Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

marek29

Jelikož tu kolem mě někde svítí hodnocení kapitána Křupínka (ahoj Pavle) tak to vezmu z jeho pohledu.. "Dementní klišovitý konce" ty já rád :) A co se toho druhýho týče, ano musí to všechno fungovat dobře, pokud se mohou cestováním v čase neustále opravovat! :) Jinak abych dodal taky něco za sebe.. Rachel je zde dobrá, až na 2 medový znamínka - jedno na levým rameni zezadu úplně nahoře a druhý na levé tváři - skoro u ucha. Ty se sešly v jednom záběru na moment a za to ubírám hvězdu do 5. Jinak fajn film. Za mě těsně pod 5 asi. Zas tak mě to neodpálilo. ()

gicous

Curtis mě příjemně překvapil. Ubral totiž na vtipnosti a tu nahradil jistou dávkou melancholické nálady, která v celkovém vyznění dodává snímku vážnost a pravdivost. Zvláště ve své druhé polovině je Lásky čas opravdu vynikající podívaná, jenž potěší skřehlé srdce a do velké míry vynahradí trochu nudný a nezajímavý rozjezd. 8/10 ()

Wooke

Niečo tak pekné som dávno nevidel. Chytilo ma to za srdce a aj keď je to asi aj mojim súčasným citovým rozpoložením, tento film ma dojal k náznaku sĺz. Čo tam po tom, koho by nerozplakalo, keby sa mal rozlúčiť s milovanou osobou. Film je úžasný a hlavne dokonale vyvracia túžby mnohých ohľadom toho, že "kiež by som mohol vrátiť čas". Netreba, žime prítomnosťou. ()

tartan

Po Žene cestovateľa v čase (2009) ďalší romantický film so zápletkou o cestovaní v čase (hoci tu je to cestovanie len také spestrenie) a Rachel McAdams opäť v hlavnej ženskej úlohe? Tá snáď cestuje v čase! :-) Na rozdiel od svojho predchodcu je Lásky čas podstatne iná - výrazne kvalitnejšia liga, hoci hlavná herecká predstaviteľka zostáva teda rovnaká. Je to spôsobené scenárom a réžiou, za ktorými stojí jedno meno - Richard Curtis (Láska nebeská). Krásny film o krásach obyčajne krásneho života. ()

Joedas

Po dlouhé době zase jednou příjemný a oddechový zážitek. Ke konci se to blížilo ke třem hvězdičkám, ale za herce, ať nové, či staré oblíbence, mi vůbec nevadí jednu přidat. ()

Něrpa

Nějak jsem to nepobral. Jde se na konci rozloučit s tatíkem, protože když se vrátí před narození svých dětí, tak se změní. Ale s tatíkem se klidně vrátí do svého dětství. A tu první záměnu vyřešil teda jak? Protože když ji vyřešil, tak netuším co dál plaší. A vůbec to byl divný a dlouhý film. ()

Lexis

Proti romanťákům jsem se úspěšně obrnila a vyhýbala se jim seč se dá. Z tohoto trendu mě vytrhl až náhodně zhlédnutý trailer k Lásce. Díky patří scénáři, hudbě i Billu Nightymu za to, že jsem z kina neodcházela zklamaná, ale naopak neuvěřitelně příjemně překvapená. Trochu skepse jsem si ponechala, ale když ani druhý den ten pocit, že jsem viděla něco velmi pozitivního, nevyprchal, nemůžu hodnotit jinak. Možná to pro někoho byla taková malá britská utopie o happy family, ale mě to neskutečně potěšilo. Koncové poselství se vám sice tvůrci snaží podsunout celý film, ale nijak to nezkazilo dojem z celého dílka. *Příjemné překvapení" ()

epoh

Není to dokonalý film. Curtis dokonce občas sám sebe vykrade, ale je to tak nakažlivě krásný, že nemohu nedat plné hodnocení ()

Sarcasmgirl

Nejdřív sem chtěla dát 3* za tu ohranost, přeslazenost, né moc vtipnost a naprostou idealistnost, či jak to nazvat. Slaďák s dokonalýma postavama, žádná vada, všechno beží bez jedinýho zádrhelu, prostě obraz ideálního světa, až se vám z toho kazí zuby. Ale mě se to prostě svým způsobem líbilo, nemůžu si pomoct. ()

Mamlas

Moc příjemně a citlivě poskládaná jemná a zároveň chytrá komedie, která nepostrádá ani skvělý anglický humor. Nebudete se válet po zemi smíchy, ale tohle je jeden z nemnoha fajn filmů, který zaujme a pohladí po duši. Skvělé podívání! ()

play3man

OH MY GOD, to bolo zase rozsypaného cukru, sakra. Ale nie, to len tá prvá polovica, z pekných, ťažkých začiatkov, či omylu alebo nie... sype na hlavu trochu toho sladkého "crystal methamphetamine". A veru len začiatok, kde aj ten československý preklad názvu stráca zmysel, no pri konci ho znova nájde... K trochu cukru pridáme aj štipku sci-fi korenia a zrazu to má celé úplne iný nádych, sem tam sa urodí aj z toho semienka humoru kdejaký ten vtip, pričom ani neviete ako a spoza horizontu vykúka nenápadný koniec na ktorý cez slzu v oku len sotva vidíte. 5* ()

lucka603

Novozélandský scénárista a režisér Richard Curtis opět (již počtvrté) spojil síly se svým oblíbeným hercem Billem Nighym a výsledkem je znovu krásný, laskavý a harmonický příběh. Do hlavní role nejistého, ale roztomilého Tima velice šikovně obsadil zrzavého Domhnalla Gleesona, který předvedl velmi přesvědčivý a sympatický výkon a diváci si ho velmi rychle oblíbí. Podobně je tomu u hlavní ženské role, kterou Curtis svěřil známější Rachel McAdams, která také působí velmi přirozeně a příjemně. Vzájemná přitažlivost mezi hlavními aktéry působí pravdivě. Lásky čas je film plný naděje. Přináší pocit, že všichni můžeme být šťastní, když si uvědomíme, že každý den a každičký okamžik je jedinečný a neopakovatelný. Curtisův recept na štěstí je tak velmi prostý – užívat si každý den jako by byl poslední! Smysluplný scénář, skvělé výkony hlavních i vedlejších hereckých představitelů a podmanivá hudba Nicka Laird-Clowese jsou skvěle namíchaným koktejlem Richarda Curtise – jednoho z nejtalentovanějších režisérů a scénáristů dnešní doby. ()

J.Cobra

Když jsem dnes slyšel v rádiu reklamu na tento film, říkal jsem si, jak je to skvělý nápad a že to již dávno nikoho nenapadlo. Filmů o cestování v čase je tady spousty, dokonce i pár romantických, ale tento předčil veškerá má očekávání. A to i přesto, že o cestování v tomto filmu vůbec nejde. Ne především. V prvních třiceti minutách filmu jsem si říkal, že jdou na to tvůrci úplně špatně, že se z toho dá vyždímat mnohem více a mnohem lépe. Záhy jsem však zjistil, že jsem se krutě mýlil. Tam, kde jiné filmy končí, tento teprve začíná a zavede vás mnohem mnohem dále, než si vůbec pomyslíte. Čekal jsem, že se něco stane, že potečou slzy, že to špatně skončí... a taky že jo. Stalo se toho mnoho, ale úplně jinak, slzy tekly, ale z jiného důvodu a co se týká špatného konce, je posouzení jen a jen na každém z vás. Každý žijeme svůj život, prožíváme ho po svém, žijeme ho s někým jiným a pro někoho jiného. Dle toho, se bude nejspíš odvíjet i váš zážitek. Ten můj, byl sYlný. ()

dzberry

Klopotné časové vracečky... Po dopsání scénáře to chtělo pětkrát, šestkrát vrátit se zpět a začít psát znovu, popřemýšlet, neukvapovat se... Celé mi to tak nějak připomnělo větu jednoho mého kolegy, který před léty pronesl po zhruba hodinovém mlčení se svou nezaměnitelnou ostravskou krátkostí jednu extra nesmrtelnou pravdu: „Čas, to je taka magicka hodnota... Kdyby Einstein vyjebal s časem, tak ani penize nepotřebuju...“ Já k tomu dodávám, že kdybych About Time neviděl, získal bych hafo času na jiný, lepší film...hmm...a teho Einsteina bych k temu tež absolutně něpotřeboval... ()

darthvader77

Výborná komedie obsahující mnoho životních pravd, těžící z časoprostorové zápletky vše co se dá, zároveň ovšem s omezeními, aby ukázala koloběh života. Skvělí herci(hlavně McAdams a Nighy), výborná režie, hudba, spoustu vtipných scén a v neposlední řadě i spoustu černohumorných hlášek. "To je moje dcera s tou se klidně vyspi, nebudeš první ani poslední" :D Po tomhle si rozhodně začnu ještě víc užívat života. ()

Cahous odpad!

Na film jsem se opravdu moc těšil, Láska nebeská patří do TOP 1 mých nejoblíbenějších filmů. Bohužel po dvou hodinách naprostého utrpení musím konstatovat, že Lásky čas se pravděpodobně zařadil do TOP 1 těch nejhorších. Zní to sice u filmu s takovýmhle hodnocením jako nadsázka a pozérství, ale není. Ony totiž i filmy-odpady! nejhoršího ražení typu Babovřesky mají alespoň nějakou dějovou strukturu, která dává divákovi informaci o tom, kde se děj nachází a kam se bude dál upírat. Ne však u tohoto skvostu. Děj zde skutečně žádný neexistuje, je nahrazen slepencem scén, jež vedle sebe nemají logické opodstatnění a pokud by se vypustily, nikdo by nepoznal, že zde něco chybí. Jako by to nestačilo, jsou navíc plné naprosto zbytečných a nevypointovaných dialogů a některé jsou k tomu všemu i neskutečně otravné a dlouhé (vybírání večerních šatů). Stejně jako nepředvídatelnost absentujícího děje je i nepředvídatelná hlavní postava. Těžko se mužu sžít s postavou, pokud se (anti)hrdina (nesympatický herec) celý film chová iracionálně, všechny situace řeší naprosto nesmyslně (vzorovým příkladem je scéna s divadelním fiaskem - vrací se řešit problém, aniž by věděl, který herec ho způsobil, ale na druhou stranu zase ví, jaký text zapomněl, což by naopak vědět neměl - faux pas Curtise-scénáristy) a co svým chováním zamýšlí. Právě scénář je tou zdaleka největší slabinou filmu. Cestování v čase do minulosti? Pane Curtisi, to si to ale musíte promyslet víc jak půl minuty, než na tom začnete stavět film. A nestačí to v něm odbýt jedním jediným dialogem - A co efekt motýlích křídel? - No svět jsme zatím nezničili a jednou spermií. Takhle neskutečně nedomyšlenou nosnou myšlenku bych neodpustil ani výše zmíněným Babovřeskám, natož téhle "inteligentní komedii", jak se tento skvost prezentoval. A že se dobrý film na toto téma natočit dá (Butterfly effect)! Mimochodem, jak "hrdina" tam a zpět vlastně cestuje? Jednou se přesouvá pouze v čase, podruhé v čase a prostoru. Scénárista to prostě sype na papír jak se mu to líbí, hlavně divák nesmí přemýšlet. Na závěr se 15 minut moralizuje o tom, jak je třeba prožívat každý den naplno, což bych věřil snad jakémukoliv jinému filmu kromě tohoto. Jedinou pozitivní věcí na filmu je hudba, ale i ta paradoxně působila v kontrastu s aktuální scénou spíš otravně (týká se hlavně těch rádobydojemných). ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)