Haviar Dařbuján trie biedu s mnohodetnou rodinou. Zo zúfalstva nad chudobou prijme za kmotra pre svoje  práve narodené dieťa samotného "Smrťáka". S jeho pomocou sa stane z Dařbujána zázračný doktor... (TV Markíza)

Boudyy

Hrušinský zahrál zmetka Pandrholu zatraceně dobře (několikrát jsem si vybavil Petra Nečase), sympatický Sovák jako Kuba Dařbuján filmu taktéž přidal, no a smrt´ák Lohniský (moje nejoblíbenější postava z filmu)? Sice nehrál tak dobře, ale tato role mu docela sedla + jeho občasné hlášky. 75 %. ()

Tominni

Jedna z těch klasických českých pohádek, na které se dá dívat znovu a znovu. Je jen škoda, že byla natočena na konci padesátých let s podtextem ala já jsem havíř, kdo je víc. Je to škoda, protože jinak by patřila k opravdovým top pohádkám. Tak ať pivo teče potokem a jitrnice rostou na stromech! ()

anyonecek

Krásná Česká pohádka, která si na nic nehraje a vyplyne z ní i nějaké to poučení, které bohužel v této době už neplatí. Moc jsem se teda nesmál, ale příběh a zpracování bylo kouzelné. ()

MirkaP

Jako dítě jsem byla z této pohádky naprosto u vytržení, viděla jsem jí v kině na odpoledním představení a pamatuju si to dodnes, Smrťák byl naprosto úžasný. Dnes mě místy tahá za nos taková "proletářská" atmosféra, ale kdež, opět mě to chytne, zejména když vypasený Hrušínský chce MASO a nechá vyvalit sud ... Léčení těstem na lívance mi vytane na mysli vždy, když je dělám :-) ()

pekas

Konečně jsme doplnili domácí sbírku DVD, tak jsem si tuhle klasiku připomněl. Rozhodně pořád na nejvyšší hodnocení, což k roku vzniku, klobouk dolů. 90% ()

MartinTerran

Další z mých nejoblíbenějších pohádek, kterou jsem už hodněkrát viděl o pořád mě baví. Má zajímavý děj, luxusní herce, kteří hrajou výborně, především Pandrhola. To je prostě pohádka jak má být, kde dobří lidé zvítězí nad těmi zlými. Hodnocení: 100/100. ()

offlineman

Když sem nad tím tak přemýšlel, je to agitka jako hrom! Chudý dělník si nadělal haranty, ale prachy nemá! Přesto je vydávaný za hrdinu! Pandrhola je hamižný kulak, proto je zlý! Dám 4* jen kvůli tomu, že Pandrhola vypadá úplně jako já v nejlepší formě! :-D ()

wirtr

Tohle nepřestane bavit nikdy. Vždy, když je tahle pohádka v telce, veškerá práce jde stranou a jde se dívat celá rodina. ()

johnny01

Skvělé herecký výkony Rudolfa Hrušínského coby Pandrholy, ale především Václava Lohniského coby smrťáka, který je opravdu dokonalý! Smrťáka pak umocňuje hudební doprovod a v jeho první scéně i nasvícení. Podařené dílo. ()

macetoma

Taková realistická pohádka. Možná až moc. Toho chlastaní a vyzpěvování v náladě tam bylo na pohádku docela dost. Ale aspoň je to rychlé a nenudí. Životní role pana Lohniského. Jitrnice na stromech, pivo v potoce, léčba těstem a moribundus - nezapomenutelné. Dávám tři hvězdy. ()

ostravak30

Klasická pohádka, která se nikdy neomrzí. A samozřejmě legendární Jiří Sovák, Václav Lohniský a nejlegendárnější Rudolf Hrušínský. Můj otec byl a ještě je havíř, bydlím v Ostravě, tím je má oblíbenost ještě umocněnější. Navíc má vrána letět k našim jmenovcům, ke Klofákům. Ale jinak je to pohádka jak pro dospělé tak pro děti. A k tomu vtipná. Legend je ve filmu celá řada včetně Vladimíra Menšíka. A ještě bych nezapomínal na jednu z nejvtipnějších postav celé pohádky a přitom vedlejší roli - Stanislava Neumanna. A i hudba je klasická leč pro pohádku naprosto typická a charakteristická. Léčba těstem je nezapomenutelná, k tomu jitrnice na stromech a pivo v potoce. A ty oblečky na voly asi taky nebylo snadné ušít. Plus navíc, že to není jen klasická studiová pohádka. ()

PlayEasy

Tak konečně jsme tuhle klasickou československou pohádku zhlédli a to v ten nejlepší čas - vánoční. A popravdě nás tento film mile překvapil, protože zde je velmi mnoho dobrých scének a občas jsme se i pořádně zasmáli, ale kdo by nechtěl, aby na stromech rostly jitrnice, potokem teklo pivo a pro pana doktora Kubu Dařbujána, aby si nepřijeli čtyři voli oblečeni v mysliveckém, ale nakonec s tím Pandrholou pořádně zatočili! :) 80% ()

Pitryx

Naprosto dokonalé zpracování klasické pohádky, včetně opileckého závěru. Herci nemají chybu. I kulisy to perfektně doplňují. Skoro by člověk měl chuť dát plný počet, ale přece jen, technicky to na plný počet není. ()

Další smutná zpráva z českého filmového světa

Další smutná zpráva z českého filmového světa