Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Garch

Na vlně severských krimi, včetně zeleno-hnědo-šedo-namodralého tónování, určité rozvážno/rozvláčnosti, ale navíc s přidanou hodnotou - Saga Norénová! Sofii Helinové, která je až roboticky bezemoční a v Porche Carrera, průjmové barvy přejíždí mezi Švédskem a Dánskem chytat a nahlašovat zločiny a přestupky..., Kupodivu, lze jí uvěřit i úpornou snahu naučit se lidským citům. Bez parťáka Martina by ale těžko dosáhla nějakých pokroků. P.S. Barva Porsche Sagy Norenové se jmenuje Pantone 448 C a je to ta nejodpudivější barva na světě, podle výsledků sedmi samostatných studií, v rámci kterých australští výzkumníci zaznamenávali reakce více než 1 000 lidí. Mě se tedy líbí moc. ()

geimz

Najlepší superlatív, aký viem Bronu dať je to, čo som si vlastne uvedomil po dopozeraní prvej série - a to, že je to seriálový ekvivalent Nesbových najlepších detektívok. Štyri série s našlapanými zápletkami, silnými, omylnými postavami, kruté zvraty na míle vzdialené od zaužívaných plotpointov Hollywoodu a štyri výborné prípady. ()

Illy

Severská krimi serie a úplně parádní. A nabral jsem i pár životních mouder: 1) V Švédku/Dánsku žije většina fakt hnusných lidí (ve smyslu oškliví). 2) Saga je něco jako pan Spock ze Star Treku takže....jsou opravdu mezi námi. 3) Mužské zneplodnění (to jsem chytrej, co?) kurevsky bolí. Jinak doporučuji i pro jiné hodnoty. Nazdar........................ 2 serie je snad ještě lepší. Hlavně vývoj a vztah hlavních dvou postav. Úplně boží. ()

Strike

Seriálová špička - dokonalé postavy, herci, prostředí, scénář, zápletka. První řadě není moc co vyknout. Druhá se rozjíždí trochu slaběji. Naštěstí druhá půlka je opět na vysoké úrovni a vrcholí ve dvou skvělých závěrečných dílech. Třetí serie velmi dobrý, ač trochu pomalejší rozjezd a potom seriálová fantazie. 1. série 95% 2.série 90% 3. serie 99% 4.serie 85% ()

Gore

První série je bezkonkurenční. Již od začátku vás děj vtáhne a těší se vaší pozornosti až do konce série, kdy na každý díl čekáte s obrovským očekáváním a napnutím. Zajímavé postavy dánského detektiva Martina (skvělý Kim Bodnia) a švédské detektivky Sagy s aspergerovým syndromem (výtečná Sofia Helin), které si ihned oblíbíte. Chytrý scénář s řadou vedlejších postav a motivů, které seriál ještě umocňují. Druhá série má pomalejší rozjezd, a oproti první sérii je o chlup horší, ale to jen díky tomu, že první série je absolutní špička, jinak sama o sobě je druhá série skvělá a celý seriál se řadí k tomu nejlepšímu, co nabízí detektivní žánr. ()

Hepy13

Navždy si z tohoto serialu budu pamatovat větu.... ''Crrrr... Sága Norenová, policie Malme'' :-) Každej záběr na most, město, domy, je tak depresivní. Přesně to jsem očekával, a taky to chtěl videt. Tohle švédi prostě umí, ani se není čemu divit, s tou jejich věčnou zimou a tmou. Postavy - Jestli mi Carry v Homelandu přišla...no...jak to říct šílená. Tak Sága Norenová je taky slušnej materiál na prozkoumaní :-) Za to hlavní mužský hrdina je takovej nesympatickej blbeček. Navíc to jeho debilní Ericssonový vyzvánění (který mě jako budík celý roky ráno ve 4:40 budilo do práce), mě fakt sralo. Jo a samozřejmě krásná úvodní znělka. - Druhá série ještě lepší než ta první... My chceme trojku...My chceme trojku. ()

arcticsky

Saganorénovápoliciemalmö. Některé věci divák musí odpustit...nepříliš dobrý výběr herce v hlavní roli - jeho jediný výrazový prostředek je kingkongovské cenění dolní čelisti. Obzvlášť patrné je to při prvním setkání s Jensem ve vězení - hrozně zahrané! A dále pak jsou přitažené za vlasy některé dějové zvraty - například ten závěrečný v 2 serii ohledně Gertrud se dá těžko unést...Ale všechno ostatní je lahůdka - včetně titulků, které jsem si nenechal ujít při žádném díle. Vrcholem je výkon Sofie Helin - skvělá role! ()

Oliveris

Kto by to bol na začiatku povedal, že mi to takto sadne. Počas štyroch sezón sledujeme bravúrne zvládnuté vyrozprávanie prípadov a charakterov postáv. Kým v prvých dvoch môžeme vidieť zlúčenie dvoch zjavne nezlučiteľných svetov(Saga a Martin), v ďalších dvoch je to už viac o samotných charakteroch a histórií postáv. Veľmi som sa bál, ako si Saga s novým kolegom sadne, ale rovnako ako v prípade Martina to nemalo chybu. Najväčším kladom sú určite samotné prípady, ktoré sú do detailu prepracované a divák musí skutočne byť v strehu po celý čas, aby mu neušlo ani slovo, keďže tu je naozaj každé dôležité. Potom je tu ešte skvelá atmosféra, z ktorej na vás doslova dýcha chlad. Záverom, Most je skvelo zvládnutá detektívka, ktorá má aj patrične skvelé vyvrcholenie a nemali by ste ju prehliadnuť. ()

poet

Asi najlepšia reklama na Oresundský most :). K tomuto seriálu som si veľmi pomaly vytváral názor aj vzťah ale posledná séria ma pomerne silno chytila takže dávam plný počet. Ten kto písal tieto príbehy je proste macher. Saga Norenová je typ postavy ktorý si tak rýchlo neoblubite ale o tom viac vám asi bude chýbať keď celá ta paráda skončí. Pre mňa najsilnejšie krimy od True Detective... ()

LachtanShows

DOKONČENO: Nečekaná pecka všech pecek v moři všemožných televizních kriminálek si během svých 38 epizod vydobyla v mém srdci tak právoplatné místo, že jsem už během prvních intenzivních řad příliš neváhal, zda ji nepřidat mezi mé seriálové favority. Zásluhou cizího jazyka, kterému nerozumím jediné slovo, jsem u celičké stopáže seděl jako zařezaný, hltal každý detail a nepřestával se divit, jakým dalším šokujícím zvratem mě tvůrci totálně odzbrojí. Na féra rovněž přiznávám, že jsem v rámci žádného z případů nedokázal předem odhadnout, kdo je nakonec tím hlavním strůjcem. Obzvláště v jednom postranním hledání ztracených postav z minulosti je divák dlouhou dobu veden absolutně jiným směrem. A tohle matení udělalo z Mostu televizní klenot, který ve mně bude ještě nějaký ten pátek rezonovat. ()

ddf76

Tak 2.serie jeste pridala vic na gradech s novym pripadem. Jsem hodne zvedavej, co bude dit ve 3.serii a co bude s Martinem. Druhou serii jsem skoukl velmi rychle, skoda ze musim ted cekat na 3.serii. ()

edie sedgwic

Tak trochu prekvapujuci koniec prvej serie ma donutil rozmyslat, ci ma vyznam pustat sa do dalsej, ale dala som mu sancu a zatial sa to vyplaca. Vyborne prepracovana zaplatka s naozaj vynikajucimi hercami v chladnom severskom prostredi. ()

Woodstock

"Make love, not cut!"    Já: "Du vet, Saga, jag måste berätta något. Jag var kär i dig om."   Saga Norén: "...ea?"     (Ve švédštině je to samozřejmě "Vad?". Já za to nemůžu, že ona to vyslovuje takhle nedbale, něco jako "..ea?".) ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)