Jednoduchou, no zároveň poriadne desivou odpoveďou americkej vlády na večne aktuálnu otázku ako vyriešiť alarmujúco stúpajúcu krivku kriminality je už na prvé počutie znepokojivo znejúca legalizácia všetkých zločinov. V praxi to, žiaľ, znamená presne to, čo to sľubuje - na jednu jedinú noc v roku sa Amerika nie príliš vzdialenej budúcnosti zmení na najnebezpečnejšie a najkrvavejšie miesto na Zemi! Pretože, ak sa vás niekto... Hocikto... Rozhodne v túto neslávnu noc zmrzačiť, znásilniť či zabiť, nikto vám nepríde na pomoc. Polícia, záchranka, hasiči – všetci majú počas „Očisty“ štátom nariadený nútený pohov. Znie to šialene, no funguje to. A vďaka tomu je život v tejto už nie tak žiarivej niekdajšej kolíske demokracie vo všetky ostatné dni v roku ako splnený sen. Len sa ho musíte nejakým zázrakom dožiť.... Sandinovci, ktorí zrejme i vďaka tomu, že hlava rodiny James (Ethan Hawke) predáva bezpečnostné systémy, patria k horným desaťtisíc, sa cítia byť tento rok v podstate v bezpečí. No len do chvíle, keď sa pred ich dverami nečakane objaví neznámy votrelec a oni pochopia, že táto noc... Bude pekelne dlhá! (TV Markíza)

warrenur

Trailer ma zaujal. Hoci bolo jasne, ze namet je riadna haluz a utopia, bol som zvedavy, ako sa to vyvinie. Zial, v mojich ociach to pochovalo uplne nelogicke spravanie sa clenov rodiny a strasne dejove "skraty a zvraty" v cca druhej polovici filmu. Dalo sa to pomerne so zaujatim sledovat, po pozvanku neznameho navstevnika divnym synacikom, ktoremu otecko musel prezradit 8miestny zabezpecovaci kod. Hoci Lenka Headyeova, hra co to da, ked vam scenar kladie do ust tie repliky, co tu stale zaznievali, je to zabite. Naviac, jedno klise za druhym a nic originalne. Atmosfera by z toho mala riadne hustnut, avsak, nic take sa nekona. Inteligentny usmievavy hlavny zaporak, bol v takomto have predostrety uz nespocetne mnozstvo krat a tak mi vobec neprisiel doveryhodny a zaujimavy. Ti vypatlanci, co akoze utocili na dom, to si viem predstavit, ak boli v drogovom opare, inak som proste hladel na monitor s "vyrazom: WTF???". Film neodporucam. Sklamanie a strata casu. Nechapem, preco sa Ethan dal na nieco take vobec nahovorit. ()

Heffleyka

Nápad? skvělý! Provedení? hrozné... bohužel tvůrci absolutně nevyužili zajímavý nápad, házejí jedno klišé na druhé a postavy jsou tak neuvěřitelně pitomé, že kdyby celou Sandinovic rodinku vystříleli, měla bych spíš radost... ()

Chundys

Ale ono to bylo dobré, nečekal jsem přesně jak to skončí a víceméně, to byl docela skvělý nápad :-)! V dnešní době bych ho někdy rád využil, i když vim, že by mě asi někdo hned odprásk :D! ()

Dlaha

Skvělý námět, úžasný hlavní záporák a neuvěřitelná tísnivost. Překvapilo mě to ve všech ohledech, i těch několik klišé a nelogičností jsem kvůli atmosféře s radostí přešel. ()

godycz

Me proste vadi, fakt vadi kdyz se lidi chovaji jako kokoti. Kdyz uz ani nezapnou pud sebezachovy kdyz jde o zivot , tak at chcipnou. Ehm. Natocene a zahrane to avsak bylo vyborne. ()

Tred2

Jako zrcadlo americké společnosti to beru, jako cokoliv jiného ne. Nechápu, proč brát hned dva "vysokoligový" herce na takovouto záležitost. ()

hakon

Ethan Hawke se snaží chránit svou rodinu před nezvanými hosty z ulice, protože Amerika je teď poklidným místem k žití, až na jeden jedniný den. A v ten den se pozabíjí tisíce lidí, aby byl klid. Good idea. V tento den se mění i ti nejběžnější sousedi na naprosté magory, aby mohli zabít člověka, který jim prodal bezpečnostní zařízení. Proč si jej teda kupovali, když pak jdou stejně ven zabíjet. Nedává to smysl a hrdinové mění své názory běhěm filmu tolikrát, že by si měli sami prostřelit hlavu kulkou. ()

fixaman

Už dlouho jsem na ČSFD nic nehodnotil, ale The Purge mě přinutila se zase po čase přihlásit… Taková filmová lobotomie, to se jen tak nevidí… Námět je originální, to se musí nechat… Ale tam veškerá pozitiva končí… Je to originální, ale absolutně děravé. Jako celý zbytek filmu. Očista probíhá každý rok, ale přesto synek běží otevřít prvnímu člověku, který volá o pomoc. Lockdown se dělá v poslední vteřině, v začátku Očisty. Na každém rohu nějaká obrovská parta lidí, kteří se jen tak dohodnou na vyvraždění někoho jiného. Když to nezvládne jedna parta, z čista jasna se objeví další grupa, aby dílo dokonala. Nemůžu si pomoct, ale jen při sledování filmu mě napadl asi tucet variant, jak to šlo dějově překopat tak, aby to nebyla taková sračka. Poslední čtvrtina filmu se snaží o feeling Funny Games USA, jenže tu není žádný charismatický záporák, žádné napětí, nic. Tohle je čistokrevný odpad, který vás donutí v průběhu vyřídit všechny nepřečtené e-maily, zatelefonovat po nějaké době rodičům a udělat jarní úklid. Ztráta času. ()

hunterDave

Nápad jako takový není špatný, ale ten kdo k tomu psal scénář musel mít v hlavě dobrej bordel. Nestalo se mi, že bych viděl nějakou z hlavních postav jednat logicky i když očividně to logicky vypadat mělo. Jediné co tomuto snímku mohu připsat k dobru, kromě nápadu, je usmívající se partička čističů a její hlavní představitel. ()

Matli

Námět je určitě výbornej a originální, ale kdyby se toho chopil někdo jinej, někdo lepší, tak by z toho mohla být klasika, takto je to rychle zapomenutelnej průměr. Thriller to je určitě, není to špatný, dá se na to koukat, prostě čistej průměr. Jen to chtělo delší stopáž s lepším scénářem. 58% ()

Dalfor

Zajímavý film s originálním tématem. Od poloviny filmu však postupné upadání kvality blížící se k průměru či lehkému podprůměru. Po celkovém zvážení hodnotím 7/10. ()

Vilg

Jediné, co na tomhle filmu šokuje, je jak snadné je připlížit se zezadu k ozbrojenému člověku a v poslední vteřině ho sejmout ranou do palice. Námět na hranici sociální povídky? Ale hovno. ()

Saur.us

Zrhlý a originální nápad bohužel zpracovaný dost nenápaditě a předvídatelně. Až díky druhé polovině snímku, těm největším jatkám, si Očista zaslouží 3* ()

molcan2

Okrem trochu mierneho gore a asi tak piatich minút napätia film je takmer bez života, citil som sa akoby som nepoznal obsadenie, takže ked otec zomrel som necitil žiadne emocionalne spojenie alebo aby mi ho bolo aspoň ľúto. ()

Bozvav

Výborně zpracovaná originální myšlenka s dobrými hereckými výkony. Krásná ukázka toho, jací jsou lidé bestie. nadšená a dávám 75%. rok 2021 - jsem nadšená výrazně méně, neb vidím, že svět se řítí přesně směrem k tomu udělat z fikce realitu. jdu stavět nedobytný bunkr. ()

Gastovski

Velmi zajímavý námět, který zabíjí chování teenagerských představitelů. Výborný nápad s tím, že na jeden den v roce je na dvanáct hodin povoleno jakékoliv násilí, zabíjí extrémně imbecilní scénář. Celé je to postavené na tom, že klouček se rozhodne vystavit svou rodinu masakru, aby zachránil úplně neznámého vandráka z ulice, kterého chtějí odkrádlovat. Přes toto jsem se nedokázal přenést. Ovšem zbytek je jako ukázka pravé lidské podstaty, kdy je všechno dovoleno, strhující. ()

Eratashi

Jediné, co po letech zůstalo, je nápad na dobrý film. Nějak však utonul v lokálním jednoaktovém béčku. Žádný převratný scénář. Měli téma uchopit z druhého konce, začít u zločinnosti, ne u zákona. Neboť jak známo, zločin je první, pak se teprve vytvoří zákony ;-) PS: jaký má smysl zlegalizovat jednodenní kriminalitu, když po celý rok nejsou schopni ji omezit? No přeci aby dali policistům volno... -.- logiku by ten film měl, kdyby celý rok lidi sekali latinu a potom, jako např. v 1984 (děj, kdy všichni si vybijí zlost na propagačním filmu o válce), si hezky vyřídili jeden den v roce všichni účty. Něco jako Ježíšek přinese dáreček pouze hodným ;-) Jenže v posledních letech nějak všichni filmaři přišli o rozum či co... ()

Rathalos

Tak to bol skvely namet na horor alebo thriller,prekvapil ma tento napad s ocistou,ale prijemne,napinave a drsne,videl som uz celu seriu a ani jedna cast ma nesklamala,kto vie,ze ako by to dopadlo,keby sa nieco take objavilo aj v realnom zivote,u mna cela seria za plny pocet...:-) ()

aliaska

Absolútne nesúhlasím s takýmto prístupom Spoj.štátov....v roku 2022...😀😀😀ale obdivujem ľudí....ktorý sa na toto dali...a ten nápad....scenár filmu...klobúk dole... ()

Aurus

Koncept je fajn ale to že to byla docela nuda a potom přišla akce která byla docela dobrá (tu u toho kulečníku miluju) tak to pro mě dalo mínusové body. Příběh je fajn, postavy jsou ovšem docela dost nesympatické (ta jejich dcera a ten černoch byly jediné dobré charaktery) ale jinak ostatní postavy byly totálně nesympatické a bylo mi jedno co se jim stane, hudba je spíše průměrná, vraždy jsou docela dobré, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je dobrá. No za mě docela sklamání, 4/10. Doufám že příští díl bude lepší a že se tvůrci poučili. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (viac)