Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

F.W.Colqhoun

(Anti-)Dokonalý trik. Vidět Stevea Carella jako hlavní hvězdu filmu o bavičích, kteří jsou nuceni měnit omšelý repertoár, protože na ten starý už diváci nejsou zvědaví, je absurdní. Zvláště když to, co se daří postavám, hlavní protagonista nedává ani málo. Smíříte-li se resp. jste-li rádi, že Carell hraje svého iluzionistu stejně jako kohokoliv jiného počínaje čtyřicetiletým panicem konče idiotskou rosničku, není to tak zlé. Zvlášť jistí-li ho kdysi slavnější Carrey, troubovatý Buscemi, nádherná ženská Olivia Wilde a megasympatický Arkin. Vtipům se budete smát podle toho, jak moc žerete iluzionisty a máte-li rádi pitomý humor, ale mezi plevami jsou k nalezení i cynické smrťáky, kterým neutečete - např. Buscemiho rozdávání kouzelnických sad vyhladovělým dětem v Kambodži nebo Arkinův černo-černý final-dissapearing-act. Carell, chce-li zvrátit herecký pád, by měl co nejdříve obrátit na nějakého svého Nikolu Teslu. ()

Hanys_

What a surprise!! Jsem rád, že mě neodradilo místní mizerné hodnocení. IBW je totiž parádní komedie utahující si z různých současných témat (Buscemi a jeho charitativní mise) a navíc s hodně luxusním obsazením. 7.5/10 ()

Mauric

Sen o tom, že stará klasika má přeci jenom šanci zvítězit nad nástupem neurvalé, konzumní a za každou cenu "šokující" přítomnosti? Nepochybně! Skvělý ústřední herecký ansámbl roztáčí velkou magickou show, která posléze plynule přechází v nestárnoucí hollywoodský šlágr o cestě za americkým snem, což mi ani překvapivě nevadilo, protože film srší jednotlivými nápady, kouzly a vtípky jak naše vláda při sestavování rozpočtu. Oproti ostatním filmům, jež stojí hlavně na hereckých výkonech hlavních hrdinů a prsech herečky ve vedlejší roli, se může inkredibilní buřt pochlubit tou vtíravou feelgood nostalgií, která z vás vymámí hvězdičku navíc. Obzvláště pokud si přejete, aby Chrisi Angelovi někdo udělal lobotomii vrtačkou. ()

Lefty86

Nemůžeš dělat kouzelnickou dvojici sám !!! :-D Očekával jsem Carreyovskou klasiku, ale Jim tu jen paběrkuje. Hlavní "hvězda" je tu Steve Carrell, který hraje snad jednu roli pořád dokola, pořád stejně čumí stejně se tváří stejně mluví, jenom se změní jméno postavy a hadry co má na sobě. Nejsem na něj vysazený, ale už mi to tak přijde. Pár dobrých frků, u kterých jsem se nasmál, typických právě pro Carrella. Jinak popravdě nic moc! Jim Carrey/Steve Grey : Nesympatická, hnusná, sobecká, krutá postava, takže vlasně výborný výkon Jima protože takový měl být. Navíc krásná Olivia Wilde, ta ženská se mi film od filmu líbí víc a víc. Lepší průměr, méňe by si film asi nezasloužil, párkrát jsem se fakt docela nasmál. ()

Marrty3

Ach můj bože. Tohle bylo od Dana Scardino absolutní filmové znásilnění. Díky hereckému obsazení (tím mám na mysli Carreyho a Buscemiho jelikož Carell vždy hraje blbečka a jeho postava mě nikdy nebaví) jsem očekával minimálně solidní komedii, přesto se mi dostalo něčeho tak nudného a bezceného až hanba. Děj jednoduchý a tuctový. Žádný zázrak není ani vtip celého snímku. Za celou dobu se mi vykouzlil úsměv na tváři třikrát. Z toho dvakrát nebyl nikterak zářivý. Dostal mě pouze Jim, který v posledních 20 minutách zachránil celou tuto frašku. Je mi vážně upřímně líto, že tak kvalitní herci byli zneužiti pro něco tak ubohého. Velké zklamaní. 30%. Hvězdičky jsou za vrták v hlavě a ty dva herecké výkony. ()

Perverz

Jako večerní oddychovka je to fajné. Párkrát jsem se i zasmál, jo fakt je tam pár světlých chvilek, ale to asi téměř u každého filmu. Na to že to trvá jen 100 minut je tam pár scén které bych vystřih i když ta hodinka a půl je naprosto vyhovující. Potěšil mě Buscemi, který to s Carreym drží na koukatelné rovině. A jako bonus se občas tak nějak navíc do hlavní trojce ochomítne krásná Olivia Wilde. Kdo má rád tyhle trochu ujeté komedie rozhodně nebude zklamaný ba naopak. Takže tři poctivé hvězdy. ()

peetriss

Potenciálně zajímavé a především poutavé téma je po nadějném a zábavném začátku posazeno na pomyslnou horskou dráhu, po které se řítí jednou nahoru a podruhé dolů různými úrovněmi zábavy. Především střed filmu je až přespříliš hluchý a neuvěřitelně nudí. Poučné jádro o cennosti pravého přátelství a o životním nafackování jedné nabubřelé kouzelnické celebritě patří k těm otřepaným, ale přesto vždy platným. Potěšila okázalá satira na všemožné stupidní reality show, Jimem Carreym dotažená do krajnosti. Stevea Carella jsem naposledy viděl ve velmi pasivní roli, tentokrát se pro změnu nechává občas unášet k přehrávání. Steve Buscemi je sázka na jistotu a mé oko tradičně potěšila neuvěřitelně charismatická Olivia Wilde. Celkově mám z Kouzelníků rozporuplný dojem - mísí se zde scény hluché a nudné se zábavnějšími, podprůměrné a hloupé s těmi minimálně průměrnými. Opravdu jsem se zasmál všeho všudy třikrát. 50% ()

vander19

Po dlhšom čase sa opäť predstavili Carey a Carell spolu vo filme. Prizvali sa si k tomu Wilde, Buscemiho a Arkina. Čo meno to vynikajúci herec a celkom im to šlo. Nehovorím, že to bolo brutálne smiešne, ale hlavne Jim Carey je naprostý šialenec, čo výborne dokázal aj v tomto filme. Tá rola bola pre neho ako stvorená, ďalej Wilde - neskutočne sexi a veľmi mi spríjemnila sledovanie. Možno najväčší bombónik bol, ale pre mňa Gandolfini, jeden z jeho posledných filmov a konečne som mal možnosť vidieť ho aj z tej komickejšej stránky. Film je nevtieravý, ale ako komédia zase nič moc do humoru. Príbeh ľahko čitateľný a až na pár výnimiek sa to sledovať dá v pohodičke. Určite to nebudem pozerať znova, ale na jeden krát docela v pohode zábava... ()

Warle

Mě by jenom zajímalo, co by dělal filmový (komediální) průmysl bez Jima Carreyho, protože v Kouzelnících jako masochistický pedant napodobující triky Chrise Angela přímo exceluje. Přidejme k tomu Olivii Wilde a proměnu Steve Carella, z něhož se během filmu stane velký sympaťák a vznikne parádní zábava. ()

Arach.No

Na tento film jsem se hodně těšil, bohužel z toho nakonec je slabší trojka. Obsazení a námět slibovaly hodně, vše ale posílá do kytek nevydařená režie. Většina vtipů v sobě má potenciál, ale často jsou zinscenované tak, že divák předem ví, jak dopadnou a jaká bude jejich pointa. Režisér navíc ukazuje na hollywoodskou áčkovou komedii nevídanou neschopnost správného timingu. Vtipy prostě často nevyznívají vtipně i když se dva z nejtalentovanějších komiků, a jako vždy výborný Buscemi, opravdu snaží předvádět víc, než jen svůj standard (pravda, Carrey vypadal trochu unaveně). Párkrát jsem se nahlas zasmál, ale vážně bych si moc přál, aby Wonderstone padl do šikovnějších rukou. Níž s hodnocením ale určitě nepůjdu už jen díky tomu, jak nesmlouvavě se film staví proti rádoby-kouzelníkům typu Davida Blanea a hlavně Crise Angela, o kterém si myslím jen to nejhorší. ()

aLPaC

Ten konec (myslím úplný konec) :D :D :D. Jinak docela mi to přišlo jako píčování (mysli kritika) Crisse Angela v podání Jima Carreyho. Mě se to líbilo, takže to malé hodnocení moc nechápu. ()

kamigava

Hodnocení mi přijde docela přísné nato, jak skvěle jsem se bavil. :-) Komu se líbí Dokonalý trik od Nolana, tak Kouzelníky pojme jako hodně odlehčenou a zjednodušenou verzi, která Vás pohltí humorem. Také jsem se jako malý učil různá kouzla a bavilo mě to hodně. Jim Carrey zase předvedl absurdně bláznivý výkon. :-) Je to komediant na druhou. Celý příběh se mi líbil, jak zobrazoval lidskou chamtivost, sobectví, náhlý úpadek a znovu vzestup na vrchol hlavního hrdiny. Carreyova postava je tam jen takovou třešničkou na dortu, která má děj trochu zkomplikovat a oživit. S hodnocením neváhám, protože jsem se pořád jen bavil a bavil. PS: Pěkná skladba od Imagine Dragons - On Top of The World. ()

filipvrbik

Hrozně vtipná komedie, kouzelníky mám rád- a Jim Carrey je prostě neodolatelný - moč jsem měl problém zadržet už v průběhu filmu (málem jsem se počůral smíchy)- celkové osazenstvo je fakt hvězdné a vida i Olivia Wilde umí kouzlit nejen léčit....90% ()

Illy

Trošku nevyužitý námět v jinak klasické dementní komedii o nápravě jedince. Herecké obsazení good, proti ději nic nemám, jen bych prostě čekal že to Carrey/Carell rozjedou víc, kór v magickém prostředí. 55% ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)