V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

Caszidy

Od historicky třetího filmu, v němž se setkávají na stříbrném plátně herečtí titáni Al Pacino a Robert De Niro a sekunduje jim parta solidních herců ve vedlejších rolích(Leguizamo, Wahlberg, Gugino, Dennehy a 50 Cent) bych toho určitě čekal víc. Nemohu říct, že bych se vyloženě nudil, ale celý ten koncept s průběžným sledováním záznamu z bezpečnostní kamery, stejně jako značně nelogické chování postav v závěru filmu, se mi vůbec nelíbilo. Nevím jestli na tom má vinu scénář Russella Gewirtze(napsal mimo jiné i solidního Spojence pro Spikea Lee), nebo režie Jona Avneta, ale film prostě jako celek nefunguje. Navíc Avnetovi asi snímek s rozpočtem 60 miliónů dolarů, jenž ale vydělal v kinech pouze 40, zavřel dveře k celovečerním produkcím, neboť po Oprávněných vraždách natočil pouze dva televizní projekty. Tohle prostě byla nevyužitá šance, jelikož plno scén a vlastně většina stopáže filmu jsou vydařené a nebýt těch zásadních chyb v podání příběhu, mohla z toho být poctivá kriminálka. Snad se nějaké spolupráce De Nira a Al Pacina před filmovou kamerou v budoucnu ještě dočkáme. ()

honajz

Hodně slabé. Televizní zpracování bez špetky originality, nápadu nebo atmosféry, a scénář vytáhli odněkud z kadibudky. Jasná linie příběhu nám ani nedává možnost tipovat, kdo je vrah, protože je to tak jasné hned od začátku, takže nám nezbývá, než si odškrtávat, co dopředu tušíme, a čekat na závěrečné, naprosto nepovedné a hloupé finále. Kdyby ty postavy byly aspoň životné, a ne jen nějaké plakáty, tak bych tomu konci možná - skutečně jen možná - věřil. Ale takhle je slabota a blábol. ()

claudel

Velmi těžce se mi opětovné setkání Ala Pacina a Roberta de Nira hodnotí. V temném a téměř prázdném kině jsem v důsledku dvoudenní absence spánku usnul, takže si pamatuji začátek a konec. Ale v hlavní pointě jsem se chytil, ale připadala mi až příliš okatá. Škoda, Al Pacino je vedle Johnny Deppa můj nej nej nej herec a v kombinaci s de Nirem to mohlo dopadnout mnohem lépe. Přesto nejsem zcela objektivní, nevím však, zda si do francouzštiny přeloženo jako "La loi et l´ordre" zopakuji. ()

hendrich6

Když čtu zdejší komentáře, tak mě napadá, že se koná soutěž o to, kdo film více shodí,více urazí režiséra filmu a zkritizuje absolutně předvídatelnou pointu,kterou věděl už, když se díval na obal od dvd.Proto musím vystoupit z davu a říct, že se mi tenhle film líbil a hlavně mě potěšilo hodně dobré herecké obsazení a to nejenom skvělých Al Pacina a De Nira, ale i ústřední dvojku ze seriálu Vražedný souboj, coby vyšetřovatelé, 50 Centa (ikdyž ho nemám rád) v roli dealera nebo Olega Taktarova, pro mě známého jako parťáka Karla Rodena z filmu 15 minut.Také jsem byl rád za velmi dobrou pointu, kterou jsem fakt netušil a překvapila mě.Takže pro mě příjemnej film, kterej hodnotím 4 hvězdami a 75 %. ()

Šakal

Tento snímek je pro mě obrovským zklamáním! Moc jsem se těšil na opětovné spojení mých velkých oblíbenců Al Pacina a Roberta De Nira a nevěřil jsem, že by snímek mohl být takovým propadákem ( podle místního hodnocení), ale opak byl pravdou! Co tento snímek nesmírně sráží je neskutečně špatný scénář Russella Gewirtze ( proboha jak tento chlápek mohl napsat scénář k filmu Inside man, to opravdu nechápu ) a vše je podpořeno snad ještě horší režií Jona Avneta. Nebo je to obráceně..... Tito dva by zasloužili zlynčovat do krve ( nebo spíše nechat je koukat na jejich snímek nonstop den v kuse) , protože s tímto ani takovéto hvězdné obsazení nemohlo moc udělat. Když se k tomu přidá ještě nefungující střih a hudba, která k filmu absolutně nepasuje, nemá se divák opravdu čeho chytit. Velká škoda! Robet De Niro se snaží seč síly stačí, ale Al Pacina jsem dlouho neviděl působit takovýmto " unaveným dojmem ". Jakoby se nechal otrávit tímto snímkem a rezignoval na vše..... Nezbývá než doufat, že " velký Marty " dá těmto dvěma ještě příležitost v nějakém mafiánském opusu, protože by to jistě stálo za to a tito dva by si to jistě zasloužili. Nikdy bych nevěřil, že filmu, kde hrají mí oblíbenci, dám tak malé hodnocení, ale nemůžu jinak! 2* a to pouze za spojení Al Pacina a Roberta De Nira! p.s.1 a tím koncem chtěl jako Jon šokovat........ to by musel být o dost zručnější fabulátor, aby to divák maximálně po třetině filmu neprokoukl! p.s.2 doporučuji se tomuto snímku opravdu vyhnout a šáhnout po ( dnes již kultovní klasice ) Heat od Michaela Manna. ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech

11.06.2008

Samozřejmě ne na koupelní léčbě, ale na letošním 43. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Herec, režisér, producent a dvojnásobný držitel Oscara převezme na slavnostním zahájení festivalu… (viac)