Keď mala Hotaru 10 rokov, stratila sa v lese, v ktorom podľa legiend žijú démoni. Hotaru na takéto veci neverí až dovtedy, kým jedného z nich nestretne a nevytvorí si s ním silné puto. Od tej doby les navštevuje každé letné prázdniny, pretože sa na neho veľmi teší. Má to však jeden háčik – keď sa démona človek dotkne, navždy zmizne z povrchu zemského. To vytvára problémy, pretože Hotaru má stále väčšiu a väčšiu chuť dotknúť sa ho. (TomX2)

pytlik...

Dlouho jsem se bál, že příběh skončí špatně (tj. banálně), ale závěr mě příjemně překvapil... Je dobré, že jsou Japonci v těch anime tak zdvořilí a neustále opakují stejné fráze, člověk se naučí základy slušné japonštiny vč. správného přízvuku (např. aligatóóó = děkuji). Animace je na standardně velmi vysoké úrovni, vyzdvihl bych zejména realisticky znázorněný úder klackem do hlavy z pohledu bitého, při kterém má člověk pocit, že se mu seknul počítač. ()

Monoxid

Před tím, co tenhle pětačtyřicetiminutový kousek dokázal udělat se srdcem starého cynika, smekám klobouk. A na chvilku i masku. ()

MikyAff

Velice příjemné a odpočinkové anime, u něhož se divák může nechat unášet jeho roztomilou nevinností. Obě postavy si zamilujete během chvíle a držíte jim palce v jejich přátelství. Akorát jediné, z čeho mám rozporuplné pocity, je konec. ()

venalce

Poetický příběh o síle přátelství, křehkosti života a kráse prchavých okamžiků. Nikdo tomu neumí dát takovou hloubku a krásnou vizáž jako Japonci, nemluvě o přesně dávkovaných emocích. Byla to nádhera. ()

Devadesát Dva

Je to obstojný kraťas, velmi, velmi minimalistický, přesně dávkovaný... ale popravdě, už někdy přestávám mít chuť přistupovat na tu nekonečnou hru na city. A za těch posledních pár let, co jsem podobných filmů viděl, mě tenhle nakonec až tolik nevzal. Možná je to jednoduše mým rozpoložením - tím, v jakém stavu se sami nacházíte, při sledování. A že pokud bych tohle viděl ve správný den, několik let zpátky, nebo několik let později, možná by mě to střelilo a zamiloval bych si to. Ale taky už něco, okolo čeho jsem kroužil dlouho a chtěl jsem to vidět. ()

Corpsegrinder

Moc hezká povídka která se stopáží kolem 40 minut ani nestihne nudit. Animace je naprosto suprová ať už jde o letní les nebo festival duchů. A konec je prostě na slzičku jako to umějí jen japíci :) ()

Matli

Nevím co mají japonci s těma světluškama, ale umějí to. Krásný příběh vtěsnanej do 45 minut, co víc si přát. Krásná hudba a ten konec je zároveň očekávanej, ale zároveň nečekanej a dojemnej, váhám jestli nezměním hodnocení. 83% ()

Warlukyn

pedofilní láska (hotaru pojd konecne se te mohu dotknout už si vyrostla už ti nejsou 4, ale je ti 15 wtf!) s totálně nudnou hudbou až umírající a usínající.....podle hodnocení sem čekal něco víc, animace taky nic moc a příběhově to mohlo být uděláno víc dokonale, hlavně ten konec..PS: pedofilní anime už tu nechci vidět v červenejch procentech! ()

kubka4

45 minut krásného filmu o přátelství a lásce. I přesto, že on je "duch" a ona normální člověk, tak se stanou přáteli a vytvoří se mezi nimi pouto, které vydrží po mnoho let. Jenže to má háček, nesmí se nikdy dotknout... Takový je začátek příběhu Hotarubi no Mori e, který i přes svou kratší stopáž obsahuje opravdu mnoho emocí. Vše je doplněno krásnou hudbou, která vše jen umocňuje. Vyražte do "lesa světlušek" (jak říká anglický název) a zažijte krásné chvíle v jeho kouzelném světě. - 100% ()

Orina

Nádherně vykreslený jednoduchý příběh, který dokáže za necelou hodinku vyvolat spoustu emocí. Ačkoliv bylo jasné, jak zápletka skončí, stejně jsem celou dobu doufala, že se může stát zázrak. Ten se nestal a proudy slz byly nezastavitelné. ()

Blowler

Krásný jednoduchý příběh o vyvíjejícím se vztahu mezi dívkou a lesním duchem, kteří se nemůžou dotknout. Nádherná hudba na začátku a na konci je místy vyplněna, pro mě nepochopitelnou, harmonikovitou hudbou, což je ale jediná vráska tohoto krátkého snímku. Animace je jednoduchá, ale neurazí. Vizuální stránka je v tomto případě druhotná. Příjemná třičtvrtě hodinka. ()

NorseSword24

Cením že to ma len 45min počas ktorých sa udeje všetko dôležité a nie je tam nič zbytočne a nenaťahuje sa to. Na konci so mnou zamávali emócie a mal som aj slzavé oči, ale slza napadla. Pekný príbeh o letnej láske. Týmto ďakujem mojej frajerke za odporučenie a dúfam že náš vzťah bude rovnaký ako v tomto filme, okrem toho konca. ()

loveless

Nádherný příběh o přátelství děvčátka Hotaru a jejího zachránce Gina. Příběh o těšení se na léto, který má sice celkem odhadnutelné finále, ale přesto vás dostane (nakonec i ta slza byla). Navíc obsahuje dalšího z mých milovaných šedovlasých hrdinů. 9/10 za příjemně strávených 45 minut. ()