Pot a krv

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (viac)

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý vo voľnom čase myslí len na to, ako bezbolestne zbohatnúť. Keďže je presvedčený, že mu to celkom páli, vymyslí odvážny plán, do ktorého zasvätí dvoch kumpánov, Adriana Doorbala (Anthony Mackie), chlapíka totálne rozhaseného steroidmi, a čerstvo prepusteného recidivistu Paula Doylea (Dwayne Johnson), z ktorého sa stal vo väzení hlboko veriaci človek. Ten plán je geniálne jednoduchý. Unesú Danielovho bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub), a výmenou za kufor plný peňazí ho zase pustia na slobodu. Keby všetci zúčastnení aktéri neboli úplní hlupáci, možno by to aj vyšlo. Plán ale zlyhá hneď v samom zárodku a nasleduje smršť šialených, násilných a tragikomických udalostí. Sú také neuveriteľné, že nemožno pochopiť, ako sa mohli odohrať v skutočnom živote. Tento film sa však inšpiroval pravdivým príbehom... (TV JOJ)

shinlove

Skvělí Wahlberg a Johnson v režii Baye - aneb, když tři pánové točí pro radost (a pro prachy samozřejmě). Je to sice stupidita jako prase, ale největší průser na tom všem je, že je to podle skutečné události!!! :D 3* ()

Jincom

Slabé, hodně slabé... Semtam dobrá hláška, sem tam akce, ale mezitím naprosto nudné klišé. Pro mě to nebyla ani komedie, ani akční a už vůbec ne drama, nebo krimi... Velké zklamání oproti traileru! ()

sha.piro

Tento film mě v mnohém příjemně překvapil a v něčem i trošičku zklamal. Nebudu se dlouze rozepisovat v čem, protože to "lepší" převládlo a i když se jedná o film, který by se dal označit jako "ptákovina" překvapivě dobře fungoval, svou krutou "blbosti" mě celkem i originálně bavil a díky tomu na něj rozhodně jen tak nezapomenu. : ) ()

komando20

pre mňa užasne prekvapenie, od tohto filmu som vôbec nič nečakal a úplne ma dostal, skvela akcia a napätie, ktoré sa stále zväčšovalo, Rock je už ozaj velka hviezda ()

teseth odpad!

Nudný trapný pokus o něco cool. Samozřejmě to podle "Americké" šablony musí být založeno na skutečné události, protože takovou sračku by snad nebyl nikdo schopen vyplodit. Film je plný prostoduchého humoru a trapné oslavy fitness. Po shlédnutí máte dojem, že musíte okamžitě zvedat činky aby jste se uklidnili, protože ve filmu nevidíte nic než vyrýsovaný týpky, kteří řeší jen svoje těla a stravu. Příště by se měl pan Bay zavřít na tři měsíce do uzavřené místnosti, než aby stvořil další podobnou sračku. ()

tuctovychlap

správna dvojka (Mark mi tu sadol rovnako ako s Denzelom v 2 guns)..vtipné, láskavo drsné, plné zmrdov (ako tu voľakto o postavách napísal:))..zabavilo, 75 %.. ()

Luciaaas2

Tak tohle nemělo chybu, co se může pos..., tak se pos... trojnásob :-D dlouho jsem se tak nepobavil, ani se mi nechtělo věřit, že to bylo natočené na základě skutečných událostí. The Rock je prostě machr a dokazuje, že umí hrát a že začíná být pán herec, Wahlberg je tradiční, ale nevadil mi, ta grotesktní nadsázka se k fimu naprosto hodí ()

desnik

Velké zklamání....nudný námět....absurdní scénář...víc tragedie než komedie.....prostě "miluju fitness a americký sen".... ()

sigiMAN

Videl som obsadenie, videl som režiséra, videl som trailer, videl som o čom to približne bude a bol som plný očakávania. Videl som film a bol som rád, že skončil.... bolo to uff, ani nepoznám slovo aké sa na to hodí. Trápne? Absurdné? Asi to bolo zámerom, ale čakal som niečo iné. Chalani to zahrali celkom fajn, jednoducho sú to blbci jak som aj čakal že budú. Celá tá absurdnosť sa ale podľa mňa dala zaobaliť v deji aj trochu rafinovanejšie, lebo takto je tu blbé úplne všetko. ()

zeromen

Velký režisér Michael Bay nám šlápnul vedle. Jeho nový počin mě docela zklamal. Stejně tak dopadl i Michael Mann se svým Miami Vice. Michaele vrať se k plecháčům to má aspoň kvality filmu. ()

Djflash

Režisér Michael Bay se po dlouhé době rozhodl natočit něco, kde nebudou ústřední postavu hrát roboti a s nimi spojená apokalypsa celé naší Zeměkoule. Jaká to úleva, tedy alespoň na čas. Pro jednou si vybral příběh podle skutečné události, který se odehrál v devadesátých letech na slunné Floridě. Jeho hlavním protagonistou je jistý Daniel Lugo. Takový typický Američan, jenž si vždy myslel, že nedostal možnost žít svůj vlastní americký sen. A tak jednou už mu došla trpělivost, a vzal svůj vlastní osud konečně do vlastních rukou. To co zprvu vypadalo, jako cesta do ráje se záhy změnilo na šikmou plochu. Po té cestě se ovšem nevydal jen on sám, ale přizval k ní i pár svých známých z posilovny. Idea bohatství byla velká a neodolatelná. Tolik málo k samotnému ději. Snímek se sám o sobě pohybuje někde mezi akčním dramatem a komedii, ovšem ani jeden z daných filmových žánrů není dostatečně zastoupen. Vyskytuji se tu pouze určité atributy, jenž nedokáží držet pospolu, což má za následek spoustu hluchých míst, která jsou převážně vyplněna bezpředmětnými a nezáživnými dialogy. Toto spojení se tedy tak úplně nepovedla. Na vině může být i celková časová stopáž, která mi v tomto případě přišla zbytečně dlouhá. Musím ovšem jedním dechem dodat, že si nepamatuju, kdy Bay naposledy natočil film s časem pod dvě hodiny. Zde by to však počinu výrazně prospělo, a to hlavně s ohledem na celkovou plynulost tempa, a vůbec spádu celého filmu Společný znak všech herců je ten, že jsou hodně z nich cítit steroidy. Jejich herecké výkony jsou však dosti protichůdné. Zatímco Mark Wahlberg si zde našel svoji polohu, u Dwayna Johnsona si nejsem tak úplně jist. Prostě mi to k němu nesedělo. To samé mohu z velké části tvrdit i o Edu Harrisovi. Posledních čtyřicet minut je asi z celého filmu nejzajímavějších. Do té doby to byla spíše nemastná neslaná podívaná, plná rozporuplných pocitů. Na druhou stranu nevíme, jak dlouho bude Michael Bay pokračovat v sérii Tranformers, s takovým zápalem jako doteď. A tak se může klidně časem stát, že na tento jeho počin budeme ještě v dobrém vzpomínat. A to jednoduše proto, že tento snímek je úplně něco jiného než na co jsme od tohoto režiséra poslední dobou zvyklí. ()

StanleyVanH

Já se na tento film docela těšil a nezklamalo mě to.Obsazení bylo výborné,sem tam akce i s humorem.Příběh podle skutečné události se Michaelovi Bayovi povedl natočit alespoň to tvrdím Já.Ze začátku jsem tedy pořád čekal a čekal co z toho vůbec vznikne a nakonec moc fajn příběh jak parta kulturistů unese jednoho pracháče Tony Shalhoub alá Monk.Zasmál jsem se,bavil jsem se proto dávám za pět. ()

gatuso

V polovině filmu jsem se podíval kolik zbývá do konce a to není dobré znamení při sledování filmu. Ale jelikož jsem neměl nic lepšího na práci, díval jsem se dál. Ke konci měl film zajímavý doběh a tři hvězdy si tedy zaslouží.Marky Mark rulezzz!! ()

chosan

Když jsem to zkoukl tak jsem si říkal co to ten Bay natočil a pak jsem viděl že to je podle skutečný události a v tom mě to došlo filmu podle skutečnosti stojí za h...o dávám 25%. Hraničí to s odpadem ale jedna hvězda za dobré herecké výkony. ()

trx2010

Filmy s Dwaynem Johnsonem zásadně nesleduji a ty s Walhbergem málokdy. Zde jsem se velmi slušně bavil po celou dobu filmu. Ano, chvílema to působilo velmi absurdně a skoro jako komedie když si člověk odmyslel, že ti bezmoci zrovna někoho vraždí. Zaměstnával jsem deset let svalovce z fitek a v tomto kontextu se mi film zdá dost realistický, zřejmě by to s drobnou obměnou udělali přesně jako chlapci ve filmu. ()

pepiiPetra

Tento film sa mi veľmi páčil bolo v ňom veľa akcie a užila som si ho. Johnson podal extrémny výkon a mne nezostáva nič iné než ohodnotiť tento film 5 . ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (viac)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (viac)