Bůh ví proč jakýsi menší filmový štáb natáčí během jedné noci a následujícího rána počínání dvou sériových zabijáků, kteří se vydali do ulic odvraždit si svůj dohodnutý denní limit. (Socrates)

papaguy

Na kraťasy mám poměrně přísná kritéria. Režisér má relativně malý prostor, na kterém musí diváka odpálit. V tomto případě se tak nestalo. Strašidelné to není. Spíš taková nuda v Brně. Dva sériové vrahy následuje dvoučlenný natáčecí tým. Paradokumentární, řemeslně zvládnuté, černobílé, bez pointy. Resp. pointa je slabá a nevýrazná, tak na úrovni nějakého pubertálního zastydlína. Možná šlo o nějaký druh humoru, jehož smysl mi uniká. Ale nezaujalo mě to natolik, aby mi to vadilo. ()

Adam Bernau odpad!

Maniaci jsou leda tak mezi autory nadšených komentářů k tomuto téměř frankofonnímu filmu o černochovi s úsměvem Marka Ebena a bělochovi s etickou teorií. To mám za to, že nevěřím na veřejnoprávní vyváženost Mi Nü-Chai hodnocení. ()

swamp

Režijně a obrazově výborně zmáknuté (Shia možná ještě prorazí jako rejža), ale bez pointy, což mě mrzí. Navíc ten závěr byl příliš okatý už od začátku. ()

iamek

Tak a další herec nám začíná pomalu točit. Shia sice začíná krátkometrážníma snímkama, ale Maniac má parádní atmosféru a hlavně krásný vizuál. ()

korbitch22

Samoúčelná, zvrhlá sračka o dvou zabijácích, kteří bez smyslu chodí nocí a vraždí neviné lidi.Shia je kretén, který právem hnije v léčebně a doufám že tam schnijě navždy.Už jen podle tohodle bezvýznamného filmu plného ubohého násilí.Tyhle filmy můžu s nějakou nadsázkou nebo pointou.Tady mi přijde, že se jen zvrhlej a psychicky narušenej člověk musel vyřádit.Tohle by natočil úplně každý a jen proto, že to natočil nějakej LeBlaf, to má být snad nějaký art, ještě podpořený černobílou a samozřejmě francouzkým jazykem.Když to přijde na mě, vytáhnu Postala dvojku, paralyzérem pokosim policejní jednotku, kterou v křeci na zemi poleju benzínem, zapálím a pomočím.Shia prostě natočí film, kde láskyplně ubodají krásnou mladou dívku a nám se to má asi líbit, nelíbí Shio, vážně ne a jsem rád, že se už léčíš.* za scénu s autem. ()

SOLOM.

Mám rád filmové násilí a morbidní snímky, zvláště pokud jsou dobře natočené. Nemusí ani vypadat zrovna moc realisticky a už vůbec nevadí, když jsou amatérské. Problém u mne ovšem nastává ve chvíli, kdy mi jsou herci nesympatičtí a tady k tomu došlo. Navíc mě neskutečně sral ten filmový štáb, takže bohužel jdu s hodnocením o něco dolů. Některé vraždy vypadaly hodně solidně, jiné zas byli na první pohled dost přitažené za „vlasy“. Shia LaBeouf odvedl slušný kus práce, ale propříště se vyvarovat blbostem!!! Hudba byla cool… ()

Marek1991

Ak by neexistovala polícia a bol by nejaký takýto maniak, tak by to takto mohlo vyzerať. Film si však nedával pozor na detaily, pretože kanister po podpálení domu by si nikto nebral zrejme zo sebou a najmä ak by išiel priamo po tej istej ulici. Taktiež v zime by si auto nenechávalo vzadu otvorené okná. V strede filmu došiel dych, takže inak hodnotiť ani nebudem. ()

corpsy

Shia LaBeouf sa asi potreboval zbaviť démonov Hollywoodu. Je to trochu škoda, pretože ,,transformerská,, séria stála aj na ňom. Ale proti gustu žiadny dišputát a hlavne, ak ide o skvelý prístup. ()

PauloZ

To si mám sednout na prdele z toho, že dva vymaštěnci zabíjejí civilisty a Shia je u toho točí? Možná jindy, protože bez pointy to pravdu nejde. ()

topi

Solidní vyvražďovačka v režii nadějného herce Shia LaBoeufa. Jednoho z vrahů si zahrál hiphoper Cage. Dost dobrej výkon! Výbornej byl i hudební doprovod. Zajímavej krátkej filmeček. ()

kajas

Páni, Shia taky točí! No, Nolanův krátkometrážní snímek sice kvalitou nepředčil, ale rozhodně by se mohl vypracovat na nějaký celovečerák. Násilí je zobrazeno opravdu reálně a děsivě, na druhou stranu jsem moc nepochopila, proč byli ti maniaci natáčeni (to se štáb vůbec nebál?) a proč Shia zvolil francouzštinu. ()

Sfinkter

Parádní záležitost, už chápu, jak mohl Shia natočit hudební klip pro Mansona. Násilí s noblesou a bez servítek ve skvěle zvládnuté technické úpravě. ()

PiLgRiM

Co se sakra lidem může líbit na dvou nesympatickejch vrahounech, kteří si jen tak chodí po městě a zabíjej lidi na potkání? Lidi jsou fakt úchylný dneska už... to snad není možný. Jedna * za veselej konec. ()