Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

3DD!3

Zpočátku, perfektní romantické drámo. Životem sežvýkané trosky na sebe koukají z balkónu až se do sebe zakoukají a pozvou se na rande. Pak se to začne lehce šmodrchat a hrdinové odhaují svá tajemství. Přidejte pár vražd, parádní atmosféru a mělo by to fungovat. A funguje, ale to obsazení a režisér slibovali víc. A hlavně konec jak ze Seagalovky celému filmu podráží nohy. Nechápejte mě špatně, finální zabíjačky mám rád, ale do DEAD MAN DOWN prostě nepasovala. ()

Kaka

Collin a jeho drsné role. Pořád to samé a pořád se na to dá ještě dívat. Tentokrát je příběh okořeněn netradičně zjizvenou a patřičně mysteriozní Noomi Rapace a uhlazeným elegánem Terrencem Howardem. Nepřišlo mi to v ničem jako nějaké závratné umění, ale akce byla solidní, dramaturgie ucházející a na to, jak neznámý režisér se celého projektu ujal, to nebylo úplně zlé. Pokud vás baví standartní "středněrozpočtové thrillery/krimi", tak tohle bude ok. Taková klasika na sobotní odpoledne. Večer pustit ale raději hlavní chod. ()

Spiker01

Celkem povedený poctivý akční thriller. Colin Farell dokazuje, že je to s bouchačkou pořád umí, když si musí došlápnout na velkého bosse Terrence Howarda a v závěrečné potyčce roztřílí celej barák hezky na maděru. Dead man down se vyšvihl z celkem nenápadného snímku na docela povedenou podívanou a určitě zaujme spoustu fandů akčního žánru. Farrellovi to zjevně v takovýhle menších filmech svědčí...70% ()

castor

Dánský filmař Oplev potvrdil své kvality. Vzal sebou i svou spolubojovnici Noomi Rapace z jejich kasovně úspěšné skandinávské detektivky a za oceánem natočil temný thriller. A stejně jako je steak z hovězí svíčkové šťavnatý jen v případě, kdy před konzumací nevidíme obtloustlého, umaštěného a jedno cigáro za druhým kouřícího kuchaře, tak i tenhle kousek je šťavnatý hlavně tehdy, pokud předtím ignorujeme trailer i jakékoliv další informace. Vymýtil maďarský přízvuk, aby mohl mít snadnější cestu k pomstě. Byl to taťulda od rodiny, kterého okolnosti donutily dělat nepěkné věci. Do toho všeho navíc přijde romance s neobvyklým průběhem, protože sousedka se znetvořeným obličejem poté, co ji smetl opilý šofér, jaksi nehledá parťáka do baru nebo postele. Nakonec to není tak tajemné, osudové a komplikované, jak se to tváří a má to poměrně utahanou prostřední část, nicméně je velmi příjemné sledovat kousek nasáklý ponurou atmosférou, ve kterém si tvůrce uvědomuje sílu pasáží beze slov a který umí vyprávět pomocí obrazu. Místy jde proti současným trendům, vyhýbá se trapnému hláškování, předkládá svižné a přehledné akční sekvence a kromě režiséra má ve svém čele znovu výborného Colina Farrella, který bez potíží zvládá nejen vnitřní rozpolcenost, ale i s odstřelovačkou mu to jde vskutku náramně!! ()

*CARNIFEX*

Slušne natočený thriller vyobrazujúci odlišné osudy dvoch ľudí, ktoré sa počas plynutia príbehu spoja v jeden základný. Oboch však posúva v pred spoločný cieľ - pomsta a - láska. ()

D.Moore

Výborně obsazený film s velice chladnou a tichou atmosférou, jehož příběh se bohužel příliš vleče. Dvě hodiny jsou na takovou podívanou, v níž se to nejpřekvapivější stane během první třetiny, opravdu moc. Pomstu mrtvého muže jsem si musel pustit asi šestkrát než se mi ji konečně podařilo nezaspat. ()

kulyk

Ale to se nám to vydařilo! Největším problémem je Farrel, jehož jediným patvarem obličeje, který zvládá nasadit, je stehno z vepřa, přesto to ni on neposral do průměru. Gratulujeme a děkujeme za naboření. ()

JANARYBA

Škoda, že má oblíbenkyně Noomi Rapace nedostala prostor, aby to zahrála trošku víc po svém, ale s Colinem jim to stejně docela sluší.... ()

Spooner

Rozpačité. Linie hrdinovi pomsty je skvělá a akční scény (i když jich mnoho není) jsou opravdu výborné a hned bych dal rejžovi natočit nějaký přímočarý akčňák. Ten zbytek totiž docela drhne, linie Farrella a Noomi Rapace je nepřesvědčivá, nudná a dialogy občas dosti tahají za uši. Tempo je navíc dosti pomalé, některé scény vyznívají skoro nechtěně směšně a zajímavá postava Dominica Coopera mohla být také využita lépe. Nakonec tedy spíše promarněná šance. ()

Wacoslav1

Původně jsem dal 3*, ale když vidím jak je tenhle těžce průměrný film pořád v červené a vezmu v potaz i to, že opakované shlédnutí mě zrovna nenadchlo, tak jdu níž. Není to žádná pecka.45% ()

gogo76

Revenge movie som už dlhšie nevidel, preto ma tento thriller milo prekvapil. S albánskou mafiou si to nedávno rozdával i L. Neeson v pokračovaní Odplaty, ale až taký účinok to nemalo. Pomsta mŕtveho muža odkrýva karty postupne , na nič netlačí a pomaly graduje do očakávaného akčného finále. Postava "monštra" - N. Rapace dodáva filmu niečo v čom sa odlišuje od hromady jemu podobných. Osud i zbližovanie hlavnej dvojice robí film atraktívnejším a ten happyend som mu nakoniec odpustil. Ale je pravda, že si potrpím na temnejšie a drsnejšie závery...80%. ()

Davies182

Poster strašně klame tělem, resp. se z něj vůbec nedá vyčíst, jak parádním dramatickým thrillerem Dead Man Down ve skutečnosti je. Chtělo by se napsat skoro jako ze severu! ()

Xmilden

Sice Colin na konci rozpoustal inferno za které by se svého času nemusel stydět ani Arnold, přesto jsou mé dojmy trošku rozpačité. Chvílemi mě přišlo že Oplev neví co přesně má točit. Jednou se už už schyluje k romantice, aby hned vzápětí Colin sundal 3 chlápky ve stylu Jasona Bourna. Nejedná se o špatný film, ale výsledek mohl dopadnout určitě lépe. 60% ()

Real Tom Hardy

"I KNOW WHY YOU'VE BEEN WAITING SO LONG. WHY YOU HAVEN'T KILLED HIM. I THINK YOU'RE AFRAID THAT WHEN IT'S OVER, IT WON'T MEND YOUR HEART." ---------- Dead Man Down je lepší akčňák, ktorý od podpriemeru delí Colin Farrell, dvojica balkónov, solídny príbeh a z časti zaujímavo poňatá cesta za pomstou, tvorená netradičným putom dvoch, na povrchu odlišných, no vo vnútri veľmi podobných osôb. Film má svoje chyby a nie je ich málo. Najväčším tŕňom v oku je nesporne slabá motivácia Beatrice. Jasné, ľudia sú rôzni, ale pre pár jaziev takto vyvádzať? Tisk, tisk! Ďalšia vec, ktorú mi hlava nebere, je výber národnosti protagonistu. Zo všetkých štátov na svete musel byť Colin práve Maďar. Prečo? Prečo! ()

cheyene

Velmi zdařilý thriller s dávkou krimi, romantiky, akce a dramatu. Poutavý příběh je dekorován hereckými výkony Colina Farrella a Noomi Rapace, odehrává se v dobrém prostředí a nechybí mu syrovost, atmosféra, napětí, přestřelky, rozebírání charakterů postav a jejich vztahy. ()

kinej

Tenhle film je natočen po všech stránkách tak nějak standartně, že mě sice celkem bavil, ale zanechal takový nijaký sterilní dojem. Příběh je sice na kriminálku takový lepší průměr, herci také, ale je to natočené jako pro televizi, tak nějak bez otisku režiséra. Moc mi také neseda hudba, která je místy až příliš dramatická na to co se ve filmu (ne)děje. ()

Fiftis

To, že Colin Farrell zvláda drsňáka, to už sme si dávno všimli. Tu hrá maďarského vrahúňa, ktorý sa snaží vkradnúť do priazne jedného mafiánskeho bossa. "Pomsta mŕtveho muža" je vlastne klasickým príbehom o pomste, ktorý je trochu štylizovaný, je trochu drsný, je trochu zamotaný, ale od všetkého len "trochu". Nejako mi to príde nedotiahnuté, ako keby si režisér myslel, že tie postavy sú samy o sebe tak skvelé, že nič viac nebude treba. Ja som asi čakal trochu viac. Pre mňa snímka ničím zásadným nevyniká a myslím, že práve v tomto thrillerovom žánri to vyniknúť chce, aby sa dalo hovoriť o zaujímavom kúsku. ()

Shakers

Maďarský Colin Farrell a sexi zjazvená Noomi Rapace je kombinácia, ktorá sa len tak nevidí, ale musím povedať, že mne sa tu ľúbilo. Dead Man Down je síce jednoduchý príbeh o pomste, ale je slušne zrežírovaný. Nechýba tempo, napätie či atmosféra ktorá je tak svetla ako slnko vo filme. Herci sú dobrý ako som spomínal, no jediné mínus filmu je slabá hudba, pri ktorej sa strácajú aj emócie. 80% - 4* ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)