Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

castor

Steven Soderbergh to pere zase jiným směrem. A znovu prakticky suverénním způsobem. Jeden z nejlepších amerických režisérů současnosti do své filmografie prakticky každý rok přidává další žánrově a tematicky zajímavý titul, který ví, jak překvapit. Tentokrát novým antidepresivem, které má stát za chybným postupem sebevědomého psychiatra. Depresivní a navenek křehká pacientka totiž pošle na onen svět svého nedávno z vězení propuštěného manžela. Jak je ale zřejmé, všechno bude ve výsledku kapku jinak, což značí i fakt, že se tu několikrát podaří změnit hlavního hrdinu a vlastně i samotný žánr. Vše podporuje jistý a odtažitý Soderbergh, který je vždy kousek před divákem, minimalistická hudba a hlavně herci. Ne všechno mi ale dokonale sedlo, takže si dám možná velmi brzy druhé kolečko!! Ale i napoprvé dobré!! ()

Rogue

And the sex and the drugs, and the complications. Poslední půlhodina je (obzvlášť v porovnání s předchozím tempem) zbytečně hektická. V devadesátkách by to byl lehce nadprůměrný thriller nicméně mě velmi těší, že Soderberg nesklouzl do společensko-kritické roviny. ()

*CARNIFEX*

Výborná psychologická dráma, ktorej záver síce nie je najprekvapujúcejší, ale zato samotný príbeh srší originalitou viac ako by si človek myslel. S podobnou tématikou som sa ešte nestretol takže z môjho pohľadu spokojnosť na úrovni lepšieho priemeru! ()

Hild

Do kina jsem šla a moc nevěděla, co vlastně čekat. Čím méně o tomto filmu divák ví, tím lépe. Čekal mě vynikající thriller, který je od začátku do konce vždy o dva kroky před divákem. Hned několikrát se film zcela otočí a nebere úplně jiný spád a směr, než by divák čekal, od první do poslední minuty je zkrátka velmi nepředvídatelný. Film poukazuje na důležité problémy současné společnosti, scénář je výborný, nechybí samozřejmě ani skvělá atmosféra a vynikající herecké výkony, zejména Jude Law a Rooney Mara excelují. Návštěvu kina rozhodně doporučuji, doufám, že Steven Soderbergh si svůj odchod z velkého plátna ještě rozmyslí, přišli bychom totiž o vynikajícího filmaře, který dokáže natočit jakýkoliv žánr. ()

Spooner

Jsem rád, když mě film v dnešní době stihne několikrát překvapit a příjemně mě tahat za nos. A to se Soderberghovi rozhodně povedlo. Vynikající drama, které se ze začátku tváří jako kritika farmaceutických firem se totiž v polovině změní v kriminální thriller, který funguje ještě o třídu lépe. Scénář je opravdu výborný a všechny zvraty jsou zde naprosto uvěřitelné a perfektně vysvětlené. Soderberghova režie už dlouho nebyla jistější a o přesném obsazení se snad ani nemusím rozepisovat. Snad jen, že Jude Law už mě dlouho takhle nebavil. Prostě naprostá spokojenost a vlastně i dost velké překvapení, i když si dokážu představit, že některým lidem to menší odchýlení od farmaceutické linky nemusí sednout.90% ()

MMR

Čekal jsem trochu něco jiného, myslel jsem, že název filmu bude více vypovídat o průběhu. Víc neprozradím, jen to, že to je zajímavý film se zajímavým nápadem a se zajímavým zakončením. ()

Wacoslav1

Nuda a psychadelicky kecy obcas zajimavej zvrat nebo napad ale ponekud nedotazeno aspon ze ta delka je jeste docela rozumna a prijatelna kazdopadne pokus o thriller na zajimavy tema skoncil tezkym prumerem nic svetobornyho jsem v tom teda neshledal. ()

Davies182

Don´t go, Steven, please! Jude Law si Soderberghovi nejspíše stěžoval na jeho minulou roli v režisérově Nákaze. A tak dostal její pravý opak ve Vedlejších účincích, což je asi tak všechno, co k téhle thrillerové haluzi potřebujete vědět. Za rok mě v kině překvapí scénář tří, maximálně čtyř snímků. Tenhle se počítá skoro za dva body.. ()

gogo76

Čakal som thriller, ktorý chytí a nepustí, ale prvú polhodinu sa to rozbiehalo trochu pomaly a chvíľu trvalo, kým film chytil správne tempo. Potom to už šlape a rozmotáva sa klbko lží v hre o veľké peniaze. CH. Tatum na veľké herecké výstupy zatiaľ nemá, ale jeho krátke účinkovanie ma prekvapilo. Hudba T. Newmana do filmu zapadla, ale je to dosť vzdialené od toho, čo od neho máme radi. J. Law totálne exceluje a ukradol si celý film pre seba a hlavne kvôli nemu sa prikláňam k slabším štyrom hviezdam. 70%. ()

Xmilden

Rooney Mara se bude jen velmi těžko zbavovat Lisbeth. Myslím že z tohoto hlediska to Noomi Rapace zvládla o mnoho lépe. To jsem ale hodně odbočil. Vedlješí účinky zachycují všeuměla Stevena Soderbergha v nejlepší možné formě. Podobně chytrý a inteligentní thriller tady už dlouhou dobu chyběl (okamžitě se mě vybavuje Hoblitův Prvotní strach). S divákem se ani tady nehraje férově a tak se postupně rozplétá příběh, který se zpočátku zdál býti naprosto křišťálově jasným. Jude Law dokazuje že určitě ještě nepatří do starého železa a jeho podání houževnatého psychiatra je po delší době hodno potlesku ve stoje. ()

FlyBoy

Soderbergh to je starý známy chameleón, nepredvídateľné zviera čo klame telom a obete zabíja bez sebamenšieho zľutovania. Teritórium v ktorom sa pohybuje dobre pozná, zodpovedne si v ňom zaujíma strategicky výhodnú pozíciu tak, aby po nečakanom omráčení mohol vykonať onen smrteľný výpad. A zážitok je to veru silný. Napriek tomu si myslím že sa nejedná o thriller prvotriedny, ale skôr plnokrvný. Rozjazd sa totiž javí ako prínosne explikačný prológ, ale sála z neho akási celoplošná topornosť, kŕč a dojazd čo by šokantné zistenie na tému prospechárstva je mierne premotivovaný, avšak všetko medzi tým, prešpekulovaná "tichá" adrenalínovka non plus ultra. Má to ten správne prenikavý, temný look, scenár je značne nezhovievavý/dôsledne vypointovaný a réžia neprekvapivo unikátna. Dusno krájateľné, podmaz diegetický a po dlhšej dobe, satira jak remeň. ()

Arbiter

Krásně napínavé putování po domněle přímé cestě, která se ale nepostřehnutelně proměňuje. Zvratů nakonec bylo skoro moc a Soderbergh nehrál párkrát úplně fér, ale u mě dobrý. ()

Hrabka

Vcelku zajímavý příběh s dobrými, nečekanými zvraty, ale bohužel mě to příliš nebavilo. Je to místy docela uspávající. Soderberghův styl asi nebude moc pro mě (viz Nákaza - taky žádná sláva). Asi na to chce mít tu správnou náladu, pak si to člověk dokáže užít. Já ji bohužel neměl, takže mě to tak nevzalo, ale jedná se určitě o snímek hodný pozornosti. Můžu doporučit především těm, kteří si libují v zamotaných příbězích a mají rádi ve filmech překvapující momenty. Tempo je sice pomalé, ale mnohým to jistě může vyhovovat. 65% ()

cheyene

Za pochvalu rozhodně stojí hudba, herecké výkony Juda Law a Catherine Zety Jones, ale také zpracování a námět, jenž je originální a diváka baví, není snadno předvídatelný, což je plus a dovede tak nejednou překvapit či zmást. K plnému hodnocení mnoho nechybí. ()

nunka

Šikovne vymyslený thriller, ktorý zdanlivo začína ako výskumná štúdia pre liečbu depresie a končí ako napínavá dráma so zaujímavým rozuzlením. Farmaceutický priemysel si zahrá jednu z dôležitých postáv, no nie natoľko výrazne, aby sa nedostalo priestoru aj iným témam -ako napr. prepracovanie etiky vzťahu lekár-pacient, manipulatívnych praktík a zachovaniu individuality. ()

Shakers

Steven Soderbergh poslednú dobu točí jeden lepší film ako ten druhý. Vedľajšie účinky sú rozhodne kvalitný a dobrý film, ale nie je to tým luxusným hereckým obsadeným ani Newmanovou dobrou hudbou, ale predovšetkým príbehom, ktorý sa zo začiatku posúva vpred trochu pomalšie, ale v závere neskutočne graduje a napätie len stúpa. 80% - 4* ()

lamps

Soderbergh, Newman, Law, Zeta-Jones, Tatum... To jsou jména, která dohromady na jednom plakátě působí pro filmového fanouška stejně přitažlivě jako pošťák pro hlídacího psa. A ačkoli to zdaleka nebývá pravidlem, tak tentokráte je potřeba uznat, že hvězdičky věděly dobře kde zasvítit. Mistrně natočený, s přehledem zahraný a výtečně napsaný příběh, který možná připomíná zlatou éru 90. let, ale díky pečlivé a kreativní režii dokáže být za každých okolností originální a zajímavý. Herecky vynikají Mara a Law, jejichž postavy mají jasně největší psychologický rozměr, ale také je příjemné vidět, že Catherine to má pořád v sobě a přes pokročilý věk vypadá fantasticky. Poctivě odvedené řemeslo, kterým se Soderbergh vrací do první režisérské ligy. 80% ()

Big Bear

Tento thriller se rozjíždí opravdu velice zvolna. Unaveného člověka, jako jsem byl včera já může dokonce ze začátku nudit. Emily má depky, chce se zabít a tak na to bere kelímky chemických svinstev s nezapamatovatelnými názvy, které oblbují její již tak oblblý mozek. A co... Představa, že se to potáhne dalších 60 minut mne celkem děsila. Jenže pak se na scéně objeví charismatický psychiatr Law a konečně se začne něco dít. Stejně jako rozjetá lokomotiva film z pomaloučkého rozjezdu začne dostávat solidní spád a i unavený jedinec začne bystřeji sledovat co se na obrazovce vlastně děje. Samotný závěr mi na jednu stranu sedl a já byl rád, že dobro zvítězilo nad zlem. Na stranu druhou ta veškerá vysvětlení a rozuzlení byla divákovi podána na stříbrném podnose i s ubrouskem a párátkem takovým vyčerpávajícím způsobem, až to uráželo... Jako by na konci někdo řekl štábu - končíme, na další metry nejsou prachy! A tak se vše tak krásně pomalu rozjeté, zamlžené a matoucí během pár minut ukončilo. Logicky, pochopitelně, ale náhle. Ale i tak se to líbilo a já dávám za 4 pilule nevyzkoušených chemických dobrot. * * * * ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz