Reklama

Reklama

7 sestier

  • Česko 7 životů (viac)
Trailer 1

Sedem životov, sedem sestier, jedna spoločná identita. Originálny akčný dystopický triler o siedmych identických sestrách, ktoré taja svoju existenciu pred okolitým svetom. Dokiaľ jedna z nich nezmizne. Preľudnený svet v roku 2073 sa riadi drastickým zákonom jedného dieťaťa na rodinu. Keď úrady zistia priestupok, mladší súrodenec je automaticky odobraný. V jednom byte sa ale už 30 rokov skrýva a žije sedem sestier. Vyzerajú rovnako, no predsa je každá z nich iná. Pre pohyb a fungovanie vo vonkajšom svete využívajú všetky jednu identitu, kde vystupujú ako jedna osoba a žijú jeden spoločný oficiálny život. Chodia do školy, do práce, s kolegami do baru, vzťahy majú iba na jednu noc. Každá zo sestier chodí von iba jeden deň v týždni. V pondelok vychádza Pondelok, Utorok v utorok, a tak ďalej. Ich systém funguje skvele počas mnohých rokov až do toho dňa, kedy sa Pondelok nevráti domov. Šesť zvyšných sestier musí opustiť svoj úkryt a zistiť, čo sa stalo. Akákoľvek chyba ich ale môže prezradiť a ich život sa z pevného pokojného poriadku mení v napínavú futuristickú akciu plnú adrenalínu a nečakaných momentov. (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (4)

Trailer 1

Recenzie (726)

POMO 

všetky recenzie používateľa

Film, ve kterém se brzkým zabitím “hlavní postavy” teprve všechno parádně rozjede. Výborná sci-fi s nápadem, na kterém se skvěle staví dramaturgický oblouk emocí, překvapení i neustálého napětí. Plus efektní akce. Dystopický svět s totalitním systémem, který dosahuje až fašistické zrůdnosti. Silní záporáci na čele s děsivě chladnou Glenn Close, jejím “dokonalým generálem SS” a efektní vizáží členů komand. Patová situace hlavních hrdinek, skvěle zahraných Noomi Rapace. Gore a sex. Tommy Wirkola strčil všechny žánrové kolegy do kapsy! P.S. Pátou hvězdu nedávám pouze za lehce nedůvěryhodný, zbytečně překombinovaný závěr. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Pocitovo je to u mňa vyššie ako priemer, i keď objektívne to priemer je. Netflixovská sci-fi záležitosť, aké sa na plátna kín nedostávajú a v tomto prípade sa tak natíska otázka, prečo podobne ladený film neostal iba na obrazovkách Netflixu. V podstate akčné, tak trochu béčkové spracovanie v mojich očiach ospravedlňuje viacero klišé, pretože sme si vedomí, že nesledujeme žiadny nový Blade Runner. Ale na také Minority report a jeho vykrádačku v závere si určite spomenieme. Lenže načo zbytočne kritizovať, keď som sa bavil a bavila ma aj Noomi. 70% ()

Reklama

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Obrovská únava. To je to, čo som pociťoval na konci tohto filmu. Ono každý muž musí uznať, že pozerať sa sedemkrát na Noomi Rapace dve hodiny v kuse je vážnou hrozbou pre zdravý chod sexuálnych funkcií. A pritom to začalo tak nádejne. Čínsku cestu riešenia preľudnenia odrazu prevzal aj západ. Každej rodine ponechá jedno dieťa, ostatné vezme akože do kryobanky. Hovorím si no super, teraz budú demonštrácie a v ich popredí cigánske rodiny. Ale nič sa nestalo, dokonca v toto prípade bol film až napodiv rasistický, pretože mnoho detí majú iba biele rodiny. Naozaj sci-fi. ()

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

Celý ten súboj s vymysleným režimom a la Drozdajka, záverečné nablblé good guy/bad guy zúčtovanie, klišé a sebaobetovanie prebili toho Wirkolu, u ktorého sa pri krvavých scénach zasmejete od radosti, a celé to dotiahli niekam totálne na mainstreamovú pôdu. Krok späť aj pri Noomi nasiedmu. A na tak cool vybíjanú to dve tretiny filmu vyzeralo. ()

whack 

všetky recenzie používateľa

Snímok mohol byť ukážkou následkov nútenej kontroly populácie, ktorá bude v budúcnosti nevyhnutná, ak sa populačný rast nezastaví, no tento potenciál zlyhal na plnej čiare. Nezaujatosť anuluje vykreslenie prisluhovačov režimu ako badass vrahov zabíjajúcich okoloidúcich nevinných a deti, celý systém prakticky vyzerá ako nejaká ekofašistická verzia Orwellovho 1984, ibaže v One-child policy prevedení. Trochu trápne. Musím uznať, byť na mieste Noomi Rapace, bol by zo mňa po skončení natáčania schizofrenik, to ale nič nemení na tom, že smerovanie deja je prvoplánované a jasne prevláda náklonnosť k egocentrickému feministickému pohľadu, kde sa vôbec nerieši dôvod, prečo vlády pristúpili k riešeniu preľudnenia formou politiky jedného dieťaťa. Za celý čas nepadne jediná zmienka o iných potenciálnych riešeniach preľudnenia - problému, ktorý nie je fikciou ani teraz, nieto ešte v popisovanom roku 2043. Je klasicky na americký spôsob všetko stavené na psychické vydieranie, kde konzument počas celého deja permanentne prehliada pôvod celej kauzy a podvedome iba nadŕža prežitiu sestier a ich boju proti „represívnemu režimu“. Varovný prológ je nezmyselne zabitý pôrodnicovým epilógom, a s ním zmizli aj zostatky pointy: problém existuje, ale jeho riešenie je antihumánne a preto ho ignorujme a proti riešeniam bojujme. Nie! ()

Galéria (53)

Zaujímavosti (16)

  • Herečka Noomi Rapace vytvárala s umeleckým maskérom Giannettom De Rossim každej sestre špecifický vzhľad a s kostýmovou návrhárkou Oanou Panescu farbu šatníku a typ oblečenia. Dospelé sestry sa dajú rozlišovať aj podľa účesov: Nedeľa - culík, Pondelok - dlhé vlnité vlasy, Utorok - ryšavá hlava, Streda - stredne dlhé vlasy, Štvrtok - krátke vlasy, Piatok - pletená čapica, Sobota - platinová blond. (classic)
  • Nakrúcaniu predchádzala precízna príprava. Herečka Noomi Rapace často kvôli zelenému kľúčovému plátnu hrala s tenisovými loptičkami na paliciach, v ušiach mala sluchátko a predstierala nejakú činnosť. Taktiež niekedy vyžadovala, aby jej dublérky schované za scénou čítali repliky. (classic)
  • Scenárista Max Botkin prišiel s konceptom filmu už v roku 2001, vtedy boli ale ešte súrodenci vo filme muži. Keď sa následne do projektu zapojil režisér Tommy Wirkola, pripadalo mu, že urobiť zo súrodencov ženy by pridalo na dynamike. (classic)

Reklama

Reklama