Keď Walt Disney podľahol prosbám svojich dcér, aby sfilmoval ich obľúbenú knihu P. L. Traversovej Mary Poppins, netušil, že mu to bude trvať 20 rokov... V snahe získať autorské práva Disney narazí na tvrdohlavú a nekompromisnú spisovateľku, ktorá v žiadnom prípade nechce dopustiť, aby jej čarovnú románovú postavu opatrovateľky zničila ziskuchtivá mašinéria hollywoodskej filmovej továrne na sny. Až keď predaj jej knihy a tržby poklesnú, Pamela neochotne súhlasí s cestou do Los Angeles, aby si osobne vypočula Disneyho plány. V roku 1961 počas krátkych dvoch týždňov Walt Disney vytiahne pred autorkou všetky svoje tromfy. Vyzbrojí sa nápaditými storyboardmi a veselými pesničkami talentovaných bratov Shermanovcov. Waltov totálny útok však spisovateľkou ani len nepohne. Bezmocný Walt už takmer kapituluje, keď zrazu Traversová pomaly začína povoľovať zovretie nad svojím majetkom aj autorskými právami. Prečo až teraz? Aké tajomstvá žena skrýva? Walt Disney jej porozumie, až keď sa v spomienkach prenesie do svojho vlastného detstva... (TV JOJ)

venison

Mám ráda knižní zpracování Mary Poppins a ještě radši zpracování filmové, takže jsem se moc ráda podívala na trochu pohádkové vyprávění o jejím vzniku.. Příběh nám odhaluje dětství autorky paní Traversové i její boj s Waltem Disneyem při vzniku filmu.. Herecký koncert zejména hlavní představitelky Emmy Thompson doplňoval velmi autentický Tom Hanks a zábavný řidič Paul Giamatti.. Příjemně jsem se pobavila při střetu dvou kultur - úzkoprsé Anglie a jásavé Ameriky :-) ()

Pavlínka9

Film má dvě časové linie - a je to s podivem - tento snímek dokáže být jak úsměvný, tak neskutečně dojemný. Od začátku si mě film získal. Svou precizností a hloubkou ohledně životního příběhu a vytrvalosti jak paní Traversové, tak pana Disneyho. Emma Thompson odvedla bravurní výkon a přestože jí šlo naproti veliké množství dalších herců - i oni měli těžkou práci. Film se sešel přesně v bodě kontaktu, kde všechno do sebe skvěle zapadá a bylo tam pro mě mnoho chvil, kdy mi tekly po tvářích slzy... Miluju filmy o tvorbě filmu nebo když se jedná o zákulisí filmového průmyslu a tohle je přesně ten snímek, na který jsem rok čekala. Přestože název je dost zavádějící a lze si pod ním představit plno jiných témat, je přesto zcela výstižný. ()

JohnSmith

Není to zrovna můj šálek čaje. Příběh mi přijde až moc nadnesený a potrhlý. Emma Thompson však podává skvělý výkon a evidentně si mrzutou a se vším nespokojenou zakyslou britskou dámu velice užila. Ale koukat na to přes dvě hodiny bylo spí za trest. ()

hroubek

Mám rád pohádky od Walta Disneyho. Vždy mě na nich něco fascinovalo. A to ať už šlo o muzikálová čísla, mluvící zvěř, či nebývalou dávku kýče. Samozřejmě ne vždy se mě každý film trefil do vkusu, ale to je věc jiná. Zachraňte pana Bankse se mi líbilo. Nejen kvůli vztahu, který mám k filmu od Disneyho, ale protože je to podle mě dobře odvyprávěný příběh. Mám sice k vyprávění nějaké výhrady, přesto se mě líbilo jak to John Lee Hancock natočil. Plusové body získává za dvě linie filmu, které dokážou ve správných momentech správně dojmout. Jedinou nevýhodou linií je to, že jedná linie je delší, než je potřeba a brání k plynulejšímu ději. Hancockovi se moc dobře povedlo vykreslit atmosféru v Disneyho studiích, kde je všechno, takové pestrobarevné, úsměvné a pozitivně naladěné. A od toho se také odráží herecké výkony. Emma Thompson hraje velmi dobře, ale občas je až moc protivná, což byl jistě účel, ale ono to ubírá na sympatičnosti postavy. Tom Hanks jako megaloman Walt Disney je perfektní, úsměv od ucha k uchu mu budete věřit od první okamžiku. Colin Farrell se opravdu snaží a jeho postava díky němu má jisté hrany, bohužel díky nedostatku prostoru totéž neplatí pro Ruth Wilson, což je velká škoda. Svůj talent nám předvede Annie Rose Buckley, o které jistě ještě uslyšíme. Paul Giamatti, Jason Schwartzman ukazují, že není malých rolí, a že i na malém prostoru se dá zářit. Film moc dobře prodává dojemně momenty a životní útrapy, jen je to Disney, takže nikdy nepřekročí jistou hranici, díky které by to hned bylo mnohem intenzivnější. Zachraňte pana Bankse je příjemný film, který je občas zbytečně kýčovitý, ale rozhodně dokáže zapůsobit a pobavit. ()

VasaX

V první řadě, abych se vyčlenil vůči některým zdejším komentářům, beru Zachraňte pana Bankse jako příběh, a ne jako přesný historický film. Tudíž je mi jedno, že se zde nereflektují stinné stránky hlavních zúčastněných, že se zde nastavuje jen jeden úhle pohledu na věc, absentující kritiku hollywoodské mašinérie. Ač založený na nějakých skutečnostech, pořád je to jen příběh, a jak bylo ve filmu řečeno, ve fantazii můžeme být kým chceme, klidně i vstřícným a usměvavým Waltem či upjatou Helen, tedy Pam. Je to hřejivý příběh od Disneyeho o Disneyem. Příslovečná továrna na sny. Nikdo snad nečekal, že to bude historické kontroverzní drama. Jestli ano, tak ať si jde rovnou demonstrativně spálit videokazetu s Pocahontas, protože ten princip je tu naprosto stejný. Jinak herecky to pro mě bylo velmi příjemné, Giamatti je takový sympatický Goofy, Hanks a Thompson jsou skvělí, Farrell má roli tak nějak na tělo, a vlastně celkové obsazení a herecké snahy jsou hodně příjemné a na vysoké úrovni, a skvěle evokující šedesátá léta (ve vší své pozitivitě). Je to zábavné, poutavé i dojemné. A já si to skvěle užil. A být trochu sentimentálnější, tak dám hvězdičku pátou. ()

Mishqo

Ako sa príbeh Mary Poppins po 20 rokoch dostal na strieborné plátno. Výborná Emma Thompson, ktorá vás bude baviť celý film. Tom Hanks i zbytok castu veľmi solídny. A celé to bolo proste milé :) ()

svobik

Fungují prakticky jen výjevy z dětství (ale jak, už dlouho mě něco ve filmu takhle nedrancovalo) a výtečná Emma Thompson. Jinak je to bohužel prázdné jako máloco, což je strašná škoda. 5/10 ()

blackJag

Asi je to nejblíž, co se kdy k tématu Mary Poppins dostanu, protože způsob, jakým Disney dělal hrané filmy, mě trochu odpuzuje (tuna cukrkandlu + vlezlé zpěvy každých 5 minut = moje noční můra) a ukázky z filmu, které v závěru proběhnou, mě v tom jen utvrzují. Takto mi to stačilo a jsem úplně spokojený. 80% ()

V.Silver

Zprvu extrémně nesympatická paní Traversová se střetává s extrémně rádobysympatickými Američany, kteří jí do jisté míry změní život. Mno, takto napsáno to nevypadá úplně skvěle, ale skutečnost je jiná. Skvělá Emma Thompson, která si pro sebe "urvala" většinu filmu, doplňovaná neméně kvalitními výkony Toma Hankse a Colina Farrella, kterým jejich role opravdu sedly. Velmi milým překvapením pro mne bylo obsazení Paula Giamattiho coby řidiče limuzíny, který se při každé cestě snaží spisovatelce Traversové zpříjemnit den - jako kdyby to vůbec šlo :) Ale tento film nestojí jen na hercích - stojí na skvělém scénáři, který kombinuje prodej autorských práv ke své nejmilejší postavě svému zprvu úhlavnímu nepříteli a na dětských vzpomínkách na dokonalého otce s jednou velkou vadou, na krásné hudbě, kameře a vůbec volbě jednotlivých exteriérů i interiérů. Nakonec vám ani nepřijde, že film má přes 2 hodiny ;) 75% ()

Gurtha

Vzhledem k tomu, že jsem celou druhou půl proslzela, mám všechny závěrečné budovatelské monology poněkud rozmazané a i díky tomu mi v paměti zůstává hlavně nepřekonatelná Emma T. bojující s plyšáky, plešáky a animovanými tučňáky. Výlety do dětství někdy ruší, ale zachraňuje je krásná příroda a Ruth Wilson (v klobouku), navíc o to víc pak baví roztomilé tvůrčí trio, vysmátý Disney a jejich srážka s ústřední Osobu - jen by mě zajímalo, zda se disneyofilní diváci smějí na stejných místech jako já? ()

šerminator

Přiznám se Marry Poppins (či původní postavička Sherry Bobbins - viz. Simpsonovi ;-) ) jsem nikdy neviděl, a tak mě docela bavilo sledovat příběh vznikající pohádky. No né že by to bylo tak super jako Hledání Země-Nezemě, ale i tak jsem byl u některých scén naměko :-) Výborné herecké obsazení mých oblíbených herců - alkoholem rozpolcený Collin Farrel, vrtošivá Emma Thompson nedá svůj příběh ani zadarmo a ani jen tak lehce, ale Tom Hanks toho zase tolik nepředvedl. ()

mkubalikova

"Co to má s nohou?" "Byl postřelen!" "To mě nepřekvapuje. Ještě někdo bude takto dramatický?" Paní Traversová mi je dost sympatická!! :-D 80% ()

Lennyanka

Poutavé a velmi příjemné, dokonce pár slziček ukáplo:) Ano, souhlasím s těmi, co si stěžují, že je film moc "disneyovský", ale já jsem vpravdě od filmu nic nečekala a to, co jsem uviděla, mě opravdu okouzlilo. ()

jefff

Pěkný, milý film, který se sice skutečnosti nedrží příliš úzkostlivě, ale zase po filmařské stránce mu není co vyčíst. Režijně i herecky skvělé a Hanks má ve své filmografii další obdivuhodný herecký zářez. ()

Babous

Mám rád filmy o filmech a příběhy ze zákulisí. Ačkoliv Mary Poppins jde jaksi mimo mě, tenhle příběh se mi líbil. Možná mi přišel i zajímavější než Mary Poppins sama o sobě. Navíc šedesátky v Hollywoodu, že ano. Ale už se těším, až vznikne nějaký film o Waltu samotném, určitě si to zaslouží. ()

sedm.1

Strašně moc miloučký filmeček, který opravdu zahřál u srdce, vyždímal ze mě dokonce i pár slziček a zároveň přinesl i velice zajímavý a poučný příběh o vzniku legendárního filmu Mary Poppins. Jen málo kdo totiž asi tušil, za jakých podmínek nakonec vůbec vznikal, o rozdílných představách a názorovém střetu mezi Waltem Disneyem a její autorkou P. L. Traversovou a vlastně i vážně hodně vysvětluje podstatu samotné Mary Poppins. Zachraňte pana Bankse je ale spíš než o vzniku filmu Mary Poppins o již zmíněných postavách pana Disneyho a paní Traversové, především pak o pohnutkách autorky světoznámé knížky pro děti, sahajících až do jejího raného dětství, které jí pak vedli k sepsání právě této populární postavy. Zápletka je tak odvyprávěna ve dvou časových rovinách, každá ovšem se svou vlastní atmosférou a stylem, nicméně navzájem se úžasně doplňujících a symbiózně fungujících. Onu atmosféru bych pak značil za vyloženě Disneyovskou, což tedy znamená vlídná, pohádková, barevná. Obrovskou přednostní filmu je samozřejmě i hvězdné obsazení, všichni podávají jedinečné a hlavně přesvědčivé herecké výkony, radost je sledovat. Já se u Zachraňte pana Bankse zkrátka skvěle bavil, sice tedy nevím, jak moc odpovídá skutečnosti, ale emoce tu na mě působili doslova strhujícím způsobem, navíc jsem zase o něco chytřejší o několik faktů z historie z továrny na sny, prostě výtečný filmový zážitek. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (viac)

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (viac)