Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

bourec

Dost otravná záležitost tohle.Sice Verbalův odpad je k smíchu,ale jinak příšerně nesympatickej Depp,spousty postav,příběh kostrbatej,a vlastně mi to připomínalo ty plátna,kterejma Labuda léčil a zabavoval svou dceru Zubejdu.Ach jo ,to je nuda.Prostě nepovedená věc,Koepp má jeden zářez,a timhle to nevylepšil.30%. ()

dubinak

Původně jsem Mortdecai dala tři hvězdy. Dnes ale, asi měsíc po projekci, jsem si uvědomila, že jsem téměř zcela zapomněla, o čem tento akčňák byl. Pro připomenutíí jsem si pustila trailer a vzpomněla si, že mě docela bavila ta akce, která v příběhu víceměné moc nestála a Paul Bettany se postaral o velice vtipnou postavu, mnohem vtipnější než byl sám Depp (některé jeho role asi nikdy nepochopím). Bohužel takový ten opravdu vtipný humor chybí a některé dialogy působily spíše trapně. Celkově to nehodnotím jako špatný zážitek, ale absolutně nijak vás to neobohatí a za pár dní nebudete vědět, že jste nějakého Mortdecaie viděli. Doporučuji asi jen opravdu nenáročným divákům. ()

C0r0ner

Že by to bylo něco kdovíjak objevného, se určitě říct nedá, ale byla to taková celkem jednoduchá zábava na jedno podívání, která ničím nepřekvapí, ale ani neurazí debilitou nebo nudností. Navíc potěší hodně slušné herecké obsazení, ale že bych to ještě někdy musel vidět znovu? To tedy určitě ne. 70% ()

Larushka

A na tohle jsem šla do Gold Classu, ach jo. Aspoň, že Gwynča byla úžasná. Johnny Depp mě neuvěřitelně nebavil, z celé kauzy okolo jeho kníru by se jeden vážně poblil. Kde jsou časy "Hledání země nezemě"?... :( Jelikož jsem se poněkud nudila, tak jsem si během filmu počítala, kolikrát se pousměju - došla jsem k číslu 33 - což není zas tak špatné, vychází to na jednu relativně vtipnou scénu za tři minuty. Ewan moc velký prostor nedostal, ale byl alespoň koukatelnej. Nejvíce se mi líbil Paul Bettany, jemu ta role vyloženě sedla. Obecně ale poslední dobou chodím na hrozný kokotiny, měla bych se asi spíš zaměřit na kvalitu než kvantitu. Další píseň "Johanna" do sbírky (první je ze Sweeney Todd). ()

PROCESOR

Komedie a styl humoru, který nemusí sedět každýmu. Jako je ironie či nadsázka. Někomu může připadat cupitáni Deppa roztomilý (jak jinak by měl "běhat" zdegenerovaný šlechtic?) a jiný si řekne vypadá jak buzík. Pro mne nejlepší scéna byl rozhovor s mylordem, který lákal Gwyneth na toaletu a lišácky na ní mrkal, že jí ukáže ten Skvost. Akce a zápletka jsou schválně jednoduché, protože o nich ten film není. ()

Wormboy

Vzhľadom na to, že som čakal brutálny prúser, som celkom spokojný...pár krát som sa dokonca zasmial a Depp mi napriek opäť raz prehnanej štylizácii, nešiel ani sekundu na nervy...2,5/5* ()

PainM8

Je nutno překousat první polovinu, poté se příjemně pobavíte. Jinak mě film celkem zaujal vizuálně a s panem Deppem samozřejmě i po herecké stránce. ()

pakobylka

----- "Tak se mi zdá, drahá, že si budu muset dupnout ... samozřejmě s Tvým svolením." ----- Grandiózní knír v grandiózně nefunkčním grandiózním případu. Vlastně nevím, proč je celkový dojem TAK mdlý, TAK ubohý. Dialogy přece nejsou až tak špatné ... vývoj zápletky není až tak nudný - nebo až tak trapný ... ovšem jednotlivé složky příběhu si hrají na sólisty a odmítají jakoukoli týmovou práci v rámci dějové osnovy, tudíž zápletka nemá pražádnou jiskru - o šarmu nemluvě ... a nevytváří ani drobný náznak napětí. Jakoby neznámý záškodník zlomyslně vypnul proud a náhradní generátor nefungoval. Výsledkem je dosti zoufalá slátanina, jejíž švy se párají při každém energičtějším pohybu. Skomírající 2*. ()

necisty

Co to sakra bylo? V životě bych nevěřil, že se Depp sníží k něčemu podobnému. Velice průměrný děj a řekl bych i herecké výkony. Nic, co by mě nutilo tento skvost vidět podruhé, bohužel to není nutné vidět ani jednou. Vždy mě zklame, když elitní sestava podá takový výkon. ()

Juto

Tento film sa vôbec nepodaril. Čo sa týka hereckého výkonu Johnny Deppa bol slušné povedané štrašný. Dej filmu je hlúpy. 1/10 ()

KajusaK

Vzhledem k nízkému hodnocení jsem čekala větší katastrofu. Za mě 75% :). Vtipné to bylo, rozuzlení také perfektní, efekty také. Johnny a Gwyneth byli perfektní. ()

LukeUp

Rozmanitost komentářů mě nijak nepřekvapuje, když jsem před filmem četl recenze, docela jsem čekal, že to tak bude. Nicméně já se skvěle bavil a moc se mi to líbilo. Sice se nemuselo všechno tak přehnaně točit okolo knírku, ale jinak to bylo docela pěkné a film měl slušný spád. Za mě slušných 70%. ()

majo0007

Tento film stojí za bečku, obrovské sklamanie - mižmaž medzi PinkPanterom a Tajemství hradu v Karpatech. Film som pozeral na 2x, lebo som zaspával. (ale jednu *) len kvôli Jockovi. Inak je to grandiózny prepadák. ()

kocik1 odpad!

Tak tohle jsem vydržela sledovat přesně 20 minut. 20 minut, které ve mně nevyvolaly ani jednu emoci krom koukání na hodinky. Bohužel. ()

panMartin

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Taková pohádka o Johnny Depovi a jeho kníru. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Každopádně sluha je výbornej. Nic proti Johnymu ale on sám film rozhodně nezachrání,přestože svou roli nehraje vůbec špatně, a párkrát jsem se od srdce zasmál. Za mě slabší tři. ()

tomeek

Podivná gradace děje, překombinovaná zápletka a Depp už by se měl na ty svoje filmy začít dívat, protože hrát dokolečka Jacka Sparrowa v každém "trhlém" filmu neznamená zábavu. Jediný prvek filmu hodný pochvaly je skvělá postava Paula Bettanyho a zvracející přestřelka :) ()

octopuska

Velké zklamání,po celkem zajímavých ukázkách v kině jsem se nechala zlákat,ale pro mě asi nejhorší film za poslední dobu.Uvažovala jsem o odchodu z kina!Johnny kde že jsou ty časy,kdy jsi hrával v dobrých filmech,nemá to ani hlavu,ani patu a vtipnost to nevidělo ani z letadla.Nikdo to nezachránil a to se tam celkem hvězdama hemží,ale podle mě fakt vyhozený prachy. ()

URBAN

Celkem jsem se na tento film těšil, ale nedostal jsem to co jsem čekal a to v žádném případě dostal jsem jen stravitelný film s ani ne moc velkou dávkou vtipu. Ano zasmál jsem se, ale neím jestli to byl pokaždé úplně upřímný smích. ( 26.7.15/MAC ) ()

Prometheus69

no lepší než... ty koule ven. Na jeden zátah to celkém ušlo. :] Morde je celkem morbidní debil, ale přes tu všechnu vatu a absotní tupost scénáře, akčních scén atd.. Ale, zasmál jsem. Takže v poho, když se u komedie zasměju je to víc než očekávám od K.O.M.E.D.I.E... navíc ta detektivní vložka taky zabrala. Já bych to nazval jako dobrý průjem... eght! Průměr. :D ()

Radiq

Jsem rád, když se někdo ujme fakt dost ujeté látky, i když si to pojistil Deppem. Ujetost postavy nespočívá jenom v tom zatraceném knírku, ale i v tom jeho lordství, sluhovi Jockovi nebo dávících reflexech, stejně jako v dalších bočních postavách (nymfodcera, teroristozloděj, pašeromechanik, rusogangsteři, zamilovanoagent MI5 či vychytraložena Joanna atd.). Prostě potenciál hodně vysoko a dám se ukecat i k tomu, že byl jakž takž využitej. Ovšem místama to bylo trochu jak kdybych zrovna přepadl přes zábradlí, tím myslím hlavně zápletku. Ale kdo přepadává přes zábradlí pravidelně, asi se mu to bude líbit. Ta ujetost si u mě vybrala svou dávku smíchu, což je paráda. Současnejch modrejch 55 čsfd procent je podle mě dost podceněnejch. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)