84. Annual Academy Awards

• USA The 84th Annual Academy Awards
Publicistický
USA, 2012, 180 min

Účinkujú:

Billy Crystal, Meryl Streep, Rooney Mara, Michelle Williams, Glenn Close, George Clooney, Brad Pitt, Gary Oldman, Jean Dujardin, Demián Bichir (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po čtyřiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2011. Tím okamžikem bude pondělí 27. února v půl druhé ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

arbitr

Průměrné hodnocení ceremoniálu s předvídatelnými výsledky ovšem Odpad! dávám rádoby vtipným moderátorům večera na HBO. Viděno ze záznamu (díky techniko), jinak jsem trpěl daleko více. ()

BoncheR

Horšie už ani nemoli tie sošky porozdávať... Najviac som smutný z toho, že The Artist je najlepší film roku (tipoval som na Huga). Jediné, čo stálo za to bol akurát tak Billy Crystal a jeho vtipy. ()

Hennesy

K oscarom prechovávam veľkú úctu a rešpekt. Celá ta hollywoodska sláva, lesk a ilúzia sú dôvody, pre ktoré si nenechám ujsť žiaden ročník. Ale ak sa v HBO rozhodnú aj na ďalší rok zavolať svojich komentátorov, tak to rád vynechám. Preto jedna veľká prosba smerom k HBO - nikdy, ale už nikdy v živote nedabujte Oscarov!!!! ()

Bagr_007

Výsledky podprůměrné, ale dle očekávání. Ony už ty nominace nebily žádná velká sranda. Samotný pořad standardní, oproti předešlému ročníku samozřejmě výborný. ()

yoshua87

Koukal sem na celý přenos... měl svouu úroveň, nedočkali sme se sice takové zábavné show jako v letech posledních ale i tak se bylo na co dívat... nejvíc mě dostal diktátor na červenem koberci a následně předávání cen z rukou paltrow a Downinga jr. jakou krásnou scenku udělali :-D ()

legatio

Když pominu fakt, že tento ročník byl co do kvality filmů podle mého názoru nejhorší, jaký vůbec pamatuju, tak i samotná show byla na můj vkus tak nějak osekaná a méně vtipná. Nebýt několika dojemných nebo humorných sestřihů, mé hodnocení by se propadlo někam na dno. Možná mohli dát více prostoru S. B. Cohenovi alespoň na červeném koberci pro lehké oživení. :-) ()

Paity

Billy Crystal mě vážně bavil. On umí udělat legraci na úrovni. Skoro bych ho i věkem přirovnal k našemu Marku Ebenovi. oba prostě velmi kultivovaní. ()

Domec

Musim rict, ze se mi letos Oscari libili vic nez minulej rok. Letos to melo uroven, Billy tomu hodne prispel, a celkove predavani cen bezelo jak hodinky. Bohuzel i letos mam nejvetsi problem s komentarorama z HBO( damn u On the red carpet and ur overloaded site!). Ty to zase pok*******, nejenomze jejich znalosti nejsou na nejlepsi urovni (Jessica Chastain, ze byla nominovana za postavu Skeeter Phelan? huh, chlapci, kdyz nevim, tak radsi mlcim) , ale jejich preklady zneji asi jako zasekana motorova pila s hodne volnym prekladem... takze pouze 3*** a doufam, ze se HBO pristi rok umoudri a necha academy awards v originalnim zneni. ()

barrahir

Moje druhé předávání, které jsem viděl, loni s Francem a hlavně Anne to bylo lepší, i když je pravda, že půlku večera zachránil Kirk Douglas. Ale chudák Billy, kterýho vytáhli z mauzolea, měl dohromady tak jeden dobrej vtip. Jinak je to rutinér a do retro večera zapadl, ale sranda prostě nebyla. Zahajovací sestřih, na kterej jsem se nejvíc těšil, oproti loňsku taky hodně slabej. Co se cen týče - slabší rok, slabší filmy, to se nedá nic dělat. Fandil jsem The Help, ale proti Artistovi, z té bídy co byla na výběr, taky nic nemám. ()

nikoletkaa

Jak tak koukám, tak jsem nebyla jediná, koho to byl první přímý přenos. Což mě těší, neboť vím, že jsem nebyla tolik pozadu. Ačkoli jsem druhý den vstávala o půl 6. ráno, koukat jsem se musela. Zachumlala jsem se do deky, vypila jsem dva hrnky kávy a dlouhou chvíli jsem si krátila přehlídkou naprosto úžasných šatů. Ale... Bylo půl 3. a mně se ty oči prostě zavřely. Vzbudila mě až máma ráno. Celý den mě to hrozně mrzelo, protože jsem byla nevyspaná a úplně zbytečně. Ale potom jsem si přečetla zdejší komentáře, jak si všichni stěžují na ty dlouhé reklamy, což mě náladu zvedlo. Tak jsem si ten 2 a půl hodinový přenos stáhla a dívala se pěkně druhý den. A užila jsem si to. Show to byla opravdu nádherná, vtipná, svěží. Je skvělý pocit vidět herce i jinak než ve filmu. A Billy Crystal je jednička. Těším se na další ročník. ()

Tred2

Po technické stránce to bylo docela dobré, Billy nezklamal a některé "inovace" byly příjemné. Trošku jsem byl zaskočený tempem. Když šla první soška pro kameru, tak kluk musel vyskočit, říct pár slov a jít rychle pryč, pak tam komusi vypnuly mikrofon během řeči, protože šli přes čas (to byla ještě jedna z těch méně se třpytících sošek) a pak během druhé půle trošku pozvolnili, aby se hlavní hvězdy mohly vypovídat. Nebylo to úplně ideální, nakonec jsem ale byl rád, že můžu jít tak brzo do postele. Co byl ovšem pro mě kámen úrázu byly rozdané sošky. Nemůžu si pomoct, ale tohle akademické rozdělování mě už přestává bavit. Když se podivám na několik posledních ročníku tak je tam za uplynulých 5 let snad jediný rok kdy jsem byl s rozdělením spokojený. Mimochodem jako show na jistotu bych to tak úplně nenazval (akrobatické představení), nicméně je pravdou, že příští rok by to chtělo být více progresivní. Faktem je, že jsem se u toho docela slušně bavil a na "pořádné" Oscary, tedy na ty podle mých představ, budu dál naivně čekat. PS.: Nechápu proč je v kategorii nejlepšího filmu 9 snímků, když některé tam jsou vyloženě dopočtu. PSS.: Jak se tak dívám, tak tu spousta lidí skuhrá kvůlli komentátorům na HBO (což je opodstatněné ale i tak). U dnešních televizi si můžete vybírat zvukové stopy (pokud je ta možnost u daného filmu). Pokud jste tedy sledovali HBO byla možnost pustit čistou anglickou stopu a vyhnout se tak českému komentáři (alespoň toho v přímém přenosu, během přestávek by jste měli smůlu, zhruba 3-4×2min za celý večer). ()

ashtangi

Originální verze bez komentáře. Billy Crystal mě sice trochu štval, ale pořád lepší než loňský propadák s nudným Jamesem Francem, kterého celou dobu musela zachraňovat Anne Hathaway. ()

pospech11

Oscary jsem sice nezkouknul celé, ale i to co jsem viděl mi stačilo. Byla to perfektně nacvičená show, kterou moderoval geniální Billy Crystal. Ceny byly rozdány spravedlivě Hugo vyhrál technickou část, Artist tu uměleckou. Sošky za herecké výkony jsou taktéž v dobrých rukách, jen škoda, že se opět nedostalo na Maxe von Sydowa. Příští rok se budu těšit minimálně na stejnou porci zábavy. ()

Bejbinka

Hlavně jsem byla zklamaná z Billyho Crystala. Ještě jsem ho neviděla uvádět Oscary a tak jsem nevěděla, co od něj čekat. Ale jeho humor mě neoslovuje, resp. krátké úvodní video bylo vtipné, ale nebylo to nic nového a ve chvílích, kdy byl na jevišti, jsem byla utopená v nudě. Takže pro mě večer v tomto ztrácel na bodech. Ale zachránilo to mnoho jiných věcí...např. nápaditá neustále se měnící scéna, hudební doprovod Hanse Zimmera, fantastické vystoupení Cirque du Soleil....celkově to byl povedený večer včetně výsledků. Moc jsem fandila Merryl Streep, tu já miluju. Ještě jsem chtěla zmínit, že to, co se dělo na červeném koberci (a vůbec celý večer) by bylo lepší sledovat v originálním znění, protože to, co předvádělo studio HBO, bylo opravdu nevkusné! Opakování stále stejných blbých vtipů (tyhle šaty, to je tvar přesýpacích hodin a bradavka J.Lo.), to bylo opravdu trapné. Navíc informace, které nám byly podávány nebyly kolikrát vůbec správné a rušily překlad. To se tedy nepovedlo. ()

HermyJane

Ačkoliv nejsem s letošními nominacemi zrovna dvakrát spokojená (natož pak s vítězi), tak letošní předávání cen mě hodně bavilo. Získat oscara je to největší ohodnocení ve filmové branži vůbec a i přes to byla show poměrně skromná (žádná přehnaná hudební čísla...) a tím získala na eleganci. Vtip Billyho Crystala byl nenucený, pohotový a tak příjemný! Na tohohle člověka se zkrátka dobře dívá. ()

stratocasta

Stejně jako pitomečci z Paranormal Activity přiživující se na mršině found footage hororů, se exekutivní producenti rozhodli po Scorsesovsku vzdát hold kinematografii a skončilo to sestřihem z Twilligthu a komentářem Sandlera. Go buck yourself. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky