Keď Walt Disney podľahol prosbám svojich dcér, aby sfilmoval ich obľúbenú knihu P. L. Traversovej Mary Poppins, netušil, že mu to bude trvať 20 rokov... V snahe získať autorské práva Disney narazí na tvrdohlavú a nekompromisnú spisovateľku, ktorá v žiadnom prípade nechce dopustiť, aby jej čarovnú románovú postavu opatrovateľky zničila ziskuchtivá mašinéria hollywoodskej filmovej továrne na sny. Až keď predaj jej knihy a tržby poklesnú, Pamela neochotne súhlasí s cestou do Los Angeles, aby si osobne vypočula Disneyho plány. V roku 1961 počas krátkych dvoch týždňov Walt Disney vytiahne pred autorkou všetky svoje tromfy. Vyzbrojí sa nápaditými storyboardmi a veselými pesničkami talentovaných bratov Shermanovcov. Waltov totálny útok však spisovateľkou ani len nepohne. Bezmocný Walt už takmer kapituluje, keď zrazu Traversová pomaly začína povoľovať zovretie nad svojím majetkom aj autorskými právami. Prečo až teraz? Aké tajomstvá žena skrýva? Walt Disney jej porozumie, až keď sa v spomienkach prenesie do svojho vlastného detstva... (TV JOJ)

javak810i

Ne, tohle není sequel k zachraňování vojína Ryana, ačkoliv by se to tak zprvu podle názvu filmu a představitele hlavní postavy mohlo zdát. Tom Hanks zde tentokrát jako Walt Disney zachraňuje zdánlivě fiktivní postavu z jedné knížky. A jestli se mu to podaří, tak tím možná zachrání i mnohem víc... Co víc říct. Celkem pohodový film s klasicky výborným Hanksem a lehce přehrávajícím Colinem Farrellem s Emmou Thompson, která je jako zapšklá angličanka babou na zabití. To vše okořeněno vtipnými dialogy a fajn soundtrackem. Za mě 4* a asi se půjdu kouknout na Mary Poppins. ()

Tayen

Výborný herecký koncert. Šarvátky mezi velikášským a rozverným Tomem Hanksem a upjatou a břitkou Emmou Thompson mě bavil od začátku do konce. Jedná se spíše o konverzační film, prokládaný flashbacky na dětství hlavní hrdinky (prodchnuté smutnýma očima Colina Farrella - zase), které byly zřejmě důležité pro pochopení P. L. Traversové, ale podle mě dostávaly až příliš prostoru a to ještě v té nejsentimetálnější a nejvíce přeslazené podobě, což celý film sráželo dolů. ()

aluna

Jedna věc je být zneužita kapitalistickým filmovým magnátem, který vás přes protesty a odmítání pomocí finanční kompenzace dotlačí tam, kam potřebuje a přetvoří vaše niterní dílo k obrazu svému. Zkušenost jistě nezáviděníhodná. Ale použít vaše pravé jméno, jméno rodinných příslušníků a reálie k natočení příběhu o výše zmíněném, o vás, viděný pokřivenou optikou - navíc po vaší smrti, kdy se nelze jakkoli "ošívat" a s vyzněním, jak starou nerudnou pannu tíženou dávnými démony spasí a zachrání ztripovaný dobrosrdečný taťka Walt, kolem nějž tančí zpívající víly - to je teda už silný kafe a ukázka nedozírné megaarogance! Ale tak oba filmy se divákům líbí, tak je vyšší princip zajištěn. Zkušený vlk ví, jak se z jedné kozy nažrat dokonce dvakrát a za hlasitého aplausu přihlížejících. ()

Alementina

Zvlastni CSFD predpremiera, myslela jsem si, ze je ve stredu a za pujdu normalne fandit na hokej, ale pak mi pipla zprava s kodem. Ksakru. Koukam na ucastniky a zjistuju, ze na film se dostavaji i ti s 0 poctem bodu, tipuju poloprazdny sal, takze moje pripadna neucast by se v tom mnozstvi ztratila, ale nakonec se rozhoduju jit, nasim to stejne jde lip, kdyz se na ne nedivam :) Pri vstupu do kina uz vedeme 0:3 a ja si rikam, jak si v pohode shlednu film, ktery jsem dle komentare Matty tipovala na trochu nudny kyc, ale poctive natoceny. Polovina filmu a ja se smeju, hlasite smeju, obcas slzim, obcas kontrolu stav utkani. Vlastne jsem prekvapena, ze me film chytnul, ze me dojima, i kdyz tech klise je tam dostatek.... třetí třetina a já zjištuju, že stav je 4:3 a do konce chybi 10 minut, zacnu se nervozne osivat na sedacce... scena, kdy mala Helen nasleduje matku do vody a ja se bojim, co bude ... spacha sebevrazdu?, kontroluju skore... posledni minuta a my budeme hrat presilovku, nakonec 5:3 a Helen akorat zachranuje matku. Tak symbolicke, ze me oddechnuti bylo dvojnasobne. Nevim, cim to je, ale obcas mi ukapne slza, asi mam zrovna nejake citove nevyrovnane obdobi, protoze ten film neni tak dobry, ale presto, tech slz dojeti je vic a vic a pritom nejsem schopna popsat, proc jsou, proc jsem tak dojata. Jen si rikam, ze mam dalsi vec, co musim za zivot udelat ... "Precist si se svou milovanou neteri Marry Poppins" ... vzpominam na Australii a jak jsem se vyfotila se sochou Marry Poppins pred rodnym domem P.L.T.... a rikam si, ze tu fotku musim najit.... Emma je mozna prilis krasna oproti skutecne P.L.T., mozna je to cele takove moc Disney, ale ja mela vzdycky moc rada Mickeyho... a dodneska ho rada nosim na tricku, ze jako filmovy zazitek je to pro me subjektivne za 5*, objektivne je to slabsi. Luxusni autenticka nahravka na konci, presne to vystihuje P.L.T. ,o ktere udajne jeji vnuci rekli, kdyz v 96 umrela: "Travers died loving no one and with no one loving her" PS: Diky spolusedicimu za kapesniky. PS2: Na pocest meho davneho spoluCSFDdivaka Wyscha, ktery mi snad zacina chybet, jsem si koupila na mlsani jeho oblibene kysele zelene gumove platky :) ()

Freemind

Na chvíli zapomeňme na to, že Walt Disney byl mizogynií, šovinistické, rasistické, antisemitské hovado a užijme si ho jako kouzelného věčného kluka, který zápasí s excentrickou, roztomile upjatou ježibabou ze zámoří. "Mary Poppins" jsem měl vždycky rád a po tomhle filmu ji mám ještě raději - jednu hvězdy tedy přisuzuji mému sentumentu. Druhá patří tuně biografických informací a anekdot, které jsem díky Panu Banksovi naprosto nenásilně vstřebal a třetí dojemné postavě Paula Giamattiho coby dobrosrdečného řidiče. Za vybělování odpudivé postavy Walta Disneyho nemůžu dát víc. Sorry, Mickey. ()

erased

V první řadě noční můra všech fanoušků Star Wars. V druhé řadě už v úvodní scéně utržené ucho džbánu jménem Zkrocení nabručené babky/dědka. Ale ve třetí naproti tomu příjemné překvapení z prolínajících se dvou linií, ze kterých kvalitou jako vítězná jednoznačně vychází ta z dětství paní P.L. Naštěstí zde toho Mickey Mouse není tolik, a i tu ohranou typickou situaci dvou hlavních postav hrají (ostatně jako téměř vždy) tak sympatičtí herci, aby tu mou oblíbenou filmovou linku, kde exceluje jak Colin Firth, tak i mladičká Annie Rose Buckley, nijak zvlášť nedokázali rušit. ()

kaylin

Kritizovat film ze studia Walta Disneyho za to, že je moc moc uhlazený, že jede na jistotu, mi přijde naprosto imbecilní. Nereaguji na konkrétní komentář zde, ale na recenzi v Cinemě (opravdu za tyhle objevné věty někdo dostává peníze). Je to asi jako říkat, že Japonci mají šikmé oči. Ano, studio si jde svou cestou, ale prostě dostanete to, co čekáte. Příběh, který je laskavý, který velebí Walta Disneyho, ať už byl ve skutečnosti jakýkoli, příběh, který adoruje Disney jako značku. No a co? Tohle přesně tenhle film má dělat, dař se mu to a překvapivě je to i ve své délce více jak snesitelné. Navíc Tom Hanks je prostě výborný, i když pravda, Emma Thompson ho výrazně zastiňuje. Skvěle si sedli, já jsem dostal dávku emocí, které nejsou překvapivě podány až tak pateticky a klidně si tenhle film zase rád pustím. Tohle je přesně to, co od Disneyho čekáte. Krásná iluze toho, že i když je to kolem na hovno, aspoň na ty dvě hodiny může být líp. ()

Tirion

Postrádá nějaký hlubší moment, náznak zvratu, překvapení. Zejména linka z dětství Traversové je strojená, umělá a neupřímná. Naopak linka ze "současnosti" je alespoň komediální a herecky vybroušená. Až moc velká sázka na jistotu se tedy nevyplatila, protože tou jistotou film sám sebe udávil. Ale to je průvodní jev každého Hancockova filmu. Ten chlápek je prostě konzervativní až moc. ()

..Lucas..

Mary Poppins jsem nikdy neviděl, ale po zhlédnutí tohoto filmu jdu na to. Krásný, dojemný film. Nejvíce se mi líbila minulosti paní Traversové a postupné pochopení toho, proč co dělá. Tom i Emma jako vždy skvělí, potěšil i Colin Farrell. ()

Kaluž

Fantastický Tom Hanks. Zbytek se vám z hlavy vykouří už u závěrečných titulků. Nevýrazná anabáze s jednou protivnou paní s viktoriánským deštníkem zaraženým v zadku. ()

italka63

Když se sejde absolutně skvělá sekernice Emma Thompson a usilovný Tom Hanks, musí to být filmový zážitek. Ta sekernice je autorka a majitelka práv Mary Poppins, a ten pan usilovný není nikdo jiný než Walt Disney. Oba mají své důvody, proč takovými být. Tam nás navede retrospektiva. Nesmím zapomenout na kouzelného Paula Giamattiho s kulatými brýlemi, coby řidiče .A pak je tu Colin Farrell, ten fenomální otec malé budoucí autorky, jeho láska ke svým dcerám, ale i vzrůstající závislost na alkoholu na americkém venkově, kde život není peříčko a práce bankovního úředníka též ne. Ať si to připustíme či ne, chování našich rodičů nás ovlivňuje celý život. Život těchhle všech lidiček, byť se týká filmového byznysu, byl natočen s chutí a láskou a přesně tak všemi zúčastněnými zahrán. Takové pohlazení po duši...to není málo. ()

MATADOR

Natočit román Mary Poppins asi opravdu nebyla sranda, ani pro tak ostříleného barda kterým byl Walt Disney. Rozhodně zajímavé nakouknutí do pozadí toho, jak se tvořily filmy, i když poněkud obtížně. Perfektní "duo" Hanks & Thompson. ()

salalala

Samozřejmě že jde o sázku na jistotu a nikdo nemůže po Disneym chtít, aby zobrazil Disneyho jinak než jako hodného a starostlivého tatíka, ale naštěstí se film netopí v přílišném kýči a sentimentu. A to je vlastně jedna z věcí, které ho zachraňují od horšího hodnocení. Hancock nabídl poměrně citlivou a přesnou režii, která nijak neexhibuje, ale potřebné si odvypráví. Bohužel dva paralelní příběhy moc nefungují a linie ze spisovatelčina dětství, která je sice zajímavá, film evidentně zpomalovala, protože měla úplně jinou atmosféru než zbytek a to je poměrně problém. Zatímco v první polovině má film švih a spád a je plný sympatického britského břitkého humoru, polovina druhá už jede navážno a je tím pádem dost rozvleklá a asi až moc okatě se snaží z diváka vytáhnout nějaké ty emoce. Troufnu si ale tvrdit, že film by byl poloviční bez naprosto famózní Emmy Thompson, která si roli viditelně užívá a neméně skvělého Toma Hankse, jemuž role Disneyho sedla dokonale. Za zmínku rozhodně stojí i výborný Colin Farrell, který zmiňovanou podružnou linku dělá mnohem zajímavější. Ve výsledku vlastně velmi slušný film, který asi vzhledem k okolnostem o moc lépe dopadnout nemohl. 70% ()

togaf

Walt Disney mě opravdu nesklamal, předtištěné podpisy, absolutní ignorace jiného názoru a nakonec vítězství korunované Oscary. Vždyť ona si paní Traversová nakonec neprosadila ani absenci animace a dokonce jí z milované Mary Poppins udělali muzikál! A ještě nás diváky nutí věřit, že se díky Waltovi vyrovanala s minulostí! Díky bohu za Emmu Thompson, ta byla jako protivná autorka úžasná. ()

Blackhand47

První Tom Hanks zachraňoval vojína Ryana, nyní zachraňuje pana Bankse. Životopisný snímek o autorce Mary Poppins nám dává možnost nahlédnout do zákulisí připrav filmů, přičemž se setkáváme se samotným Waltem Disneym, u kterého jsou upozaděny jeho špatné vlastnosti (přeci jen film točilo jeho vlastní studio). Pokud vás někdy zajímalo, jak vypadá rozkol mezi autorem a filmařem, je tenhle snímek krásnou ukázkou toho, jak to funguje. Kromě této dějové linky ještě dostáváme ukázku autorčina dětství, které dílo inspirovalo a vysvětluje nám, proč má autorka se vším vlastně problém. A rozhodně musím pochválit proslov paní Traversová, během něhož popsala, jak dnešní filmy ukazují všechno jen v dobrém světle, zatímco ona chtěla dětem ukázat realitu. Děti přece nemůžou žít v jedné velké iluzi. 80% ()

dom156

Ještě že mám rád Toma, jinak bych ten film asi nedal, jelikož se zde kecá a kecá a nic víc. Tom se snaží své postavě dát větší rozměr, bohužel je dost svázán scénářem. Je to klasický fádní a ničím nepřekvapivý snímek, které se kinematografie vyprodukuje kila. ()

Dont

Emma Thompson je úžasná herečka a role starší svérázné dámy ji dokonale sedla. S tématem, ke kterému jsem od prvních trailerů choval značnou skepsi, naložil výtečně i režisér a nebojím se říct, že z toho za vydatného přispění vhodně zvolených herců vymáčknul opravdu maximum. Lépe to zpracovat nešlo, a protože film pobaví a v závěru i dojme, zaslouží si nadprůměrné hodnocení. ()

TominoLa

Díky tomu, že jsem nejdříve shlédl Mary Poppins tak jsem si tohle užil přímo náramně. Skvěle jsem se bavil a dojímal. Největší předností je prostě obsazení T. Hankse a E. Thompson. Prostě radost sledovat takové herce. Určitě stojí za zmíňku i P. Giamatti. Kdo mě rozhodně nenadchl je C. Farrell, herec, kterého mám v TOPce. 9/10 ()

Aleee89

Nevím, jestli je úplně nejlepší nápad nechat točit film nahlížející pod pokličku studia Disney právě studiem Disney, ale budiž. To samozřejmě nutně ovlivňuje formu. Někdy trochu kýč, někdy barevná a juchající krása, někdy vlna sentimentu. Ale taková ta pohádkovost a přívětivost z Bankse zkrátka čiší. Postava Emmy Thompson byla zpočátku tak protivná, že jsem nevěděla, jestli se vůbec vydržím dívat do konce. Naštěstí jsem si ji poté docela oblíbila. První půlka filmu je nudnější, rozjíždí se to až později. Je to takový standardně nestandardní životopisný film. Původní Mary Poppins jsem neviděla, ale teď na ni mám docela chuť. Takže pokud to byl jeden z cílů tvůrců Bankse, u mě to zafungovalo. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (viac)

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (viac)