Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

DrBuznička

Film mě přestal bavit v momentě, kdy se z psychologického dramatu najednou vydestilovali Dannyho parťáci. Nespolehlivý vypravěč mi v tomto případě vyloženě vadil, jelikož zcela popřel nejzajímavější první polovinu filmu. Nic jsme vlastně neviděli, protože to nebyla pravda. Navíc je závěr vyloženě lobotomizující, protože na jednu stranu diváka nutí, aby pro pochopení celého toho komplotu zapojil mozek, což ovšem obnaší to, že uvažovaním musí dospět k tomu, jak to je celé vlastně jedna velká logická díra. ()

shyster

První půlka to byla dobře zahraná nuda, pak přijde zvrat a začne se konečně něco dít (ikdyž občas s pokulhavájící logikou). Po mírném odeznění i tak druhá půlka není až tak dobrá, aby zakryla průměrnou první část. ()

bourec

Ten film je znovu,jako už poněkolikatý nuda jako prase.Soderbergh má jedinej nadprůměrnej film,ale tohle je zase jeden příspěvek na téma, má v hlavě brouky,sice s přesahem ,ale to,že spousty lidí se honí za úspěchem,nebo naopak úspěch nemá,a bere tohle svinstvo,všichni víme.A nakonec ještě úplně votočený,podobnej konec jsme už několikrát viděli.Uspávačka jako prase.30% ()

apacka

Catherine Zeta-Jones - hrozná, Rooney Mara - hrozná, Channing Tatum - hroznej (spolu se Samem Worthingtonem asi nejhorší současný herec, z těch z nepochopitelných důvodů populárních). Rádobymoderní téma s vysoce nepravděpodobným průběhem a twistem tak pitomým, že by mi bylo milejší, kdyby přiletěli mimozemšťani. Strhanej Jude Law +1. ()

joker.george

ŽÁDNÉ ublížené ukazování prstem na špatnost doby či nimrání se ve špatně fungujících vztazích, NE, tento, v mnoho ohledech překvapivý film, stojí na pevných a chytře vystavěných základech, i když se po většinu doby schovává v oparech nejasností. Ukončení jsem si neskutečně užíval, škoda, že je bez možnosti nějakých dalších výkladů. Mimochodem, fanoušci účinkujících herců si přijdou na své a nefanoušci Channinga Tatuma si film možná užijí ještě víc... ()

ProNotor

Trošku jsem v tom čekal háček, pak jsem byl ztracený v ději a nakonec mi to došlo, že to bylo celou dobu narafičený. Dobře s nimi vymrdal Jude, a takhle to má být. Na pětihvězdu to neni, ale na solidní 4* je to akorát. Škoda Channinga, jinak docela pěkný snímek. ()

Streeper

Tak tohle pro mě bylo obrovské překvapení! Čekala jsem něco zdlouhavého a nudného a dostala jsem takovou skvělou psychologicky napínavou bombu! Nikdy bych neřekla, že je to až takhle propletený, přišla jsem na to asi tak ve stejnou dobu jako na to přicházel Jude, ale nikdy by mě nenapadlo, že Rooney a Catherine jsou až takhle spojené! Jsem z toho filmu vážně nadšená, moc mě to bavilo a i přes velkou únavu jsem to dokázala dokoukat aniž bych usnula. ()

Pitam

Zvláštní film. Na jednu stranu nemohu neocenit místy opravdu velmi hutnou a sklíčenou atmosféru podkreslenou soundtrackem a hlavně výkonem Rooney Mara, která byla ve své roli vskutku dokonalá po všech stránkách a Jude Law byl také výborný. Na druhou stranu ale celá zápletka na mě působila tak strašně vykonstruovaně a neuvěřitelně, že jsem vůbec nebyl vtažen do děje. Nebyla tam scéna, která by mě přikovala do sedadla a donutila zalapat po dechu, což bych od thrilleru vcelku očekával... Navíc Catherine Zeta mi, kdykoliv se objevila na plátně, vysloveně lezla na nervy a nevěřil jsem jí ani slovo (v jiných filmech se mi to u ní ještě nestalo). Celkově, především vzhledem ke zdejšímu relativně vysokému hodnocení, docela zklamání. ()

zuzinka2

Po dlouhé době velmi dobrý thriller/krimi, který jsem si opravdu užila. Výborné herecké výkony (hlavně dvojice Law a Mara) a atmosféra. S čím jsem měla trochu problém je fakt, že se film nepoměrně dlouho věnuje první části příběhu (Mara v depresi a následující čin) a na konečné rozuzlení nám pak nezbývá příliš mnoho času (kdyby film protáhli na dvě hodiny s tím, že by konec tolik neuspíšili, tak by výsledek byl lepší a ucelenější). 75% ()

C0r0ner

Je paráda, když stačí jeden scénárista na vytvoření dobrého filmu. Nemusí to být kooperace tří a více idiotů, kteří nestvoří nic jiného než kolosální sračku. Vedlejší účinky jsou skvěle zahraným příběhem, který je záživný především tím, že člověk moc nedokáže odhadnout, co se bude dít a i samotný konec ho překvapí. 80% ()

Wormboy

Soderberghov oser roku, ktory v prvej casti filmu divaka perfektne vodi za nos, aby mu v poslednych desiatkach minut vytrel zrak "sokujucim rozuzlenim", ktoreho motivacny backround je podporeny logikou ekvivalentnou melodickosti albumu Dark Side of the Spoon od Ministry. Ale pozeralo sa na to veru perfektne :) ()

sulimo

Za posledních deset let má Sodeberghovo dílo na mou osobu účinky už jen vedlejší, jelikož za posledních deset let se ani jednou nedostavil onen uspokojivý a hlavní účinek, pocit, že jsem se dívala na něco skutečně kvalitního a nemrhala časem. Nicméně nutno dodat, že tahle záležitost je pro ty tři hvězdy z mojí strany pravděpodobně jeho nejkvalitnější dílo za dost dlouhou dobu, což ovšem fakt není kompliment, a to mimo jiné i vzhledem k tomu, že největší dojem na mě udělala kvalita a barva vlasů Rooney Mara, nad čímž jsem dokázala přemýšlet většinu stopáže filmu (fakt jsem přemýšlela), což je prostě špatně. ()

campix

V krátké době po filmu Trans další snímek ve kterém jde především o dějovou linii a samozřejmě také její zakončení. A když vezmeme v potaz tyto dva aspekty, tak jsou Vedlejší účinky opravdu perfektním filmem. Tvůrce bych zároveň pochválil za zneužití Channinga Tatuma pro navodění zápletky a pak za jeho rychlé odstranění. Zbytek herecké party je nečekaně výborný. A ten závěr vás prostě dostane do kolen. Atraktivní námět, obsazení, děj a také finále. Takhle by to mělo být u všech filmů. ()

Martrix

Velmi zajímavé obsazení, solidní režisér, žánr Psychologický / Krimi / Drama / Thriller...to vše zní jako příslib kvalitní podívané. Jenže ani to nemusí stačit, pokud bude scénárista počítat s tím, že jste předtím neviděli snímky jako je třeba Prvotní strach, který má s Vedlejší účinky společnou min. chuť diváka trochu povodit za nos. Soderberghovi se to daří prvních cca 30 min., kdy divák čeká, co se z filmu vlastně vyklube. Bude to o tom, že polovina lidstva zobe, aby ustála život, nebo o bezskrupulózních rádobypsychiatrech, kteří jsou vlastně jen dealeři najmutí farmaceutickými spočenostmi? Nebo to bude o tom, že se lidi cpou léky, které nejsou odzkoušené a o tom, jak snadné je ztratit kontrolu nad svým JÁ? To vše bylo naznačeno v počátečních minutách a mohlo se v druhé polovině filmu stát pointou. Asi trochu spoiler: ničeho z toho se nedočkáte. Navíc od okamžiku, kdy se dozvíte proč a jak..., nejspíš vás stejně jako mě přestane zajímat, jak to bude dál. Zjistíte, že ve filmu není žádná postava, které by jste chtěli fandit, že je to příběh, který ničím nepřekvapí, že ...je to další průměrný thriller, který pokud už víte o co jde, nemáte důvod vidět znova. ()

zette

Sice ne uplne verohodny, presto velmi zajimavy film, ktery me bavil. Dobre dejove zvraty, kdy neni nouze o prekvapeni. Poctive herecke vykony (pro me nejlepsi Jude Law v roli psychiatra Bankse), zrucna rezie. Velmi dobry a hodne aktualni namet, od filmu jsem nakonec dostal vice nez jsem cekal, tak spokojenost. ()

asinus

Mistr Soderbergh přestal vyloženě experimentovat, potopil se do vod už jednou probádaných a natočil dílo, které v jeho dosavadní filmografii hledá konkurenta pouze s obtížemi. V příběhu snad vyvanou na světlo nějaké nelogičnosti, které můžou trochu potrápit, prim ale hraje vícestranná a zvládnutá kritika snobství, povrchnosti, maskulinního světa, samozřejmosti rozkladu rodiny a hlavně touhy vyřešit problémy radikálním řezem (nebo spolknutím pilulky). A jen tak mimochodem je to filmařský skvost, napínavý, dobře obsazený, dokonale technicky zvládnutý. ()

Flynn

Super film, po delší době originální záležitost.... jen škoda, že jsem to tak nějak odhadl co se tam semele a nesemele .... zajímavé osazenstvo, to se musí nechat.... ale třebas to neodhadnete a bude se Vám to líbit ještě více než mě.... ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz