Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

sedm.1

Díky grandióznímu obsazení jde o grandiózní zábavu. Vůbec si tedy sice nedokážu představit, jak by to celé právě bez tohoto castingu dopadlo, ale to co tu předvádí především Depp, to je doslova koncert. On se tu naprosto utrhl ze řetězu a ikdyž by se dalo i tvrdit, že chvílemi až brutálně přehrává, v jeho případě je to naprosto jedno, protože jeho herectví je na takové úrovni, že třeba i to jeho neustálé pitvoření se i v těch nejnevhodnějších situacích stejně vyznívá na aplaus ve stoje, a on si to tu zkrátka očividně užívá a baví se a publikum s ním. Ovšem i ostatní postavy a jejich představitelé jsou perfektní, vždy gentlemanský McGregor, roztomile nevypočitatelná Paltrow a především originální a nepřehlédnutelný „nymfoman“ Bettany, to je zkrátka sestava k sežrání, která z tohoto snímku dělá vážně úžasnou zábavu. Ovšem i co se zápletky týče, tady také nemám moc co vytknout, je to sice tedy dost přestřelená, neseriózní a bláznivá historka, ovšem má vážně strhující tempo, spoustu zajímavých a neotřelých nápadů a scén, a i po vizuální stránce určitě nezklame. Mortdecai tak zkrátka potřebuje od svého diváka velkou porci tolerantnosti, ovšem odměnou mu pak bude skutečně královská zábava, která má styl, koule a nápad. Velmi milé a nečekané překvapení! ()

korndaddy

Stejná kravina, jako pro Paltrow knirek Deppa. Dva vtipné momenty jedna hvězda a druhá za stopáž. Mít to minutu déle asi bych si ukousal ruce. ()

joora1

Nuda a šeď, kterou nerozčeřil ani svým specifickým hraním Johny Depp. Zápletka mě moc nezaujala a vlastně v tomto filmu jsem nepřišel na chuť ničemu, co by stálo za zmínku. Pokusy o "britský" humor byly mimo místu. ()

klukluka

Mělo to rozhodně svoje NEZAMĚNITELNÉ kouzlo a dokázalo si ho to udržet po celou dobu filmu. Současně to ale bylo místy hodně zdlouhavé a celkově velmi naivní a odtržené od reality- ta naivní šméčka by Mortdecaiovi zkrátka nemohla projít. Přesto jsem to ale čekal ještě mnohem, mnohem horší. Totální propadák se rozhodně nekonal, ten si představuju jinak. ()

tom.nosek

První půlhodina naprosto tragicky nudná, další dvě už jsou na tom o něco lépe, občas se dá i zasmát, ale ne, tudy cesta nevede. Sice lepší dvě hvězdy, ale pořád jen dvě. ()

Hanys_

Mohla to být fain dobrodružná komedie, nebýt faktoru Depp. To jeho pitvoření prostě dokáže zabít sebelepší scénku. Fakt mu nikdo nemůže na place říct, že právě teď netočí Piráty? ()

farfalla

Nevím, co přesně je na tomto filmu špatně. Hezcí herci hrají podle scénáře v hezkých prostředích. Ale všemu tomu dění chybí důvod. ()

dopita

Ach jo, to je průser jak strašlivě se tenhle film nepoved. Zhruba po půl hodině jsem se ve filmu těžce ztrácel, veškeré dialogy mě sice až tak moc nenudily, ale nedaly mě vůbec nic. Zdůrazňuju vůbec nic!! Takže jsem velmi záhy nechápal, o co vlastně jde. Matně tuším že o nějakej obraz nebo co, ale kdo s kým, proti komu a proč ... fakt nevim. Když režisér neumí odvyprávět příběh, tak ať se na to vysere a dělá něco jinýho (třeba píše scénáře, to mu jde). Škoda je to o to větší, že ve filmu je docela dost scének, které mě pobavily, ať už je to vztah titulního hrdiny (debila mimochodem...) k manželce, ke sluhovi, ke kníru... je to několikrát opravdu prdel, jenže jestliže si vybavuju maximálně některý hlody, zatímco příběh ani náznakem, tak je něco hodně špatně. Ale v tomhle je to dost možná jedinečnej film, nevybavuju si žádnej jinej biják, kterej by mě pobavil, ale přitom nebavil. ()

Ripley

Nemohu hodnotit kladně film,kde můj oblíbenec Johnny Depp(mám ho ve své TOP 10) ztvárnil pro mě nechtěně totálně nesympatickou postavu,která nesympatická být neměla.Depp se pitvoří,tvoří další variaci na Jacka Sparrowa,opakuje se a moc mu to nejde.Film má skvělé obsazení a zasloužil by si větší-dražší výpravu,ale to by musel mít lepší scénář a režii.Pár dobrých scén se najde,ale celkově je to bída.Nejlepší postava-sluha Jock(Paul Bettany). ()

F.W.Colqhoun

Open your balls! Pokus oživit pro třetí tisíciletí estetiku řekněme Růžového pantera vyústil do nejzapomenutíhodnějšího filmu, jaký jsem měl tu čest vidět za hodně dlouho dobu. Úctyhodná přehlídka slušných herců, kteří se nechali zlákat nejspíš dobrým jménem předlohy z pera Kyrila Bonfiglioliho, v čele s čím dál neviditelnějším Paulem Bettanym, se promenáduje zápletkou vytěženou vytaženou z nosu. Johnny Depp nasazuje britský přízvuk a šermuje spíš slovy než čímkoliv jiným v oduševnělých duelech a já, který z nedostatku kulturních podnětů hltám v poslední době i Plechovou kavalerii, klimbám, čaj ne-čaj o páté. Co mohlo být jako komiks jedinečné, působí v režii psavce Davida Koeppa jako vyčpělá připomínka padesátkových konverzaček. Film lehký nikoliv jako peříčko, nýbrž jako polystyren. ()

Savel

Předem říkám, že nejsem fanda Johnyho Deppa a jeho komediálního herectví, které pro mě začíná Ed Woodem a končí u Pirátů jedničky. Komu se líbí poměrně úzká škála Deppova pitvoření se (vyplazování jazyku, změny úsměvu na vážno, debilní zženštilé škleby apod.) a dostatečně si ho neužil v queer laděném Wonkovi, ten si ho užije zde habaděj a z filmu bude patrně nadšený. Přehrávaná nuceně komediální stylizace z filmu přetéká přes okraj mého vkusu. Jednou větou by se dal snímek popsat jako Mr. Bean v andersonovskem svete. Bohužel z obou inspirací si vybral jen to nejhorší, z Beana trapnost a z Andersona zmatek a nudu. Takže pokud chcete akci v třeštěné komedii s britským přízvukem, pusťte si Johnyho Englishe nebo Austina Powerse, od tohoto ruce pryč, ty tři čtyři povedené fórky a krásná Gwyneth za to bohužel nestojí. ALTERNATIVA: Johny English, Růžový panter (nový i starý), Grandhotel Budapešť, por komediálního Deppa Piráti z Karibiku ()

xmatysekx

Po shlédnutí traileru jsem očekával zcela odlišnou podívanou, která však nakonec nebyla ani lepší ani horší, ale prostě jiná. Rozhodně jsem nečekal tak složitou zápletku. Nebo zápletku obecně. Johnnyho mám rád a musím konstatovat, že se mi v téhle roli nelíbil. Nebylo to úplně ono. Je skvělej herec, takže to bylo fajn, ač v některých situacích působil mírně křečovitě a chybělo tomu to něco navíc, to, proč tomu nemohu dát 5 hvězd. Je to vkusná podívaná z trošku jiného prostředí, než jsem zvyklí a s perfektně zvládnutým motivem sluhy, který je stejně věrný jako odolný, a stejně nadržený jako ošklivý. Pa! ()

Strandmon

Sem rád, že se začaly dělat kvalitní nenáročné oddechovky pro každou příležitost. Je tedy pravda, že záporné věci má, ale to je přece u typu tohoto filmu naprosto normální. Charlie Mortdecai je skvělá postava, kterou by asi nemohl hrát nikdo jiný, senzačně ho doplnuje Bettany s Paltrow, kteří byli opravdu velmi kvalitní. Na film jsem se tak hrozně nehrnul díky odfláknutému traileru, ale kdybych se nepodíval byla by to škoda. ()

lucijelucije

A já toho Johnnyho mám tak ráda. Jsem asi zaujatá proti jeho současným filmům, mě se prostě líbí víc v těch dramatech, thrillerech a romantikách..Jako bezprostřední šílenec dobry, ale už toho bylo moc, a pořád se to opakuje. Samotný příběh Mortdecai není zase nějaká bezcenná slátanina, ale je to film, který hrozně rychle vypustíte z hlavy. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)