Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Terezinka198

Tak nevím, dlouho jsem přemýšlela nad hodnocením a zdá se mi, že výše jít nemohu. Zápletka zajímavá, ale tak nějak jsem ji od počátku očekávala. Jen jsem čekala trochu jiný konec. Takový lepší průměr. ()

Florfila

Již před promítáním bylo jasné, že se něco děje. Kino bylo nacvakané tak, jak už jsem dlouho neviděla. A stejně se choval i samotný film. Hned od začátku nám pomalým tempem servíroval běh událostí, postupně gradoval, vedl diváka jednoznačným směrem, s různými podtextními složkami, až nakonec vyústil v bravurní a naprosto nečekaný zvrat. Ale ani tento zvrat nebyl ponechán jen tak ladem a skladem a Soderbergh nám, nevinným divákům, přikládal dál a dál. Filmová stopáž, která nabírala a ubírala tempo podle zrovna probíhajících událostí, čímž zvyšovala a tlumila míru napětí, byla skvěle zpracována. Herecký výkon Roony Mary se mi tímhle snímkem vryl do paměti a určitě budu sledovat její další počínání. Co bych filmu fytkla je pouze velká neskrývaná farmaceutická reklama (Visine mě vyloženě vytočil). A poslední 2 minuty filmu, kdy se Law vrátil ke své blbé blonďaté (podotýkám, že jsem bloncka, tudíž netrpím předpojatostí) přítelkyni, která ho v životní krizi dokázala „skvěle podržet“, mi převrátila žaludek naruby (i když to v ději nemělo nijak zásadní význam). Mít doma takovou zlatokopeckou čarodějnici mi rozhodně jako happy end nepřipadá (ale to byl jen detail). ()

LaGomme

Mrazivé. Dokonalá hudba podtrhuje vynikající herecké výkony především mého oblíbence Lawa. Průběh filmu mě každou svojí minutou odzbrojoval, vůbec sem nečekal tolik zvratů. Zpočátku jsem byl k filmu poněkud skeptický, Mara na mě nedělala dobrý dojem a všechno mi to přišlo poněkud neucelené, když však do sebe začaly zapadat dílky skládačky, nepřestával jsem žasnout. Díky poněkud kostrbatému konci, především po odhalení všech neznámých a odkrytí lesbického plánu, jsem trošku zaváhal, zda tu plnou nakonec napálit, dojezd mě ovšem utvrdil, že si to ten Soderbergh ode mě po několika letech opět nakonec zaslouží. A ještě jednou vyzdvihuji hudbu!! 85% ()

LuccinyFilmy

Film byl fajn, ale nemůžu říct, že by mě nějak nadchl, a už jsem asi přišla na to proč: Zezačátku to vypadá, že tématem bude zlý farmaceutický průmysl, ale postupně se to přetočí a ukáže se, že zlí dokáží být i lidé. Sympatický psychiatr se stane obětí vykonstruované aféry s antidepresivy a tón filmu tak plynule přejde od boje jedince proti korporacím k boji jedince proti vypočítavosti a blbosti ostatních lidí. To je všechno v pořádku, jenomže *SPOILER* v posledním dějství se tón změní znovu a překážky, které byly stavěny jako nepřekonatelné, najednou zcela vymizí, aby si náš hrdina mohl užít zasloužený happy end (např. vyšetřovatelé najednou radostně spolupracují). To mi přijde dost nedotažené, což je škoda. ()

Illy

Kde je scénář i čert bere. Přidejte precizní herectví a režii a jsem schopen pojmout i určitou sterilitu, se kterou mám jinak v Soderberghrových filmech problém. Tohle byla lahůdka. ()

Ad4mson

Tak zamotanej blábol, že vám ho režisér na konci polopatě vysvětlí a s určitými otazníky možná i rozuzluje. Mám rád komplikované filmy, ale vždyť tohle byla tak K*REVSKÁ NUDA!!! A všem co tento snímek velebí, rád bych věděl, kolikrát se za celou dobu podívali na hodinky. Bitch please... ()

pytrisss

Namet inteligentni, ale nevyuzity. V okamzicich mrazilo, ale v myslenkovych pochodech hlavnich protagonistu a jejich "cashflow" jsem se casto ztracel, to mi film hodne pokazilo. ()

Pawlisman

První půle slabší a čekáme, co se vyvine. Kritika farmaceutických společností? Chyba lávky, jen se Soderbergh připravuje na skvěle atmosfericky zvládnuté krimi. Divák si pěkně zapaří mozkové závity. Vše do sebe dobře pasuje a scéna s nožem je prostě výborná. Až na to, že když už to je, jak bylo, tak by se asi chovala malinko jinak. Ale budiž odpuštěno. Příjemné překvapení a 8,5/10. ()

Jaroslaf

Nic extra to nebylo, ale Rooney Mara jsem to fakt věřil a je dost hezká. Měla takové krásně smutné oči... Komu jsem naopak nevěřil ani slovo byla Kateřina Jonesová. Značně zestárla a v podstatě nehrála. smutný to osud. ()

arcticsky

Dobře napsáno a ještě lépe zahráno. Opravdu - v tomto filmu hraje bezvadně nejen (jako vždy) Jude Law, ale i všichni ostatní včetně nohy od židle. ()

Jiu

Film vám podsúva myšlienku, že všetci ľudia trpia nejakou psychickou poruchou a ak aj nie, nevadí, je "in" do seba trepať antidepresíva a psycho stimulanty (možno to nebol zámer, možno hej). Celý film ma tento pokrivený "trendy" pohľad na spoločnosť vytrvalo štval a čakal som utrpenie až do konca - na moje prekvapenie sa to celé zvrtlo úplne inak a ja som si vydýchol. Zápletka je skvelá, prekvapujúca, možno trocha náročná na rýchle pochopenie, ale celé to u zachránila (čo už bol zámer), tak môžem s čistým štítom dať 4 hviezdy za dobrý filmový zážitok. ()

Mortemiss

Děj se točí kolem zdánlivě zamilované dvojice, která prochází krizí, manžel 4 roky v chládku, manželka si mezi tím našla náhradu. Hned po pár minutách je zjevné, že tam není něco v pořádku (scéna, kdy plnila manželské povinnosti). Atmosféra filmu lze přirovnat k filmu aenigma, jinými slovy stála zaprd. Spoiler: Ta ženská byla na konci větší magor než na začátku. ()

waits

Asi se dalo vytušit, že nezůstane u původního psychodramatu, ovšem Soderbergh dokázal podat postupný přerod v krimi thriller naprosto plynule a přirozeně. Moc se mi líbila jistá režisérova odtažitost a příhodná nejednoznačnost (od začátku je jasné, že něco není v pořádku, čekáme jen na to, co to bude), a do zhruba dvou třetin filmu i logická bezchybnost (tenhle pocit trochu poškodily dvě výhrady k chování postav v závěru). Škoda, protože jinak by šlo o žánrovou dokonalost. Jude Law i Rooney Mara přesní, a dokonce i Catherine Zeta-Jones je v roli tak, jak film vyžaduje. ()

Wardan

Hodně výživný, skvěle napsaný a inteligentní thriller. Na začátku mě to přišlo dost pomalé, ale po chvíli nastane zvrat a film se dostal do hodně luxusních otáček. A co je hlavní - je to absolutně úžasný herecký koncert Rooney Mary a Juda Lawa. Za mě nejlepší Soderbergh od Dannyho Parťáků. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz