Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Lacike

Dost nevyrovnany film obsahujuci niektore pôsobive akcne sceny, ale aj dost vela dejovej vaty, ktora nefunguje ako by mala a dost drhne. Najväcsi problem je ale hlavny zaporak. Terrence Howard sa s tym svojim kazdu-chvilu-sa-rozplacem hlasom na tvrdeho zaporaka absolutne nehodi. Vysledkom je jednohubka na jedno pozretie, ktora vzhladom na zucastnenych tvorcov slubovala ovela lepsi film, takze vysledny dojem je pre mna sklamanim. ()

6thSun

Obsazením Isabelle Huppertové jakoby chtěl režisér naznačit, že tohle nebude klasická akční vybíjenda o pomstě a že bude usilováno o větší ambice. A to se podařilo. Tedy až na závěr, který je klasickou akční vybíjendou o pomstě. A pokud se "znetvoření" Noomi Rapaceové týká, tak to je k smíchu, je vidět jen za jasného světla a ještě hodně zblízka a ani v takovém úhlu z ní není ohava, vždyť nemá proboha ani jetý oko. Je to proto, že bychom pak Colinoj Farellů nevěřili, že by ji chtěl. Tak povrchní totiž dnešní (nejen) filmový svět je. Ale jináč dobrý. 75% ()

PROROK14

Veľmi sa mi páčilo obsadenie. Hlavne Udaj Husajn, Colin je sympaťák a Noomi bola zlatá. Tak isto bola výborná aj hudba. V podstate nemám čo vytknúť. ()

BoPo

Pomaly plynúci príbeh o pomste. Naozaj by to potrebovalo Red Bull, aby to dostalo svižnejší rytmus. Záver bol ako zo Smrtonosnej pasti či zbrane a celkový dojem len pokazil. Režisér evidentne prechod do Ameriky, kde producenti vytvárajú oveľa väčší tlak, zatiaľ nezvládol. ()

maseer2

v pomalejším tempu se nesoucí atmosférický akční thriller o pomstě, který suverénně táhne skvělý Colin Farrell a Noomi Rapace mu zdatně sekunduje.. s přehledem za 4* ()

GeusX

O čem film je, je obsaženo již v jeho názvu. Mnohokrát opakované téma pomsty. I přes svou neoriginalitu je to však napínavé a velmi dobře koukatelné. ()

bouncer

Solidní akcční "revenge" film, který ovšem nijak nevybočuje z žánru, není ničím zajímavější než konkurence. Prostě průměr. ()

Ouwen

Jo, je to dost dobrý thriller, který obsahuje tři akční scény a má hodně přitahující námět. A ano. Hlavně, kvůli příběhu jsem se rozhodl na film podívat, dál je akce celkem solidní, působí realisticky a je laděná skvělou kamerou, takže akční sekvence jsou skvěle přehledné. První akční scéna je hned ze začátku, potom asi v půli filmu a na konci, ze začátku a na konci velká přestřelka a potom útěk hrdiny, před mafií. Film působí napínavě, občas nepředvídatelně, kolikrát jsem se bál, že to s Farrellem nedopadne dobře, to už se dostávám k hereckému obsazení, které je skvělé, herci hrají uvěřitelně a až na výjimky jsem s hereckém obsazením spokojen. Co dál, no hlavní je, že se dá u filmu bavit, příběh jen tak nepustí, ještě prostředí bych pochválil, hlavně skvělé ozvučení, přeci jen si všímám všeho možného, co bych pochválil. // Hmm, bohužel, strašně málo akce na můj vkus, nesympatická Noomi Rapace, žádná bitka, opět ten urychlený konec, bez humoru (to však nemusí být zápor), Farrell to měl místama, až moc jednoduchý, snad bez hudebního doprovodu a song na konci otřesný, záporáku mohlo být víc, prvních 20 minut je snad na odpad a ještě by se něco možná našlo. // Na film jsem se docela těšil, ale přišel jsem k němu před snad týdnem, jsem mírně zklamán, ale Farrell by měl točit víc akčních filmů. Kdyby zde bylo víc akce, tak dám aj plný počet, přeci jen tempo není, kdo ví jak nakopané. Ale bavil jsem se a vo to jde! 7/10 ()

Terva

CITÁT - Takhle to vůbec nemělo být............ Kamenný Colin a krásně namaskovaná Noomi v thrileru o jedné zradě a velké pomstě. CITÁT - Dám ti to jídlo mezi hořčici a tu....plastickou trhavinu............. Klasický scénář o pomstě, během které potkáte někoho na kom vám začne záležet a ten komu se mstíte na to přijde a už má zase on zaděláno na další odplatu a bla...bla...bla. Jen jsem čekal, jak to dopadne. CITÁT - Nenech mě takhle umřít............ ()

JohnCZ

Netradiční gangsterka v hodně temném a atmosférickém hávu s trochu "pohádkovým" průběhem a vyústěním, ale s hodně neobvyklou romancí a našláplou akční scénou v závěru. Po trochu chaotickém začátku přišlo velice příjemné překvapení. ()

Torision

Plusy : Dobře hrající dvojice, gangsterka plná zvratů s několika epickejma momentama Minusy: minimum akčních scén, často zbytečná utahanost a taky, že jsem si z toho filmu den po zkouknutí skoro nic extra zajímavýho nepamatoval a znova to viděl nepotřebuju ()

Ajinka126

Jak to popsat... je to jedno velké klišé. Hrdina ztratí rodinu, najde novou lásku a smysl žít. Jednu poznámku si ale neodpoustím.. Noomi, pro mě už tak velmi neatraktivní herečka, tam má hrát ženu zdrcenou ztrátou své krásy. Tak by mě zajímalo, kdo byl maskérem, protože to bylo příšerné! Slabé a směšné! ()

PauloZ

V jádru velice dobrá, pochmurná a hlavně promyšlená kriminálka. Jenže nemůžu si pomoct, ale Noomi a její role celou tu parádu bezostyšně poslala do lehce klišoidní a předvídatelné romance. Zpočátku mě bavila a těšil jsem se, co z toho Oplev vytříská, ale ono to nadšení časem odezní a její postava je vlastně zbytečná a až moc záměrně slouží k tomu, aby vše "změnila". Čímž to v závěru vyzní jako pěkný a možná i emotivní příběh, ale ten scénář není vůbec ničím jiný, než 90% příběhů o odpatě. Bez těch ženských rolí by se opravdu nemohla točit polovina filmů. PS: Colin se mi tu velmi líbil a ihned bych ho přeobsadil jako Sama Fishera ve Cplinter Cell místo Hardyho, nebo do nějaké Marvelovky, xicht a charisma na to má. ()

Marsik

Colin opět nezklamal a Noomi Rapace také přidávala na atraktivnosti. Dead Man Down je celkově napínavý akční thriller, který nenudí a diváka zaujme. Nenapadají mě špatná, nezáživná či nelogická místa, takže prozatím jenom chválím. 80% (with J.) ()

Ten Druhy

Scény prestreliek boli výborne podané. Noomi Rapace som uveril, že je Francúzska. Colin Farrell nosí stále tú istú kamennú tvár, je to naozaj pomstiteľ, ale prvoplánový! Jeho postava je málo dôveryhodná. V Amerike žijúci Maďar, Ing., ktorý vyplieni albánsku, jamajskú a ešte neviem akú mafiu atď. Tých absurdných informácii o ňom bolo až priveľa. Chýbal mi tam aj dynamický vývoj príbehu. ()

schizmo

Ponurý a trochu emočně laděný thriller o tom, že při cestě za pomstnou, při které nemáte co ztratit, můžete znovu nalézt smysl života. Nevím, kde na tom Colin byl, ale jeho ztrápený výraz a ty neuvěřitelně smutné oči jsou na oskara! ()

MartinezZ

Celkem dobrá revenge-romantiko-akčňárna s dobrými Colinem a Noomi, zajímavým Dominicem, podružným Fahridem a nesmyslným Terrencem. ~ (Spoilery) ~ Kosmetičku Noomi sešrotuje "pilot BMW", čímžto si ona vykoleduje zřetelnou plastiku obličeje, a BMW odejde s čistým štítem. Noomi cití, že má zhnidaný život a chce REVENGE. Tou dobou, na jiném místě téhož města, žije v osamocení a infiltrován do mafiánských struktur Colin. Ti, se kterými nyní spolupracuje, mu zabili či nechali zabít jeho rodinu. A i Colin chystá Revenge. Jeho výhodou je to, že ač inženýr, v domovském Maďarsku prošel vojenským výcvikem, což z něj dělá odborníka na zbraně a výbušniny a boj na blízko. Je to jeho plus, páčto nikdo z mafiánů nikdy žádným výcvikem neprošel. ~ Colin spřádá plány, ty mu ale naruší právě Noomi, která byla svědkem jednoho Colinova jednání, a svou mlčenlivost hodlá vyvážit jedním Colinovým skutkem - sprovozením ze světa "pana BMW". Colin souhlasí, protože co by jeden irský Maďar neudělal pro jednu severskou Francouzku v USA. A jak se prohlubuje spolupráce, prohlubují se i city, nešťastně (a nečekaně) komplikující finální rozhodnutí, které stojí a padá na velkém množství náhod a nesmyslů, jež pro změnu naplánovali režisér se scénáristou. ~ Dalo se to. Film překrytý lehce depresivně -noir-mafiánským závojem s asi hlavní kartou ve hře - Colinem a Noomi. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)