Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

qxkamo

Zhruba polovicu filmu sa skutocne nic nedeje, podarilo sa mi 2x zaspat a ked sa to konecne zacne rozbiehat, tak je koniec. Scenarista mohol prvu polovicu skratit na 5 min. a vyuzit druhu polovicu filmu na celkom dobry akcny sci-fi triler. Btw, s hororom to nema nic spolocne. Nebudem spoilovat, ale prave ten koniec pomohol vyhnut sa hodnoteniu Odpad. ()

dan4815

Morgan tak nějak navnadí, zároveň však dává až příliš veliké naděje, které pak nedokáže splnit. Už jsme tu měli Ex Machina, což dopadlo o poznání lépe, ačkoliv tu jistou temnost a mysterióznost měla spíše Morgan. Morgan totiž nebyla hloupá AI, která hledala sebe samotnou - no, možná hledala, ve filmu její konec tkví v tom, že se našla, ale spíše pracovala sama se sebou a jenom přestávala potlačovat své vnitro. Zatímco Ave byla cituchtivá a ráda poznávala své okolí, Morgan byla temná. Její vývoj, jakožto syntetického života, byl složitý a jiný - neobjevený. A tak se Morgan pokazila, možná jí vědci pokazili. Film krásně ukazuje, jak útlak dokáže s každým vědomím dělat divy a ve výsledku lze vidět postupná změna argumentace, proč by Morgan měla přežít na to, kdo přežije. Vlastně do poslední chvíle vidíme silnou touhu ze strany lidí k Morgan, nemohou jí zabít, Morgan ale nemá žádné potíže. Větší mínus ale musím dát předem jasnému ději. Morgan byla až příliš zasažena syndromem bodavé ruky, a ostatní jí měli až příliš rádi na to, aby jí usmrtili. A rozuzlení konce... to jsem čekal už od první čtvrtiny filmu. ()

bobstock

Poslední dobou se na nás řítí filmů plných lidských robotů nebo robotizovaných lidí. Co nám tím chtějí páni rejžové říci? Nevím. Možná to může pomoct uklízet dům a vozit děti ze školy. Možná to překoná vzdálenosti ve vesmíru, na které budeme navždy krátcí. Možná vás to ochrání a možná vás to zabije. Minimalistiské, akční, překvapivé. Bohužel se zapomenutelnými scénami. 65% ()

Heero

Maličká asociace s Ex Machina. Původně jsem měl připravené dvě hvězdy, ale za překvapivý konec dávám nakonec tři. I když mě u těchto filmů, kde se vědci o něco pokoušejí strašně štve, jak vědci porušují základní věděcká pravidla a chovají se jako totální amatéři, pak všechno působí maličko lacině. ()

Janko_Vlyrd

Podarené, vkusne obsadené a výborne zahrané. Na Lukeho Scotta, na jeho prvý film, obrovské prekvapenie, ktoré ma držalo v napätí viac, ako jemu podobná Ex Machina. Morgan jednoducho ponúkol viac, hlavne čo do osobnosti a psychológie jednotlivých postáv. Je prirodzené, že Ridley dohliadol na projekt a pán režisér sa za to vôbec nemusí hanbiť. Výborný štart do Lukeho kariéry, a keď sa rozhodne ostať pri tomto žánri a štýle, tak sa rozhodne máme načo tešiť. P.S.: Kate Mara pekný "comeback". :) ()

Blueeyes

Takhle slabou scifárnu najít, to by chtělo hodně hledání. Zjevně jsem měla šťastnou ruku. Přitom potenciál by to mělo, tempo by to mělo, dokonce i slušné obsazení. Ale proč se to od půlky muselo zvrhnout v jednu velkou holčičí kung-fu strkanici, to je mi velkou záhadou. O tom, že se skupina vědců chová jako parta naivních zmatených jelit, škoda mluvit. A ta "šokující" pointa? Ach jo. Sklo není průhlednější. Vždyť každému muselo být jasné nejméně od poločasu s kým máme tu čest..... Brrr, naštěstí to bylo aspoň krátké. ()

Matli

Téma, které jsem tu už párkrát viděl, takže se už po pulhodině dalo odhadnout v čem je pointa filmu. Hvězdička za Kate Mara, ta umí. Když už hudbu má na starosti Max Richter, tak jsem čekal něco víc a v podstatě jsem nic výraznýho neslyšel.57% ()

kamigava

Slušný atmosférický thriller, který se velmi podobá oscarovému Ex Machina. Ta Morgan ale má slušné schopnosti. Dobrá scéna byla s tím psychologem, který ji hecoval, aby dala najevo svoje negativní emoce. Nakonec jsem měl slzu na krajíčku, když Morgan konečně dorazila k jezeru a prostě obdivovala jeho jednoduchou krásu. Zvrat na konci jsem opravdu nečekal. 60 %. ()

Badel

Rodina Scottů považuje vědce za idioty a libuje si v blbých scénářích. A to těm slušně zrežírovaným filmům zatraceně škodí. ()

MickeyStuma

Máme tu další snímek na filozofickou otázku - Co znamená být člověkem? Geneticky modifikovaný humanoid vytvořený týmem vědců zpočátku přináší radost z úspěchu, ale jen do té doby, než se něco pokazí. Známá šablona tentokrát odvyprávěná přeci jen trochu jinak, než je zvykem. Snová atmosféra společně s úžasnými scenériemi veškerého prostředí vytváří vizuální obraz na pomezí psychologie a emocí plných otázek a přesvědčení. Literární vyprávění je převedeno do obrazu tak naprosto úžasně, že není potřeba slov. Tempo je zpočátku značně pomalé a velmi pomalu se také podle potřeby rozjíždí a to až do grandiózního finále byť ničím nepřekvapujícího. Finálové akční scény dle typu vyprávění a souběhu veškerého dění překvapují svou brutalitou. Tento snímek se velmi často porovnává s podobně laděným filmem ´Ex Machina´ a řekl bych, že danou myšlenkou si jsou oba příběhy skutečně stejný, ale v jistých detailech přeci jen odlišný. Film je hlavně pro opravdové fanoušky žánru sci-fi a to jak filmového, tak i literárního. Ostatní se budou bohužel značně nudit, čímž dojde k nepochopení celého konceptu příběhu. Ale takový je už úděl daných snímků. ()

BOURQUE

O filmu Morgan by sa dalo napísať alebo povedať veľa vecí, ale nie to, že je to horor. Základný motív príbehu nebude pred divákom žiadnou novinku a ani z hereckého hľadiska neprinesie žiadny „vow“ efekt. Samotný príbeh sa rozvíja veľmi pomaly naopak, samotný záver je veľmi krátky a nedostatočne vypracovaný. K. Mara pekná a nekompromisná. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Hapretor

Pokud se někdo zase pokoušel o sofistikované sci-fi s ukrutně originální a promyšlenou zápletkou, tak se mu to nepovedlo stejně jako v případě např. Ex Machina. Koukal jsem, času nelituju, nejlepší byl souboj dvou "syntetek" tváří v tvář, jinak celé to psychologické pozadí silně pokulhávalo. Ale pořád je dobře, že se tento počin objevil v záplavě total stupidních a bezmyšlenkovitých debilit jako Avengers, Rychle a Zběsile, Resident Evil 2 a další pokračování atd. ... ()

Faila

Přečetla jsem si, o čem film je, a říkala jsem si, že to bude fakt bomba. Koukám na hodnocení a začínám se bát. První půlhodinu filmu špatné hodnocení nechápu, pak už je mi všechno jasné a film dokoukám s velkým sebezapřením. Je to škoda, protože ten námět není špatný, ale udělat z něj pitomou zabijačku, to asi nebyl nejlepší nápad. 3 hvězdičky za námět a za herecké výkony a snahu režiséra. ()

misbos

Pokud vezmeme větu, kterou řekne jedna z hlavních postav ve scéně, kdy se to všechno láme - I am a child - jako nápovědu, pak je ten film o ... výchově dětí. Buď se můžete snažit vychovat empatickýho jedince, sociálně gramotnýho ( Morgan ), ale je to náročný a zdlouhavý a lapsy jsou nevyhnutelný, nebo to vezmete jednoduše a "vytvoříte" sociopata ( Lee ), kterej je jako chameleon, necejtí k nikomu nic a poslouchá rozkazy silnějšího. Pak se dá celkem snadno "přečíst", kterej model vyhovuje těm, co chtěj společnost řídit jako firmu (abychom byli aktuální), ne jako rodinu. Jedna dolů za formální stránku věci, která chvílema kulhá na obě nohy, ale - žádnej učenej z nebe nespadl, že jo. ()

michald99

Zmařená šance a promrhaný potenciál. A že to všechno začalo tak skvěle. Takovej ten Ex Machina komorní drama feel, film disponuje valnou většinou dobrých herců a pak začnou se rozvíjet postavy a všechno to směřovalo k tomu hlavnímu plottwistu, který přišel, když se na scéně objevil Paul Giamatti. Ten svou roli zahrál perfektně. A v tenhle zlomový moment se scénáristům otevřel nespočet možností, jak pokračovat a kdyby si nevybrali bezduchou vyvražďovačku, tak tenhle film mohl sahat po osmdesátkovém hodnocení. Nejhorší na tom je, že by druhá polovina nevypadala tak zoufale, kdyby alespoň autoři věděli, jak dobrou akci splácat. Ono totiž hromada zmatených střihů funguje jenom, když jste Greengrass a točíte Bourna a to je o ligu někde jinde.||40%|| ()

Kingjiri

Synátor Ridleyho Scotta dokazuje, že umí po technický stránce slušně točit a nějakej talent po tátovi určitě zdědil. Chtěl se asi blejsknout i jako scénárista, jenže v týhle úloze dost pohořel. Morgan je hlavně přehlídkou nudy (hodně dlouhej rozjezd), nejasnýho žánrovýho určení (od rádoby komorního scífka k prostoduchý vyvražďovačce) a debilního chování postav (vždycky jsem měl za to, že jsou vědci inteligentní lidi). Světlejší momenty přináší hlavně Giamattiho výstup a akčnější finále (btw. efektní cat-fight). Ridley Scott asi holt moc dobře ví, proč si nepíše scénáře a Lukovi bych pro příště doporučoval to samý, dvě silnější hvězdy. ()

Vabr

Nechápu tak nízké hodnocení. Jestli jste čekali něco jako Vetřelce, tak to jste asi zabloudili a jděte se třeba podívat na bohužel podhodnocené a úžasné Pod vodou. Film je lehce průběhově zvláštně poskládaný. Dalším mínusem je, že si moc postavy neoblíbíte a Morgan by mohla být udělaná o něco líp, ale útěk Morgan je dobrý. Killy jsou běžné a lehce divně kvůli Morgan působí. Nadbytečné zabití dvou postav mi je líto a lehce mě naštvalo a finálový jsem s překvapením uhádl, ale nemusel tu úplně nutně být. Kdyby líp vykreslili postavy, emoce a vztahy mezi nimi + dodali nějaký příběh, tak by to bylo lepší, ale aspoň se to zbytečně nenatahovalo, což oceňuju. Ale dávám lepší 3 hvězdy. Doufal jsem chvíli i ve čtyři. VYHODNOCENÍ: EMMA SMETANA NIC S JOSEFEM TROJANEM NEMĚLA!!!!! ()