Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový názov) (viac)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

Brmbolec

Jedno z najlepších "space" scifi filmov aké som kedy videl. Pokus o realistické stvárnenie misie je takmer dokonalý a HLAVNE uveriteľný. Presne si človek povie, že "takto nejak by to mohlo byť". Dojem uveriteľnosti samozrejme navodzuje found-footage štýl, ktorý je v tomto prípade neoddeliteľnou a funkčnou súčasťou filmu. Ďakujem... 5* ()

LukyValient

Filmek lehce se otírající o Apollo 18 s daleko větším využím potenciálu a rozpočtem. Na čtyři hvězdičky by to ale chtělo něco.. o trošku akčnějšího / důvtipnějšího. Ale jako příběh "vydáme se vesmírem na průzkum" vlastně i celkem v klidu uvěřitelné :) ()

Renie42

První slovo, co mě napadlo po shlédnutí bylo "zvláštní". Jako jsem zvyklá na klasické scifi např Star Trek, Star Wars atd., tak tohle bylo takové jiné, jakoby z blízké budoucnosti, že by se to mohlo někdy podařit dostat se daleko za Měsíc. Koukala jsem se na to jedním dechem, chtěla jsem vědět, co se stane, jak to bude pokračovat, jestli něčeho dosáhnou, jestli objeví cosi. ()

Kanalizato

Z traileru a screenu to budi silny dojem nizkorozpoctaku, pro priste bych ocenil trosku mene cimrmanovske retrospektivy. Presto dobre zpracovani, slusny pribeh, vyborni herci, hutna atmosfera, idealni stopaz. ()

Vykuk

Nic megalomanského, nic akčního, spíš ala dokument s prvky scifi.. Je to tak trochu šlápota do tmy, ale pro mne celkem zajímavý kousek. Proč ne, ale za týden si na to ani nevzpomenu. ()

konysua

Skvělý nápad, natočit realistickou výpravu na Europu a její průzkum. Všechno vypadá fajn, ale mít pár penízků navíc, vypadá to mnohem lépe. 7/10 ()

srncek

Film nie je zlý,nie je ani hlúpy,ani naivný,ale v konečnom dôsledku vám nedá NIČ. Možno aj preto,že ja na život pod hrubým ľadom Europy verím už dávno. 35% ()

jafuska

Ne, tak toto mě absolutně nezaujalo, naprosto zbytečné mluvení,a je bylo mi celkem jedno, co se stalo s posádkou, naprostá ztráta času, to už jsem tedy viděla daleko lepší sci-fi filmy, ()

marek29

Jako sci-fi dobrý, jako thriller už nic moc. To že pár lidí nedokončí misi bych bral, ale historka o světélkující chobotnici mě nenadchla :) Jinak body + jsou za scenérie vesmíru, dobrej nápad s kamerama a věrné zpracování cesty na vzdálený vesmírný objekt. Dívat se na to dá ale jako o pecce hovořit určitě ne.. :-( 3 z 5 ()

Grondal

Zaujímavý film, ktorý by mali zvážiť všetci Sci-fi pozitívny ľudia. Nepovedal by som, že to bolo prehnane originálne alebo skvelo vyzerajúce, ale bolo slušne zahrane a dobre zrezirovane a tak to moju pozornosť držalo pevne v rukách. Ten kto nemá rád vesmír, obávam sa nemá tento film prečo pozerať. P.S. Found footage filmy nemusím, ale v tomto prípade to beriem. ()

Mr_Moon

Mam rad sci-fi ale tocit ho jako dokument to asi nebyl dobry napad sice to pusobi realisticky ale nema to moc stavy. Vadil mi ten pomateny strih a celkem slaby scenar...nejak mi to nesedlo ()

dzberry

Kvazidokumentární háv téhleté vesmírné libůstky vykvazsil v nadprůměrnou hororovou „féerii“... Škoda té poslední (laciné) scény, za tohle by se měl tvůrcům usekávat malíček...neukazovat, neukazovat, neukazovat, dacani!!! ()

RobbieM@N

Dějově je to dost mizerné, found footage s maximálně předvídatelným příběhem a nedostačující atmosférou. Pár světlých momentů se najde díky zajímavým vědeckým poznatkům ohledně oceánů, tady to tvůrci určitě neodflákli,, dává to smysl a zároveň trochu diváka poučí. Nutno dodat, že Moon byl mnohem lepší ve všech směrech. ()

mjrGresham

Dokumenty mám rád,ale tohle byl nezáživný dokument.A mezi náma,jak není ve vesmíru kus pořádnýho Aliena(raději víc)tak to není vono. ()

gicous

Nejedná se o žádné bůhvijaké veledílo. Pokud ale budu přihlížet ke všem okolnostem, které zřejmě provázely vznik filmu, tak Europa Report hodnotím pozitivně spíše než negativně. Režisér očividně pracoval s omezeným rozpočtem a nikterak objevným scénářem. Nicméně i přes tyto nedostatky, dokázal dát filmu originální obrazový look. Kromě toho se mu celkem daří stupňovat napětí, což pomáhá udržet divákovu pozornost po celých skromných devadesát minut. V hereckém obsazení nenajdeme žádné velké hvězdy, ale zároveň ani žádné nováčky. Víceméně zkušení herci a herečky hrají sympaticky, i když nemají téměř žádné možnosti, jak vzbudit u diváka větší emoce. Určitě to ale není jejich chyba. Za vinu to dávám dokumentárnímu, či chcete-li reportážnímu způsobu vyprávění sekajícímu záběry do krátkých přerušovaných celků. Na druhou stranu kdyby nebylo tohoto, vhledem k žánru, originálního způsobu realizace, tak by se film určitě, díky svému scénáři propadl do podprůměru a nikdo by si na něj za pár let nevzpomněl. A tak se tedy možná stane úplný opak. V budoucnu na něj budeme vzpomínat jako na TEN FILM, kterým začala hollywoodská kariéra Sebastiána Cordera. 6/10 ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz