Pot a krv

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (viac)

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý vo voľnom čase myslí len na to, ako bezbolestne zbohatnúť. Keďže je presvedčený, že mu to celkom páli, vymyslí odvážny plán, do ktorého zasvätí dvoch kumpánov, Adriana Doorbala (Anthony Mackie), chlapíka totálne rozhaseného steroidmi, a čerstvo prepusteného recidivistu Paula Doylea (Dwayne Johnson), z ktorého sa stal vo väzení hlboko veriaci človek. Ten plán je geniálne jednoduchý. Unesú Danielovho bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub), a výmenou za kufor plný peňazí ho zase pustia na slobodu. Keby všetci zúčastnení aktéri neboli úplní hlupáci, možno by to aj vyšlo. Plán ale zlyhá hneď v samom zárodku a nasleduje smršť šialených, násilných a tragikomických udalostí. Sú také neuveriteľné, že nemožno pochopiť, ako sa mohli odohrať v skutočnom živote. Tento film sa však inšpiroval pravdivým príbehom... (TV JOJ)

F2003F

Dal som si dlhý maratón všetkých, kde mám plný a musím uznať, že tu som zatiaľ najviac na vážkach. Bezpochyby ide o najlepší výplod celej Bayovej kariéry. Tomuto hovorím úlohy napísané na telo, okrem tupých kulturistov tu má každá jedna postava výrazný efekt v deji. Zábavná šialená jazda podľa skutočnej udalosti. Preto musím nakoniec jednu ubrať, lebo true story. Teda komicky to znevažovať a vrahov vykresľovať ako sympatických je proste nevkusné a proti srsti obzvlášť keď idú pred titulkami fotky reálnych osôb s popisom trestov. Stačilo by označenie: inšpirované skutočným príbehom, s cieľom vymaniť sa z komplexu reálnej negatívnej minulosti bez účelu zľahčovať okolnosti. Navyše posledná polhodina stráca náboj. ()

PePiG7

ja nevydrzel a podival se na camrip, ale stalo to za to, ta stopaz ani neni znat, divat se na TheRocka a Marka v dobry forme je neco uzasnyho, Bay nezklamal P.S.: Kdyby u nas nebyla posunuta premiera, urcite bych zasel do kina. ()

vikin

Tak to jsem od M.Baye nečekal- je príma, že si natočí něco pro radost. The Rock a Marky Mark tady předvádí opravdu neskutečný věci, dávají to brilatně, oba podpořeni skvěle padnoucí hudbou a lahůdkovýma zpomalovačkama, který by mohl závidět i John Woo. Rocka už sleduju od wrestlera a čím dál víc mě ten chlapík baví :-) ()

pavelbedi

Celé dvě hodiny se koukáte na film. U některých filmů s takovouhle délkou se nudíte a říkáte si když už to skončí, ale u tohodle filmu na to ani nepomyslíte. Opět Steve Jablonsky krásná hudba. A když si uvědomíte, že je to podle skutečnosti, tak Vás to ještě více pohltí. Klasické chybky jako kamera v odrazu auta, brýlí,... ale jedná se o nízkorozpočtový film, tak u tohodle zavřu oči. Super film doporučuji jít na něj do kina. ()

Dannyhell

Tarantínovsko - Ritchieovský Michael Bay. Už dlho som sa v kine tak dobre nepobavil. Plus bolo asi aj to, že som nemal žiadne očakávania. Vedel som že idem na film s Markom Walhbergom a The Rockom a bude sa to točiť okolo fitka, pár silených hlášok ale inak priemer. Omyl ! Perfektná krimikomédia, ktorá určite pobaví aj pri desiatej projekcií. ()

Le6n

Omylom som šiel do kina na testosterónovo-steroidovú akčnú buddy komédiu v štýle Bad Boys a to bola chyba. Chvíľu mi potom trvalo, než som prehodil výhybku a začal sledovať ten správny film :) Bay nám servíruje pokrútenú (výraz 'zvrátenú' vôbec nie je prehnaný) víziu amerického sna, navyše natočenú podľa skutočných udalostí. Hlavní hrdinovia rozhode nie sú nasledovaniahodné typy, ale statočne vypatlaní bodybuilderi s parádne vymytými mozgami. Film nie je prešpikovaný vtipnými hláškami, diváci sa neváľajú od smiechu po podlahe v neutíchajúcich vlnách. Nenájdete tu ani žiadneho robota, ktorý by sa premenil na auto, či vrtuľník. Že ide o skutočného Baya vieme len podľa vymazleného vizuálu, typických spomaľovačiek a bad-boys-like kruhového preletu dverami a dierami dvoch susediacich miestností. Klipový strih a svižný hudobný doprovod však filmu svedčia a tak našich nesympatických a čím ďalej tým absurdnejších hrdinov po vyše dvoch hodinách odprevadíme na onen svet. Bonusom je rádoby rumunská modelka, ktorej rodnú Bukurešť v krátkom zábere suplovala Praha a ktorá mala pocit, že 'pizda' je super-cool-rumunský výraz :) ()

tixi

Bizarná a extrémne motivačná krimi plná čierneho humoru,testosteronu a výborných hereckých výkonov.Príjemný mix čiernej komédie,akčného trilera(aj ked tej akcie tam mohlo byť viacej)skvelo vypointované scény,nadhľad a dokonca aj náznak sociálnej kritiky spojené s neutíchajúcou dynamickou jazdou 80%. ()

Raziel811

Slušná, vizuálně zajímavá kriminálka. Nechápu, jak to za tak skromný rozpočet Bay dokázal realizovat. Johnson klasicky bez chyb, Harris si hraje svůj part, Mackie nemá moc prostoru, takže je nevýrazný a Wahlberg nezklamal - zase dokázal odehrát vše s jedním výrazem. ()

TOPmoovie

to legendarne heslo pain/gain akoby postavy v tom filme spinili. aj vsetky pozitivne sport vyroky vyzneli uplne inak. vyborny reziser, ktory realnu vec..ktora sa dala natocit fakt skoro ako horror, ponal neobycajne s nadhladom a akoby zvlastnym tipom humoru. rezisersky spickove dielo, a spica kamera a exteriery. ()

Marlo

Od tohoto snímku jsem moc nečekal, jelikož mě poslední dva filmy Baye dost naštvali, ano tím myslím dvě zmršené pokračování jinak vynikajících Transformerů, ale zas najednu stranu musím mít na paměti i to že nám tento tvůrce přinesl nezapomenutelnou klasiku Skálu a mnou hodně oblíbené sci-fi Ostrov. Takže ze začátku musím hned zmínit že jsem takovýhle styl vyprávění u filmu dlouho neviděl a bylo to pro mně přinejmenším příjemným překvapením a titulní role byli také obsazeny na výbornou (Dwayne J. si svou roly užívá na 100% a až do ted jsem netušil jak moc dobrý herec dokáže být :) ) M. Wahlberg hraje též svou postavu na výbornou a zbytek osazenstva hraje také velmi dobře. Co se týče akce te tam není moc( ale v podání zkušeného Baye zvládnuta na jedničku) a je to spíše ukecaný snímek s pár dobrejma hláškama a docela i slušným scénářem ale ted docházím k tomu horšímu a to že některé scény které dobře odsejpaj a bavíte se u nich tak nakonci jsou zabity dost nevhodným neli dětinským vtipem který bych u takovéhle rádoby akční komedie nečekate a obrátí vám to pohled na film k horšímu. Kdyby takové ustřeli byli jeden nebo dva dá se to zmáknout, ale bohužel film je jimy nacpaný až běda. Chvílema se to tváří jako slušná komedie co odsejpá a pak je z toho nachvíli teenager komedie pro tupý a nakonec se to tváří jako vážné drama z kterého si máte nejspíš vzít ponaučení. Chvílema mi prostě přišlo že sami tvůrci netůší jaký vlastně druh filmu nakonec točí a vypadl z toho ve výsledku takovýhle mišmaš. Takže neni to špatné stojí to za shlédnutí ale nezbavíte se pocitu že tu je utopený potenciál... a to je vážně škoda !! PS ty zpomalovačky mohli taky omezit tak na 10% ()

gurmet

Celou dobu jsem žil v představě, že jde o prvotinu nějakého aspirujícího mexikánce, a tak jsem velkoryse odpouštěl kulhající tempo, trapné fórky, a celkovou rozbředlost. Když k tomu na plátno zavítal Ed Harris, už jsem si chystal tři hvězdy jako odměnu za pěkný debut. Ovšem po odhalení jména režiséra v titulcích jdou veškeré ústupky stranou, neboť veterán hollywoodu prostě musí podávat o třídu lepší výkon. Nakolik jsou hodnocení na ČSFD oproti IMDB střízlivější, tak tentokrát mají Češi nějakou zvláštní vlčí mlhu... Srovnávat tohle s Fargem??? ()

Nevis

Moc jsem se bavila. V určitých chvílích jsem se přistihla, jak trojici fandím, a doufám, že se jim povede další krádež. Podle pravdivé události, aneb jak natočit film o nechutných vraždách a podvodech s vtipem. Ve chvíli, kdy Paul griluje části lidských končetin na ulici, nás titulek dokonce přesvědčuje o tom, že se to doopravdy stalo. I přes svou délku jsem se ani na chvíli nenudila, klidně bych se na film podívala ještě jednou. ()

ElsaWhite

Po 20 minutách filmu jsem byla nucena vypnout televizi,protože tenhle primitivní humor fakt nemusim...režisér takového jména jako Bay a jeho filmy...skála, transformers, ostrov atd. Takže nechápu proč tohle....Za mě 1 hvězdička a i to je dost!!!! ()

Richard333

Podle ukázek na tento film jsem čekal, že to bude velká komedie, sice to byla komedie ale ke konci taková drsná. tento film ukazuje na to, že když něco chcete, tak to dostanete, ikdyž za to dostanete trest smrti. Takové citové bylo to, že to bylo podle skutečné události, také mě dostaly fotky skutečných osob v titulkách. Celkově se mi tento film velice líbil. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (viac)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (viac)