Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

heyda

Moc povedený film. Ze začátku jsem si říkal, co na tom jako všichni vidí, že tomu dávají tolik hvězd a postupně mi to docházelo víc a víc. Krásný film, který stále překvapuje a především umí pohladit na duši. Souhlasím s názorem, že tenhle film ční nad bohužel slabou americkou produkcí roku 2011. Přesto je mi docela záhadou, že tento film neustále stoupá a stoupá až do pater, kde už podle mě nemá co dělat. Umístění v TOP 200 bych bral, ale v TOP 10 ??? ()

mcb

Vlezlá a hřejivá francouzská polívčička o tom, jak moudrý rázný černoch z ghetta změnil život jednomu ochrnutému miliardáři. Na jedno zhlédnutí jistě příjemná podívaná s několika vtipnými momenty a perfektně zahranými (byť zoufale stereotypními) postavami, ale nesnesitelná šablonovitost a schématičnost nedokáže ani na chvíli vtáhnout do příběhu, natož vydolovat nějakou emoci, i navzdory tomu, že si razí cestu nehollywoodským způsobem. Zkrátka film, který svou emocionální líbivostí nabíhá tomu nejstřednějšímu proudu diváků a proti kterému nikdo nemůže namítnout ani slovo. Brutální csfd hype. ()

mat.ilda

Už hodně dlouho jsem nedala komedii plný počet, možná je to absťákem a čas ukáže, jestli nebudu snižovat, čerstvě po zážitku však nemůžu jinak, než složit poklonu - brilantními dialogům, uvolněnému vtipu, skvělým chlapíkům v hlavních rolích i vůni člověčiny - a přitom nebyla vyvinuta žádná odstředivá síla na moje emoce! Tvůrčí kolegáčci v zámoří musí být závistí zelení jak Marťani a zajisté už kvapně odvážejí z rekvizitáren barely s tělesnými tekutinami na skládku nebezpečného odpadu, škrtají ve scénářích, horečnatě konzultují s lingvisty, kterak nahradit slova shit, fuck a motherfucker a vypisují konkurzy na obsazení remaku - doporučila bych srandistu jménem Eddie Murphy a ze šlechtických typů Nicolase Cage :-). ()

triatlet

Kombinace prosťáčkovského pohledu na život milionáře ala Pretty Woman s řešením vztahů v silných příbězích typu Hlas moře nebo Philadelphia funguje velmi dobře. Herecky přesvědčivé. Občas mi přišel některý vtip navíc, ale celkově velmi milá podívaná. ()

lillien

Přidejte do těsta subsaharskou kofolu parazitující na štědrém sociálním systému, prachatýho kvadruplegika a pár neokoukaných ksichtů a vyleze z toho tenhle vypečenej francouzskej croissant, u kterýho si bránice prostě musí zaskotačit, protože nejlepší příběhy a humor píše vždycky sám život. A kurva hlavně taky konečně film, který si z životních trampot postižených umí udělat prdel normálním lidským způsobem bez nějaké zbytečné patetické křeče. No kamenujte mně, ale mě třeba tohle přišlo strašně vtipný: ...víš kde zaručeně vždycky najdeš kvadruplegika?..- tam kdes ho naposledy odložil..:) ()

jojinecko

Podobné témy tu boli viac krát, no nie nadarmo sa hovorí, že francúzi majú osobitný šarm. Intouchables sú najlepšou (nie celkom štandardnou) komédiou za veľmi dlhý čas a zároveň funguje aj dramatická rovina. Všetko do seba zapadá, ústredné duo je skvelé, najmä Omar Sy si svoju rolu užíva, pričom svojou charizmou a bezprostrednosťou prebíja aj istú šablónovitosť svojej postavy. Parádny film... ()

Stanislaus

Musím uznat, že jsem si Nedotknutelné nechával opravdu dlouho zavřené "v šuplíku", nicméně bych si teď sám nejraději nafackoval, protože jsem se tímto způsobem ochuzoval o tak jedinečný film, který se netočí každý rok. Na jedné straně je zde přítomna tragika, zejména když se vezme v potaz zdravotní stav Phillippa a sociální zázemí Drisse. Avšak všechno to drama je zde úspěšně atakováno chytrým humorem a množstvím momentů, které opravdu zahřejí u srdce. Ve filmu dochází ke konfrontaci dvou světů (postav), přičemž nakonec dochází k nezapomenutelnému souznění. Zkrátka velice milý, zábavný, ale i smutný snímek, který se pevně drží na vrcholu mezi dnešní záplavou citově vydírajících filmů. ()

Flego

Absolútne najlepší film posledného roku ! Francúzi opäť porazili všetkých na filmovom nebi nádherným príbehom bez sĺz, sentimentu, melodrámy a pretvárky. Vystačil im obyčajný ľudský príbeh ( podľa skutočnej udalosti ), povyhadzovali z neho všetko, čo sme v podobných príbehoch videli a predostreli nám neuveriteľne zábavný film. Nepamätám si, kedy som sa naposledy toľko nasmial. A nepamätám si, kedy ma film prinútil takto sa zamyslieť nad životom. ()

MontyBrogan

Slabých 5 hviezdičiek. Do 5ky nejlepších filmov (1.4.2012 je toto na ČSFD 5. najlepší film) Intouchables podľa mňa nepatrí ani keby išlo len o francúzsku tvobu. Ide o komédiu/drámu, obsahujúcu veľkú koncentráciu humoru, ktorý je viac prirodzený ako inteligentný. Je to mierne patetický príbeh, ktorý svojím podaním zanechá v divákovi obrovský zážitok. ()

Roman.Ticka

Ne že bych se nezasmála často a nahlas, ne že by to nebylo vtipné nebo originální, ale nějak se nemůžu žánrově zorientovat. Nevím či si mám vzít morální příklad, či se zamyslet nad životem, či jen tak bezmyšlenkovitě splynout s lehkostí aristokrata. Něco mi tam jaksi chybělo, občas se našly nelogické mezery, které nešlo nevnímat. Ještě mám problém s prostředím děje, lépe by mi sedlo pojetí anglické smetánky, to bych si "puritánské kecy" mnohem víc užila. Nicméně ebenový Barack Obama mi svým ryzím charakterem učaroval, možná proto, že jsme si hodně blízcí způsobem vyjadřování i přístupem k životu..."Copak vám u toho telefonátu nehouklo? Houklo mi pořádně. Takže?" Jdu si koupit malířskou paletu, dobrý tip! ()

poz3n

Několikrát jsem čekal na klasický klišé průhlednýho příběhu, ale ani jednou se nedostavilo. A když už jsem byl s hodnocením na vahách tak přijde Ludovico Einaudi, který stejně jako v This is England absolutně ovládne vaše uši (a nejen ušní lalůčky :) ). ()

rikitiki

Téma přátelství navzdory nepřekonatelným sociálním rozdílům je ve snímku Nedotknutelní podáno mile i uvěřitelně a to proto, že oba muži jsou handicapovaní. Jeden společenským zařazením, druhý tělesným postižením. Kamarádské pouto jim umožní vzít si to nejlepší ze světa toho druhého. A tak ochrnutý muž obklopený strnulými zvyky vyšší společnosti získá bezprostřednost a přímočarou razanci, zatímco sympatický looser se trochu nakazí vzděláním a zodpovědností. ____________Morální zaměření snímku diváka neubíjí, protože je podáno vtipně. Některé gagy jsou osvěžujícím způsobem nekorektní, až za hranou toho, co se by se ve slušné společnosti mělo podle konvencí dělat. Jenomže je občas tak potřebné rozbít krunýř pravidel! Což se pomocí nezvyklého pomocníka podaří ochrnutému Philippovi, protože zatímco jeho tělo zůstává už nezvratně nehybné a na vozíku, jeho mysl se osvobodí. Takže se mu povede to, co nezvládne většina zdravých lidí.______ Scénáři ale jako by chyběla závěrečná revize, občas mezi momenty drsného humoru probleskne přehnaný patos. Zbytečná je postava dcery hlavního hrdiny, měla buď dostat víc prostoru, nebo zmizet úplně. Uvítala bych víc scén typu: zkouším jestli opravdu nic necítíš tím, že na tebe liju vařící vodu. Ale tohle je francouzský a tudíž přes veškerou otevřenost uměřený film, takový Kurz negativního myšlení si troufl zajít mnohem dál. /28. 6. 12./ ()

honajz

Souhlas s Aidanem i verbalem. Ten film je příjemný, vtipný, milý, a kupodivu nedojí za každou cenu z diváků slzy, dokonce zde snad ani nikdo neumře. Inu, francouzská produkce, v americké by jistojistě někdo humřel. Přesto se nemohu zbavit dojmu nepatřičnosti, kdy jednoduchá řešení typu stačí sex a ganja, aby byl život opět krásný, mi jaksi nestačí. Skvěle zahrané, Drisseovy postřehy k umění dokonalé, jeho nadhled nad věcí fajn (kromě jeho vlastního života, ale to už by bylo moc drama, o tom se moc nemluví), ale jinak trošičku plošší. Ale on americký remake s Tuckerem a Firthem jistojistě nějaké ty kapesníčky vytáhne. ()

jonyyy

Dost citlivě natočené, výběr ošetřovatele byl naprosto famózní. Působí neuvěřitelně přirozeně a vyřazoval z něj optimizmus a energie. Humor je decentní. Bez jediné připomínky. 90% ()

adam_olesnan

Som strašne rád, že aj napriek súčastnej filmografii (ktorá bohužiaľ zachádza už do takých extrémov, že je to smutné) niekto natočil dielko ako je toto. A na samom konci som mal podobné pocity, ako pri legendárnom Shawshanku, hoci sú to dosť odlišné filmy, predsa majú strašne veľa spoločné. Krása, krása, krása! ()

eraserhead666

Už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposled u filmu tak dlouho, tak silně a tak nahlas smál. Už si ani nepamatuji, kdy mě naposled po filmu bolelo smíchem břicho. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposled viděl komedii, která byla zábavná a humorná po celou dobu, v níž se ten humor po půlce filmu nevytratil ale zůstal. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposled viděl tak výborný film. Tak dobře obsazený, tak chytrý, zábavný, se skvělými hereckými výkony. Audrey Fleurot mi nedá spát, ta postarší služka byla naprosto výborná. Francouzi prostě umí. Filmové překvapení posledních let. Jdu do toho znovu. „A jako bonus tam dám modrou!“ ()

Pítrs85

Ano, je to přehypovanej film, páč zas tak dobré, aby se to mohlo válet v tunajší top ten, to není, ale pokud máte chuť na pohodovou, celkem inteligentní komedii, tak... ale co, stejně už Nedotknutelné každej viděl, takže škoda slov (tuše) :-) A Omar Sy dělá tak padesát procent filmu, neskutečnej sympaťák. Ale líbilo se mi, že se Nedotknutelní dokázali vyvarovat zaběhnutému klišé s nerudným arogantním boháčem, Philippe byl správnej rebel. Jo, takhle nějak mají vypadat komedie, při jejichž sledování vám nebude trapně. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)