Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

GILLWANDER

Režisérsky prepracované od začiatku po koniec. Sám miestami neviem, akým smerom sa bude dej uberať a s kým mám naďalej počítať. Herečka Rooney Mara je tajuplná, myslite si, že viete o nej všetko no príde strih a nová scéna a herečka sa zmenila od základu. Preto tu máme skúseného psychiatra, ktorý si s takýmito exotmi musí dať rady, aj keď to bude stáť poriadne veľa úsilia. A určite musí náš Jude Law počítať aj so stratami, ktoré samozrejme spôsobili jeho pacienti, predovšetkým tajuplná Rooney Mara. Steven Soderbergh ide na to od neistého začiatku pomaly ale precízne. Vkráda sa nám do mysle jediná myšlienka: čo ma vlastne za ľubom? Predstiera to alebo je vážne chorá? Treba pozrieť a výsledok uvidíte samy. Ja som na najvyššiu mieru spokojný. Odporúčam. 85% ()

dee-key

Během filmu jsem si říkal, že jestli to nebude mít nějaké pořádné rozuzlení, tak to zatratím jako nudnou okecávačku. Ale opak byl pravdou a tak si to ty čtyři zaslouží. Poučení z filmu: občas je možná přípustné být trochu svině, abyste mohli dát věci do pořádku. ()

Eldrick

Ten přerod z normálního šťastnýho vztahu, přes medikaci na následnou vraždu je příliš zkratkovitý a tím pádem vůbec nepůsobí důvěryhodně po dramaturgický stránce. Taky mi vůbec neseděla reakce matky Čuníka, která ještě četla dopis v televizi, jak kdyby ta krysa zrovna nezavraždila jejího synátora. Příliš mnoho WTF momentů. Naštěstí to vyvažuje právnický žid a závěr plný satisfuckce. ()

Beagle

Já jsem tomu závěrečnému twistu na první zhlédnutí v kině tedy na chuť nepřišla, ale netvrdím, že je to špatný film, to ani zdaleka. Zatím za čtyři, ale definitivní hodnocení si ještě promyslím. ()

j.bena

Každý špatný skutek je po zásluze potrestán! S jistotou můžu říct, že to zatím byl letos nejlepší filmový zážitek! ()

ilemas

Thrillery z lékařského prostředí mám hodně rád, ale ne zfilmované. To se většinou nepovede. Přišlo mě to jako slátanina, navíc nudně natočená a jakobych už takových filmů s podobným rozuzlením viděl nespočet. Nijak mě to nepřekvapilo, raději si přečtu knihy. ()

berusche

Když začnete tušit, že černá není bílá a černobílé to rozhodně nebude, je pozdě, protože v následujících minutách vám to scénář s herci v čele všechno vybleje. Skutečně promyšlený děj, vcelku slušný námět a herecké obsazení Lawa a Zety-Jones to povznese ještě výš, než by se na začátku zdálo. Za to Mara je teda ošklivka, to vám teda povím. Role v Mužích, kteří ji nenáviděli, nebyla zjevně zas takovým překvapením, protože u tohohle si právě říkáte, že už víte, proč tu roli tehdy dostala. ()

easaque

výborný thriller, který v sobě rafinovaně spojuje léčbu psychických potíží, lékařskou etiku s kriminální zápletkou. Toť všechno je zabaleno do slušivého hávu a předvádí nám profesionálně všichni aktéři. Důkladně propracované ve všech aspektech. A i když na film pěju jenom chválu, tak se k mým srdcovkám nedostane, ale silnější 4 hvězdičky u mě o něčem taky vypovídají, ne? [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

roorybacky

Precizně zvládnuté řemeslo, které sice po dějové stránce nenabízí nic, co bychom již v daném žánru neviděli, ale díky suverénnímu režijnímu uchopení, herecké bezchybnosti a kompaktnímu scénáři, mu to lze snadno odpustit. Jen škoda, že ve svém závěru trpí zbytečnou přepointovaností, která jednotlivým zvratům ubírá na jejich síle a trochu tak ředí výsledný dojem. Svou mrazivostí a odtažitostí mi Side Effects notně připomněly Nicholsův masterpiece Closer. ()

Caminzind

Do půlky filmu jsem se začínal bát, že bych začal mít Soderbergha rád. Konstantní minimalistická hudba v pomalém tempu podbarvující napětí a plížící subdepresivní stav diváka, který jen čeká, co že se začne s hlavní hrdinkou dít. A pak přijde ta druhé půle, půle pravdy a divák zjistí, že je svědkem příběhu vykradeném odkudsi z McBaina a červené knihovny. Tak plodná režie a tak všední béčkový scénář se k sobě ani nehodí. 54% (A Catherine tady vypadá dost divně.) ()

M.i.k.e

pro mě asi nejlepší Soderbergh ever.Prvotřídní thriller,který hodně klame tělem a ze všech těch dějových veletočů by se jednomu zamotala hlava.Vše navíc tradičně Soderberghovsky precizní ve všech směrech...90% ()

Aljak

Depresia je neschopnosť tvoriť budúcnosť. Ale čo ak je všetko úplne inak? Prvá polka filmu išla úplne priamočiaro a potom zrazu veľký zlom v deji - a práve tu sa začína vyvíjať trojuholník klamstiev, manipulácií a podrazov. Hoci nie každý mal v pláne zachovať sa špinavo, aj tak napokon prišlo zistenie, že pravda je v takomto procese úplne irelevantná. Takže po trošku slabšej prvej polovici prišlo skvelé divadlo až do samého konca. Aspoň vidno, že nieje všetko ako sa na prvý pohľad môže zdať. Aj keď je smutné sledovať aká je v dnešnej spoločnosti pravda bezcenná... Inak, to s tými antidepresívami a medikamentami - to je poriadny hnus, ako bolo vo filme pekne načrtnuté - v takom biznise sa točia obrovské prachy, a všetko si to odnášajú len zlomení ľudia, ktorí si vsugerujú, že im to napokon aj pomôže. ()

zbyshek

Byl jsem velmi zvědavý na další Soderberghův film, už jsme proto, že předešlé filmy posledních let u mě moc nadšení nevyvolaly. Bohužel ani toto dílo bych nezařadil do skupiny "úspěšné". Nejvíce mi vadil nepřehledný děj a průběh celého filmu. Místy jsem se ztrácel, a to dost kazilo dojem. To vyúsťovalo k mnohým překvapivým momentů během sledování, což většinou není ku neprospěchu, ale tady si tím tak jistý nejsem. Nicméně kvalitou tento film oplýval, jak po herecké, tak i režisérské stránce, celková koncepce vypadala zajímavě. Konec se mi líbil, a tak to celkově dá na 60%. ()

Marqta

Protože většina komentářů tady působí nadšeně a všichni si pochvalují zápletku a scénář, tak jsem od filmu očekávala mnohé, což byla pravděpodobně osudová chyba. Netvrdím, že by scénář nebyl propracovaný a promyšlený a že by zápletka neměla svou originalitu, ale že bych z toho byla kdo ví jak nadšená to rozhodně ne. To co drží pohromadě všechny ty aspekty snímku a to co udrželo moji pozornost byly herecké výkony. Rooney Mara byla skvěle přesvědčivá a to i po té co se změnila celková atmosféra a pohled diváka o 180 stupňů. Stejně tak byl výborný i Jude Law. Snímek mě celkem bavil tak do poloviny, než nastal onen zmiňovaný obrat, potom se to jen zhoršhovalo. Celé to rozuzlení mi k první polovině nějak nesedlo, přišlo mi to zbytečně překrucované a vyumělkované. ()

peiton

Skvele obsadený a originálne nasnímaný film farbisto líči čo všetko môžu napáchať vedľajšie účinky piluliek,ktoré mali pôvodne pomôcť.A aká krehká je hranica medzi zdravou a narušenou mysľou človeka.Poctivý thriller plný prekvapení a zvratov,zároveň v spodnom pláne varuje pred dravými praktikami farmaceutických spoločností a hazardovaním s duševným zdravím pacientov.. ()

MartinNDL

Zdánlivě zapadající žánrovka, ale pod klamavou blůzkou je velmi sofistikovaná, voňavá a chytrá sexy kočka, stačí rozepnout pár knoflíčků a koukat do očí a výstřihu. Trošku se bojím, že každým dalším slovem můžu okrást čtenáře o zážitek a překvapení, proto spíš doporučuju číst moje glosy až po zhlédnutí. Pojďme se znovu pustit do vod kritiky liberalismu a feminismu, protože Vedlejší účinky jasně ukazují, jaký že jsou ty nejdůležitější rozdíly mezi pohlavími. Klíčem je nenápadný rozhovor Jonathana se svým kolegou. "Choval by ses stejně, kdyby to byl muž?" Jasně, že ho odbije, protože si myslí, že se tu řeší nějaký sexuální napětí mezi lékařem a pacientem. Ale ono je to jinak. Doktoři a dívky mají vždycky pravdu - ale kdo víc? Tohle je přesně ten důvod, proč Milady de Winter bude vždy vítěz nad Mušketýry, králi i čtenáři. Napadne vás zpochybňovat slzy krásné dívky nebo její křehkost? Pro Verbala krysa, ale já bych pro Rooney Maru trpěl, byl vražděn a vykořisťován, skvěle obsazená herečka, krásná a hluboká holka. Ve Vedlejších účincích ale nejde jen o mocenské možnosti dívčích intrik a zároveň mužské úloze být vyjebán i přes nesporné morální, inteligenční a profesní kvality. Steven Soderbergh je kluk šikovná a tak sledujeme pojednání o tom, co nás ovlivňuje a čemu apriorně věříme v širší rovině - mladá dívka, starší žena, přítel/manžel, šéf, kolega, reklama, doktor, pacient, kapitalismus. Postavy i divák jsou neustále vystavovány nějakému z vlivů a testováni, zda věří či ne. Relativita vnímání skrze různé oči a ještě menší hra s rozdílnostmi zeměpisnými - Anglie x USA x Haiti. Výsledek? Svět je aréna, kde se lidé perou o své právo výkladu, o moc; kde je téměř vše nečitelné, zpochybnitelné, relativní a kde dívky zcela jistě porazí muže, když se budou trochu snažit. A pak je tu samozřejmě ještě ta kritická rovina, kdy peníze jsou víc než city, ale o tom až jindy, však on nám o tom Steven zase brzo něco řekne. ()

Martin741

Herecky putave, vyborne natocene, Soderbergh natocil opat kvalitny film, kde nuda nehrozila. Gratulujem, a to som si myslel, ze po Traffic -nadvlada Gangu sa od neho nicoho nedockam, len tej planej buzniady Liberace- ci jaxa to vlastne volalo : 88 % ()

vydumnica

Rooney Mara opäť výborná! Zaujímavý thriller s prekvapujúcim twistom a teda nie len jedným. Kľudne by som si ho pozrela ešte raz. 75% ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz