Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

jandula00

Když jsem četla intro k filmu o utíkání seniorů z vězení, rozhodla jsem se, že odhodím všechny předsudky, vypnu mozek a film si prostě užiju. Snažila jsem se proto nevidět to přehnané hrdinství, ten nedotažený děj a absurdní provedení, to...atakdále atakdále. Takže když jsem všechno toto odečetla, vyšla mi celkem fajn podívaná a hlavně perfektní Arnold a Sylvester. Ti dva mi totiž k radost bohatě stačili. ()

sirien

Co dodat... oddechovka se Stallonem a Schwarcíkem. Oba měli i lepší filmy a rozhodně to žádná zlatá éra neni. To jak se oba snaží hrát nejen namakance, ale i génia, je spíš humorné než co jiného, ale tak... odpuštěno. ()

melloun

Poměrně dobrý nápad a docela překvapivé zvraty nestačí k překročení hvězdného stínu obou zůčastněných. Hláškující Arnie sice válí, ale Sly mu nestítá sekundovat a vůbec všechno ostatní spadá do kategorie průměrnosti. Kupodivu i hudba, které si normálně moc nevšímám, ale tady mě pár nevhodných okamžiků vyloženě trklo. Jako když zazní monumentální hudba, která má označovat něco mimořádného, ale já jsem nic takového neviděl. ()

pajmič666

"You hit like a vegetarian!" Zajímavý a celkem zábavný snímek dvou dědků, kteří se rozhodli na stará kolena vyzkoušet společně na onom filmovém stříbrném plátně duo. Překvapivě se to povedlo. No, zase tak překvapen jsem nebyl, jelikož Håfström natočil můj oblíbený pokoj 1408 a oba svalovce mám prostě rád. Arnold si svou roli užíval a Sly byl s panem Ex-Guvernérem dobře sehrán. Takže to nemohlo dopadlout zle, že? 70%. ()

kowalski

No moc jsem od toho nečekal a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Originální nápad a dvě akční legendy pořád ještě ve formě. Třešničkou na dortu byl Arnie, kterého jsem poprvé slyšel sprostě nadávat na bachaře výbornou němčinou. ()

johnymdoe

Dal bych i pět hvězd, ale přece jen, to bych byl už moc zaujatý. 85% pro mě...Arnie se Sly-em...to nemá smysl, generace pod 25 let to nepochopí, lidi co nevyrostli na akčňácích a sci-fi taky ne...Vidět je spolu, i když staré dědky jak nakopávají někomu zadek, je mi třicet a naštvat bych nechtěl ani jednoho, opravdu. Scénář dobrej, útěky z vězení jsou vždy fajn, tenhle byl navíc opravdu akční. Vedlejší postavy také známí herci kteří i hrají. A když Arnie chytí letecký samopal do ruky a kosí 10-20-30... lidí hlava nehlava a Sly způsobuje parádní výbuchy...tak jsem doma. ()

El-Barto

Na to jakej to má námět, nebyl Plán útěku špatnej. Akorát na hraně mezi osmdesátkovejma béčkama a vytouženým setkáním Slye a Arnieho. Neni to ani úplně pitomý, ale zase se u toho nesmí moc přemýšlet. Jen škoda toho komplikovanýho vysvětlujícího finále. ()

Wardan

Dva hrdinové tupých akčních béček se sešli zrovna ve filmu, který více než polovinu stopáže předstírá, že tupým akčním béčkem není a dělá ze sebe vězeňské drama, jako které je ale v podstatě rutinním dílem. Přesto fajn film, protože dva ústřední staříci jsou pořád velcí borci a na place je to baví, sem tam se urodí bezva moment a závěrečná akce je dobrá, zvláště pak potom, co Arnold ve zpomaleném záběru popadne těžký kulomet. ()

Bozvav

Kdo má rád Arnolda a Sylvestra, ten si přijde na své. Film mě ani chvilku nenudil, pánové předvedli velmi dobré výkony, stále mají co nabídnout, zvláště Sly zraje jako víno. Závěr filmu nebyl bůhví jaký, ale ušel. Při sledování tohoto snímku, jako by se člověk dostal zpět do 80tých let, což znamená, že se povedl. Chlapci nepůsobili tak, že by měl o ně člověk strach, že jim bude muset volat záchranku. za mě dobrý. ()

Dr_Virus12

Tak na tenhle film jsem se těšil už od doby, co se natáčel pod názvem The Tomb. Možná si říkáte, že je to další film, který se snaží vrátit "staré" herce v dalším nudném akčním filmu. Plán útěku je však úplně jiný. Je minimálně z poloviny nařachaný osmdesátkovými hláškami a takovým tím půvabným arnoldovsko-dědkovským humorem, kdy si hvězdy - odmítající herecký důchod - dělají legraci samy ze sebe. A světe, div se: v dramatických rovinách to není vůbec žádná prča, v těch komediálních naopak divák v jakémsi euforickém povznesení rád zapomene na jinak smrtelně nebezpečnou hru, která se ve snímku odehrává. Existuje sorta lidí, kteří se na podobný film těšili bezmála dvacet let. A já jim po dnešku úplně rozumím, protože tak perfektně natočené pomrknutí na béčkové akčňáky z minulého století asi nečekal nikdo. Zapomeňte na pozlátkové, barvičkami hýřící Transformers, tomuhle já říkám splněný klukovský sen! Skvěle se na to dívá , a vůbec nevadí, se na to sem tam kouknout. Prostě film , který jen tak neomrzí. Pět hvězd si podle mně určitě zaslouží. ()

Zaitsev

Těžce "old school"...domnívám se, že díky tomuhle filmu se legendární hlášky typu "I´m back" rozšíří o roztomilý diverzní monolog Arnieho v jeho rodném jazyce! Jinak Sly úžasně topornej a nakonec ještě uznám, že oproti němu je Arnie mistr komik :) Naprosto splněný očekávání! ()

helloween93

Když jsem šel do kina, říkal jsem si, že mám dva předpoklady, aby se mi film líbil. Mám rád oba hlavní herce a mám rád akční filmy 80. let, na kterých jsem vyrostl. Nespletl jsem se, jde o další poctu filmům jako Tango & Cash nebo Kriminál. Arnie i Sly jsou pořád ve velké formě a šlape jim to jedna radost. Co se samotného filmu týče, jede podle zajetého schématu a má všechny aspekty "vězeňského filmu". *SPOILER* Kdyby Arnie ve filmu řekl svoje "I'll be back" nebo "I'm back", dávám hvězd pět. Takhle "pouze" 4*. ()

Hapretor

Velmi nudné, velmi nezáživné. Přesně jak v Expendebils I. a II. - vykašleme se na scénář, jsme dvě akční hvězdy, všichni nás žerou, takže stačí když odřikáme jak papoušci pár vět a je to trhák. OMYL !!! - NE/Herectví ústřední dvojice bije do očí jak tučňák na Sahaře. Vtipy nepomůžou sebevíc, akce je trapná, děj nelogický. Ono jim snad nedojde, že jejich hvězdy dávno vyhasly, že by naopak měli se víc snažit o něco "sofistikovaného", aby se aspoň vyrovnali těm lepším, nynějším snímkům daného žánru, ne se pořád snažili o retro a sebevědomě se prosazovali jako "za mlada" - to už teď opravdu nefunguje, u mě teda rozhodně ne. ()

zelda82

Ctvrta hvězdička je jen za nostalgii a za tu radost, ze Arnie a Sly mají konecne spolecny bijak! Jinak jsme to uz všechno videli jinde, ze MacGyvere? ()

owwidius

Ano, Sly+Schwarzik potesi, konecne na to po tolkych rokoch doslo, len sme stale nezistili ktory z nich je silnejsi :D Asi som cakal ze to bude trochu viac ako len priemerny akcak, ale od tohto rezisera som vlastne nic lepsie ako priemer ani nevidel. Ale tak potesilo, ze Arnie dokonca uz aj trochu hral, aj pribeh bol trochu invencny, ale vravim, nic viac a nic menej ako akcna oddychovka z vazenia to nie je. Zaciatok slusne naslapany, ale k zaveru uz dost priemerna zalezitost. Pre odchovancov akcnych filmov z rokov 80tych povinna jazda, zvysok sa asi nudit tiez nebude ale that's it. Ale tak nemuselo to byt ich posledne slovo, uvidime co vyparatia ked budu mat po 70ke :D [#123/2013] ()

Matthew01

Neskutečně chytré. Po posledním propadáku Svarcika ve filmu Konečná a po hrůzostrašné sérii Expendables, jsem od Plánu útěku nečekal vůbec nic. Musim ale říct, že jsem se dost spletl. Režisér dal těmto hercům roli, která přesně odpovídá jejich věku a postavení. Už žádné velkolepé honičky, střílečky, stovky a tisíce mrtvol. Pěkně na všechno přijít hlavou a pokud možno co nejjednodušeji a potichu. Měli by si z toho vzít příklad a pokračovat v podobných filmech dál. A spojení Stallone a Schwarzenegger funguje skvěle, až mě to dojalo. 85% ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)