Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Seti

Akčně thrillerová jednohubka, která potěší především nostalgiky, jež vyrůstali na devadesátkových akčňácích sjížděných na VHSkách od Intersonicu. Dvě žánrové ikony se konečně plnohodnotně setkávají v jenom filmu a přestože to není takové inferno, jaké by si asi fanoušci přáli, tak to hochům dohromady celkem šlape. Sylvester hraje svůj, v poslední době klasický, uvážlivý vůdčí typ (na kolik mu ho věříte, je již na vás) a Arnold je, taktéž v souladu s jeho stylem nastoleným po restartu kariéry, opět tou odlehčenou postavou, která hláškuje, sympaticky přehrává, ale když se chopí těžkého kulometu z vrtulníku, tak jde všechna prdel stranou. Kdo chce tedy konečně spatřit dva akční bohy bok po boku, v době VHSek ještě netahal kačera, je akčně pozitivní krevní skupinou a střízlivě si uvědomuje, že to asi nebude setkání jako na vrcholu jejich kariér, tak pro toho je Escape Plan vlatně jedinou volbou :-) ()

Nassau

Heh heh. You hit like a vegetarian! Hromada klišé, jednoduchý příběh a 2 herecké legendy, které se prostě neomrzí! Nic světoborného, ale prdel to byla! (60%) ()

velkyvezir

Tak konečně to chlapi dali spolu pořádně dohromady, žádné cameo. U filmu jsem se skvěle bavil, dokud nepřišla závěrečná střílečka ve stylu hrdinu nezasáhneme, která v 21. století je za zenitem. ()

iXtr3m3

Arnie is back, Sly is with Arnie. Preboha, na toto sa čakalo ako dlho? Pecka ako som aj predpokladal. Ale Arnieho drsňáčina, nemecká motlitba a hlášky typu "Udieraš ako vegetarián", tak to bol teda "nářez" :) ()

bruceman7

Zhruba dvě třetiny děje mi přišly trochu zvláštní (mimo jiné tempo, s jakým to dal Sly se Arniem dokupy), nicméně úplný závěr to kvalitně rozmotal (tedy, abych se vyhnul zařezení do podmnožiny obecenstva definované Autogramem, něco jsem ve skrytu duše tušil). Takže, dobře uděláno! Jediná otázka však zůstává - proč lidi, kteří mají zmizet, nezmizí definitivně. Definitivně. Ne pod zámkem, do U copy? Ještě by se našlo pár drobností, ale jinak cajk. 7/10 ()

Loki_Six

"Doctors are men, who prescribe medicines of which they know little, to cure diseases of which they know less, for men, of whom they know nothing at all." ()

Zagros

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger poprvé plnohodnotně spolu, to jsem si nemohl nechat ujít. Jako žánrovka to nebylo špatné a ústřední dvojice pořád šlapala spolehlivě. Nicméně hranice žánru překročit nedokázala a bohužel to ani není špičkový akční film a ruku na srdce, kdyby tam nehráli ti dva, film zapadne rychle do podprůměru. No ale hrají tam a pro fanoušky je potěšením je sledovat a já se taky bavil... tři hvězdy. ()

AdamesWWE

[8.5/10] "Potrebujem kus ocele, asi 8 cm hladký povrch" - "Jasné, skočím do železiarstva hned´ som späť, jo?" Očakávané spojenie dvoch akčný hrdinov v jednom filme sa dostalo konečne do kín a páni to rozbalili vo veľkom štýle. Ked´ si rozoberiem film od začiatku, tak úvodné minúty patria Stallonovi a myslím že úvod je celkom dobrý a bez problémov, ukáže akú má Stallone úlohu vo filme a zoznámime sa aj s vedlajšími postavami, síce je to možno až pol hodina kým sa dej začne venovať tomu hlavnému a prenesie sa do väznice, ale napriek tomu to bolo celkom zaujímavé a dobre natočené. No a potom sa už dej presunie do väznice a tempo filmu sa začne pomaly stupnovať, po celý čas sa deje dosť zaujímavých vecí a situácií, celé vykreslenie prostredia ma zaujalo(prostredie väzenia, strážnici, velmi dobrý záporáci, oblečenie radových strážnikov). Musím povedať že Stallone tu má jednu z najzaujímavejších rolí, odborníka na väznice a všetko to jeho zmýšlanie ma zaujalo a jeho herecký výkon tomu napomáha, šikovný chlapík ktorý rozmýšla hlavou a je tu hlavný "kápo". Nieje to žiadny neporaziteľný superhrdina a táto zmena sa mi velmi páči, velmi mi tu sadol. A vedla neho sa pridá veľký Arnold Schwarzenegger. Znie to skvelo, vyzerá perfektne. Schéma medzi ich postavami funguje dokonale a Arnoldov humor to celé príjemne odlahčuje, podáva dobré hlášky a celé jeho vystupovanie je dobre vykreslené. Podá dosť dobrých hlášok a niekoľko pamätných scén(nemčina, odpútanie pozornosti..) Popri Stallonovom zmýšlaní a logike je to dobrá zmena. Ani na chvíľku som sa nenudil, ako sa už dej presunul do väznice tak sa stále dej graduje až do akčného finále ktoré musí potešiť každého akčného fanúšika, spomalený záber na Arnolda nesúceho gulomet a vystriela niekoľko strážnikov. Akcia ma bavila, síce jej tu je málo ale to vôbec neprekáža, dej je velmi dobre premyslený a páčili sa mi všetky tie situácie okolo plánovania ich úteku, nechýba tomu absolútne nič. V záverečnom akčnejšom finále okrem Arnoldovho strielania ponúkne aj výbuch a súboj medzi Stallonom a Vinniem Jonesom. Súboj ma bavil ale bolo to rýchlejšie zostrihané a myslím si že sa z toho dalo vyťažiť viac. Tento film nieje postavený na akčných scénach ale na dobre premyslenom scenári a dve legendy akčného žánru z toho robia skvelú záležitosť, aj tá akcia na záver poteší a dobre to zakončí, aj ked´ nebola najideálnejšie. Takže som mimoriadne spokojný, je to film ktorý si určite pozriem veľakrát kvôli dvom hlavným esám. P.S: Piata hviezdička kvôli myšlienke-vytvorenia filmu a ako vdaka za spojenie dvoch ikon akčného žánru. ()

Tessie

Vězeňská tématika je jednou z mou nejoblíbenějších. Sly a Arnold se v ní navíc perfektně zabydleli. Během napínavé podívané, kdy se snaží vymyslet dokonalý plán jak utéct, jsem se rozhodně nenudila. Film je plný akce, vtípků, sarkastických hlášek a němčiny pana exguvernéra! Miluju tyhle návraty ke starým dobrým časům.. Jsem moc ráda za to, že tyhle dvě ikony akčních filmů se daly dohromady a natočily parádní podívanou pro své fanoušky. ()

Fantomas92

Celkem kvalitní oddechovka, kterou bych si ale určitě nepustil, nebýt ústřední dvojice. Dá se zanadávat na ten závěr, ale bez akčních scén a Schwarzeneggera střílejícího z vrtulníku by to snad ani nebylo ono. Jen mě mrzí, že jsem věděl, do čeho jdu. Bez jakékoliv znalosti příběhu (bez traileru) by mě to bavilo ještě víc. ()

Litvicek

Už od prvních zmínkách o filmu, traileru a zajímavostí, těšil jsem se jako malé dítě na dávku mléka z bradavky. Sly a Arnold je prostě zvučné duo, které umí a zde umělo výtečně. Arnolda kvůli jeho germánskému akcentu sice moc nemusím ale tady se mi to nijak zvlášt nepříčilo a navíc všechno svoje sehrál jako zbytek herců, na jedničku. Film zajímavý to je ale přeci jen nemohu nepoznamenat, že aspon minimálně na začátku jsem čekal aspon 2 ukázky utěku z vězení, né jen jednu. Škoda, byl jsem tak zvědav ale fajn, není to zase nějaký extra zápor, je to jen malá výtka. Celkově film dokáže zabavit, dlouhé to nijak extra není, akční scény jsou fajn a ještě lepší jsou scény, kde si doslova s padouchama vytřou prdel - jako úsměv do kamery... Ta scéna byla boží. Slabina? Myslím, že v podobných filmech se nedává dostatečný důraz na kvalitní atmosférickou hudbu, tady mi ta hudba moc neseděla, mohla být lepší. Co dalšího - Sly jde do vězení s maximální ostrahu, kam posílají jen ten nejhorší xindl, takže jsem čekal opravdu vězení s těmi největšími řezníky, což bohužel se mi nedostalo a to je kurevská škoda, jinak 4 hvězdy - parádní akčnák. ()

Carlinhos

Film má určitě řadu chyb, ale všechny jdou do pozadí, protože Sly i Arnie prostě umí i v pokročilém věku a spolu jim to klape přesně tak, jak jsme si my všichni, kteří jsme na jejich filmech vyrůstali, přáli. Hodně povedená záležitost ze "staré školy". ()

Corpsegrinder

Ale jo v pohodě. Bál jsem se že to zase bude rádoby parodie jako Expendables kde postavy sypou dementní hlášky co si dělaj srandu z jejich filmovejch kariér ale zde tomu tak neni i když pár vtípků se taky najde. Celkem poctivej film a pokud vás nebavily filmy jako Expendables nebo Konečná tak zde se aspoň trochu bavit musíte jinak pro vás zřejmě éra takovejch herců skončila před 20 lety. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)