ACAB: Všichni policajti jsou parchanti

• Taliansko A.C.A.B.: All Cops Are Bastards (viac)

Posměšnou zkratku ACAB (All Cops Are Bastards) znají dnes z fotbalového prostředí i malí kluci, setkáváme se s ní na autobusových zastávkách a posprejovaných továrních zdech, objevuje se na transparentech fotbalových ultras a dokonce i jako motiv oblečení.
Když se kácí les, musí lítat třísky. Hoši z italské policejní zásahové jednotky Cobra (Pierfrancesco Favino), Negro (Filippo Nigro) a Mazinga (Marco Giallini) o tomhle vědí své. Když místo s rodinou tráví neděle v ochozech stadionů, kde čelí plivancům, lahvím a vytrženým sedačkám, a nesmí se pohnout, dokud nedostanou rozkaz, každý jejich tvrdší zákrok vyvolá bouři nevole a následnou kritiku veřejnosti a jakýkoliv průser končí u přestupkové komise nebo rovnou u soudu, kde se v lepším případě zahladí křivým svědectvím, jsou něco jako brutální andělé v uniformě. Nováček Adriano (Domenico Diele) nepřichází do jednotky zrovna v nejklidnější době, v Itálii je před volbami, země čelí problémům s nelegální imigrací, narůstá trestná činnost páchaná cizinci a na druhou stranu se zvyšuje i počet rasisticky motivovaných útoků krajně pravicových hnutí. Po jednom střetu s tifosi skončí pobodaný Mazinga v nemocnici a jeho parťáci se zavážou pomstít. (dopitak)

othoson

Normálně jsem těm parchantům i fandil :) Velice dobře natočeno... Má to své chyby, ale po shlédnutí dostanete chuť vzít obušek do ruky a jít vylidnit rumunskou osadu,,, ()

ludovit14

ACAB-vypráva príbeh o problémoch s futbalovými fanúšikmi,skinhedoch,prisťahovalcoch(ale aj o neoprávnených prisťahovalcoch).Ale, hlavne o svoj ráznom konaní poriadkovej polície-ktorá mala svoj zvláštny prístup,všetkým problémom čo sa udiali.Stefano Sollima,poukazuje aj na ich spackané súkromne životy.Je to vskutku pozoruhodný príbeh,aj keď dej filmu pôsobí skorej ako nejaký dokumentárny film.HOD:60%.Je to síce jednoduchým spôsobom vyprávaný príbeh a aj tiež natočený,ale je to dosť výstižne.PS:objektívny náhľad na problémy v Taliansku. ()

Hanz_knife

Celkem koukatelný film o tom, jak se (nejen) jižní země Evropy v řiť obrací z důvodů nezvládnuté imigrační politiky a věcech s tím souvisejících. Plus za výklad, který se nesnaží přehnaně moralizovat a říkat, která strana je ta správná, hodná. ()

Flamik

Bavilo mě to, docela i téma který řešímě u pivka(myslím ACAB, protože jinak tam toho bylo nakousnutýho opravdu mrtě), akce, zvrat... Ale co si z toho mám dopr odnýst? Z vedlejšího příběju že politika v Itálii stojí za hovno, ale názor na Italský policajty? Asi jsou popisováni ve většině kladně. Já jsem určitě zastáncem toho, aby nemuseli čekat na povel shora a když jim někdo dá první bombu tak mu to vrátili dvojnásob protože jinak se nepoučí. Ale chci mít jistotu, že když se vylejem ve více lidech a budem při pochodování řvát pod okny paneláku, tak že nás za těch pár probuzenejch chudáků nebude nikdo šacovat, či nedej bože mlátit, jen proto že můžou a chtěj. Na agresi agresí, na opilce (h)la(h)vinkou. ()

dalver

Film čerpá s Boniniho knihy, z ktorej si prevzal aj názov. Autori sa zhostili svojej práce na výbornú. Mnoho faktov k rôznym smutne známym incidentom /vražda Sandriho, vraždy prisťahovalcov, problémy s prisťahovalcami či viackrát spomenutý summit g8/, podávajú síce najmä z pohľadu polície, ale práve políciu je najviac vidno. Oni sú vykonávateľmi, oni sú ta prvá línia opačnej strany. Množstvo problémov, ktoré netrápia len Taliansko sa nasype na hlavu každého policajta v tomto filme. Vo filme sa viackrát spomenie masaker v Janove. V Janove v škole Diaz prespávali demonštranti počas summitu G8, keď v noci zaútočila polícia, ktorá mala údajné podozrenie, že tam sídli zločinecká skupina. Brutálne bolo zmasakrovaných a zbitých 93 ľudí. Potrestaných bolo málo policajtov a vyšetrovanie sa ťahalo takmer sedem rokov. Udalosť bola sfilmovaná vo filme Diaz: Don't Clean Up This Blood ()

michalkop

Zdejší nadšení nad tímto filmem nechápu. Postavy vykresleny velmi povrchně, jejich psychika nejde do hloubky, děj je prvoplánovitý a odfláknutý. Akčních scén jsem ve filmu taky moc nepotkal. Soundtrack si mě taky nezískal. A ten otevřený konec. Stěží 40% ()

jerdnok

No, nevím... Čekal jsem bohužel úplně jiný film, ale to je můj problém. Každopádně mi to přišlo takové "ploché", bez větší gradace. Nicméně uznávám, že to je můj subjektivní dojem. ()

stroke

Čekal jsem mnohem větší špinavosti od policistů aby si opravdu název filmu zasloužili. Ale trochu víc šlápnout sráč*m na krk je myslím zapotřebí viz. úklid parku :D. Alespoň brání svou zemi a své lidi a né obráceně jako to je v ČR. Jinak dost průměr naproti tomu soundtrack se mi líbil. Nečekejte nic extra ale nuda to vyloženě není. 65% ()

medveed

Pohled do života nejednoznačných hrdinů, kteří mají svou práci opravdu rádi. To vše podbarveno skvělou muzikou. Příběh poukazuje na problémy dnešní Evropy, které jsou velmi k zamyšlení! 80% ()

quintes

Keď si budem chcieť isť trošku zahádzať kameňmi do polície, idem do talianska.. Tam nemajú vodné delá, ani gumové projektily, ani slzný plyn.. Mňam, už sa neviem dočkať až začnú krachovať.. ()

Darken01

Možná bych posměšně řekl, že na francouze a itali velmi dobrý film. Velmi jednoduchý - ve své podstatě,ačkoli se snaží film jít do hloubky.Herecké výkony více než dobré.Kamera, režie, scénář vše tak něják normální - průměrné, ale nemohu se ubránit pocitu, že to šlo udělat mnohem lépe ( soundtrack ani nevím že tam něco hrálo, střih a dramaturgie šlo udělat rozhodně lépe). Nicméně trefily neotřepané témá ( alespoň v našich zeměpisných šířkách ) a tak je to velice zajímavé.Srovnání dvou barigád, kde vlastně platí shodné principy a hodnoty, jen ti jedni mají odznaky. Každopádně stojí za zhlédnutí, sice vás nijak duševně neobohatí, ale myslím si že ani nezklame. ()

Von Kempelen

Příběh o italský pořádkovce, kterej občas trochu trpí předstíranejma masovejma scénama, který jsou hodně laciný, ale jinak je to hezky natočenej film. Na současnou italskou tvorbu až nadstandardně. Osobně mi vůbec nevadí, když dostává od policajtů přes držku někdo, kdo si o to koleduje, takže jsem po shlédnutí filmu rozhodně neutrpěl šok z "policejní fašistický brutality" jako pár místních diskutérů. ()

Baerdeller

Pierfrancesco Favino je pán. Nechtějte ho n*srat nebo dostanete tonfou... a platí to pro nácky, anarchisty a všechny ostatní pitomce všeobecně. Docela jsem v dnešní době rád za takovýto film. Když jsou totiž ve filmu těžkooděnci, tak je to vždycky jen když někomu bezdůvodně rozmlátí ciferník a vždy je to jasně černobílý... Policajti hajzl*vé, protestující Ježíš Kristus... Nepopírám, že takových selháních byla spousta, ale pomalu člověk začíná mít dojem, že nic jiného policajti nedělají. Ať se to všem těm fašistům, anarchistům, komunistům, ostatním istům nezdá, policajti jsou taky jenom lidi. Když se k finálnímu výsledku přidá adekvátní soundtrack... S odřenýma ušima 4* ()

zuppa

Když se podívám na ty manévry u nás na Spartě nebo v Edenu, tak jsem se při pohledu na tuhle skupinku postarších pánů ve vytahanejch mundůrech, lezoucích z oprejskanejch ´ Dukát ´ musel trochu pousmát. Náhodou jsem týden pře tím viděl film Diaz: Neuklízej tu krev a tam je to zase obráceně :) Holt, tluče bubeníček, tluče na buben.... ()