiť alarmujúco stúpajúcu krivku kriminality je už na prvé počutie znepokojivo znejúca legalizácia všetkých zločinov. V praxi to, žiaľ, znamená presne to, čo to sľubuje - na jednu jedinú noc v roku sa Amerika nie príliš vzdialenej budúcnosti zmení na najnebezpečnejšie a najkrvavejšie miesto na Zemi! Pretože, ak sa vás niekto... Hocikto... Rozhodne v túto neslávnu noc zmrzačiť, znásilniť či zabiť, nikto vám nepríde na pomoc. Polícia, záchranka, hasiči – všetci majú počas „Očisty“ štátom nariadený nútený pohov. Znie to šialene, no funguje to. A vďaka tomu je život v tejto už nie tak žiarivej niekdajšej kolíske demokracie vo všetky ostatné dni v roku ako splnený sen. Len sa ho musíte nejakým zázrakom dožiť.... Sandinovci, ktorí zrejme i vďaka tomu, že hlava rodiny James (Ethan Hawke) predáva bezpečnostné systémy, patria k horným desaťtisíc, sa cítia byť tento rok v podstate v bezpečí. No len do chvíle, keď sa pred ich dverami nečakane objaví neznámy votrelec a oni pochopia, že táto noc... Bude pekelne dlhá! (TV Markíza)

Iloveporn odpad!

Totálně kreténská myšlenka, že se na jeden den vypnou zákony, ale v USA demokratovská realita dohání rychle fikci a ve velkých městem má policie zakázáno jednat a tak běloši prchají z lawless měst a v Kalifornii jsou zaměstnaci trestaní pokud brání někomu krást, takže se obchody odstěhují. Deep state demokrati ničí Ameriku líp než by koho kdy napadlo. - Ale i tak je ten film idiotskej. V realitě by většina normálních lidí vypadla z takovýho města/státu/země. ()

Johny203

Má to skvelý koncept a prvá polka aj výbornú atmosféru a skvelú prácu s napätím. V druhej, kedy už dôjde na akciu, sa to rozpadá a ani to nie je také zábavné. ()

Kelinej

Námět je tak zvrácený, že sám o sobě zaslouží hrst hvězdiček. Nemá smysl řešit detaily divného systému, v němž postavy žijí, jen jejich psychologii. Proto jsem rád, že první díl série je komorní, ve stylu "ze života běžné rodiny". Tedy ta rodina mi dvakrát sympatická není, ale jatka si fakt nezaslouží. Jako ostatně nikdo. Fajn atmosféra a rozumná stopáž. ()

Nikol45

Námět filmu je sám o sobě zvláštní, až bych řekla nenormální. Nicméně bavilo mě to neskutečně. I když finále mě nijak neoslnilo ()

Dedincan

Takejto psychošine som neplánoval dať viac, ako tri hviezdy.... V každom prípade, bol to po dlhšom čase prvý film, ktorý ma udržal počas celej dĺžky jeho trvania. Ako vraj spozoroval San Carlo: "ekonomická základňa determinuje politickú, právnu a morálnu nadstavbu". Holt, sem sme to dotiahli. ()

dejvik007

Film sám o sobě je dost zajímavý aspoň prvních 30 minut uvedou nás do toho co je to očista a fakt bomba prvních 30 minut pak už je to trochu slabší jak mile se dostanou do domu tak už je to prostě klasika slabší povahy se párkrát leknou a tím všem ale jako pointu to má dobrou já na tyto filmy moc nejsem ale jinak povedený dávám 3 hvězdičky ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (viac)