Film se odehrává v texaském Austinu a je inspirován tamní rokenrolovou scénou. Sleduje čtyři vzájemně propojené milence, kteří čelí výzvám jak v hudební kariéře, tak v intimním životě. Ve světě poháněném mládím, vášní, chtíčem, drogami a kreativitou se příběh zaměřuje na dvojici, která hledá způsob, jak se vyrovnat s chaosem moderního světa a najít smysl existence. (HBO Max)

hazaba

Když si skoro celý film říkáte, co to k sakru je, asi je něco špatně. Šíleně dlouhé, zmatené.... a pak vás napadne - no jo, typický Malick, od něj se nedá nic jiného čekat. Rádoby umělecké vnímání všech fází vztahu... hvězdu dávám za těch pár okamžiků, které mě oslovily, a taky sobě, že jsem to vydržela až do konce. ()

BOURQUE

Štýlom a formou je to príbuzný Knight of Cups, ale obsahovo a hlavne z hľadiska citov a medziľudských vzťahov sa jedná o lepší kúsok. Umelecký film s  dobrými  hercami a (prekrásnymi) herečkami pre nekonvenčných filmových divákov. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

tomik99

Nejlepší na tom filmu je vlastně námět. Bohužel tady to začíná a také končí. Film měl potenciál, ale z 95% ho nedokázal využít. Místo klasické zlatokopky, které je jedno, jestli chrápe s chlapem, se dvěma či ženou, hlavně když se jí daří dobře a přitom hovno umí, dostaneme nehorázně nudný příběh v tom nejhorším možném provedení. Vysvětlí mi někdo, co má režisér za úchylku? To všichni herci se neustále po celou dobu musí něčeho dotýkat, šahat na záclony, osahávat chodníky a tak dále? Chápu, kdyby to dělala jedna postava a patřilo to k její charakteristice, ale takhle tam jsou zmagoření úplně všichni! Celý snímek vlastně sledujete partu čtyř lidí, kteří asi ujíždějí na kvalitním matroši. A vlastně nevím, zda to herci jenom předstírají, nebo si skutečně něco dali, protože mám silné podezření, že režisér v tom jel s nimi. Ten styl, jakým je to natočeno, tomu odpovídá. Opravdu nechápu, jak se pod takový projekt může podepsat Michael Fassbender, Natalia Portman a Ryan Gosling. Vždyť natáčení tohoto filmu s X scénami točených z různých úhlů, muselo být stokrát těžší než hrát Magneta v X-Menech či Jane v Thorovi. A kvůli těmto sráčským rolím bez duše nechtějí hrát tyto hvězdy alespoň v trošku normálnějších filmech? Gosling po „Správných chlapech“ už podruhé silně přešlapuje. ()

grosek

Ačkoli jsem dávala velký pozor, často jsem se v ději ztrácela. Styl přepínání časových úseků je podle mě už hodně přehnaný...až moc tlačí na pilu, aby působil jako nějaký alternativní vypravěčský styl tvářící se jako UMĚNÍ. Hodně mě to otravovalo. Co musím velmi ocenit, je kamera. I když se v tom nevyznám, tohle by nepřehlédnul snad ani nevidomý. Záběry byly unikátní, přirozené, krásně se na to dívalo. Slast pro oči. Ty dvě hvězdy patří snad jen kameře. ()

AloeB

Ale, fuj. Mé první setkání s Terrencem Malickem a jeho pravděpodobně typickým stylem a bohužel se nestalo, že bych si to užil a navíc se obávám, že se mi film za několik hodin vykouří z hlavy. Věřím, že to nějakou myšlenku mělo, navíc je zde hodně lásky a taky Ryan Gosling, ovšem ani jeho herecký výkon jsem si nijak neužil. Obávám se, že na tento typ umění nejsem stavěný a to jsem člověk, který dává Arafonskemu pravidelně vysoké hodnocení. ()

mira.l odpad!

Ideální film na červen. Totiž na vysvětlenou. Tou dobou totiž bývaj třešně. Takže když sežerete dvě kila třešní, pak se na ně řádně napijete, tak si klidně pusťte tenhle "film". Protože když z těch dvou a čtvrt hodiny 70% stopáže (nebo i víc) prosedíte na hajzlu, bude to jistě smysluplněji strávený čas. Tohle je totiž sice luxusně obsazené (Ryan Gosling, Rooney Mara, Michael Fassbender, Cate Blanchett, Natalie Portman, Holly Hunter, Val Kilmer) a možná by to i jistou sílu příběhu mělo, kdyby to bylo natočený nějak n-o-r-m-á-l-n-ě, ale tohle je svým zpracováním něco tak prázdnýho a blbýho, že tomu s naprosto čistým svědomím dávám odpad a prohlašuju, že Enšpígl měl FAKT PRAVDU. Nicméně mu nedávám za vinu, že jsem se na to podíval:). Děj - nula nebo aspoň já tam žádný souvislý a smysluplný děj nenašel, scény přeskakujou do jednotlivých dějových linek zcela náhle a chaoticky, ke konci už jsem měl pocit, že kámen začne šoustat cihlu, kamera Trier hadr a střih, ze kterýho se točí hlava. Snad jen docela zajímavé interiéry stojí za zmínku. Bohužel tady nejsme ve čtvrtým semestru moderní architektury, takže smůla. ()

neo93

Těžko uchopitelný a stravitelný snímek. Pro někoho může být náročné vůbec se na něj dívat, resp. dosledovat jej, protože se v něm vlastně nic moc neděje. Sledujeme pouze tři postavy, dva muže a jednu ženu, ztvárněné Rooney Mara, Ryan Gosling, Michael Fassbender, a jejich vzájemně propletený profesní, přátelský ale především milenecký vztah. A to je vše. Nic o nich nevíme a příliš se toho ani nedozvíme. Nevíme, jak se jmenují, co přesně dělají, kde bydlí. Jednotlivé pasáže s postavami jsou prostříhávány s dalšími scénami s nimi na různých jiných místech, čímž nemáme ponětí o žádném přesném určení místa a času, ve kterém se zrovna nacházejí, což také nepřispívá k pochopení celého filmu a ani k přiblížení se k daným postavám. Ve snímku nejsou důležité dialogy, jak by se možná v takovém filmu očekávalo, ale osobní nevyslovené pocity a myšlenky postav, které jiné postavy neuslyší, kromě samozřejmě nás diváků. Mezi tři zmíněné hlavní postavy se vloží i další postavy, mimo jiné v zastoupení např. Cate Blanchett, Bérénice Marlohe, Lykke Li či Natalie Portman, ale ve výsledku nemají zásadní vliv na dění ve filmu. Přesto všechno mě snímek čím si zajímal, poutal, asi nejspíš tím, jak asi tento milostný trojúhelník dopadne, zda se třeba nestane něco neočekávaného, přelomového, co změní celý dosavadní průběh filmu. Nakonec se vlastně nic podstatného nestane a snímek skončí nějak tak, jak začal. Asi jediné, co si z filmu odnesu, bude fakt, že už si dlouho nepamatuji snímek, ve kterém by to Natalie Portman tak moc slušelo a byla tak přitažlivá jako právě tady. ()

frozen1

Pán kameraman by si zaslúžil oscara , ale ináč film je nudný ,rozťahaný a to tam neni ani aký príbeh naťahovať . Očom to vlastne malo byť o náhodných umeleckých záberoch a občasnom naznačení že by sa mohol tam konečne začať rozvíjať nejaký príbeh ale fakt len náznaky.A buď som pri tom spal ale bol tam aj vôbec nejaký vývoj postáv? A nakoniec okrem kamery ešte hudba sa podarila . Tie dve položky to vyzdvihli na tých 35% ()

Terminer

Jedna hvězdička za herce, druhá za místy dobře vypracovanou poetiku a třetí za kameru. A příště by mohl pan režisér také trochu myslet na normální diváky. Toť vše. ()

Anianna

Skvostná plejáda hereckých hvězd, úžasný houslový koncert v pozadí (tak v polovině filmu). Že by Dvořák? A 50x vyslovené "bojím se." No, tak tohle není úplně můj šálek. ()

ervina odpad!

Co to bylo? Režisér se asi něčím sjel a pak šel tohle natočit. Vydržela jsem u toho půl hodiny. Ani Gosling to nezachránil. ()

mark9th

Nehorázne namyslená zlátanina pre skutočných ''umelcov''. Ale dobre, rozviniem, ak by sa tu náhodou niekto chcel iba pousmiať nad mojím hodnotením s výrazom na tvári ''hmmm, ďalší kto to nepochopil''. Malick chce na prvý pohľad poskytnúť artový zážitok hodný skutočných filmofilov založený na toľkokrát otrepanej problematike vzťahov, zrejme dúfajúc, že v podaní nekonečných rádoby filozofických otázok od samoľúbeho narkomana(Fassbender), naivného a nemého umelca (Gosling), cez istotu hľadajúcu čašníčku( Portman) až po infantilnú ''umelkyňu'' (Mara), ktorí sa neustále krútia na mieste a okolo seba ako keby ich hľadanie (a teraz vo veľkých úvodzovkách) ''skutočnej'' lásky bolo to najdôležitejšie v celom vesmíre. Ja sa zasa rád pousmejem nad komentármi typu: tento film obsahuje naozaj harmonicky vykreslenú paletu citov, atď....no to áno ak považujete za paletu citov sex, podvádzanie, donekonečna omieľané ''ľúbim ťa'' a hneď na to ďalšie podvádzanie a potom trochu experimentovania so ženou aby som si ujasnila, či ťa naozaj ľúbim, Na druhe strane tzv. trojuholníka to isté len k tomu experimentovaniu pridáme aj nejaké tie houbičky a hneď sa nám môže filozofovať lepšie :) V skutku pravá láska a v skutku krásne pointy ako napr. ''zaľúbime sa'', podvádzame sa, rozídeme sa, užívame si a znovu sa zaľúbime. a všetko medzi tým je tolerované ak je to samozrejme tak poeticky a filozoficky podané. Ooh, bulshit! Tak veľmi chce film zaujať ''skutočnými'' problémami vzťahov a paradoxom je, že práve takéto filmy podvedome posúvajú hranice tolerancie vo vzťahoch až tak, že sa to za vzťah len ťažko dá považovať a taktiež samy vytvárajú nereálne predstavy o skutočných vzťahoch. Toľko z obsahovej stránky filmu. Po technickej stránke bohužiaľ nič extra. Kvalitná kamera spočiatku zaujme a neprekáža, no po nie príliš dlhej chvíli zistíte, že aj keď sa na to vcelku dobre pozerá, tak ako som už spomínal skoro stále civiete na dvoch na mieste sa otáčajúcich ľudí ( zvlášť Mara a Gosling), ktorých celá emočná škála spočíva na dotykoch od päty až po vrchné končeky vlasov za pomoci housenky :) . Takže aj v tomto ohľade film po čase začína pôsobiť trápnejšie než by mal, kedže sa rozoberajú tak ''životne'' dôležité otázky. ()

LukeSharp odpad!

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale lepší režisér než Malick, je snad i Uwe Boll. Místní intelektuálové ať se nezlobí, ale podobnou pseudouměleckou sračku by dokázal zplodit každý neumětel. Snímek (stejně jako To the wonder a Knight of cups) samozřejmě nemá nic společného s něčím, čemu se dá říkat film. Není tady nic, co by se filmu byť jen blížilo. Od scénáře (v zajímavostech vidím, že i sám Gosling potvrdil, že se točilo bez scénáře....jaký to šok!!!) začínaje, po režisérské vedení konče. Plejáda slavných osobností se prostě vyskytuje v náhodně poskládaných scénách bez jakéhokoliv smyslu či posloupnosti, nikdy nevíte proč jsou postavy tam kde jsou, proč tam dělají to co tam dělají a co to vlastně melou za sračky. Konverzace či narace v pozadí opět nemají s danou scénou většinou nic společného a proto jako takové nemají žádnou logiku. Jasně, mnoho filmařů se snaží o nějaký filosofický podtext, ale dokážou to vpasovat do scén, které ve vás dokáží rezonovat, vyvolat odezvu, zamyslet se nad myšlenkou. Tady někdo plácne totální a nic neříkající hovno do scény, kde Gosling dává Rooney Mara na hlavu housenku (jako fakt nekecám!!!!). Potřetí už prostě podobný pekelný výplod “režiséra“ nemohu a nechci tolerovat a nelze dát nic jiného než nekompromisní odpad. Není tady bohužel prostě jediná věc, která by si zasloužila být ohodnocena kladně. BTW na film jsem byl nucen dívat se v třicetiminutových intervalech po dobu čtyř dnů, jelikož najednou se na to dívat nedá a obdivuji všechny, kdo to dokázali ()

matolos1

Dick to Pussy. Pussy to Dick. Prečo vlastne dávam 3*?? Jááj, malo to aspoň dobrú kameru. Aj keď musela skákať náhodne medzi viacerými scenámi, ktoré nadväzujú kedy sa im zachce. Sorry, ale nechytal som sa. Občas áno, ale ináč som sa chytal iba za hlavu. Neuveriteľná banálnosť, bez žiadnych silných emócii, či skvelých postáv. Je to iba ukážka rôznych fáz vzťahov, ktoré sú ľahostajné a duševne slabé. ()

AnthropOcean

Ďalšia z Malickových filozoficko-partnerských esejí bez výraznej naratívnej štruktúry, ktorá sa snaží opierať o úžasnú Lubezkiho prácu s kamerou plnú intímnej dynamiky. Subjektívne však pociťujem z autorovej strany čiastočný nátlak na vyvolávanie pocitov, ktoré pre mňa mnohokrát ostávajú skryté. Film vás však chladným nenechá. ()

NeMiQ

Existuje príjemné pomalé tempo filmu s nejakým dejom, a potom existuje ešte pomalšie tempo a v podstate bez deja ako v tomto prípade. Kamera pekne dotvárala spôsob, akým sa postavy doslova ponevierali v príbehu/príbehoch. Čiže vizuál je pre mňa asi jediné plus. Faye sa skoro celý čas len ošuchovala o steny alebo váľala po zemi/posteliach a zvyšok postáv sa tiež musel nejak hýbať tak sa aspoň kývali vo vetre a rytme svojich myšlienkových pochodov. Romantiky a vzťahov neúrekom, väčšina dialógov len umrmlané nezmysly, v ktorých sa ťažko hľadalo zopár záchytných bodov dôležitých pre posun dejovej línie. Takýto art je už nad moje sily a manželka to tiež v polovici vzdala. ()

solisoli

Uf tak to bolo niečo. Len čo. Najskôr asi nejaká dokumentárna relácia na život pre potomkov zazobancov. Táto garnitúra si určite prišli na svoje. K tomu si prizvali slušného kameramana. Kamera pôsobila neustále kinetickým okom až do úplného konca, čo ma už v polovici úplne začalo nudiť a unavovať. Sem tam záblesk nejakým pôsobivým momentom a záberom, ako v relácii kamera na cestách, čo nemalo nič spoločné s umením, ale zábermi s nejakého cestopisu. Herci robili čo mohli, ale utápali sa v nezmysloch, až nechápali sami čo robia, kedy mi to pripadalo, ako náhodná improvizácia až do blba. Chaos scenára, ktorý ma mal presvedčiť o nejakom abstraktnom umení sa nakoniec strácal a nedospel ani k nejakej pointe, ku ktorej sa režisér nakoniec nedopracoval, tak to radšej sekol a zabalil. Možno réžia v najbližšom pokračovaní tohto dokumentu vysvetlí o čo išlo. ()

Christian Bale najde cokoliv

Christian Bale najde cokoliv

25.04.2015

Batmanovská štafeta je předána a Christian Bale (Temný rytíř) se opět vrhá na menší filmy. Britský herec už má za sebou Knight of Cups a Weightless od nevypočitatelného Terrence Malicka (Strom života… (viac)