7 sestier

• Česko 7 životů (viac)

Sedem životov, sedem sestier, jedna spoločná identita. Originálny akčný dystopický triler o siedmych identických sestrách, ktoré taja svoju existenciu pred okolitým svetom. Dokiaľ jedna z nich nezmizne. Preľudnený svet v roku 2073 sa riadi drastickým zákonom jedného dieťaťa na rodinu. Keď úrady zistia priestupok, mladší súrodenec je automaticky odobraný. V jednom byte sa ale už 30 rokov skrýva a žije sedem sestier. Vyzerajú rovnako, no predsa je každá z nich iná. Pre pohyb a fungovanie vo vonkajšom svete využívajú všetky jednu identitu, kde vystupujú ako jedna osoba a žijú jeden spoločný oficiálny život. Chodia do školy, do práce, s kolegami do baru, vzťahy majú iba na jednu noc. Každá zo sestier chodí von iba jeden deň v týždni. V pondelok vychádza Pondelok, Utorok v utorok, a tak ďalej. Ich systém funguje skvele počas mnohých rokov až do toho dňa, kedy sa Pondelok nevráti domov. Šesť zvyšných sestier musí opustiť svoj úkryt a zistiť, čo sa stalo. Akákoľvek chyba ich ale môže prezradiť a ich život sa z pevného pokojného poriadku mení v napínavú futuristickú akciu plnú adrenalínu a nečakaných momentov. (Bontonfilm SK)

tomik99

Nenáročné sci-fi, které si pohrává s jedním z nejzásadnějších problémů, který Zemi jednou dožene – přelidněním naší planety a omezenosti našich „nevyčerpatelných“ zdrojů. Film je ukotven poměrně v blízké budoucnosti, kdy technologie a auta odpovídají asi dnešnímu pokroku a dokážu si představit, že to tady takto bude za pár desítek let vypadat. V popředí celého příběhu je Noomi Rapace, která hraje hned sedm rolí a podle mě jí každá z nich sedla. Hraje přesvědčivě, uvěřitelně a dokáže jednu postavu od té druhé odlišit (nevím, zda se jí to povedlo sedmkrát, ale rozhodně pět postav je naprosto rozeznatelných). Film dokáže i v mnohém překvapit, nebojí se riskovat s životem postav a na závěr nás čeká velký zvrat. Dokonce jsem uvažoval i o plném hodnocení, ale závěr to trochu kazí, kdy v posledních minutách nakonec vše (až moc okatě) dobře dopadne, i když události měly zcela jiný spád. Konec je uspěchaný, v některých věcech nelogický a do původního příběhu nepasující. Je to ale jediná výtka, kterou k tomuto komornému sci-fi mám. ()

HenryIvan

Víťazstvo za cenu čoho ?? To by sa spýtali pragmatici. Ja som sa na to ale pozrel ľudským okom a tak by sa na to mal pozrieť každý človek. Je podstatné, aby sa aj v takýchto bezútešných situáciách osoba zachovala ako človek a rozhodovala sa srdcom. Film ma prekvapil. Prekvapil ma svojou kvalitou. Očakával som že budem svedkom nanajvýš „ béčkového ” trileru, no ono to malo aj emóciu. Emócia dala tomuto snímku iný a lepší rozmer. Bol som celý čas upútany a nie že by som nevedel anticipovať rezultát, no progres ma na toľko zaujal, že mi bolo jedno, že presne viem ako to skončí. Možno som len naivný, ale takto som to zobral. Noomi Rapace mala neskutočne namáhavú úlohu dostať sa do charakteru všetkých 7 postáv a zvládla to bravúrne. No a keďže sa mi pri písaní práve jej mena môj skoro celý ( a podotknem lepší ) komentár vymazal, tak dávam len 4* :) ()

michald99

What Happened to Monday mělo obrovský potenciál, který tupě pohřbilo do neobyčejně nudné akce. Samotný nápad si přitom žádá minimálně strhující thriller, ve kterém se Úterý-Neděle vrhají do neznáma ve snaze najít svou pohřešovanou sestru, místo toho však protlačuje dopředu vír málo přehledných přestřelek a výbuchů, a na závěr servíruje záchranu celého světa, jako kdyby se jednalo o další hollywoodskou tuctovku. Částečně to je určitě tím, že Noomi Rapace prostě neutáhne všechno sama a její postavy jsou jedna jak druhá nevěrohodné, nesympatické a mdlé. Tolik promrhaných šancí; velké zklamání, přirovnal bych k Morgan (2016), ale ta si držela úroveň alespoň do poloviny filmu. ||20%|| ()

Porp odpad!

Kde bolo - tam bolo, bol raz jeden zrobený tato, ktorému sa narodili sedmorčatá. Ale keďže žil v krajine, kde bolo dovolené mať iba jedno dieťa, rozhodol sa že ich dobre schová, aby sa o nich nikto nedozvedel. Ako čas plynul, z dievčat sa stali ženy, ktoré stále žijú spolu, ukryté pred svetom a von na svet vychádzajú každá iba v jeden deň ... A tak ďalej, a tak ďalej. Preboha, veď to muselo zle vyzerať už na papiery! Ten, kto rozhodol o tom, že sa to bude točiť a vyčlenil na to tie nehorázne milióny, bol fakt chumaj. ()

Mara97

Ach jo, člověku z toho až mrazí - kdybych se na film podíval v čase premiéry, jen tak bych nad tím mávl rukou, jakože nějaké sci-fi, jedno z těch dalších... ale z optiky roku 2021 už to taková legrace a divácká netečnost není, vždyť to je obrovská paralela s dnešním světem. Rázem si uvědomíte, že nejen řada věcí je zde podobná jako dnes, ale aby se něco podobného vyplnilo do puntíku, není už najednou tak nereálné. Ačkoli všichni ti Orwellové a další varující nás chtěli předem na něco takového upozornit, totalita může být nastolena velmi snadno, i když se to zprvu nemusí nechat zdát - cesta do pekla je totiž dlážděna dobrými úmysly. Ale k filmu - přesně taková sci-fi mám rád, kde je stěžejní originální nápad a takový ten tah na branku. To potom člověk i nějaké ty menší nedostatky a nesrovnalosti odpustí. ()

dalziel

Váhal som medzii  4 a 5 ⭐.No nakoniec som sa priklonil k 5 lebo to tento film svojou aktuálnosťou vážne potrebuje.Všetky Replaceky boli skvéle a Glenn najlepšia lebo bola odpornejšia ako Ursula Gertrud von der Leyen. A to je čo povedať. ()

AnanAss

Robinson Crusoe je pěkný žabař, když má jen svého Pátka. To Willem Dafoe má pokrytý rovnou celý týden. „Co se stalo s Pondělím“ je svižně natočená utopistická podívaná, kde po úvodním povinném představení děje následuje jedna velká futuristická naháněčka v betonovém městě se stylovou a nekompromisní akcí, která jde až na kost. Finále už je sice trošku předvídatelné a nemá takový drajv jako střední pasáž, i tak se ale jedná v konečném výsledku o skvělou zábavu. Navíc mám tyto bezútěšné sci-fi (ve stylu Total Recall, Repo Men, Minority Report) docela rád a za zmínku stojí hlavně šikovně zvládnuté řemeslo Tommy Wirkoly, který to zde poprvé ve své kariéře zkusil na vážno a zase mu to vyšlo. Doporučuje pět ze sedmi sedmerčat! ()

Eventyrer

Pekné postapo s preľudnením. Noomi Rapace tradične perfektná, no dej bol veľmi predvídateľný rovnako ako aj koniec. Obrovský potenciál nevyužitý. Veľká škoda. ()

Franc1s

Tak todle se povedlo a zároveň velké překvapení!! Příběh v blízké budoucnosti, kdy země je přelidněná a musí se začít něco kontrolovat...V čele všeho je sedm sester, kterou si každou zahrála Noomi Rapace a smekám, jak se ji to podařilo, snad asi zatím její životní film.. Nechci nic prozrazovat o ději, je tam pár super zvratů, chce se kouknout na trailer a buď chytne nebo ne.. Akce je dost a nad očekávání krvavá. Ty dvě hodky jsem byl napnutej jak struna..Paráda a doporučuji 8,5/10 PS: Až teď jsem zjistil že to je ten samej režisér co udělal brutus-mazec Dead Snow a Máničku a Jeníčka, vědět to dřív, neváhám :) ()

vikino1

Přesně to co chybělo nedávno viděnému Ghost in the Shell, to mělo Seven Sisters. A to zajímavý příběh. Tohle mě bavilo celou stopáž nemuseli vynaložit obrovské miliony na to, aby nějací roboti běhali v hologramovém městě. Neříkám, že po odktytí toho, kdo a jak hraje, není už závěr nepředvídatelný, ale to s mými přibývajícími roky bude čím dál složitější (udělat originální i konec). Jinými slovy slovy - Wirkola opět boduje s jeho - podle mě - nejlepším filmem.. ()

West

Použiju nejčastější slovo Gordona Ramsayho a řeknu „Páááni“ ..tak takovou pecku jsem absolutně nečekal. Pokud jste milovníkem sci-fi, nebo nejste,.. je to jedno, tahle napínavá věc vás přesune o několik let dopředu, ale rozhodně tu nečekejte lítající automobily, roboty, nebo kolonizaci marsu. Režisér si na tomhle dost vyhrál, a kupodivu zde nejsou žádné hluché místa. Od samého začátku vás děj vtáhne do života 7 sester (Noomi Rapace) , kdy je zákon díky přelidnění omezen pouze na jedno dítě. Nebudu spoilerovat, jako většina zdejších, nechte se překvapit. Je to chytré, originální, dynamické, místy i dost kruté, ale má to neskutečně našlápnuto. Co se mi na tom líbilo nejvíce, že tento originální příběh s menším rozpočtem daleko předčí většinu celovečerních filmů, které jsou pod spoustou digitálních triků jakousi ostudou tvůrčí mysli, a navoněným nic. Tohle rozhodně není příběh který prokouknete v polovině filmu ,ale naopak vás to žene po hlavě do neznáma. Jsem opravdu rád že se ještě točí něco, co má zase trochu jinou vizi, a nejede v tom typickém hollywoodském klišé. Musím ještě dodat že Hudba byla na jedničku, a je až překvapující, že za 20mil.$ se dá natočit takový Velkofilm. ()

bearmeedek

Skandální příběh podle skutečné události z roku 2073. Před návštěvou kina jsem trochu váhal, ale zvědavost nad tím, jak to bude asi zpracované, zvítězila. A nelituji. Současná sci-fi o „perfektně“ fungující společnosti v blízké budoucnosti jsou (bez urážky) určena převážně pro puberťáky. Tohle bylo sci-fi pro dospělé, dokonce i pro dospělé holky. Téma je tentokrát dost originální. Nápad, kdy jedna herečka hraje sedm sester, je dobrý a Noomi se toho zhostila na výtečnou. Sedm rolí, sedm postav a charakterů v jednom filmu – ten film patří jenom jí. ()

E lan

Je to přesně mezi *** a ****. Velmi dynamický děj, dobré triky, Naomi také hraje výborně. Pár dějových zkratek trochu nelogických a přeci jen na můj vkus trochu brutální nechutné scény se tu objevují docela často. Ale ve finále je to velmi nadprůměrný sci-fi počin. ()

HubertusSK

To bolo niečo hrozné. Film neustále podkopával vlastné pravidlá. Logika - nula bodov. Scenár - nezmyselný. Miestami bolo konanie postáv úplne zbytočne nelogické...film si skrátka kopal vlastný hrob (veľmi hlboký hrob).K tomu chýbalo lepšie spracovanie sveta budúcnosti, no chýbať nemalo! ()

junglewar

Polovina filmu dobrá, měl jsem pocit, že konečně po dlouhé době koukám na něco nového. Pak možná až moc akční, ale jinak v pohodě. ()

neo93

Působivý akční sci-fi thriller s originálním nápadem. Jak už samotný český překlad snímku napovídá, jedná se o sedm životů, sedm sester, které jsou nuceny bojovat o své vlastní životy, když je náhle odhalena jejich společná a jediná identita, se kterou mohou vystupovat v tomto fikčním dystopickém světě. Velmi mě bavilo pozorovat tyto ženy v podobě Noomi Rapace, která je dokázala všechny skvěle ztvárnit. Nejen v rozdílných charakterech daných sester, pojmenovaných podle dnů v týdnu, ale především pak v akčních pasážích, které jsou velice svižné a nápadité (bojová scéna v jejich bytě, tak i poté scéna u Jerryho). Závěr snímku sice už tolik možná nepřekvapí, ale i přesto film celkově působí moc dobrým dojmem. Za mě rozhodně vydařená akční podívaná, která si zaslouží pozornost. ()