Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Mishqo

Ak máte chuť na celkom dobrý krimi thriller podtrhnutý dobrou hudbou a skvelými hercami tak potom smelo do toho. Film nielen o pomste. ()

zdenny

Colin Farrell, Noomi Rapace a ... Zaz. První dvě jména jsou jasná. S tím posledním jsem se seznámil až u závěrečných titulků. Je to francouzská šansoniérka, které je mírně přes třicet a zpívá písen "Eblouie Par La Nuit", která mne naprosto dostala. A proto si tento film budu navždy pamatovat. Film o dvou samotářských lidech se svými podivnými životy, které spojí jedna událost. ()

fefee

V zásade celkom dobrý krimi thriller s kúskom netradične ale vhodne zasadenej romantiky s už bravúrnym Colinom Farrelom. Chcelo by to o trošku viac tej výborne natočenej akcie a podstrihnúť zdĺhavé pasáže siahajúce miestami k nude. ()

lykan9

Pro začátek spojení Farrell/Rapace bylo výbornou volbou. Samotný film pak neměl nijak šanci nudit. Akce je skvělá, i když v závěru bych jí použil trochu méně a spíše se zaměřil na nějaké více psychologické zaměření v duchu celého filmu, ale jinak vše dokonale ladilo a ubíhalo. Pomsta mrtvého muže je moc povedený akční thriller. ()

cpt.Lynch

Celkem nuda a klišé (byť v hávu originality). Už začínám mít pocit že se Farrel v rolích "smutných" gangsterů opakuje - V Bruggách, Londýnský gangster... ()

Avari.73

Povedený thriller v old school provedení jako Jack Reacher/Drive. Pomalé tempo opět není na škodu, spíše naopak. Vše klape, ale jako u Reachera mi i zde něco chybělo na plný počet. ()

R1CH1E

Akční thriller o muži, který se jde pomstít kvůli křivdám z minulosti. Nic nového, ale pokud to je originálně a vizuálně dobře zpracované , Noomi Rapace tam má roli, ve které mě nesere a ukazuje, že umí hrát a Farell se pro tu roli absolutně hodí, nemám s touhle X-tou variací ohraného příběhu problém. ()

Mr.KarlAdler

Nó, Oplev přesvědčil. Absolutně špičková žánrovka. Žádné zbytečné vysvětlující úvody, nýbrž po hlavě do mrazáku. To mě asi zaujalo nejvíc. Pak už je to logické a k motivu, stejně jako k samotnému mstitelovi, si divák najde cestu velice rychle (ve všech směrech). Hlavní postavy jsou skvělé, každá má totiž filmu co dát a nezpůsobuje tuctový zážitek. Což přináší kontrastní situace, kdy dochází i na úsměvné scény v jinak absolutně nekomediální dvouhodinovce. Kupříkladu taková králičí tlapička dokáže mezi holohlavými drsňáky vyvolat poměrně znepokojující otázky. Akční sekvence maj teda skutečně šťávu a pan Laszlo (to se všichni Maďaři jmenujou jen Laszlo nebo Imre?) mi vůbec nepřipomíná Jasona Bournea, ne (nebudu si to připouštět)! Suma sumárum, s povzdechem musím konstatovat, že možná konečně nastal čas na původní Lisbeth.. Ještě něco. Jedno je mi záhadou, proč ho Alfonc neoddělal, když měl možnost? Jasně, bylo to jenom něco po půlce filmu, ale i tak. A vzkaz pro hierra - měl by sis to pustit. ()

Kosmik 1

Jak už bylo napsáno, za finální scénu, kdy Colin vykosí plný barák mafiánů, by se nemusel stydět ani Arnie nebo Sly. Trošku to kazí dojem celého filmu, protože Colinovi tyhle scény příliš nesedí. Na drsňáka si totiž hraje, ale jen těžko mu to můžu uvěřit. Vzhledem k tomu, jak málo toho namluvil, mě to však i celkem bavilo, jen to chtělo do toho vsunout více emocí a přidat na vztahu Victora a Beatrice. Slabší 4* a 70%. ()

Autogram

Naštvaný akčný maďarský inžinier si hravo poradí s albánskym aj afro-americkým gangom ostrých chlapcov, hlavne keď mu snaživo pomáha podobne naštvané dievča zo susedstva. Ich dialógy písal asi tiež Maďar, lebo miestami to medzi nimi viazne, akoby hovorili rôznymi jazykmi. Prvky miléniovej trilógie sú vo filme zrejmé a hlavnou je asi hudba, ktorá je napínavá a dramatická stále, aj keď sa vôbec nič nedeje, iba dve postavy spolu rozmýšľajú, a to sa vo filme objavuje dosť často. Scenár prináša množstvo zvláštnych a nereálnych situácií a zaklincované je to záverečnou akčnou bodkou. No napriek tomu pozerať sa na to dá, napätie nechýba, iba tempo mohlo byť rýchlejšie. ()

ghatos

Radek99 to popsal přesně. Funguje to dobře v rovině dramatické a emoční (Farell a Noomi k sobě sedí). Horší je to v akci, která někdy působí nepatřičně a závěr je hodně ujetý. Pečlivě budovaná atmosféra se z ničeho nic přetransformuje do zběsilé přestřelky...67%. ()

kklepkaa

Co k tomu dodat... jsem zklamaná a o to víc se cítím špatně, že moji oblíbení většinou hlasovali 4 a víc hvězdičkami. Přišlo mi to takové nijaké, trochu to pozvedná Farrell a Rapace, ale to je tak vše. Na film jsem se těšila už jen kvůli Oplevovi, ale zdá se, že po filmu Muži, kteří nenávidí ženy jsem měla přehnaná očekávání. ()

Hollohlaway

Dobrá hlavní dvojice vnitřně i zvnějšku polámaných figurek s touhou po pomstě klopýtá místy nelogickým dějem a zmateným střílením na všechny strany. Občas jsem opravdu měl potíže se orientovat v plejádě figurek gangsterů všech momentálně atraktivních národností, i hlavní hrdina je exoticky Maďar. Jejich motivace a spojitost děje vůbec je rozhodně horší. Akce celkem slušný průměr, ale jinak mě to nezaujalo. ()

zolo23

Už viem prečo som nastavený na hororový žáner... Keď si pozriem po dlhej dobe nejaký thriler neviem sa dostatočne "ukojiť". Všetko mi to pripadá na jedno kopyto a musel by som v pamäti dlho hľadať kedy som videl niečo originálne čo by mi zvraštilo gule i mozog. V tomto filme musím vyzdvihnúť len ústrednú dvojicu Farrell - Rapace - tá iskra tu jednoducho bola. Inak žánrový priemer. ()

standsiller

Zápletka mi neprišla ani náhodou nejak svetoborne silná. Skôr to bolo také podmanivé hranie na správnu strunu citov , pomedzi čo sa strieľalo a prebiehali "drsné dialógy " s kamennými tvárami aj tam, kde to vôbec nebolo potrebné. Od toho sa odráža, že scenár bol aspoň pre mňa najslabší článok. Réžia bola o nejaký level vyššie, ale napriek tomu všetkému som v konečnom dôsledku filmu nevedel prísť na chuť a po druhom filme ktorý som videl od Nielsa Ardena Opleva si skutočne začínam myslieť, že sa vo veci vkusu míňame na kilometre. ()

tommmy89

Film, čo má niečo viac do seba ako len prestrelka. Maďarský Lászlo (Colin Farrell) a zjazvená Beatrice (Noomi Rapace) vytvorili neobyčajné duo, ktoré dalo pomste iné meno. 3,5* ()

jenik71

Několik úvodních minut mně přišlo nezajímavých a dějově nepřehledných, ale to je můj problém, asi jsem se moc nesoustředil. Zlom nastal ve chvíli, kdy Beatrice požádá Victora o menší službičku. Od tohoto momentu jde o chytlavý příběh o promyšlené pomstě. Téma sice není nijak originální, vše ale dohání citlivá režie a solidní herecké výkony Farrella a Rapace. Mně se to líbilo, i když je mi jasné, že v reálu by asi hlavní hrdina skončil trochu jinak. ()

Fony

Tady jde pořádně cítit, že film natočil dánský režisér (syrová atmosféra, pomalejší tempo vyprávění,atd). Bohužel jde taky poznat, že byl točen za americké dolary. To se týká především posledních 15 minut. Napadlo mě snad 5 možnosti, jak tuhle výtečnou pochmurnou romanci zakončit. Niels A. Oplev si volí tu nejjednodušší cestu - lacinou cestu s kvérem v ruce. To by bylo v pořádku, kdyby Dead Man Down končil v syrovém duchu Refna: konfrontace s brutalitou, násilím a našimi nejhoršími démony, mozky na podlaze a krví všude možně. To se však nekoná. Buď Oplev neměl koule, nechat to zajít až do takového extrému, nebo mu to někdo ve studiu zatrhnul. Těžko říct... Jinak drobné nedostatky ve scénáři mi vůbec nevadí, jelikož na plátně vládnou Colin Farrel a Noomi Rapace, která je démonicky charismatická, jako vždy. Soundtrack se taky povedl. I přes vlažný závěr (nejakčnější část filmu, emoce však dost osekané) ve mě film zanechal celkově velice silný dojem. Mít to propracovanější konec, jdu do plného hodnocení. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)