Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

playboxguest

Naprostá dokonalost. Přesně ten typ filmu, kde si v půlce myslíte, že jste se tomu jakž takž dostali na kloub, aby vás pak scénárista každou chvíli přesvědčoval o opaku a vytahoval esa z rukávu. Výbornej kousek o manipulaci s lidmi, kde překvápko stíhá překvápko, třešniček na dortu je víc než dost a přes všechny zvraty v ději do sebe všechno pořád dokonale zapadá. Od Eastwoodovo Výměny první film, u nějž jsem si naprosto jistá stovečkovým hodnocením. ()

Aky

Zpočátku jsem očekával studii o depresi, posléze se se to tvářilo jako film o temných zákoutích obchodů farmaceutických firem a nakonec se z toho vyklubalo originální krimi - radost pohledět. Zcela si mě získal Jude Law, který mi dosud přes všechny nominace na Oscara připadal víc hezoun než osobnost a herec, ale hlavní kvalitou je nepochybně chytrý scénář. ()

Foox

Jeden z nejproduktivnějších hollywoodských režisérů současnosti nabral druhý dech a dokazuje to dokonale vybroušenou žánrovou lahůdkou. Chvíli sice trvá, než vypravěčský styl vtáhne do děje, jenže přesně v tom momentě, když už jste si jistí, kudy bude dějová linka pokračovat, najede příběh na kolej, o které jste neměli ani ponětí, natož o výhybce na ní. ()

S.Quentin QUALE

Pro mě je tohle celkem zklamání. V této sestavě jsem čekal lepší představení. Za tenhle film Soderbergha nepochválím, protože výborný příběh podpořený výbornými herci naservíroval v tak nudné formě, že jsem chvílu aj přemýšlel nad kafíčkem. Škoda je to velká, mám rád zvratové a promakané filmy, ale tady jsem vůbec nepřilnul k postavám, takže i když finále mě ze spánku probralo kvalitně, dojem z celého filmu mám pouze průměrný. 69% ()

liskam

Alespoň že ten neherec Tatum zdechnul hned na začátku filmu. Sledovat ho celou stopáž bych opravdu nedal. Nebo možná dal, ale jen s Thorazinem. Rooney Maru jsem viděl naposled v "Muži co..." a tady se mi líbila o dost více. Jude Law předvedl svůj standard a Zeta-Jones mile překvapila. Možná bych šel i na 5 sluncí, ale dost mi nesedlo, že Soderbergh udělal z J. Lawa fackovacího panáka, do kterého si může kdejaká ženská praštit. To bylo trochu moc. Jinak slušná záležitost. Za mě 78% ()

kingik

Vedlejší účinky tohoto obrazově rozplizlého filmu měly i na mě neblahý vliv, a to tak velký, až jsem zapomněl, co jsem chtěl o filmu napsat. Jedno vím jistě. S tak vynikajícím hereckým obsazením natočit takovou slátaninu, se jen tak nevidí. A ta kamera a vizuál, fakt unikum. Horší obraz už má jenom mobil Huawei. Mé hodnocení: 20% ()

k212

Přiznám se, že jsem si opravdu hodně moc přála, aby film kompletně jel na vlně kopanců do farmaceutického průmyslu, a také jsem si tu správnou macguffiinovskou polovinu filmu moc užívala. Čímž ovšem nechci říct, že ta druhá by byla horší, naopak! Přesné herecké výkony, zajímavý námět, čistá režie a kamera - prostě Soderbergh, který umí chytnout a nepustit až do konce! 75% ()

Snorlax

DiCaprio konečně našel filmovou partnerku v podobně Rooney Mara, také nemá mimické svaly a dívat se na ni je stejně fyzicky náročné jako koukat na něj. Docela mě mrzí, že ji v prvních minutách filmu Zeta-Jones třebas nezastřelila, nebo přes ni někdo nepohodil alespoň nějaké prostěradlo. Pak by vzniknul napínavý film, na nějž by se dalo bez potíží velmi dobře dívat. ()

Šakal

Je to zcela prosté. Žena, kterou (si) léčil, zabila svého manžela. Nebo ne? Za normálních okolností kvituju s povděkem, snahu režiséra, být stále minimálně o krok před divákem. Má to však jeden (malý) háček resp. jedno (veké) ALE. Závěr (mi) musí bez jakýchkoliv pochybností dokázat, přesvědčit (mě), že to mělo smysl, tj, nebylo to (všechno) na efekt. Při vší úctě resp. veškeré upřímnosti, nejsem si zdaleka jistý, že toto je ten případ. To Rooney Wayne, v obrovském detailu mé velkoplošné plazmy, vztekající se po prohraném matchi na Anfield Road a C. Zeta-Jones v černých obroučkách a černé průsvitné blůzce, zahřívající mi pelíšek, připravená kdykoliv vyskočit a doplnit zásobu tekutin, tj, vyměnit prázdnou kuželku za plnou a (spořádaně) čekající na svoji (naši) chvilku resp. závěrečný hvizd, je kombinace, o které jsem naopak (se svolením „sharka Gordona Gekka“ ) bez jakýchkoliv pochybností přesvědčen. Prosím, že postrádáte, v mém (pelíškovém) výčtu jméno Rooney Mara?! Já NE! (Tolik k místní verbal(ní) diskuzi na téma Rooney) P.S. i přes zmiňovaný, uspěchaný (vzhledem k precizně odvyprávěné předchozí části) závěr, si tenhle chameleón SPOILER, tvářící se z počátku jako čistokrevné psychologické drama hroutící se ženy (manželky), aby posléze přehodil výhybku v drama soudní, vypovídající o síle resp. zrůdnosti molochu zvaného farmaceutický průmysl a svou pouť poté zakončivší jako čistokrevná (krimi) detektivka, svou pozornost, zcela po právu, zaslouží.Chirurgicky precizní, patřičně chladný, (vše) s příkladným odstupem komentující resp. sledující, ale...to slovíčko se mi vkrádá do mysli jako červotoč zavrtávající se stále hlouběji do kůry vašeho neošetřeného srubu.....kalkul. Pravda, je to čistě můj osobní problém (pohled). (A)nebo ne? 78% ()

IQ Tiqe

Šel jsem do toho víceméně kvůli obsazení (Rooney se mi líbila v Miléniu), Soderberghovi a žánru, o ději jsem měl mlhavé představy. Rozjezd byl pomalejší, ale zbytek promyšlený tak, jak to mám rád, a o překvapení a zvraty nebyla nouze. Aneb jak se dostat do absurdně bezvýchodné situace, být ojebán a ojebat. # příběh 9 | hudba 4 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8 ()

Anderton

Side effects je staromódny triler v modernom podaní. Ak by nás za nos a samých seba ťahali Grant, Dietrich a Ingrid Bergman v réžii nielen toľko spomínaného Hitcha, ale napríklad aj Premmingera alebo Langa, boli by jeho priame účinky silnejšie. Často sa v recenziách spomínajú jeho dve časti, ktoré akoby išli proti sebe, proti svojmu vyzneniu, takže som sa snažil sústrediť na iné veci. Názov Vedľajšie účinky sa dajú chápať aj iným spôsobom, totiž ako účinky modernej doby na psychiku človeka, ktorý si myslí, že je zdravý, pritom je schopný sa dopustiť hrdelného zločinu. Je to horšie, ako námesačnosť po užití po nejakého antidepresíva? Je to film o dobe, v ktorej je jednoduché zosnovať niečo, čo je čisto legálne, avšak z morálneho hľadiska neetické. Napríklad obštrukcie na akciách. Nechcem príliš prezrádzať, chcem iba upozorniť diváka na veci, ktoré sa skrývajú pod povrchom, ktorý je občas trochu klišé a predovšetkým v dvojitom závere sa ma Soderbergh pokúsil istým klišé prvkom poriadne naštvať a určite to nebolo súčasťou hry, skôr bezradnosťou, ako to celé zmysluplne ukončiť. Podľa minulosti môžeme vydedukovať chovanie osoby v budúcnosti, takže pokiaľ poznáte najznámejšiu postavu Rooney Mara, viete, ako sa bude chovať v tomto filme. ()

AppleCore

Zprvu je nutno říct, že komentář dost možná obsahuje spoiler! Jakoby jste vzali závěrečných dvacet minut z Dívky s dračim tetovánim (od Finchera), roztáhli to na celovečerák a nenápadně do toho vložili farmaceutickou zápletku, aby se tu mohla rozehrát psychologická hra, při který divák neví kde mu hlava stojí a kdo s kým vyjebává víc. Stačí si Craiga coby reportéra zaměnit za psychiatra v podobě Juda Law a za psychicky vyšinutou, ale geniální vyšetřovatelku Rooney Maru dosadit..ehm... Rooney Maru, jako zdánlivou oběť nového léku. Na filmu je ve výsledku nejlepší atmosféra vytvářená ne režií, ne scénářem, ale hudbou Thomase Newmana, kterej ale z výše zmíněného filmu lehce opisuje noty. ()

Dzeyna

Mega dělo! Psycho snímek jak "hovado"! Opravdu unikátní příběh a precizní provedení celého děje. Herecké obsazení je taktéž excelentní a je radost na něj pohledět z obou stran. Zápletky jsou hodně dobře promyšlené a donutí člověka zapnout mozek a popřemýšlet, jak to vlastně všechno je. Psychopatost number one! ()

teutates

Na můj vkus až moc chytré. Věděl a čekal jsem, ze Soderbergh mne bude chtít ojebat, no takhle?! Očekával jsem něco ve stylu velké korporační společnosti, která chce vydělat na leku, který bla bla bla… neée, mnohem stupidnější to bylo, wo co go? prachy! Jo, joó 100x dokola, boží Mara, slaďounký Tatum, kterého baví jenom všude umírat a nakonec Law, který se snaží všem dokázat, že ještě není tak starý jak vypadá (ehm). U mně to bylo dobrý no, jako rád bych dal víc, no nemohu 6-7/10 ()

DwayneJohnson

Vedlejší účinky. Tenhle název, jako by klamal tělem, ostatně jako celý film. Tváří se jako neviňátko, které neumí do pěti napočítat a nakonec se z něj stává bezcitná mrcha, která vás chce připravit o vše, co máte. Po pomalém, velmi vlažném rozjezdu, se v druhé polovině rozjezde ve velmi neočekávané finále, v které by zpočátku nevěřil asi vůbec nikdo. Tohle vše je podtrženo bezchybným hereckým výkonem hlavní herecké trojice,(Tatum je tradičně jen do počtu), kde excelují hlavně Jude Law a Ronney Mara. Na první pohled jen velmi psychicky nevyrovnaná dívka, která jen potřebuje najít tu správnou pilulku na uklidnění. Velmi originální a nečekané rozuzlení, to už je jen takový bonus na závěr. ()

predators

A do pytle...to jsem se zase jednou nechal ukecat na pěknou pí*čovinu! Chápete, že jsem toto vyměnil za marveláckého Iron Mana? Ne? Já taky ne. Ponaučení pro příště: Nenechte si kecat do výběru filmu od ženské! 40% ()

nascendi

Ťažko stráviteľný film. Pozorne som sledoval, ako sa vyvíjal príbeh psychiatra a jeho pacientky na pozadí záujmov farmaceutickej lobby a naraz prišli tie scenáristické eskapády, ktoré pokračovali až do konca. Nikto sa nemôže čudovať, že mojim výsledným dojmom bola chladné uznanie kvalít tohto ľahko nadpriemerného filmu. Nikto sa tiež nemôže čudovať, že som v ňom nenašiel nič hodné zapamätania na dlhšiu dobu. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz