Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (viac)

Jestliže vás obslouží, neznamená to ještě, že vás mají rádi. Snímek Mladí muži za pultem vypráví o dvojici pohodlných obchodníků, kteří štvou zákazníky, hádají se o filmech a hrají hokej na střeše obchodu. (oficiálny text distribútora)

Bachy

Clerks mě nedonutili řvát smíchy, ale výbornou náladu mi drželi od začátku do konce. Vše postavené na dialozích a jednoduchosti (tím nemyslím scénáře, ten je naopak prošpikovaný vychytávkami skrz naskrz) a to já rád. Tady prostě těch pár lokací, pár postav a pár zvratů sedí. A klidně bych ještě na zvratech ubral a přidal další dialogy, protože poslouchat názory těhle "prodavačů" je velmi příjemnou čiností. Jako prvotina opravdu klobouk dolů a jsem moc zvědavý na další Smithovi kousky. Těším se na další zhlédnutí. --- Právě jste dočetli můj původní komentář. Dnes už jsou pro mě Clerks milovaným filmem bez chybičky. ()

vypravěč

Clerks z frází vytloukají prvotní jazyk a z nerozumění ještě větší nedorozumění. Smith otvírá film jako „první slova“: osvojené tělo si oslněně drmolí vlastní průpovídky, prostor sesychá a kdykoliv se může rozjasnit, klesne se do hlubší trapnosti. Když jsem je před mnoha lety viděl poprvé a podruhé, bavil jsem se královsky. Dnes jsem věděl, co přijde, a přes hráz pointy jsem se nepřenesl. Poznal jsem pěknou řádku těchto "podvodníků" a vím, jak se za to splývání platí, a nedokážu se tomu bahnění oddat ani jako divák. Přesto tento výjimečný debut oceňuji a jako na jeden ze symbolů devadesátých let na něj rád vzpomínám. ()

B!shop

Tohle je naprosto dokonala komedie, diky niz vznikly minimalne dve zasadni veci. Zviditelnil se Kevin Smith a moh diky tomu natocit dalsi skvely filmy a vznikla tu dvojka Jay a Silent Bob, coz je nejzasadnejsi dvojice vsech dob. Sice tentokrat nemaj jeste tolik prostoru, ale jsou tu a to se pocita. Ve filmu se prakticky furt jen keca, bud nejaky sprostarny nebo zivotni moudra, ale diky naprosto genialnimu scenari je to proste jizda, nektery vtipy jsou naprosto kulervouci a Brian s Jeffem nemaj chybu. Proste dokonalost. ()

Tomco

kevin smith a ja sa nemame prilis v laske. aj ked som si slubil, ze k ziadnemu jeho dielku v zivote nezasadnem, predsa som to pre istotu este skusil s clerks. musim povedat, ze som sa bavil omnoho lepsie ako pri flakacoch ci pri dogme, ale aj tak, ta prilisna stupidita mi nie a nie sadnut. v niektorych pasazach som sa naramne pobavil, inokedy som sledoval cas kedy to konecne vsetko skonci, a to nemam rad. velmi vlaznych 70% za niektore uchylne, ale fantasticke vtipky. ()

gudaulin

Neuvěřitelně levný autorský film, kdy Kevin Smith využil svých zkušeností z práce v obchůdku, kde působil a napsal scénář založený na drsném humoru a bizarních figurkách městských flákačů, pouličních dealerů a ztroskotanců všeho druhu. Děj není podstatný, důležité jsou dialogy prošpikované slangem, vulgarismy a neuvěřitelnou kadencí nejrůznějších hlášek a většinou dobře fungujících vtípků. Smith se díky tomuhle kousku stal uznávanou ikonou americké nezávislé scény a mohl si dovolit rozjet výrobu pohoršujících, neuctivých a v lecčems provokativních filmů ve velkém stylu. Clerks určitě nejsou dokonalým filmem, technická kvalita je nevalná, ale snímek má v sobě tolik energie, odvahy a nekonformnosti, že bych mu odpustil mnohem víc. Celkový dojem 95 %. ()

• „Kuřákovy plíce“ jsou ve skutečnosti telecí játra vyválená v bahně a popálená cigaretami. (HellFire)
  • Film byl natočen za $27 500 USD za 21 dní v obchůdku QuickStop Groceries, kde režisér od svých 19 let pracoval. Zde také film každou noc stříhal. (Mahalik)
  • Slovo fuck a jeho odvozeniny zazní 91krát. (HellFire)

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (viac)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a… (viac)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)