Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $22,537,881 Tržby Celosvetovo $27,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Komédia kde sa predvádzali komici ako Steve Carell, Jim Carrey či Steve Buscemi, k tomu tam hrala očarujúca asistentka kúzelníkov Olivia Wilde. Príbeh o kúzelníkoch bol miestami príjemné odpočinkový a zábavný ale za každým ako sa na scénu dostal Jim Carrey sa to zvrhlo na dosť nechutné uletené vtipy dostávajúce sa až nemilo pod kožu. /videl v kine: 55%/ (videl na festivale Art Film Fest 2013) ()

KevSpa

Jistě, že je to absolutní blbina. Ale blbina, která se zábavným způsobem strefuje do nejrůznějších kouzelnických show, i šílených reality show, v nichž lidé dělají za každou cenu co největší nechutnosti, přičemž si devastují tělo, zatímco diváci lačnící po senzacích se na to koukají, přestože se jim u toho zvedá žaludek. Pro mě velmi vtipná satira s herci, kteří si své party náležitě užívají. (70%) ()

Enšpígl

Ty kouzelnický scény beru, sice to nebylo o magii ani o vizuálně efektivních hrátkách, ale nechyběl v nich humor. Ovšem co s tím zbytkem, ten byl roztaženej jak guma u Škromachovejch kalhot. Olivia kočka a Jim s postavou Ramba jako prvoligový hovado dokázali s vypětím všech sil trošku zaujmout, ale víc jak tři hvězdy z toho nevykřešu ani náhodou. ()

Malarkey

Mám děsně rád tyhle komedie, co tady mají sotva 60 procent, ale už od pohledu vypadají bláznivě a zábavně. Já nevím proč, ale zdejší uživatelé je tady hodnotí děsně průměrně a někdy až podprůměrně. A já to prostě nechápu. Za těch 100 minut jsem se nasmál tak jak u kdejaké jindy daleko lépe hodnocené americké komedie ne. Je to šílený, to je zřejmý, ale přesně o tom to je. Jim Carrey, co paroduje Chrise Angela prostě nemá chybu. Stejně tak i scéna s Davidem Copperfieldem. Do toho velkolepej závěr, co mě fakt sejmuj. A když tak nad tím přemýšlím, tak tohle je asi nejlepší hlavní role Steve Carella, co jsem zatím viděl, a kde se projevil jako totální komik. No konečně. ()

Radek99

Áčkoví herci v béčkové komedii, kde je máloco správně, neboť tohle mohla být v jiném pojetí a s odlišným (spíše ale přímo opačným) přístupem naprostá a kultovní legenda. Takhle Don Scardino natočil jen bezzubou (konzervativní!) satiru a i po komediální stránce jde o věc sotva průměrnou, v kostce jeden z nejpromarněnějších filmových projektů poslední dekády. Jim Carrey ale nemá chybu... ()

Superpero

Masochistický Jim Carrey, jako parodie na Crisse Angela totálně vládne. Spí tam na rozžhaveném uhlí, nebo si vrtá díru do hlavy vrtačkou. Hlavní postava Stevea Carrela je ale taky fajn. Ze začátku je to hroznej debil, ale pak je zkrachovalej a stane se z něj sympaťák. Rozhodně jsem se pobavil a zasmál. 70% ()

Fr

,,VÍTEJTE V ÚŽASNÉM SVĚTĚ KOUZEL. VE SVĚTĚ, VE KTERÉM MŮŽETE ZAUJMOUT A OKOUZLIT SVÉ OKOLÍ, PROTOŽE VŠICHNI MILUJÍ KOUZELNÍKY.“...... /// Dva kouzelníci s ponorkou – vono 30 let je třicet let! A pak je tu nastupující generace (Carrey…), a taky O.Wilde, u který nevím, jestli umí hrát,nebo ji vobsazujou, protože se na ni hezky kouká. Víc než o nějakej zvrhlej humor tu jde o příběh. Možná, že vo ten příběh jde vůbec tak nějak víc než vo ten humor. Jestli se teda nezmrtvýte, až ty dva kretény uvidíte. Nejdřív ze sebe dělaj na pódiu idioty (i ty Steve?), ale předpokládám, že jste inteligentní a že poznáte, že vo to, jak vypadaj – teda jako vopičáci, tady nejde. Že je to film s kouzelnickejma kouskama (bohužel ne s kouzelnejma), kterej je spíš dramatíčkem (malinkým) o přátelství, o tom, že kouzlit se musí s láskou (to snad všechno ne?), a do toho vobčas flákne Carrey černej (skoro)ftip. Proč 3*? Protože lidi (teda i já) milujou šťastný konce a navíc jsem se na tom (konci) i pobavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak můžu parchanta ovlivnit narozeninovým dárkem. (Nábor do Al Kajdy? Asi jedině přes T.N.T. Neříkali…) 2.) Jsem ve věku, kdy mě okouzlí maximálně urologický kouzlo. 3.) Thx za titule ,,VladexSK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

B!shop

Cekal jsem o hodne vic. Z danyho tematu se dalo vytezit daleko vic foru a nejen par uchylnejch predstaveni a sem tam nakej gag. Vetsinu casu se tu jen keca a to jeste nijak zvlast zabavne. Herci jsou sice fajn, at uz ultra namakeupovanej Carell, jako vzdy uchylne vypadajici Buscemi nebo Carrey, kteryho tu je ale zoufale malo. Jenze co je to platny, kdyz vetsinu casu nemaj moc co delat. Sem tam sem se sice zasmal, to ne ze ne a ani se neda rict, ze bych se nudil, jen to proste neni nic extra a pritom tu potencial byl. ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím vytáhnout z klobouku ani spolupracujícího králíka, takže jsem nikdy nesnil o tom, že nechám zmizet Sochu svobody, budu létat nebo se proměním v modela prezentujícího spodní prádlo. Přesto mne kouzelnické triky malinko fascinují a pozvání do zákulisí čarodějů většinou neodmítám. Tentokrát jsem se celkem pobavil s namachrovaně sebestředným Burtem Zázračníkem i extravagantně nemocným Stevem Grayem, ale co naplat. Oba dva bych bez mrknutí oka vyměnil za pozvání od Jane na šestnáctimetrovou postel, na které by mi z ucha vykouzlila kondom odpovídající velikosti. Pak bych jistě podal alespoň průměrný výkon, stejně jako tento film. ()

Segrestor

Můžu vám popsat, co přesně budete během filmu prožívat. Nejdřív to ve vás vyvolá dojem, že se jedná o příběh podle skutečné události, dokonce si budete myslet, že jste duo Burt & Anton někde už viděli. S příchodem Jima Carreyho v roli tzv. street magician si uvědomíte, že snímek reflektuje změny v pojetí tohoto odvětví zábavního průmyslu a bude dramatem o odchodu klasických eskamotérů a příchodem nových, dravých umělců typu Dynamo nebo Chris Angel, kterého mimo jiné Jim Carrey zahrál (napodobil) naprosto fantasticky. Jeho čísla jsou opravdu extrémní a vy budete vědět, na co to přesně poukazuje. Pak je ale Grayovým (Carrey) dalším číslem ukázka, jak dlouho vydrží se nepochcat a v tu chvíli vám dojde, že jde jen o čistou komedii se smyšleným příběhem. Potvrdí to následně i Burt Wonderstone (Carell), který při vymýšlení konkurenčního kousku řekne: "Nehodlám zadržovat chcánky! Musím vymyslet něco jiného a nového. Asi bych mohl nekadit." Dále se už můžeme nechat unášet vyhroceným bojem o prestiž dvou umělců stojících na rozdílných stranách barikády. Filmu v polovině krapet začne docházet dech a ke konci se to doplazí jen tak tak, ale i přesto se jeden pobaví. Proč ne. Oddychový film bez artového a morálního přesahu, který jen vypráví příběh z neobvyklého, přesto lákavého, prostředí. ()

Gilmour93

Carrey mi připomínal Pitta, Buscemi Gluma s blonďatou parukou, Olivia Wilde krásnou skutečnost, že ložnice není jen na spaní a Carell? Ten se zase na misce vah překlopil na stranu Netalentovaný idiot. Těžkotonážně obsazené, leč Scardino tomu nedodal to, co každý kouzelnický trik potřebuje - Prestige. A taky nápad, vtip, provedení, ladnost, nenucenost a vůbec všechny ty drobnosti, co vedou k úspěchu.. Na druhou stranu, pokud Criss Pokustón Angel zrovna nezvedal penisem stůl s ruletou v MGM Grand a díval se, jistě objevil ve svém „čarování“ rezervy.. ()

TeeAge

|| Scenár: John Francis Daley, Jonathan Goldstein | Hudba: Lyle Workman | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Benderspink Carousel | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 27,5 miliónov $ || Vlastne celkom dobre vymyslený a nápaditý film, kde mi vadila štylizácia, a žánrové zasadenie celku do totalitnej komédie. Keby bola komediálne štylizovaná len Carry-ho postava, mohla fungovať dvojica v ozajstnej dramatickej rovine. Takto Burt Wonderstone nemohol prirásť k srdcu, pretože na rýdzu komédiu niekoľko Carryovských kúskov na 100 minút nestačí. 45% | FullHD, THX, EN DTS | ()

Spiker01

I Když nevyhledávám kouzelnické filmy a nejsem nějakej znalec tohodle odvětví, filmů, popřípadě show s podobnou tématikou jsem už viděl dostatečné množství na to, aby mě tento film neuchvátil. Oproti Podfukářům, ale Kouzelníci (toť krásné a krátké české názvy) zjevně sází na úplně něco jiného, protože triky, které Karel s Buscemim předvádí, jsou úplně ty nejjednodušší, jako můžou v profesní rovině být. Pak je tu ale Jim Carrey, což je úplně jasná parodie na Chrisse Angela, jehož fanouškem ale rozhodně nejsem. Jim to ale pojmul s grácií sobě vlastní a ještě spolu s Olivií Wilde tvoří celkem pohodový , leč celkem obyčejný film. /RIP James Gandolfini/ ... 61% ()

castor

Většina pokusů o humor jde vedle, což je s ohledem na herecké obsazení trestuhodné. Nálepka komedie roku se přitom přímo nabízela. Božský Bruce platí za jeden z posledních velkých kasovních trháků Jima Carreyho, jehož gumově pružná herecká maska stále funguje, ale už jen tak na půl. Stejně jako celá tahle rodinná limonáda, která jednou nabídne ostřejší humor s několika nekorektními scénami, pak zase dlouhé desítky minut s minimem vzrušivých (rozuměj dětinských) momentů. Právě v Božském Bruceovi se Carrey sešel se Stevem Carellem, který se teprve rozjížděl, zatímco hlavní hvězda tehdy platila za krále žánru. Uplynulo pár let a role se otočily. Carell sice nikdy nedosáhne „kvalit“ Carreyho komediantství, momentálně však on tahá za delší konec. Nikoliv však jeho postava bojující o lasvegaskou kouzelnickou show. Když už nic, Kouzelníci nemůžou dobře fungovat ani po příběhové stránce. Z Carella hulváta, děvkaře a pitomce se samozřejmě stane Carell dobrák, milovník senilních dýchánků a ideální partner pro kočku s tváří Olivie Wilde. Mezitím jsme svědky několika záblesků, které mají našlápnuto, aby velmi rychle skončily v propadlišti komediálních dějin. ()

D.Moore

Od filmu o kouzelnících bych určitě očekával více překvapení, ne pouze další předvídatelný příběh, v němž se stane to, co se stalo už v tolika příbězích před ním, a který zachraňuje hlavně obsazení. Herci jsou totiž v Kouzelnících perfektní, především tedy šíleně zábavný (a zábavně šílený) Jim Carrey. Narozdíl od pánů Carella a Buscemiho (jsou dobří, ano, jsou i dost vtipní) totiž Carrey hraje něco, co nejspíš ještě nikdy nehrál - naprostého nevyzpytatelného cvoka, kterému v naší galaxii není rovno.Tak jako tady neřádil snad ani jako Maska a většinu nejvtipnějších okamžiků celého filmu nadělil scénář právě jemu. Netvrdím, že ostatní postavy scenáristé odbyli, jen je neudělali ani zpoloviny tak zajímavými. Škoda. Tři a půl. ()

JANARYBA

Jak je v něčem trapný Steve Carell, tak je téměř jasné, jakou ten film bude mít úroveň...Tentokrát ani můj čím dál víc oblíbený Jim Carrey to nezachránil. ()

PinokKio

Čekal jsem něco hodně ujetého jako bylo Skóruj! nebo Vybíjená, kde se soupeří za hranicemi možností (v případě kouzelnického klání spíše nemožností), jenže tady to simsala bim mi nijak moc magických úsměvů nevykouzlilo .. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)