Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Ze začátku jsem měl trochu problém se naladit na pomalou notu zadumaného thrilleru pana režiséra a po pravdě musím říct, že mě dramatická předehra moc nevzala. Ale díkybohu brzy přišel právě pan Thriller a Soderbergh začal dělat se zápletkou moty moty a už jsem byl lapený.   Herci i scénář se probudili (kdo má gramaticky přednost?) z letargie a s tím se dostavily i zvraty, napětí a další  ingredience, co má rád ten pan Thriller a byl z toho moc chutný gulášek s parádním zadostučiňujícím výjebem s ... a zas tak spoilerovat nehodlám.  Akurátní čtyřlístek. ()

Arsenal83

Z môjho pohľadu jeden z naj filmov v roku 2013. Strhne a prekvapí. Zvraty v deji diváka priam pripútajú k obr zovke, má to všetko, čo očakávate. Thrillerovu esenciu, psycho aj drámu. V čase, keď si myslíte, že už viete o čo ide, vtedy zas príde niečo málo čakané. Herecké výkony sú kvalitné a vyrovnané u všetkých zainteresovaných. ()

Bachy

Klasický thrillerusa...První polovina nádherná a připraví hřiště na závěrečnou poentu. Ta vše zabije, ukáže, jak jsou všichni hloupí, včetně tvůrců filmu a pustí písničku do titulek. Tentokrát to vážně bylo až tak extrémní, že první půlce bych s klidem dal 4,5 hvězdy a u druhé bych jen tak tak vylezl na 2. A Catherine Zeta je pořád mimo. ()

eLeR

Spokojnosť z mojej strany. Konečne správny Soderbergh, od polovičky to nabralo tie správne grády. A tá parádna pesnička na konci ... zase mi pribudol do zbierky jeden klenotík. ()

Happens

Tak toto byl skvělý pokrm, mé filmové hladové já se najedlo do syta. Jako lehkou bublinku vybublá ladný děj, který bez ambicí vede diváka na scestí a táhne do zvláštních míst, kde jistou dobu zůstane, než hlavní hrdina, psychiatr, ze stejného místa bravurně vyvede do rozuzlení, které vyrazí dech. ()

klerik

Pôsobivý komorný triler. Soderbergh sa šikovne pohráva s očakávaniami a nadhadzuje témy, ktoré v konečnom dôsledku nie sú až také dôležité, ako sa zdalo na začiatku (čosi podobné použil už pri NÁKAZE). V závere je film možno až zbytočne doslovný, ale aj tam stále funguje. Scenár je skvelý ani nie tak kvôli tomu, o čom je, ale preto, ako je príbeh rozprávaný - žiadne zbytočné kecy, len útržky rozhovorov, aby bolo povedané iba to podstatné... Páčila sa mi práca s kamerou... ()

Chrustyn

Soderbergh se nám začíná vypracovávat na mága napínavého vyprávění. Po skvělé "Nákaze" další prvotřídní thriller, který se na první pohled tváří nezajímavě, ale díky precizní režii a dokonalým hercům se jedná o pomalý, ale neskutečně intenzivní thriller. ()

mcb

Strhující a rafinovaný "depalmovský" thriller, rozhodně nejlepší Soderberghův snímek mimo procedurální počiny. Ta žánrová proměnlivost je po přízemně střižených trailerech nečekaně odzbrojující. ()

Yardak

Brilantní scénář a perfektní herecké výkony (hlavně Mara a Law) táhnou tento thriller, i když bych ani neměl opomenout velmi dobrou kameru a samozřejmě režii. Pro mě jasně nejlepší Soderbergh! Přesvědčivých 5 hvězd! PS: Nikdy nevěřte psychiatrovi:o). Film roku 2013. ()

mat.ilda

Slušně načaté jako psychologické drama, jenže ještě předtím, než na vás thriller vyjukne "překvapeníííí", není těžké pojmout podezření a pozměnit svá očekávání - na menší sterilitu, větší tlak a promyšlenější pohnutky - která však nedojdou plného uspokojení. Postavy, navzdory výborným výkonům, jako by nebyly zasazeny do skutečného života, motiv působí vágně a konec je navzdory své překombinovanosti odbytý. Mám z toho pocit, jako když dostanu na stůl specialitu podniku, šetřím si ji, vychutnávám a někdo mně sežere poslední kousek... ()

heyda

Pro mě osobně obrovsky milé překvapení. Už je to taky nějaký pátek, co jsem naposledy viděl psychologický film, tenhle je ale naprosto parádní. Být natočen ještě o kus dramatičtěji a podpořen lepší hudbou, tak dávám jednoznačně maximum. Po nemastné a neslané Nákaze si Soderbergh zase vylepšil u mě skóre. 80% ()

lillien

No, z Juda Lawa už se mi pravda kolena jako při jeho návratu do Cold mountain nepodlamovala, ale byl asi to jediné, co mě přinutilo vytrpět ten ublábolený, nicneříkající začátek, kterému nepomohl ani uhekaný náznak soulože Channinga totema. Pak se na dlouhou dobu motáme v příznacích deprese, až už to vypadá, že z toho bude variace na Helen aneb: Jak jsem celé dny probulela a otravovala svojí nenáladou všechny mé blízké. No naštěstí se nám ty vedlejší účinky príma zhutnily a nezůstalo jen u nechuti na sex. Po osvěžujícím zvratu už to docela odsýpá a baví. Trochu naivní zápletka navozující dojem, že po několika dnech zobání stilnoxu nebo diazepamu můžete odkráčet od soudu středem bez jakékoli zodpovědnosti, i kdyby jste utopila fakana v hajzlu, mi trochu vadila, ale fikaný doktor Law do toho postupně zakomponuje svůj zákon, takže ve výsledku jsem spokonena na 3 plus a to je pořád lepší, než prozacem do oka. ()

Stanislaus

Vedlejší účinky je velice dobře natočený film, který vyniká zejména propracovaným scénářem a hereckými výkony. Co se týká příběhu, tak jsem vlastně až do konce nevěděl, jak to všechno dopadne, a stále jsem si kladl otázky - hlavně: "Kdo je na scéně největší magor?". Na začátku je nám předhozena blíže neurčená scéna, která se znovu objeví ve třetině filmu, a od té doby nastupuje velice hluboká studie případu nemocné ženy, kterého se ujme renomovaný doktor, přičemž oběma (a nejen jim) to změní život. Kdo je vlastně vinen?! Nejvíce mě svou rolí zaujal Jude Law, ale Rooney Mara a Catherine Zeta-Jones byly rovněž skvělé a přesvědčivé. Film, jehož název nemusí nutně souviset s antidepresivy. ()

jojinecko

Najlepší Soderbergov film od ... už ani nepamätám! Zaujímavým spôsobom namixovaný guláš, ktorý ťaží predovšetkým z nápaditého a jemne sa s divákom zahrávajúceho scenára a rutinérskej réžie. Side Effects je filmom na ktorý sa výborne pozerá...:) ()

Flego

Mrazivá soderberghovská dráma, kde hrajú prím túžba po peniazoch a farmaceutiká. Táto diabolská kombinácia je sama o sebe vražedná, a k úspechu filmu dopomáha aj šťavnatý scenár plný dokonale vypointovanej skladačky. ()

Flakotaso

Tolik snahy vymyslet scenáristické fígle a kaskádovité pointy, ale k čemu to, když mi na celém filmu připadá nejlepší song od Thievery Corporation v závěru? Mám neodbytný pocit, že tyhle "ojebávací" filmy už jsou pěkných pár let těžce z módy. Ale jak je vidět, na hodně lidí to překvapivě pořád ještě funguje. Law výborný, Zeta-Jones taktéž docela překvapila, ale populární Rooney Mara je další z fenoménů, který mě dokonale míjí - ta ženská hraje i mluví přibližně jako robot těsně předtím, než se mu zcela vybije baterie (he, to mě ale napadlo hezké přirovnání). ()

rikitiki

Začíná to jako zdramatizovaný popis nežádoucích účinků natočený podle příbalových letáků různých psychofarmak. A moc to nefunguje, takto návodně zahrané různé hroucení, nespavost, nesoustředěnost může zaujmout snad jen studenty farmacie. ___ Pak se ale přidá trochu thrilleru a snímek se vyšvihne výš. I když nejsou pasti, do kterých se hrdinové chytají, příliš rafinovaně vymyšlené a hlavnímu hrdinovi musí dopomoci hodně náhod a nepochopitelná nedorozumění mezi jeho protivníky, přece jen se z nuďárny stane sledovatelná záležitost. ______ Zajímavé je, jak film varuje před stále vyšším užíváním léků na psychickou pohodu a zároveň předvádí, proč tomu tak je. Léky nahrazují a utlumují bolest z nefunkčních vztahů: žena hledající u manžela především finanční zajištění / manžel, který vůbec neocení, že na něj čekala, si dál vede svůj život, aniž by ji bral na vědomí jako parťáka / Psychiatr, který své ženě nervózní z pracovního pohovoru, nabídne prášek místo pusy a objetí atd. Svět je plný sobeckých parchantů, kteří se cítí osamělí a nervózní. /5. 2. 15./ ()

BMW12

Psychologická dramata nejsou můj šálek čaje. Totálně nesympatická Rooney Mara má deprese, začne užívat nové léky a v náměsíčnosti zabije svého manžela (ano opět Channing Tatum přežijem jenom pár desítek minut stejně jako v G.I.Joe 2). A její doktor Jude Law začne mít kvli tomu problémy, jeslti to není jeho vina, že jí dal tyhle prášky a dál už nevím, protože jsem to musel vypnout, nedalo se na to dívat. ()

poz3n

POZOR! KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT ZNEPOKOJIVĚ PRAVDIVÉ SPOILERY: 1) (Neoficiální text diváka) Šok. Všechno je jinak! Rooney Mara není na Channingy Tatumy ale na Catherine Zeta-Jonesové. A proto si teď budeme všichni lhát a vymyslíme vyčerpávající plán, jak přijít k penězům. Jenže když narazíte namísto obyčejného cvokaře na Jude Law, kterému, jak již jeho samotné jméno napovídá, není zákon cizí, máte pěknou smůlu. 2) (oficiální text diváka) První polovina filmu působí jako výborně vystavěné drama, které vrcholí a zároveň končí vraždou. Druhá část filmu je už jen takový klasický jakoby zamotaný thriller, který nemít Judea a Rooney v záloze, vůbec by mě nebavil. Škoda, čekal jsem něco alespoň rádoby vychytralejšího. 6/10 ()

Roman.Ticka

Tatum (proto jsem po tom sáhla) to naštěstí zabalil (doslova) hned zkraje, kdo by v takové sračce dál hrál. Rooney mi vyloženě nevadila ani neladila. Fixlovala jak krokouš od začátku, tak je to jedno. Jude nepatří do žádné mé škatulky, což je pro něj spíš plusem. Zeta byla divná už od pohledu, ona a herečka jsou dvě rozdílné věci. Jinak se to všecko nějak zamotalo, až by jeden z toho chytil depku, chyběl mi totiž ústřední motiv. Chvílema mě napadalo, jak velkou moc mají páni doktoři, ale o tom to asi nebylo že. Vidět to v kině, tak by ze mě dostali depku všichni kolem, jak bych láteřila nad vyhozeným kešem. Raději si dojdu pro své osobní léky, tržní novinky z reklamy, pochopitelně. ;-) ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz